100 yıllık türbe kaldırıldı... Tasavvuf batıl dininin papazının cesedi dahi çıkmadı

Çorum’da vatandaşların dilek dileyip, dua ettiği yaklaşık 100 yıllık “Garip Dede” türbesi, yol yapım çalışması nedeniyle kaldırıldı.

100 yıllık türbe kaldırıldı... Tasavvuf batıl dininin papazının cesedi dahi çıkmadı

Çorum’da vatandaşların dilek dileyip, dua ettiği yaklaşık 100 yıllık “Garip Dede” türbesi, yol yapım çalışması nedeniyle kaldırıldı.

25 Temmuz 2020 Cumartesi 23:20
100 yıllık türbe kaldırıldı... Tasavvuf batıl dininin papazının cesedi dahi çıkmadı
banner310

Çorum’da vatandaşların dilek dileyip, dua ettiği yaklaşık 100 yıllık “Garip Dede” türbesi, yol yapım çalışması nedeniyle kaldırıldı. Yapılan kazıda, türbedeki mezarın boş olduğu ortaya çıktı.  

Yavruturna Mahallesi'nde bulunan 100 yıllık “Garip Dede” türbesi, Gazi Caddesi’ni Kıbrıs Caddesi’ne bağlamak için yapılması planlanan yol nedeniyle kaldırıldı. Çorum Müftülüğü'nden alınan onayın ardından belediye ekiplerince kazı yapılarak, türbe kaldırıldı. Kazıda, kalıntıya rastlanmayan türbedeki mezarın boş olduğu ortaya çıktı

Yavruturna Mahallesi Muhtarı Metin Kaşar, "Gazi Caddesi’ni Kıbrıs Caddesi’ne bağlamak için yapılması planlanan yolda kalan türbe, engel teşkil etti. Bunun araştırması yapıldı. Müftülük kaldırılmasında engel olmadığını söyledi. İtinalı bir şekilde kazı yapıldı. Belli bir seviyeden sonra küreklerle kazı yapıldı, içinden herhangi bir kemik çıkar diye. Ancak hiçbir şey çıkmadı” dedi.

BABA VE DEDE İNANCI HRİSTİYANLIKTAN GEÇTİ

Türkiye'de "baba/dede" isim tamlamalı pekçok mezar, yatır ve türbe bulunuyor. Üzerine onlarca menkıbe uydurulup cahillerin tavaf alanı haline getirilen bu tür yerlerin hristiyan papaz ve keşişlerinin mezarı olduğu tasavvuf batıl dininin sahtekar velilerince bile bile saklanıyor. 

Bilindiği gibi İslam'da baba, kişinin annesiyle nikahlı olduğu ve peydahlandığı kişidir. İslam'ın aksine hristiyanlıkta papa "baba" demek olduğu gibi peder de "baba" anlamına kullanılır. Aynı şekilde hristiyanlıkta tanrı'ya da "baba" denir. 

Türkiye'de var olan baba isimli yatırların tamamına bakıldığında olağanüstü özelliklerin kendine yüklendiği efsanevi varlıklar olduğu görülecektir. Kim ve ne oldukları belirsiz olan bu varlıkların öldükten sonra dahi ilahi güçlerle donanımlı bir şekilde dilek dileyenin dileğini yerine getirecek tasarrufa sahip olduğu inancı, batıl tasavvuf dininin müslümanların itikadını bozmasından kaynaklanmaktadır.

Kur'an; Peygamberler dahil tüm insanlık kabir boyutunda kıyamet sonrası dirilmeyi, mahşer yerine sevkle hesaba çekilip sonra cennetlikler ve cehennemlikler olarak tasnifinden söz ederken BATIL TASAVVUF DİNİ veli/ mürşit/ gavs/ kutup/ şeyh gibi türedi makamlar/ sınıflar icad ederek bu sahtekarları Allah'ın dostu ilan eder. Sanki Allah'ın canı sıkılmışta bu sahtekarlara ihtiyacı varmış gibi tayin edilen dostlar ise Allah kadar yetkili kılınır.

TASAVVUF BATIL DİNİ ANİMİZM/ZERDÜŞTLÜK KARIŞIMIDIR

Tasavvufçular tam bir ruhçu/putperesttir.

