Bölük pörçük olalım önce! Sonra Yahudilerin itikadının bir çoğunu imanımızın “Kudüsü” yapalım. Yani tam merkezine oturtalım!

Mehdi ise mehdi, Mesih ise Mesih, Allah’a yeryüzünde şubeler açmak ise şubeler açmak, yeryüzüne Allah’ın gölgeleri, vekilleri, ortakları tayin etmekse etmek!..

İlk yaradılıştan başlayarak, Yahudi ilahiyatının tezlerini inancımızın baş köşesine oturtmak!.. Allah’ı kendi tanıttığı gibi değil de Yahudilerin yaptığı gibi tanımlamaya kalkmak! Allah’ın elçisi Hz. Peygamberi yine Yahudilerin yaptığı gibi yeryüzünden kovmak!... Ve kovarken de uluhiyetten pay vermek!... 

İddia ediyorum! Yahudilerin bir avuç insan topluluğuyla gelip bizleri esir alması, islam coğrafyasının tam bağrını yurt edinmesi ve bizleri etkisiz hale getirmesi, kudüsümüzü istila edip, kalbimizi kanatması; kanatacak kadar cüretkâr olabilmesinin tek sebebi ve gücü bizim Yahudileşmemizdendir! 

İnsanın yaratılışını dahi Kur'an'dan habersiz bir şekilde Tevrat ve İncil'e göre anlatan bu tasavvuf alimi araya kattığı arapça metinlerle dinleyenleri böyle illüzyon ediyor...

Biz, Yahudilerin yaptığı gibi uzak Allah tasavvuruna sürüklendik! 

Biz, Yahudilerin dediği gibi, “ Ey Musa! Rabbinle siz gidin ve Firavunla savaşın!” dedik. "Kader" dedik yani...

Biz, Yahudilerin yaptığı gibi, Allah’ın bizi Müslümanlar olarak tanımlamasını beğenmedik! 

Biz, Yahudilerin yaptığı gibi, bıldırcını beğenmeyip sarımsak soğan istedik! “Buğday” kaygısına düştük!

Biz, büyük sloganlar ürettik boş hayatlar üzerine...

Biz, Yahudilerin yaptığı gibi kendimize afili, janjanlı isimler bulduk!; Kimimiz Araplığımızdan, kimimiz Türklüğümüzden, kimimiz de Persliğimizden vs. dolayı kendimizi seçkin saydık! Seçkin olduğumuza olan imanımız, Allah’a olan imanımızdan büyüktü; ki bizler islam kardeşliği aidiyetimize olan saldırıları, ırkımıza olan, mezhebimize olan, cemaatimize olan saldırılar kadar önemsemedik!

Krallıklar kurup “islam devleti” dedik. 

Karanlıklar örüp "islam güneşi!" dedik.

Despotların ve ruhbanların üzerimizde kurduğu saltanatlara "hilafet" dedik.

Sadece ellerimizi açarak yaptığımız dilleklere, arzulara "dua" dedik.

Emek vermemiş ellerimizi, ihmallerimizi, tembelliğimizi, miskinliğimizi mabedin orta yerinde itiraf edeceğimize, mabedin içinde bulunmakla övündük. "Bize vermeyecek de kime verecek!" dedik. 

Yayılmacı, sömürgeci, tahakkümcü tıynetimize islamı yakıt eyleyip, ırkımızın üstünlüğüne yama yaptık! O yüzden “kutsal ve kayıp” imamlarımız oldu! Bizim için cennetten karşılıksız ve birer adet bağlılığa huri sürüleri ve köşkler alan gavslarımız, kutuplarımız, şeyhlerimiz oldu!

 Ruhbanlarımız içine islamdan çalarak kattıkları sözler üzerinden asabiyetimizi kaşıyan nutuklar attığında biz “Allah rızası” için gaza gelip kardeşlerimizi katlettik!

Peygamberin sadece Kur'an olan hayatına rağmen ona kendi ellerimizle yazdığımız kitaplar dayatıp keyfimize göre dinler dayattık!

Başımızdaki sarığı iki dolam daha fazla dolayınca, sakalımızı iki makaslık daha fazla uzatınca, peygamberin dünyada bıraktığı iddia edilen nesneleri öpünce “sünnet ehli” olacağımıza yürekten iman ettik! 

Ağız dolusu galiz küfürler ettiğimizde İsrailoğullarına, peyda ettiğimiz özel günlerde tesbih taşlarını yuvarlama işlemini beşe ona katladığımızda, bağrımızdaki Yahudi hançerinin defolacağını,  Kudüsümüzün özgür kalacağını zannettik! 

… ve işte! Kudüsümüzü Yahudinin başkenti ilan etti diğer Yahudi tıynetli adamlar! Gazzemizi ve Filistinimizi Yahudileşmiş ve köpekleşmiş ruhlarından dokudukları zincirlerle, duvarlarla esir ettiler! Yine emin olun tek motivasyonları bizim Yahudileşip işi Allah'a havale edip sadece ruhbanların etrafına koşuşup aygıt ve fikir üretemeyeceğimizi, islam kardeşliğinden daha büyük ve daha "sevap" olan bağlılıklarımızın olduğunu bilmeleri...

Bari bundan sonra göstereceğimiz tepki Yahudiler gibi değil, müslümanca olsun! 

Mezhepçiliği, peygamberciliği, sahabeciliği, dinciliği, “Allahçılığı” bırakıp Allah’ın emrettiği gibi davranalım! 

Irkımızın seçkinliğini, mezhebimizin üstünlüğünü, cemaatimizin necatlığını, fırkamızın naciyeliğini, liderimizin hamasetini bir kenara bırakıp hakikaten Allah rasülünün sünnetine sığınalım! 

