Mustafa İslamoğlu'na Hz. Hatice üzerinden iftira atan tarikatçıların yalanı ellerinde patladı

Mustafa İslamoğlu'nun FETÖ'yü ve FETÖ'nün izinden giden tarikatçıları anlattığı Siretü'l-Kur'an dersinden sonra tarikatçıların saldırya geçmeleri bekleniyordu. İslamoğlu'nun Hz. Hatice'nin faziletlerini anlattığı canlı programdaki sözler tarikatçılar için aradıkları fırsattı. Ama her zaman olduğu gibi Allah tarikatçıların işini kesada uğrattı. Ve tarikatçılar büyük bir bozgun yaşadılar.

Mustafa İslamoğlu'na Hz. Hatice üzerinden iftira atan tarikatçıların yalanı ellerinde patladı

Mustafa İslamoğlu'nun FETÖ'yü ve FETÖ'nün izinden giden tarikatçıları anlattığı Siretü'l-Kur'an dersinden sonra tarikatçıların saldırya geçmeleri bekleniyordu. İslamoğlu'nun Hz. Hatice'nin faziletlerini anlattığı canlı programdaki sözler tarikatçılar için aradıkları fırsattı. Ama her zaman olduğu gibi Allah tarikatçıların işini kesada uğrattı. Ve tarikatçılar büyük bir bozgun yaşadılar.

29 Temmuz 2019 Pazartesi 18:04
Mustafa İslamoğlu'na Hz. Hatice üzerinden iftira atan tarikatçıların yalanı ellerinde patladı
banner310

Mustafa İslamoğlu'nun kendilerine FETÖ'cü demesi pek bir ağırlarına gitmiş olmalı ki alelacele bir videodan cımbızladıkları görüntüler üzerinden saldırıya geçen tarikatçılar her zaman olduğu gibi çuvallamak zorunda kaldılar.

Mustafa İslamoğlu cımbızlanan videoda Hz. Haticeye "iki kocadan ARTA KALAN" derken aşağılamıyor, toplumda "iki kocadan boşanmış dul kadınların" yaptıkları evliliklerdeki uyumsuzluğun aksine peygambere sadakati ve peygamberimizin de kendisinden memnuniyetini açıklıyordu.

İslamoğlu bir konuyu anlatırken  konunun daha iyi anlaşilması adına kendini öylesine kaptırırki bazen duygusalaşıp bu tür tepki alan çıkışlar yapabiliyor. Bu samimiyetin ve ihlasın bir göstergesi... 

Bildiğini başkalarına aktarmanın verdiği bir heyecan... Sevinç... Mutluluk...

Ama İslamoğlu ne kadar kendini konuya kaptırsa da tarikat/tasavvufçuların transa geçtiği anda ettiği ettiği şirk ve küfür sözleri asla etmedi.

Her ne kadar tarikatçılar cımbızlama yapsa da 2012'de Mustafa İslamoğlu'nun Hz. Hatice hakkında saygı dolu ifadelerle peygamberimizin eşleri ve evliliklerini anlatımı tarikatçıların iftiralarıyla bir kez daha başbaşa kalmalarını sağladı.

TARİKATÇILAR KUR'AN'DA KİME BENZİYORLAR?

Konun içeriğine bile bakmadan ortadaki tartışmalara baktığınızda tarikatçıların Maide suresinde "Kurbanı kabul edilmeyen kardeş" ile Yasin suresinde "Eğer bu iddiandan vazgeçmezsen seni taşlar öldürürüz. Bizden sana elim bir azap dokunur" diyen müşriklere benzedikleri anlaşılıyor.

Tarikatçıların takındığı tavırlardan saldırmak, taşlamak, iftira atmak, yalan söylemek, küfretmek, susturmak, tanıdık eş dost aracılığıyla imkanları kullanıp bir adamın susmasına neden olmak gibi fiiler Kur'an'da müşrik ahlakı olarak tanımlanmaktadır. Müslüman olan bir kimse ne olursa olsun karşısındaki Firavun'da olsa Abdullah bin Ubey bin Selul'de olsa yapacağı tek şey vardır. Anlatmak... Anlatmak... Anlatmak... 

Tıpkı müşrikler karşısında Peygamberlerin dediği gibi, "Biz sadece tebliğcileriz."

Olayın gelişimine bakmadan önce tarikatçılara önce aynaya bakmalarını daha sonra başkalarına saldırmalarını hatırlatıyoruz.

TARİKATÇILAR ÖNCE AYNAYA BAKIN

Tarikatçılar bakalım kendi mahallelerindeki şu küfür ve şirk ifade ve eylemlerine de aynı tepkiyi  verecek mi?

-Mahmut Ustaosmanoğlu canını almaya gelen Azrail'i kovmuştur.

-Menzil'in yalancı şeyhi meleklere saman taşıttırdı.

-Menzil'in yalancı şeyhi kalplerde geçeni bildi.

