Seçim sathına girdiğimiz bu günlerde CHP, Türkçe ezan ve PKK konusunda sıkıntılı bir süreç yaşıyor.

Saadet Partisi Cihangir İslam’ın FETÖ’cü söylemleriyle büyük yara aldı.

MHP, Reşid Galip’in Andımız adlı faşist söylemine sahip çıkmakla aynı şekilde toplumun özgüvenini kaybetti.

İyi Parti kurulduğu günden bu güne inandırıcılık ve kimlik sorunu yaşarken konuşmaya bile değer görülmeyecek bir durumda.

HDP, PKK’nın kırılan beli ve doğuda devletin insanı yardımları sonrasında hızla kan kaybediyor. Zaten CHP’nin yardımı olmasa son seçimde tamamıyla meclise veda etmişti.

Tüm lehine esen rüzgarlara rağmen en mutsuz parti AK Parti…

Büyük ekonomik yatırımlara, içerden ve dışardan her tür saldırıların odağında olup atlattığı tüm badirelere, terörün üstesinden gelmesine rağmen AK Parti, oldukça mutsuz ve tedirgin…

DERS ALINDI İSE MİLLET NEDEN ŞİKAYETÇİ?!..

AK Parti son dört seçim düşen oylarının sonucunda, “Ders aldık, halkın mesajlarını okuyoruz, gereği yapılacak!” sözleriyle milleti oyalasa da artık millet bu sözleri yemiyor.

Millet artık adı gibi biliyor ki bu sözler birer aldatmacadan ibaret! Kayıpla atlatılan her seçime rağmen AK Parti’de değişen hiçbir şey yok…

Artık mızrak çuvala sığmıyor. İktidar yanlısı yazarlar bile AK Parti’nin bu haline isyan ediyor. Bürokrasiye atanan FETÖ’cüler karşısında isyan eden Nurettin Veren AK parti’yi ağır bir şekilde eleştirdi ve köşesine son verildi.

Sonra Abdurrahman Dilipak ve son olarak Yeni Şafak’tan Kemal Öztürk dostça, nasihatle AK Parti’ye yol gösterdiler.

Ama değişen hiçbir şey olmadı. Aynı tas aynı hamam…

Adaletle yola çıkacağını söyleyen AK Parti şu an adaletsizliğin ve despotluğun adresi olmakla anılır oldu.

BÜROKRATLAR KURUMU VE AK PARTİ'Yİ TEMSİL ETMİYOR

Eskiden sol/laik/kemalist/azınlık medya yurt dışı destekle koro halinde "despot" deyip Cumhurbaşkanı Erdoğan’a saldırırdı. Bu gün ise tüm bürokrasi iş bilmez, liyakatsiz, insiyatif almaktan korkan, bencil ve gösteriş meraklısı despot bürokratlarla doldu.

AK Parti ve lideri Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hakkını yememek lazım. Gerçekten en zorlu süreçleri başarıyla atlattılar. Lakin seçimlerdeki kayıplar kendilerinin değil kurumlara atadıkları bürokratlardan kaynaklanıyor. 

AK Parti'nin bürokrasiye yaptığı iltimasi atamalar milleti bıktırdı.

Devlete işi düşüp de son 4 yıldır şikayetçi olmayan neredeyse yok gibi. Bir şekilde koltuk kapıp da koltuğu koruma adına teftiş kurullarını maiyetindeki memura silah gibi kullanan Emevi hanedanları her yeri doldurmuş durumda... 

ZULÜM BAŞARILARI GÖLGELİYOR

Cumhurbaşkanı ne kadar çalışmlarından söz etse de vatandaş devletin soğuk yüzünü gördükçe her fırsatta bu soğukluğu anlatıyor. Eskiden başarılar anlatılırken artık zulme uğrayan vatandaşın serzenişleri arşı alayı kaplamış durumda. Zulüm, en büyük şirktir. Zulüm öyle bir günahtır ki yanına hangi iyiliği/çalışmayı/yatırımı koyarsanız koyun eşittirin öbür tarafı sıfır çıkacaktır. 

Bir yerde zulüm varsa kimse mükemmel de olsa 3. havalimanını, 3. köprüyü, nükleer santrali, uyduları ve savunma sanayindeki yatırımlar gibi pek çok projeyi görmez, göremez.

AK Parti maalesef sırtından semiren sendika ve derneklerin bir sonraki seçimi garantileme adına bürokrasiye doldurduğu beceriksizlerin elinde şu an can çekişiyor.

AK PARTİ PERSONEL İSTİHDAMINDA BAŞARISIZ

AK Parti çok şey başardı ama personel istihdamında aynı başarıyı yakalayamadı. Cumhurbaşkanı Erdoğan dünya ile bilek güreşi tutuyor. Olduka yoğun bir mesai harcıyor. Ama dönüp de içeriye bakmazsa çok ağır bir kayıp vereceği aşikar. Dışarda çok büyük başarılara da imza atsa Erdoğan'ı o koltukta tutacak oy, dış dünyadan değil içerdeki vatandaşın vereceği karar sonrası tamam ya da devam şeklinde irade ile mümkün olacak.

Merkezden taşraya bürokrasi; kibir abidesi milletvekillerinin kalitesiz yakınları ile zamanında FETÖ’cüleri atamakla mahir yetkili sendika, hükumet üzerinde etkili dernek ve vakıfların insiyatifine bırakılmış durumda.

Atanan bürokratların başarı karnesi sıfır ama sıfırın yanında kimin adamı olduğu göz kamaştırıcı bir şekilde milletin dilinde.

AK Parti devlet mi yönetiyor yoksa görücü usulü kız almaya mı gidiyor, artık bir karar vermek zorunda...

