Bu güne kadar sened yönüyle incelenen hadislerin metinini incelemek ya kimsenin aklına gelmedi ya da metin tenkidi yapanlar güçlü gayri müslim diyasporasının baskısıyla bir şekilde susturuldu. İsmailağa cemaatinden bir dunkof çıkmış, "Buhari olmazsa Kur'an anlaşılmaz" demişti. Bu dunkof ile içinde yetiştiği tarikatı ve tarikatların İsrail/ Vatikan kontrolünde müslümanları saptırmak için desteklenen özel yapılar  olduğu düşünüldüğünde neden ısrarla hadisleri savundukları daha iyi anlaşılıyor. 

Buhari, Müslim ve diğer kankaları olan hadisçilerin rivayetlerinin Kur'an'a taban tabana ters rivayetleri olduğu gibi adeta Allah'a rağmen kanun koyan hükümler ihtiva etmeleri İslam'a karşı yeni bir din girişiminden başka bir şey değildir. Yaptıkları rivayetler metin yönüyle incelendiğinde Buhari ve Müslim'in müslüman oldukları bile şüphelidir. Çünkü öylesine rivayetler var ki bunların Kur'an'ı bilen birilerince rivayet edilmeleri imkansızdır. İşte o rivayetlerden seçmeler:

73- ...........Enes Bin mâlikten rivayet: Uhud harbinde, Yemin olsun ki, Âişe binti Ebi Bekir, ile Ümmü Süleym’i paçalarını sıvamış halde gördüm, baldırlarının bileziklerini görüyordum. Su tulumlarını sırlarında taşıyor gâzilerin ağızlarına boşaltıyorlardı. (Müslim, cilt 8 139/655 ter. Ahmed Davudoğlu, Sönmez neşriyat a.ş

Burada da savaş heyecanıyla kamufle ederek, Âişe’nin ve Ümmü Süleym’in baldırlarını gösterdiği iftirası rivayet edilmiştir.

74- Müslim’in bir diğer rivayetinde: "Hz. Âise radıyallahu anhaya bir zat misafir oldu. Adam sabahleyin elbisesini yıkamaya başladı. Hz. Âişe ona:

"Sana (meni) bulaşan yeri (gördüysen) orasını yıkaman kâfi idi. Göremediğin takdirde etrafını yıkardın. Ben, Resulûllah aleyhissalâtu vesselâm'ın elbisesinden (meni bulaşığını) ovalamak suretiyle çıkardığımı biliyorum. O, (Birde yıkamaksızın) onun içinde namaz kılardı”.......... (K.S 3517 C. 10 S. 345 Akçağ 1990 alıntısı Müslim, Tahâret 105, 109 (288,290))

Güya Âişe’ye bir adam misafir olmuş da, Âişe adama menisini nasıl yıkayacağını izah etmiş. Hz. Aişe adamın elbiseyi neden yıkadığını nereden biliyordu. Bir müslüman erkek böyle bir durumda yanında bulunan müslüman erkeklere sorduğu gibi kadında şahit olduğu erkek meselelerinde erkek yabancı ise kendisi muhatap olmaz ve bir erkeği araya koyarak tebliğ/ uyarı görevini yerine getirir.

 Adamın kim ve ne olduğu belirsiz olduğu gibi evde ve çevrede sanki hiç erkek kalmamış da Hz. Aişe kendi başına bir erkeği misafir eder gibi bir görüntü verilmektedir.

Diğer taraftan hiçbir erkek misafir gittiği evde elbise yıkamaz. Zaten sırtında tek elbise olan adamın ne ile Hz. Aişe'nin evinde durmaya devam ettiği ise olayın başka boyutu. Adamın elbisesini neden yıkadığı belirsiz olduğu gibi misafir olacak kadar yaşı büyük olan zatın o güne kadar meninin sıvazlama ya da ovalama ile çıkaracağını bilememesi tam bir garabet.

Adam Hz. Aişe'nin misafiri imiş. Evde Hz. Aişe ile adam varken böyle bir olayı kim nasıl gördü de rivayet etti. Her şey dikkat edilirse tasavvuf/tarikatların düzmeceleri gibi.. Falan şunu yaptı. Kim o falan? Koskoca şeyh yalan mı söyleyecek! Hadislerde aynı bu günün tarikatlarının mantığıyla üretilmiş. Buhari dedi mi dedi. Kimden duydu? Nasıl duydu? Alacağınız cevap belli koskoca Buhari yalan ı söyleyecek? Evet, koskoca buhari Aişe annemine iftira atar da yalan mı söylemez. Buhari bir noktada o günün Cübbeli Ahmet'i anlayacağınız.

Biz Âişe’yi böyle bir iftiradan tenzih ederiz. Özellikle cinsel konularda, Âişe hakkında rivayetler uydurmuşlardır. Bu da, Âişe’nin şahsında Peygambere ve Ebu Bekr’e olan kinlerini göstermektedir.

75-.........Biz Amr İbn Meymûn, Süleyman İbn Yesâr’dan tahdis etti. O şöyle demiştir: Ben Âişe’ye elbiseye isâbet eden meniden sordum. Âişe: Ben onu Resûlullah’ın elbisesinden yıkardım da, yıkama izi yer yer ıslaklıklar elbisesinde göründüğü halde çıkardı, dedi (Buhari, c. 1 Kitabu’l-Vudu 93 s. 354 Ötüken 1997)

Bu da önce ki benzerleri gibi iftira içeren bir rivayettir. Erkekler menilerini nasıl yıkayacaklarını Âişe’den başka soracak kimse bulamadılar mı, kaldı ki ahmaklar bile meninin nasıl yıkanacağını bilirler.