-Hace Ahrar denen sapık, "Şeyhin hayalini düşünmek Allah'ı zikirden daha faziletlidir."

-Abdülkadir Geylani tavuğu diriltti.

-Şahı Nakşıbend, "Benim Allah ile sözleşmem var. Bana cemalini göstermeden, benim müridlerimi kendi ellerimle cennetine koymadan hiçbir cennet nimetinden istifade etmeyeceğim."

-(Gaybe müttali böyük ilah) Mahmut Ustaosmanoğlu, "Evladı İsmailağa medreselerinde okuyan anne babanın kabir azabı çekmediğini gördüm."

-Ultrason yanılır ama Mahmut Ustaosmanoğlu yanılmaz. Mahmut amca annenin karnındaki bebeğin cinsiyetini bildi.

-Kıllı şeytanın zinası için Mahmut Ustaosmanoğlu -Cebrail'e gerek kalmadan bir peygamber olarak- Allah ile görüşüp Allah'ın 'Kıllı Şeytan'ı bana bırakın' dediğini aktardı.

-Menzilcilerin Minah adlı kitabından, "Şeyhe tabi iki mürid (alim) konuşuyordu: 'Şeyhimiz sana namazı kılma, dese ne yaparsın.' Alim olan mürid: 'İstemeyerek de olsa terkederim.' Diğer alim mürid, "Ben gönül hoşluğu ile namazı terkederdim."

-İmamı Rabbani, "Allah'ı kadının cinsel organlarında gördüm."

-Cübbeli Ahmet'ten 130 liraya Hz. Muhammed'i rüyada gösteren terlik..

-Cübbeli Ahmet'ten kabir ateşinden koruyan yanmaz kefen...

-Cübbeli Ahmet, "Peygamberin sümüğü pis olur mu? Sümüki şeriftir o.." Sonra başka programda döner ve "Ben ne zaman sümiki şerif dedim. Sümük şerif olur mu? Mustafa İslamoğlu'nun iftirası bu..."

-Cübbeli Ahmet'ten kalkmayan penisler için "Ayetlerden derleme penis kaldırma duası"

-Cübbeli Ahmet Hz. Adem'in yaratılışını İncil ve Tevrat'tan alıntılarla anlatıyor.

-Said Nursi dahil tüm tarikat erbabı, "Yetiş ya Abdelkadir Geylani" deyip ölüden yardım diliyor.

-İhsan Şenocak, "Kur'an meali okumak imansızlıktır."

-İhsan Şenocak, "(ölmüş) Allah Resulü'nün ruhaniyatından yardım istenebilir."

-İhlasın fetvacısı Osman Ünlü, "Tefsir okumak sapıklıktır."

-Osman Ünlü, "Çocuklarla camileri kerhaneye döndürdüler."

-Osman Ünlü, "Allah'ın ipi fıkıhtır."

-Osman Ünlü, "Mehmet Akif Ersoy, Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır, Ömer Nasuhi Bilmen, Ahmet Hamdi Akseki sapıktır."

-Şeyh Abdülhakim el-Huseyni, "İbrahim Ethem kendinden genç ve güzel bir kadın isteyen mürşidine karısını getirir ve sunar. Şeyhi de ona halifelik verir. İbrahim ethem bunun üzerine zamanın evliyası olur."

-İmamı Rabbani, "Allah ile rüyada ve doğrudan görüştüm."

-İmamı Rabani, "Hızır ve İlyas ile görüştüm"

-İmamı Rabbani Belh şehrinde abdest suyumuzu verdik müridler içtiler.

-Abdülkadir Geylani, "Mürşidin yaptığı haram bir fiilin görülmesi durumunda müridin dönüp gitmesini, aynı halin tekrarında müridin kendi gözü ve kalbinden şüphe duymasını, üçüncü kez tekrarı durumunda tövbe istiğfar ile mürşidine dua edip suçunu/günahını görmezden gelmesini” Yani bu ifadeyi güncelleştirecek olursak; Mürşidinizi karılarınızın veya kızlarınızın üstünde görürseniz dönün gidin. Yine görürseniz gözlerinizden şüphelenin. Üçüncü kez görürseniz şeyhinize tövbe istiğfar ile dua edin."

Bu ve benzeri tasavvufta o kadar çok sapık örnek var ki buraya sığdırmamız mümkün değil. Kendi sapıklıklarını, şirklerini, küfürlerini görmeyen tarikatçılar bugünlerde Mustafa İslamoğlu'nun Peygamberimizin şehvetine düşkün olmadığını, Hz. Hatice'ye verdiği değeri ve Hz. Hatice'nin faziletini anlattığı canlı yayın konuşmasını cımbızlayıp alarak kendilerini rahatlatmak derdindeler.

12 Aralık 2012 tarihinde Mustafa İslamoğlu'nun Peygamberimizin evliliklerinden söz ederken Hz.Hatice'ye olan muhabbeti ve saygısını ağlayarak dile getirdiği video...