BAŞARILARI İLE DEĞİL ARDINDAKİ ADAMLARLA ANILAN BÜROKRATLAR

Hemen hemen tüm başkanlıklar, ya bir vekilin yakını; ya üst düzey görevlinin zamanında sahibi olduğu derneğin hırsızlıklarını örtmüş; ya vekilimizin oğlu veya kızına iş bulmuş veya doktora aldırmış; ya aynı cemaatte kafa ütülemiş şahsiyetsiz, beceriksiz, gündemi ve dünyayı okumaktan aciz insanların işgali altında. 

Keşke bu vekiller, sendikalar, dernek ve vakıflar ehil ellerde olsa atadıkları da ehil diyebilecektik. Lakin artık ne vekiller 28 Şubat döneminin cefakar vekilleri ne de sivil toplum 28 Şubat’ın Bedir ehli…

AK Parti’nin zor sınavlar verdiği dönemde kenardan seyredip yok oluşuna duacı olan tipler şu an her yerde.

Seçime sayılı ayların kaldığı bu günlerde AK Parti Belediye Başkan adayı aramaktan öte bürokraside var olan beceriksizleri temizlemekle işe başlarsa Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın büyük takdir toplayacağı bir gerçek.

CUMHURBAŞKANLIĞI'NDAN KONTROL EDİLEN ELEKTRONİK MEMNUNİYET ANKETİ GELİŞTİRİLMELİ

İş, beceriksizleri işten almakla da kalmıyor. Her beceriksizin ardında yine başka hatırlı siyasetçi, sendikacı, dernek ve cemaatin varlığı bir vakıa.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Müslüman mahallede yeni türeyen devleti domuz, yemeyeni keriz gören asalakların elinden kurtulmak ve devleti kurtarmayı düşünüyorsa tez zamanda bürokratların iş becerilerini, yeteneklerini, kurum memnuniyetini ölçen elektronik bir anket geliştirip çıkan verileri beceriksizlerin arkasında duran müstevlilere gösterebilir. Ve onların itirazının da önüne böylece geçmiş olur.  

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu çalışmayı yapmazsa ne olur?

Basit bir örnekle sadece Diyanet’te 140 bin personel bulunuyor. Bu personeller öyle sıradan personel de değil.

ÜÇ BEŞ BECERİKSİZİ KOLTUKTA TUTMA ADINA FEDA EDİLEN MİLYONLARCA OY

Her mahalle ve köyde var olup kurumlarının içine düştüğü olumsuz durumu, kendi başkanlarından örnekle her ortamda anlatan makamları küçük ama toplum içinde doldurdukları yer oldukça büyük insanlar. Yani kendileri dışında milyonlarca kişiyi etkileyip morallerini bozuyor ve AK Parti’ye oy kaybettiriyorlar. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan yerel seçimlerden önce bir çok başkanlığa gerekli atamaları yapmazsa bunun bedeli çok ağır olacak.

Başkan ve onun arkasını toplamak üzere yanına özel atanmış aynı kalitesizlikte, şaibeli 3-5 kişi ve ardında bir elin beş parmağını geçmeyen menfaat çetesi ile toplam 13 kişi ve karşılığında kaybolan milyonlarca oy!

Bunu diğer kurumlara vurduğunuz da etkin bir muhalefet olmuş olsa şu an AK Parti'nin esamesinin dahi okunmayacağı bir vakıa.

Hesabı veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, semiren ise hesap verme derdi olmayan menfaatçiler…

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Vatandaş 2018-11-14 20:04:27

bu yazıyı kaleme alan ve dile getirenlerden Allah razı olsun. bu sessiz çoğunluğun sesi, dışarıdan liyakatsiz adam alır, sıfırdan kariyer uzman alırsanız sonucu bu olur. hayırlısı ama inşAllah ders alınır. bu yazıları peki bizi yöneten büyüklerimiz görmez mi, okumaz mı, danışmanları haber vermez mi merak ediyorum

Avatar
Mahir 2018-11-14 15:51:31

aynen katılıyorum.

Avatar
metin balta 2018-11-13 01:37:09

iyi ki dinihaberler var. bu yalaka basının gerçekleri ört pas etmek gibi, dini ifade ile kafirlik yapmak gbi bir durumu var. gerçekler aynen yazarın anlattığı gibi. seçimlerden önce keşke bürokrasiye bir neşter vurulabilse

Avatar
Yorumcu 2018-11-12 17:50:24

Tebrikler yazarın bu yazdığı yazı ıçin çok teşekkürler.Görünen köy kılavuz istemez...

Avatar
madur 2018-11-16 19:12:47

çok doğru birde diyanetde kapak atıp kanun tanımaz bürokratik oligarşileri temizlemek lazım merkez teşkilatıda fetocu yokmu acaba

Avatar
Zeki Birbilen 2018-11-13 02:04:59

ders alnacak bır makale tebrikler..

Avatar
Sinan 2018-11-17 20:22:14

Hocam emniyet teşkilatının sıkıntılarınıda boş vaktinizde yazarsanız sevinırim .Polis memuru bile olamayan sunavları geçemeyen insanlarının birilerini bulup basıl amir olduklarını yazın. Referansı olmayan memurların mulakatlarda nasıl elendiklerini yazın da rahatlayalım. Lütfen araştırın lütfen

Avatar
salim 34 2018-11-17 23:10:11

bir önceki görev yerinde zulümlerle ve yüz kızartıcı suçlarla görevini yürüten bir idareciyi,bakıyorsun,görevden alınması gerekirken bir de bakıyorsun ki,daire başkanı yapılmış,hem de öyle bir daire başkanı ki,akıllara zarar, tam bir kıyamet alameti,atandıranlar hiç günah işlemese ahirette bu günahın vebali onlara yeter de artar.