Menzil'in şeyhinin sözcülüğüne soyunan Serdar Tuncer'e uzmanından cevap!

Sözde rüya olarak anlatılmakla birlikte kendisine pay çıkarma sadedinde kibrit kutusunda müridlerini götüren Şahı Nakşıbend hakkında yaptığımız haberler sonrasında Ülke Tv ekranlarında ilmi hiçbir birikimi olmaksızın sırf reyting uğruna Menzilin şeyhine arka çıkan Serdar Tuncer'e en okkalı cevap Talha Hakan Alp'ten geldi.

Menzil'in şeyhinin sözcülüğüne soyunan Serdar Tuncer'e uzmanından cevap!

Sözde rüya olarak anlatılmakla birlikte kendisine pay çıkarma sadedinde kibrit kutusunda müridlerini götüren Şahı Nakşıbend hakkında yaptığımız haberler sonrasında Ülke Tv ekranlarında ilmi hiçbir birikimi olmaksızın sırf reyting uğruna Menzilin şeyhine arka çıkan Serdar Tuncer'e en okkalı cevap Talha Hakan Alp'ten geldi.

06 Ağustos 2019 Salı 10:53
Menzil'in şeyhinin sözcülüğüne soyunan Serdar Tuncer'e uzmanından cevap!
banner310

İslami birikimi olmamasına rağmen peşine taktıkları onbinlerin vebalini yüklenmekten geri kalmayan tarikat şeyhlerinin ölüm, kabir, ahiret ve mahşer konusunda cahillikleri sosyal medyada kıyasıya tartışılıyor.

dinihaber.com'un haberinden sonra ekranlara çıkarak Menzil'in şeyhinin sözcülüğüne soyunan Serdar Tuncer'e kendi içlerinden yetişme, tasavvufu da çok iyi bilen Talha Hakan Alp'ten en güzel cevap geldi. 

Talha Hakan Alp öz olarak, "Şefaat var amenna! Lakin kimse kendini kandırmasın... Mahşer günü sizin burada yücelttiğiniz isimlere Allah orada şefaat hakkı vermesi garanti olmadığı gibi şefaat yetkisi verilenler de istediği gibi değil Allah'ın izin verdiklerine şefaat edebileceklerine göre herkes kendini şeyhine göre değil Allah'a göre ayarlasın" dedi.

Talha Hakan Alp kardeşimiz her ne kadar tasavvufun yanlışlarını dile getirip gerekli düzeltmeleri kendi hayatında ve bu yapıların ardında gidenlere ikazen yapıyorsa da eski fıçının kokusu hala üstünden çıkmış değil... Şefaat konusunu anlatan Talha Hakan Alp "sırat ve sırat köprüsü"nden söz etmektedir. Kur'an'da sırat diye bir kavram olmadığı gibi söz konusu hadislere sırat kelimesinin bulaşması Zerdüştüktendir. Hadis toplayan şahısların tamamının Zerdüştlüğün yatağı İran, Suriye ve Orta Asya kökenli olmaları kendilerinin bu dinin tesirinde kaldıklarının göstergesidir. 

Mahşer günü şefaat yetkisi sadece Allah'ın olduğuna göre bu dünyada birilerini razı etmek yerine bir Müslümanın Allah'ı razı etmesi gerekir:

“O gün şefaatin faydası olmaz, Rahman’ın izin verdiği kişinin, lehine söz söylenmesine razı olduğu kişi için yaptığı başka.” (Taha 20/109)

“Öyle bir günden çekinin ki, o gün kimse kimsenin yerine ceza çekmez, kimseden şefaat kabul edilmez, kimseden fidye alınmaz ve kimseye yardım edilmez.” (Bakara 2/48)

“Allah ile kendi aralarına koydukları öyle şeye kul olurlar ki, onlara ne bir zararı olur ne de fayda sağlar. “Bunlar Allah katında şefaatçilerimizdir” derler. De ki: “Göklerde ve yerde, Al­lah’ın bilme­diği bir şeyi mi ona bildiriyorsu­nuz?” Allah, onların koştukları şirkten uzak ve yücedir.” (Yunus 10/18)

Allah kendi cemaat ve liderlerimize çağırmadan insanları Kur'an ile uyarmamızı emreder:

“Rablerinin huzurunda toplanacak­ları gün­den korkanları Kur’ân ile uyar; onların Alla­h’tan başka ne bir dostları ne de şefaatçileri olur. Belki kendilerini korurlar.” (En’am 6/51)

Serdar Tuncer hakkın değil kendince güçlü gördüklerinin yanında durmakla en büyük hatayı yaptı. Keşke ekranlar yerine hakkı tercih edebilseydi bu gün eski günlerini belki daha güzel günleri huzurla yaşayacaktı. 

