İmamı Rabbani'nin Evladları Diyanet'e savaş açtı!

İmam-ı Rabbani'nin evladları tek tek Diyanet'e savaş açmaya devam ediyor. Hurafe Süleymancılardan sonra şimdi de İhlas Medya TGRT, iha ve gazete yoluyla saldırıya geçti.

İmamı Rabbani'nin Evladları Diyanet'e savaş açtı!

İmam-ı Rabbani'nin evladları tek tek Diyanet'e savaş açmaya devam ediyor. Hurafe Süleymancılardan sonra şimdi de İhlas Medya TGRT, iha ve gazete yoluyla saldırıya geçti.

22 Nisan 2017 Cumartesi 01:01
İmamı Rabbani'nin Evladları Diyanet'e savaş açtı!
banner310

Ramazan Ayvallı’nın vesveseleri ile İhlas Medya’da başlatılan Kutlu Doğum Haftası aleyhtarı kampanya İhlas Medya’nın elinde patladı.

Olayın arka planını henüz bilmiyoruz. 

Ayvallı’nın mı İhlas Medya’yı gaza getirdiği yoksa İhlas Medya’nın mı Ayvallı’yı amigo piyon olarak kullandığının ayrıntılarına vakıf olmasak da pek yakında kokusunun ortaya çıkacağını ümit ediyoruz.

Şu an görünen o ki İhlas Medya Ramazan Ayvallı’nın gazına gelmiş durumda…

Gün boyu yapılan kampanyada Peygamberimizin doğum gününün Rebiülevvel ayının 12’inde olduğunu iddia ile Kutlu Doğum Haftası’nın da o güne tekabül eden günde yapılması gerektiği vurgulandı. Lakin Peygamberimizin Rebiülevvel ayının 12'sinde doğdu iddiası kesin değil. Tevhidi bir din olan İslam dini, aslına bakıldığında zaten bu tür kutlamaları tasvip etmiyor. Resulullah'ın hayatında olsun sahabenin hatında olsun Kadir Gecesi dışında hiçbir gecenin kutlanması bir tarafa adının bile anılmadığı biliniyor.

Bir şekilde gelenek haline gelmiş Mevlit ve diğer kandil gecelerini kucağında bulan Diyanet'te aslında iki arada bir derede kalmış durumda. Bir taraftan İslam'da olmayan bir ibadetin geleneksellemiş hali diğer tarafta geleneksel anlayışın dinleşmiş hali...

İBADETLERİN YER, ZAMAN VE ŞEKLİNİ KANUN KOYUCU TAYİN EDER

Oysa dinde asıl olan ibadetlerdir. 
İbadetlerin yer, zaman ve şeklini Allah ve Allah’ın kontrolünde olan elçileri belirler.

Peygamberlerin doğum ve ölümleri ibadet bağlamında asla değerlendirilmez. Bu nedenle hiçbir kutsal kitap Peygamberlerin doğum ve ölüm günlerine atıfta bulunmaz. Bu konuda Hz. İsa’nın vefat ve defnedildiği yer hakkında verdiği bilgi nedeniyle İncil kıyasıya eleştirilir.
İlahi dinin orjinalinde hiçbir zaman Peygamberler, tahrif edilmiş Hristiyan ve Yahudilikte olduğu gibi Allah’ın fevkinde veya denginde bir değerde görülmez ve anılmazlar.

ALLAH’TAN ÇOK PEYGAMBERLERİN ANILDIĞI DİNLER YOZLAŞMAYA YÜZ TUTARLAR

Anıldıkları anda da zaten din orada yozlaşmaya yüz tutmaya başlar.
Kutlu Doğum Haftası ile ilgili olarak Diyanet kim, ne zaman ön ayak olmuşsa zamanında böyle bir proje geliştirmiş ve amaç olarak Peygamberimiz nezdinde İslam’ın toplum hayatında daha çok yer tutması amaçlanmıştır.

Peygamberimizin doğumundan hareketle başlatılan bu hafta hurafecilerin haliyle tepkisine neden oldu. 