Allah pek çok ayetinde peygamberler dahil tüm insanlığın öldükten sonra kıyamete kadar duymaz, işitmez varlıklar olarak kabir denen bir boyutta bekletildiğinden söz ederken Tasavvuf Batıl Dininde ölen insanların sadece böyükleri ortalıkta dolaşır durur.

Dikkat ettiniz mi, budizmdeki kast sistemi tasavvufla aynen ruhlar aleminde de devam ediyor. Yönetici, din adamı ve zenginler öldükten sonrada ortalıkta dolaşıyor ama garip guraba öldü mü işi bitiyor. Kıyamete kadar mezarında miskin miskin bekliyor.

Son Güncelleme: 26.07.2020 10:22
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
recep 2020-07-26 03:54:38

güzel haber yakalamışsınız. bu babaların hangisinde kimin yattığı bile belli değil. eşşek oğlu eşşek bunlar. kfasız bunlar. rabbimi z dururken gidip buralara yalvarmanın anlamı ne.

Avatar
Ebu hureyre 2020-07-25 23:48:30

Sehitlere oluler demeyin cunku onlar diridirler ayeti kerimesi varya sehitler bile diriyse bizim bilmedigimiz aklimiz ermiycegi sekilde ya sehitlerin efendisi olan H.Z MUHAMMED MUSTAFA S.A.S SIZCE OLUMUDUR
ADMİNİN YORUMU: KARDEŞİM ŞU TASAVVUF BATIL DİNİNDEN İSLAM DİNİNE BİR GEÇİŞ YAPIN. ALLAH AŞKINA KAFANIZ TASAVVUFLA FORMATLANDIĞI İÇİN HERŞEYİ O GÖZLE GÖRÜYORSUNUZ. AYETTE SEN ÖLÜR YA DA ÖLDÜRÜLÜRSEN EYY MUHAMMED... ŞEKLİNDE AYETİ NEREYE KOYACAKSIN. SEN DE BİR BEŞERSİN AYETİNİ NEREYE KOYACAKSIN. BEŞER NE DEMEK. HER BEŞER GİBİ ÖLECEK PEYGAMBERİMİZDE. HZ ÖMER KILICINI ÇEKTİĞİNDE HZ. EBUBEKİR O ÖLDÜ DEMEDİ Mİ. ŞEHİT KAVRAMINI DA SİZ YANLIŞ BİLİYORSUNUZ. BİRAZ DAHA ARAŞTIRIN.

Avatar
bozeren 2020-07-26 12:33:31

hiçkimse ölmemiş, ölemez mumya gibi diri diri yaşıyor!! tövbe tövbe.. Allah aklımızı hıfzeylesin.

Avatar
Selamun aleyküm 2020-07-26 13:42:08

Yüce Allah cc hz razı olsun sayın hocam. Muazzam hizmetiniz var. Sizi kalbi olarak takdir ediyorum. Ama unutmayın ki. Hakkı savunmak demek sıkıntılara düçar olmak demektir. Bende eski bir İsmail Ağa mezunu guvvatlı bir hurafeci idim ama bizlerin kafalarını ayet ve hadis adı altında yıkadıkları için siz gibi değerli muhavvid kardeşlerimize saldırıyorduk. Bu yüzden ben onlarında anlıyorum onlar dinleri bozuluyor diye benim eskiden yaptıgım gibi size dini korumak için hertürlü işi yapmaya kalacaklar. Ama kendi bozuk dinlerini bile araştırmadan bu arkadaş ne demek istiyor demeden bu zulmu sevap niyetine yapacaklar. El cevap yapılacak bir şey yok biz yinede o kardeşlerümize bize buğuzda etseler köyülük te yapmaya çalışsalar yuce Allah cc hz rıza için anlatmamız gerek. Hz peygamber As efendimize buyuruldugu gibi. Fi emenillah

Avatar
Yunus 2020-07-29 23:52:32

Eşşek çıksaydı çokmu mutlu olacaktınız

Avatar
Murtaza Kurt 2020-07-30 14:48:29

öyle demeyin belkide garib dede cihat için suriyeye gitmiştir ,

Avatar
Murtaza Kurt 2020-07-31 20:50:02

mecaz diye bir sanat var , şehitleri yaşatın diyor , dernek veya vakıf kurarak yaşatın diyor , yoksa öldüğünü oda biliyor ,

Avatar
kkö betül 2020-08-02 12:21:17

iyi ki dinihaber var. bu tarikatçı ahmakların gerçek yüzü ifşa oldu.

banner312

banner298