Milletine, vatanına, ülkesine, dinine ihanet ederken, hizmet ettiğini sanacak kadar aptal bir nesil, hem de 'altın nesil' olduklarına ikna edilerek nasıl yetiştiriliyor? Psikologlar, sosyologlar, pedagoglar bu sorunun cevabını bulmak için çok ciddi çalışmalar yapmalı. Belediyeler, vakıflar ve dernekler sempozyumlar düzenleyerek 'İslam'a hizmet adına' darbe yapmaya çalışacak ve kendi milletine bomba atacak kadar uyuşturulan bir neslin, nasıl yetiştirildiğini konuşmalı.

Kutup ayılarının avlanması…

Yıllarca öğrencilerime, televizyona veya dizilere kendini kaptırmanın yanlışlığını anlattım. Biliyordum ki, kendini kaptıranı kurtarmak zordur. Bu zorluğu anlatmak için bir örnek kullandım. Kutup ayılarının avlanma yöntemini anlatıyordum gençlere. Kendini geçici haz veya lezzete kaptıran insanın, kendine nasıl zarar verdiğini anlatan güzel bir örnektir.

Kutup ayıları nasıl avlanır?

Kutup ayılarının derileri çok kalındır. 10 cm kalınlığındaki derileri sayesinde soğuk iklimde donmaktan korunuyorlar. Bu kalınlıktaki bir deri onları sadece soğuktan korumuyor, avcıların ok ve bıçaklarından da koruyor.

           

Bu gerçeği bilen avcılar, kutup ayılarını avlamak için özel bir taktik geliştirmişler. Kutup ayısının kan kokusunu ve tadını sevdiğini bildikleri için, bu özel taktikleri sayesinde kutup ayısını avlayabiliyorlar.

Öncelikle kutup ayısının yaşadığı bölgede, buzun üzerine küçük bir oyuk açarlar. Sonra baltanın keskin ucunu daha keskin hale getirip, keskin uç dışarıda kalacak şekilde buza gömerler. Bazen balta yerine ucu sivri ve keskin demirlerle dolu törpü de kullanırlar.

Keskin uçlu balatanın veya törpünün üzerine bolca kan dökerler. Avcılar, etrafa da biraz kan döktükten sonra, saklanırlar.   

Bir müddet sonra, kan kokusunu alan kutup ayısı görünür. Etrafa dökülen kanları yalamaya başlar. Balta ucunun bulunduğu, yoğun kanın olduğu yeri yalamaya başlayınca, dili kesilir. Kutup ayısının, kanın tadından aldığı lezzet, dilinin verdiği acıdan daha fazladır. Dilinden kan akmaya başlar. Dilinden kanı aktıkça, o yalamaya devam eder. O yalamaya devam ettikçe, dilinden akan kan hızlanır.

Bu kısır döngü içerisinden kendini bir türlü kurtaramayan kutup ayısı, kan kaybından bayılır. Olup bitenleri uzaktan sabırla seyreden avcılar, kutup ayısı yere düşüp bayıldıktan sonra bir müddet daha bekleyip yanına giderler. Kan kaybından ölmüş olan kutup ayısının derisi yüzülüp satışa çıkartılır.

Tuzağa gençken düşüyorlar

Paralel tuzağına düşüp, milletine hizmet ettiğini sanarak ihanet edenlerin çoğu, gençlik yıllarında bu tuzağa düşüyor ve bir daha kurtulamıyorlar. Kurtulmaları zordur, çünkü bir cemaate bedeninizle girdiğiniz andan itibaren, aklınızı teslim etmeniz için her türlü tuzağı kurarlar.

Okuyacağınız kitapları cemaat ağabeyleri belirler. Dinleyeceğiniz sohbet ve vaazları ablalar belirler. Paranızın zekatını kime vereceğinize siz karar veremezsiniz. Cemaat nereye işaret ederse siz oraya para göndermek zorundasınız. Okuyacağınız gazeteyi, abone olacağınız dergiyi seçme özgürlüğünüz yoktur. Hatta evleneceğiniz kişiyi bile siz seçemezsiniz. 

Soru sormanız ve sorgulamaya başlamanız, cemaatte önce yükselmenize engel olur, sonra kibarca kovulursunuz. Özellikle cemaatin başında ki kişi kutsanır. Adı şeyhtir bazen. Bazen Gavs derler ona. Mehdi olduğu fısıldanır kulağınıza. Kainat İmamı derler bazen. Nasıl adlandırıldığı önemli değil, kutsal, dokunulmaz ve eleştirilemezdir.

Bu çarka kendinizi kaptırdıktan sonra çıkma ve kurtulma ihtimaliniz çok zayıftır. Kutup ayısının avlanma yöntemini getiriyor aklıma.

Kim / neye bağlanmalı?

Gençlik, bir milletin geleceğidir. Milletlere yön vermek isteyen herkes, gençliği hedef alır. İyi niyetli olanların hedefinde de gençler vardır, kötü niyetli olanların hedefinde de. 15 Temmuz darbe girişiminde bulunan Paralel Subayları yetiştirenler, aynı yöntem ile çalıştılar. Daha ortaokul sıralarından seçilen çocuklar, cemaatin robotları haline getirilerek bir hedefe yönlendirildi.