İMAMI RABBANİ’NİN ÇOCUKLARI DİYANET’E SAVAŞ AÇTI

Hayatlarının her tarafı hurafelerle dolu olan İmamı Rabbaninin veletleri Ayvallı ve Cübbeli Ahmet isimli şarlatan kendi hayatlarını ahtapot gibi saran hurafeleri bırakıp Kutlu Doğum Haftası’nın zamanına taktılar.

Gerekçe ise peygamberimizin Rebiülevvel ayının 12. Gecesi doğduğu ve o gecede bu haftanın düzenlenmesi gerektiği idi.

Diyanet’i hurafecilikle suçlayan Hurafeci İmamı Rabbani’nin hurafeci veledi Ramazan Ayvallı, Allah’ın doğa olaylarını hicri takvime göre değil şu an kullandığımız güneş takvimine göre tedebbür ettiğini akledemeyecek derecede Diyanet nefreti içindedir.

PEYGAMBERLER İNSAN OLMALARI YÖNÜYLE DİĞER İNSANLAR GİBİ TABİAT KANUNLARINA TABİDİRLER

Peygamber (as) da nihayetinde bir insandır. Bu dünya içinde yaşayan bir canlı olarak Peygamberler tabiat kanunlarına tabi olarak dünyaya gelmişlerdir.
Peygamberlerin doğum ve ölüm tarihleri dinde kendilerine hiçbir ayrıcalık doğurmadığı gibi Allah Resulü’nün kendisi de bu şekilde bir gün ihya etmemiş, ashabına da tavsiye etmemiştir.

AYVA AĞACI AY TAKVİMİNE GÖRE DEĞİL GÜNEŞ TAKVİMİNE GÖRE ÇİÇEĞE DURUR

Ayvallı’nın mantığına göre demek ki Ayva ağacı, Rebiülevvel ayının 12’sinde çiçeğe durmuşsa o Ayva ağacının her Rebiülevvel ayında çiçeğe durması gerekiyor. 

Ayvallı gibi hurafecilerin gündemi yakalama sorunu yüzündendir ki Osmanlı’nın son döneminde saraya hakim olan İmamı Rabbani’nin veletlerinin sayesinde koskoca Osmanlı çökmeye yüz tutmuştu.

Ayvallı gerçekten merak ediyoruz.

Eşine evlilik yıldönümünde hediye aldığında Hicri Takvimi esas alıp eşine hediye versen yenge hanım o hediyeyi başına çalar mı çalmaz mı?

Nisan ile Mayıs’ta çiçeklenen Ayva, bu yıl Hicri Recep ayında çiçeğe durdu. Ayva her Nisan ve Mayıs’ta çiçeğe dururken Recep ayı her yıl 11 gün tabiata aykırı bir şekilde beriye gelmektedir. Ortalama 10 yıl sonra Recep ayı 110 gün beriye yani Ocak ayına geldiğinde Ayvallı, Ayva ağacının çiçek açmasını beklerse yandı keten helva!
Ayvallı! Kur’an’ı ne kadar güzel anlatırsan zaten Peygamberi de o kadar güzel anlatırsın. Zaten senin sıkıntın Kur’an’ı bırakıp Peygamber derdine düşmek olunca Peygamberi de haliyle İmamı Rabbanilerden hareketle anlatınca işin suyu çıkıverdi.

AYVALLI! GÜNEŞE BAK… GÜNEŞİ GÖSTEREN PARMAĞA DEĞİL

Kampanyayı Peygamberimizin doğum gününe vurmakla Ayvallı baltayı taşa vurdu. 

Keşke Ayvallı böyle saçma sapan işlerle uğraşacağına “Kaldırın Kutlu Doğum Haftasını daha şümüllu olan İslam İhya Haftası düzenleyelim” deseydi.

Peygamberin Allah’ı gösterdiği bir yerde Allah’ı görmeyip Allah’ı gösteren Peygambere takılmak gerçekten büyük bir aldanış.

Ayvallı’nın bu hali, “Güneşe bak!” diyen adam karşısında güneşi bırakıp adamın parmağına takılıp kalan zavallının haline benziyor.

 

Kaynak: DiNiHABER.C0M / Özel İçerik

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.