15 Temmuz darbesi sonrasında EHLİ SÜNNET FETÖ'nün yerini EHLİ SÜNNET TARİKATLAR'ın doldurmaya çalıştığını görüyoruz.

Ve bu ÇAKMA EHLİ SÜNNETÇİLERE göre Allah Resulü'nün getirdiği Kur'an dinde tek kaynak değil. Kur'an anlaşılmaz bir kitap. 230 sene sonra zerdüştlerin uydurduğu hadisler olmadan Kur'an anlaşılamaz. Hadisler ile Kur'an çelişirse Hadis tercih edilir. Hadisler, Kur'an'ı nesheder fakat Kur'an hadisi neshedemez. Uydurma da olsa şeyhlerinin rüyasında gördükleri de olsa tüm hadisler sahihtir gibi saçma bir dini anlayışı var bu yeni yetme ehli sünnetçilerin...

Tarikatçıların nasıl yaman bir hadis savunuculuğu yaptığını bilmeyen yoktur. Her zaman dediğimiz gibi TARİKATLAR ümmeti kutuplaştırmak ve İslam'ı dejenere etmek için varlar ve bu misyonu da İsrail/Vatikan işbirliği içinde yürütüyorlar.

Tarikatın yönetici tabakası zoru/gücü gördükleri, otoriteyle karşılaştıkları an Fetullah Gülen haini gibi dinlerini imanlarını bir kenara attıktan sonra tabanları yağlayıp kaçarlar. Olan, FETÖ'de olduğu gibi aşağıdaki garip gurabaya olur.

Bu günlerde okurlarımızın dikkatini çekti mi bilemiyoruz. Tarikatçıların/ hadisçilerin/ ehli sünnetçilerin bir iki yüzlülüğü daha ortaya çıktı. Hatırlarsanız bunlar sonradan uydurulma Mevlid Kandili'ni dahi kutsamış çıkardıkları tezviratla Kutlu Doğum Haftası'nı Kandile aldırtabilmişlerdi. Ardından ehli sünnet fitne hareketini başlatıp Kur'an'ı fitne kitabı ilan edip "mealci, kur'ancı" yaftasıyla Kur'an'ı referans alanların üzerine gitmişlerdi.

Bununla da yetinmemişler "Buhari ve Müslim olmazsa Kur'an olmaz" deyip hadisleri Kur'an'ın önüne koymuşlardı.

Yani tarikatçılar pek bir hadisçi görüntüsü vermişlerdi.

Bu günlerde Ayasofya'nın resmi açılışı gündemin en önemli konularının başında geliyor.

Tabi bu arada Ayasofya içindeki resimler ayrı bir tartışma konusu...

Diyanet, son üç yılda olduğu gibi alışık olmadığımız şekilde Din İşleri Yüksek Kurulu'ndan değil Beştepe'den gelen fetva sonrasında Ayasofya'daki "Meryem ana, melek ve vaftizci Yahya.." gibi resimlerin açıkta kalacağını, özel bir perdeleme ile namaz esnasında resimlerin örtüleceğini söyledi.

Malumdur ki, müslümanların beş vakit namazı diğer namaz vakti girene kadar devam eder ve cemaatle olmasa dahi ferdi olarak namaz eda edilmeye devam eder.

Soru şu: Namaz kılınan mekanda/ camide/ mescitte hayvan veya insan resminin var olmasının namaza engeli yoksa cemaatle namaz kılınırken neden mozaiklerin üzeri perdeleniyor?

Cemaatle namaz anında perdeleme yapılma ihtiyacı hissediliyorsa demek ki dinen/ örfen/ psikolojikmen bir engel olmalı ki bu tür bir uygulama tercih ediliyor.

İyi de resimler cemaatle namaz bittikten sonra açılacaksa ferdi namaz kılanların namazı bu durumda ne olacak?

Bir de olayın ÇAKMA EHLİ SÜNNET/ TARİKAT boyutu var.

Hani bunların elinde var olan uydurma hadislere göre "RESİM OLAN YERE MELEK GİRMEZ." imiş.