76-.........Ben Urve ibnu’z-Zubeyr’den işittim, Peygamber (S) Âişe’ye (R)’ye:

-”Ebû Bekr’e emret de insanlara namâzı kıldırsın" buyurmuş.

- Ebû Bekr pek yufka yürekli bir adamdır. Ne zamân Senin makamına dikilirse kalbi incelir, demiş.

Peygamber evvelki emrini tekrar buyurmuş, Âişe de “Ebu Bekr hüzünlü bir adamdır" sözünü tekrarlamış.

Şu’be ibnü’l Haccâc yukarıdaki senedle dedi ki: Peygamber üçüncü yahut dördüncü defasında:

- Şüphesiz sizler, Yusuf Peygamber’in karşılaştığı kadınlarsınız. Ebû Bekr’e emredin de namâzı kıldırsın."buyurdu. (Buhari, Kitabu’l Enbiyâ 59 C.7 S.3148-3185, Ötüken-1987)

Burada da, Âişe’ye ne tür bir iftirada bulunduklarını belirtmek için, Yusuf Peygamberin karşılaştığı kadına, Kur’an’dan örnek vereceğim, mealen:

-Yusuf’un evinde kaldığı kadın, onun nefsinden murâd almak istedi ve kapıları kilitleyip: “Haydi gelsene!"dedi. (Yusuf): “Allah’a sığınırım dedi, efendim bana güzel baktı (ben nasıl onun İyiliği’ne karşı hıyanet ederim), zalimler iflah olmazlar!: 12/23

- And olsun, kadın onu arzû etmişti, eğer Rabb’inin doğruyu gösteren delilini görmeseydi Yusuf da onu arzû etmişti. Böylece biz kötülüğü ve fuhşu ondan çevirmek istedik; çünkü o, ıhlâsa erdirilmiştir (seçkin) kullarımızdandır. 12/24

Görüldüğü gibi, Yusuf Peygamberin karşılaştığı kadın evli olmasına rağmen, Yusuf peygambere zina teklifinde bulunmuştur. Peygamber nasıl olur da Âişe’yi böyle kadınlara benzetir, bu ağır bir ithamdır.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Baba 2020-08-08 00:25:32

Materyalist kafa, birde munafıklı9k işin içindeyse Sünnet-i Rasulullaha ve onun Hadisi Şeriflerine alçakça saldırırsın. Onlari yok saydıktan sonra Kuran Kerim kafa gore yorumlayabilirsin, bir kaç itikadi zayifi kendinizle birde ilelebet cehennemin gayya çukurunda bulursun ne diyeyim sonsuz azap sizinle olsun. Mevlam hidayet vermediyse ne gelir elden...

Avatar
Buhari 2020-08-09 13:54:36

Buhari’yi değil kendinizi yok sayın
Nasıl bir kafa sizinki
Koskoca hadis tarihini yok sayıyorsunuz

Avatar
Reis Hürdolaş 2020-08-08 09:39:41

sadece hz aişe mi? ebu hanife düşmalığı kabul edilemez ve buharını kitabını yok hükmüne sokmuştur.

Avatar
GRERH 2020-08-09 16:09:55

be ahlaksızlar o misafir zamanında lavabo mu vardı.musluk mu vardı.o adamcağız iç çamaşırını yıkarken nerde yıkayacaktı.o zamanın imkanları ile şimdi aynı mı.ayşe annemi̇z rasullahin eşi̇ olarak fikhi̇ bi̇r mesele öğretmi̇ş.sanki̇ haşa hz ayşe annemi̇zle yatmiş gi̇bi̇ sirf hadi̇sleri̇ kötülemek i̇çi̇n çarpitmişsiniz.bi̇r kere yanliş bi̇r anlaşilmaya mahal olmasin di̇ye o mi̇safi̇ri̇n i̇ç çamaşirini yikamasi yanliş anlaşilmasinin önüne geçi̇yor.

Avatar
umman 2020-08-07 01:13:12

tek kelime ile şaşırdım. biz bu güne kadar bu şekilde hiç düşünmemiştik. bütün hadisler uydurma imiş meğer. ihsan şerocak'ın tarikatların neden bu kadar hadis savunuculuğuna soyunduğunu da daha iyi anladım. şerefsizler kur'an'a alternatif din üretmek dertleri.

Avatar
Murtaza Kurt 2020-08-07 09:07:08

şia olmasaydı , hadisciler olmasaydı ataistler nasıl bilgi edineceklerdi , ataistler hep onlardan bilgilendi ve islama saldırdı ,

Avatar
Garip Yolcu 2020-08-07 08:46:49

https://youtu.be/tQxwVlyzNrY

Avatar
sibel 2020-08-07 19:10:19

allah razı olsun sizden
tarikatlara karşı mücadelenizde çok şey başardınız. dinihaber ortaya çıkana kadar bunlar kendini bir halt sanırdı. pislik herifler boşuna hadis diye yırtınmıyorlarmış