Kırk yıl çalıştılar 15 Temmuz için. Kırk yıl sakladılar kendilerini. FETÖ ekibine aklını teslim eden hainler, nasıl kandırılmaya başlandılar? Kutup ayısının ilk dil darbesini hatırlayın. Aldığı lezzet, aklını başından alıyor, dilinin acısını bile hissetmiyor. Gençleri kandıranlar ilk neyle başlıyorlar? Kayıtsız şartsız bir şahsa teslim oluyorlar. Sürekli aynı kişilerin kitaplarını okuyorlar. Risale sohbetleriyle başlayıp, Fethullah Gülen dışında kimseyi okumuyorlar. Tek taraflı okumaya alışan zihin, tek taraflı düşünmeye başlar.

Gençlerin kulağına küpe etmemiz gereken bakış açısı şu olmalı:

Cemaat arayan camiye gitsin.

Kusursuz kitap arayan Kuran'a baksın.

Lider arayan Peygamber Efendimizi örnek alsın.   

           

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
safa 2018-01-03 20:08:30

dört dörtlük yazı. helal olsun.Allah razı olsun said bey. aklı olan ibret alır.aklını kullanmayanı Allah pisliğe mahkum eder vesselam

Avatar
Halis er 2017-12-31 13:48:40

Ya said hocam Allah'ına kurban. Ne güzel insan ne güzel vaiz ne güzel insansın. iyi ki seni tanımış ve senin kitaplarını da okumuşum seminerlerinde bulunmuşum.

Avatar
Enver 2020-01-08 16:13:32

bunu yazanın 15 temmuz öncesinde neler yazdığına bakmak gerekir mi.?dünyada misyonerlik de aynı değil mi.?insanlar önce diniizdeki değerleri öğrenmek zorunda,cemaat dinimizin değeri,insanlığın fıtratı gereğidir.medrese eğitimi olmazsa bu nesil mutlaka birilerinin kutup ayısının kana yönelmesi gibi nesil,gençler de maddi imkan,mevki,makam ve dünyalık uğruna ne yazık ki her şeyini heba edebiliyor.batıla uyanların akibeti dünya da olmasa da ahiretde hüzran olduğu kesindir.ama takvayı,değerleri,imanı bütünlüğü de ancak medresede öğrenebilir nesil.camiler ne yazık ki eğitim,yetişme yeri değil ibadet yerimiz,sosyal alanımızdır.sadi efendi oturduğu mevkiye,aldığı ücrete imkanlara biraz baksın da kimlere nasıl hizmet ettiğini de kendi görebilecek mi.? ya da kutup ayısına kurulan tuzak kendisine de kuruluyor mu.?

Avatar
murat 2018-01-03 17:30:32

sen imamı azamı imami rabbaniyi imamı şafiyi okumayın diyorsun sanki.. her yüz senede gelen mücedditleri ınkar ediyordun kısacık aklınla kuranı anlamaya çalışıyorsun eyyy said... unutma i̇slâm'ı cahiliyyenin bütün unsurlarından temizleyen sonra da mümkün olduğu kadar onu katışıksız olarak, olduğu gibi hayata iade eden demektir. müceddid, cahiliyye ile anlaşmak ve uzlaşmaktan uzak olur ve her ne kadar önemsiz olursa olsun cahiliyyenin hiç bir izinin i̇slâm'ın herhangi bir kısmına yerleşmesine sabredemez.

Misafir Avatar
pirifani 2020-01-07 17:13:00 @murat

her yuz senede bir muceddid yoktur,ikinci binin muceddidi de yoktur.aklinizi basiniza alip kuran okuyun arabca bilmiyorsaniz meallerden ve kisa tefsirlerden faydalanin. muceddid oldugunu idda ettiklerinizden pek cogu kendileri bile boyle bir iddada bulunmamisken,insanlari mucedd ilan edip siralamanin ne manasi var? adam kendisi ben mucedidim demiyor illa ki her yuz yilda bir muceddi gelecegi ile ilgili hadisi kurtarmak namina uydurun uydurabildiginizi.yahu neyi tecdid ettiler? ortalik bidatten hurafeden israiliyattan uydurma rivayetlerden ve hoca kilikli sahtekarlardan ve musluman kilikli musriklerden gecilmiyor,neyi tecdid ettiler?iyi ki de gelip tecdid etmisler yoksa muslmanlarin hali daha mi berbat olacakti.muslumanin eksigi mehdisizlik muceddisizlik degil kuransizliktir.kuransiz musluman olmaaaaz.muceddidler mesela turk camilerinde bulunan isim levhalri icin ne dediler ne yaptilar?camilerdeki tesbih denilen boncuklari bne yaptilar? tarikatlarla tasavufla mucadele ettiler mi?

Beğenmedim! (0)
Avatar
Cahilfani 2020-01-07 16:46:21

okuduğu kitapların, aldığı vaazların üzerine..... bütün devre arkadaşları memur olarak yerinde sayarken birde şef veya müdür yardımcısı yaptınmı dairede....cemaat tadından yenmez olur.

Avatar
Enver 2020-01-09 08:56:29

nasıl bir editör ki yorumları görmüyor.?
ADMİNİN YORUMU: SİTEDE BAKIM, YAZILIM, SİSTEM HATALARI GİBİ KONULAR OLUNCA YAZI ATILMAZ ESKİ YAZILAR EKRANA GETİRİLİR. YORUMLAR SERBEST BIRAKILMAZ O AN ARAYA GİTMESİN DİYE. SAKİN OLUN VE BEKLEYİN.

Misafir Avatar
Enver 2020-01-09 15:36:47 @Enver

bizler sitenin bakımda,tamirde,resetlendiğini bilemeyeceğimize göre.? bizlere sakin olun diye yazan editörlerde hiç sakinlik kurum kimliğine uygun olmayan cevap vermesi de ayrı konu değil mi.?

Beğenmedim! (0)

banner312

banner298