Peki Ayasofya'da resim olduğuna göre oraya da melek girmeyeceğine göre tarikatçılardan neden tek bir itiraz yükselmedi?

Yükselmez...

Çünkü tarikatçının dini, imanı gücün/otoritenin/menfaatin olduğu yere kadardır.

Diyanet'in görevlisine, İlahiyatın akademisyenine laf yetiştiren tarikatlar nedense Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın verilen fetvanın ardında durduğunu bildiklerinden ortada gözükmeme kararı aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan şimdilik güçlü! Devleti temsil makamında...

Cumhurbaşkanı Erdoğan ihalalerin, projelerin, her tür gayri menkulün izin, devir, açma kapama yetkisinin yegane mercii. Böyle bir durumda hadis savunuculuğu yapmak tarikatçıya göre akıl karı bir değil. Önemli olan günü kurtarmak imanı veya hadisi değil. Biz bunun örneğini Emeviler döneminde de görmüştük. Emevilerin yalaka alimleri de tıpkı tarikatçılar gibi dinle dünya arasında dünyayı tercih ederlerdi.

"Allah Resulü mü yoksa Cumhurbaşkanı Erdoğan mı daha büyük?" deseniz (aşağıdaki garip/guraba hariç yukarıda yönetici mürşit ve beslemeleri olan) tarikatçılara göre açık ara Cumhurbaşkanı Erdoğan büyük çıkar.

Hatta "Allah'ın mı yoksa Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mı sözü dinlenmeye daha haktır?" deseniz, açık ara Cumhurbaşkanı Erdoğan diyeceklerine hiç şüpheniz olmasın.

Kimse iftira atma falan demesin.

Ayasofya'nın açıldığı kararının üzerinden 2 hafta geçti. Resimlerin de olduğu şekliyle korunacağının açıklamasının üzerinden bir hafta geçti. Hadis deyince tabakta kül bırakmayan tarikatçılardan tek bir itiraz sesi yükseldi mi?

Hayır!

Her konuda çıkıp açıklama yapan bunların Şerocak ile cübbeli/kıllı vatandaştan da tek bir açıklama duyan var mı?

Hayır!

Anlayacağınız tarikatçının imanı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ayakkabısının köselesinin ucunda bitiverir.

Yani demem o ki, hala bu zevatı müslüman görüp iman mücadelesi yaptığını, ehli sünneti koruduğunu, hadisleri, peygamberi savunduğunu zanneden zavallılar bu gün değilse ne zaman gözlerini açacak?!

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Murtaza Kurt 2020-07-27 11:07:19

sen öyle san en büyük ehli sünnet savunucusu reistir ,

Avatar
Murtaza Kurt 2020-07-27 12:09:56

dinciler dediklerinin hep tersini yapmışlardır , faiz haram derler müslüman ülkelerde bankalar öyle faiz dağıtır , vb o yüzden onların dediklerine kulak asmayın ,

Avatar
Murtaza Kurt 2020-07-28 11:51:22

bana göre namazın mekanı , zamanı olmaz istiyorsan her yerde her zaman namaz kılabilirsin , namazı beş vakite efendimiz indirmiştir Allahımıza yakararak , yalvararak ,

Avatar
OKUYUCU 2020-07-24 13:52:36

münafıklı değil mi bu yapılan?yıllardır insanlara fetva verdiler resi̇m olan eve melekler girmez,namaz kabul olmaz (sanki namazı onlar kabul veya ret ediyorlar)şimdi i̇ahi̇yatçi,cemaat-tarikat-tasavvuf ehli vb.isimlerle kendilerini adlandıranlardan ses yoktu ancak bi̇ri̇leri̇ özelli̇kle di̇yanette bazilari kilif hazirliyorlar soyal medyadan paylaşiyorlar resi̇m deği̇lmi̇ş ayasofyadaki̇ler,gerçek resi̇m olmayinca bi̇r mahzuru yokmuş? tüüüüh si̇zi̇n i̇ki̇ yüzlülüğünüze yada di̇ni̇ deyi̇mle münafikliğiniza!l

banner312

banner298