SERDAR TUNCER NEREDE HATA YAPTI?

Serdar Tuncer'in elbette niyetini bilmiyoruz lakin durduğu yer yanlıştı ve yanlış yere insanları çağırmakla da dini literatürde saptırıcı konumda yer alması büyük bir vebaldi. Kitleler Serdar Tuncer gibi tanınmış kişiler üzerinden tercihlerde bulunduğuna göre Tuncer gibi insanların kılı kırk yararcasına hesap yapma zorunluluğu bulunmaktadır.

Serdar Tuncer tasavvufun hatalı pek çok yanlışını kapatmak için uğraş verdi. Menzilin dini bilgiden yoksun şeyhinin karşısında meleklere saman taşıttırdığını anlatırken karşısında oturan şeyh müsveddesi kalkıp "Böyle bir şey olmadı" diyeceğine oturup bir de mağrur mağrur Serdar Tuncer'in palavralarını onayladı.

Serdar Tuncer inanmadığı ve yanlış olduğunu bile bile tarikatları temize çekmek için çok çaba sarfetti.

En son Menzil'in şeyhinin kibrit kutusu örneğine sahip çıkmakla en büyük hatayı yaptı. Tuncer'e göre bu bir rüya idi ve fazla abartılmamalıydı. 

Oysa bunda çok şey vardı. Bu rüya anlatımı anlatan şahsın Kur'ani bilgisinin sıfır olduğunu göstermesi, cehaletini, peşinden gidilecek biri olmayıp hiçbir ilmi birikime sahip olmamakla birlikte toplumu da ifsat edecek bir karaktere sahip olduğu gibi pek çok mesajı içinde barındırıyordu. 

Ama Serdar Tuncer bunları görmek istemedi. Keşke rüya olarak anlatılıp geçilse bir noktada hadi diyecektik. Şeyh müsveddesinin rüya sonunda, "Allah hepimizi o kibrit kutusuna girenlerden eylesin" denilerek konuşma bitiriliyorsa burada büyük bir sapma ve büyük bir cehalet var demektir. 

Bu cehaletin yanında duran kim olursa olsun küçülür, dışlanır, bilenlerce notu verilerek ciddiye alınmaz. Ve Serdar Tuncer'de yılların birikimini tarikatçıların ayağının altına sermekle bilenler nazarında kendini böylece bitirmiş oldu. 

Serdar Tuncer İslami noktada bazı gerçekleri ıskalarken en büyük ıskalamayı salonları hınca hıç dolduran, sesi çok çıkan tarikat erbabının halk nazarında hiçbir karşılığının olmadığını, tüm cemaatlerin toplum içinde yekununun yüzde 1,6 olduğunu bilememesi idi. 

Son Güncelleme: 06.08.2019 13:56
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
pirifani 2019-08-06 14:36:39

talha hakan alp in daha cok firin ekmek yemesi gerekiyor bir de serdar demirel diye biri var onu da biraz sallasak belki faydasi dokunur.gecenlerde reformcularin cografyasini sorguluyordi.biraz da muhaddislerin mufessirlerin ve mezheb imamlarinin cografyasini sorgulasa ne iyi eder.

Avatar
Ati 2019-08-20 16:39:29

KOMİK SERDAR TUNCER ADAM KAFAYI YEMİS MENZİL TARİKATI REKLAM OLMUŞ DÜNYAYA SOFISEN MÜSLÜMANSIN DEGILSEN KAFİR BURAK BUNLARI SERDAR TUNCER

Avatar
Mücahit Bolat 2019-10-19 13:51:57

Insanları yeterince tanımadan etmeden burada eleştiriyorsunuz. Yalan haber yapıyorsunuz. Yetmiyor bir de ne idüğü belirsiz talha hakan alp ile kıyasıylıyorsunuz. Gerçekten çok komiksiniz. İnsanları itibarsızlaştırmaya çalışmayı kesin artık.

Avatar
Kriz 2019-10-27 01:23:01

Serdar tuncere söyle benim evı temizletsın meleklere dddd serdar tuncerın telefonunu varsa arayın dddd

banner312

banner298