Yahudi gibi işleyen bir aklın, müslüman gibi karar veremeyeğini bilelim!

Yahudileşmiş bir imanla müslüman gibi davranılamayacağını unutmayalım!

Yahudileşmiş bir toplumun, Yahudilerin istilasına karşı savunmasız olacağını idrak edelim!

Çektiklerimizin Yahudilerden çok Yahudileşen itikadımızdan olduğunu aklımıza yazalım!

Yahudilerin, koca islam ümmetini Yahudiliğe, yani Allah’a ortaklar koşturarak, rasülün sünnetini rüyalara, vehimlere, hayallere, çıkarlara, menfaatlere, üstünlük iddialarına uyarlamak, gerekirse yalan söyleyip satmamızda büyük rolleri olduğunu unutmayalım! 

… ve unutmayalım! Kudüsümüzün, yani kalbimizin istila edilmesinin müsebbibi israiloğullarının Yahudiliğinden çok, bizim Yahudileşmemizdir! Biz Yahudileşmeseydik eğer Yahudiler bizim kalbimizi istila etmeye cüret edemezlerdi. 

Onlar biliyorlar ki, bu istila üzerinden bile birbirimizle savaşacağız! Çünkü tek çözüm her ırkın, her mezhebin, her cemaatin, her hizbin, her kliğin “kutsal teorilerinde” gizli!.. 

Kimse kimseyi dinlemeyecek, çözüm üzerinde iki ağzın bir araya gelmeyip, Yahudileşmiş İsraioğullarının nasıl defolacağı üzerinden bile kavga edeceğiz!

Bizim aklımızda ve gönlümüzde Yahudileşmeyen yerler kaldıysa - ki kaldığına yürekten inanıyorum - kalbimizi mutlaka Yahudilerden kurtaracağız! Ve kendi Yahudi yanlarımızı tutup tek tek ipe çekeceğiz! Çünkü biz müslümanız! İyi kötü müslümanız! 

Allah var umut var! Yeryüzünün her şeye rağmen en temiz sakinleri Müslümanlardır. Umutsuzluk yok! Kudüs kalbimizdir.. Ve biz kalbimizi kimseye bırakmayacağız inşallah. Yeter ki Yahudi gibi düşünüp, Yahudi gibi davranıp müslüman gibi sonuç beklemeyi bırakalım.. Yahudi gibi işleyen bir akıl sahibinin kalbinin Kudüs gibi atmayacağını idrak edelim! 

Kudüsü-kalbimizi kurtarmaya hislerimizle, vehimlerimizle değil, vahiy ile inşa olmuş, hakiki sünnetle yoğrulmuş kaleden kalp ile girişelim. Amacımız Yahudilere bile islam taşımak, İnsanlık  taşımak olsun! Yahudiye Yahudilik ihraç etmeyelim! Çünkü bin yılların Yahudisi, Yahudilik konusunda bizim geçtiğimiz yollardan binler kez geçmiştir!

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
pirifani 2019-03-26 19:34:18

israilogullari hz musanin yoklugunu firsat bilip altin buzagiya taptilar bizimkiler kuranin terkedilmisligini firsat ve bahane edip Allahtan baska veliler edindiler.

Avatar
Huseyi̇n Şaşmaz*uzun 2019-03-26 23:53:09

Bu kifayetsiz kişiliklerle uğraşmanın zamanı değil.Gelecek nesillere,şu fikirleri paket olarak hazırlamalıyız.
https://bredaholland.blogspot.com/2018/07/biz-bu-fikrin-uzerine-yogunlasarak.html
Emin olmayanlar varsa akıl, kainat, eşya, ilim ve Kur'an orada duruyor! Kitabın ortasından hüküm vermeye son...
https://bredaholland.blogspot.com/2019/03/emin-olmayanlar-varsa-akl-kainat-esya.html

Not. GALAYA ALINMAYACAK ZATLAR KİŞİLİKLER.
https://bredaholland.blogspot.com/2018/12/galaya-alinmayacak-zatlar-kisilikler.html
GENELDE TÜM İNSANLIK,ÖZELDE MÜSLÜMANLAR KUŞATILMIŞ HALDELER ŞU ANDA. DOSTUNU DÜŞMANINI BELİRLEKİ HEDEFİNE VARASIN MÜSLÜMAN,KARDEŞİM.
https://bredaholland.blogspot.com/2017/05/genelde-tum-insanlikozelde-muslumanlar.html

Avatar
Huseyi̇n Şaşmaz*uzun 2019-04-02 15:20:55

Ülkemizde kandiller “hurafe” pazarlama zamanlarıdır.
Eğer sen mirac olayını kendin yaşayabiliyor ve rabbine beş vakit secdelerini burak eyleyip yükselebiliyorsan, miracın mübarektir zaten! Benim senin miracını tebrik etmeme veya sorgulamama lüzum yoktur! Allah görmektedir.
Mirac dediğin, rabbine kalbini teslim edip, dünyalık hay huydan azad olmaktır! Yapma bana öyle senin dilinle benim fiziksel kulağım arasında kalacak "kandil edebiyatı!"
https://plus.google.com/109838719669290377148/posts/Ukuni4rERCr
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=635879080196830&id=100013242319421

Avatar
Yeloğlu 2019-04-08 23:04:29

ramazan bey.i̇ktibas dergisinden i̇ki̇ti̇bas edi̇lerek bu si̇tede yayimlanan prof.mehmet aki̇f koç i̇le yapilan röpotaji değerlendi̇ren bi̇r makaleni̇zi̇ bekli̇yoruz.selamlar..

Avatar
Ankaralı 2020-02-24 23:05:41

bu müşrik adamın hurafe dolu videosunu neden bu yazının ortasına koymuşsunuz, anlayamadım.

banner312

banner298