İSLAMOĞLU NE DEDİ EHLİ SÜNNET TARİKATÇILAR NE ANLADI?

Mustafa İslamoğlu'nun canlı yayında Hz. Hatice'nin evlilik öncesi halini anlatma babından "iki kocadan arta kalan kadın" tasvirini EHLİ SÜNNETçi hurafe ehli, sözün anlamını da saptırarak "iki kocanın artığı" şeklinde iftira ile değiştirip diline dolamış durumda.

Mustafa İslamoğlu'nun "ARTA KALAN" sözünü bile "ARTIĞI" şeklinde anlayacak kadar anlama özürlü tasavvuf/tarikat ehlinin Kur'an Ayetlerini doğru anlamalarını elbette beklemiyoruz. Beklemiyoruz.. Çünkü adamların zaten Kur'an ile işleri yok ve Allah adeta kitabını bunlardan koruyarak uzak tutuyor.

Oysa İslamoğlu, Hz.Hatice'yi aşağılamanın ötesinde toplumsal bakışla bir durum değerlendirmesi yapıyor. Toplum dilinde Hz. Hatice gibi bir kadının tercih edilebilir olmamasını anlatan İslamoğlu, "Şehvetine düşkün olsa peygamber gider Mekke'nin kızlarını alırdı ama Hz. Hatice'yi izdivaca uygun gördü. Hz. Hatice'de ne büyük kadın ki diğer dul kadınlar gibi peygambere hayatı dar etmenin ötesinde bekar kızlara taş çıkartırcasına peygamberin övgüsüne mazhar olan 25 yıllık örnek bir evlilik yaptı." deyip Hz. Hatice'yi övmüştür.

Yani İslamoğlu konuşmasında iki kocanın terekesinden olan dul kadınların yaptığı evliliklerin çoğunlukla boşanmayla, erkeğine hayatı dar etmesiyle tanınan halinin aksine Hz. Hatice'nin ne kadar hayırlı bir eş olduğunu anlatmaktadır.

Tarikatçıların çarpıtarak sosyal medyada paylaştığı, Mustafa İslamoğlu'nun Hz. Hatice ile Peygamberimizin evliliğinden söz ettiği video...

Diğer taraftan bir söze bir de sözü edene bakılır.

Mustafa İslamoğlu'nun Allah Resulü'ne ve pak aline karşı saygı ve hürmetinin tarikatçıların fevkinde olduğu su götürmez bir gerçek. 

Laf cımbızlamayı pek bir seven iftiracı tarikatçılar dönüp youtube'den araştırma  yapsalar İslamoğlu'nun yukarıda  yayınladığımız 2012'deki videosunu görecek ve Hz. Hatice'yi nasıl övdüğünü anlayacaklardı.

TARİKATÇIYI DAVAR SÜRÜSÜNE SOKARSAN

Ama tarikatçılar koyun sürüne girip içinden almaları gereken kurbanlık koyunu almak yerine her zaman olduğu gibi kurbanlık koyun diye davar köpeğini almayı tercih etti.

Konu İslamoğlu açısından belki maksadını aşan ifade olup dini değeri bakımından günah bile değilken; tarikatçıların verdiği tepki tam bir facia..

Cümleyi bağlamından koparmanın ötesinde konuşanın niyetini gözardı ederek yaptıkları kamuoyu protestosu ile 1- Allah'ın "fitne adam öldürmekten beterdir" ayetinin aksine davranarak haram olan fitne fiilini işlerken 2- edilen küfürlerle de tarikatçılar küfretme şeklinde günah fiilini, 3- Kendilerinden daha güzel bir şekilde Kur'an ve Peygamberi anlatan bir alimi halkın gözünden düşürmekle ilmin kitlelere ulaşmasına engel olmak gibi feci bir cürüm işlemiş oldular.

Şimdi tarikatçıların cevaplaması gereken soru şu: "İslamoğlu belki maksadını aşan bir ifade de bulundu. Peki sizin yaptığınız küfürlerin dini değeri ne?"

Bu mu sizin tasavvuf ahlakınız?

Son Güncelleme: 30.07.2019 18:05
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
SELİM 2019-07-29 20:47:33

bu yaziyi yazan arkadaşa "sen babanin dölüsünn desem kizar deği̇l mi̇? halbuki̇ o ki̇şi̇ babasinin dölüdür. babasinin dölü olmasa dünyaya gelemez. ama bu i̇fade bi̇r aşağilama i̇çeri̇r. bhz. hati̇ceye "2 erkek artiği" sözü de böyle bi̇r aşağilama i̇fadesi̇di̇r. ki̇mse kivirmasin. her türlü edebi̇yati yapan i̇slamoğlu bu laf yeri̇ne "hz. hati̇ce annemi̇z i̇ki̇ kez evleni̇p boşanmiş bi̇ri̇ olmasina rağmen" di̇yebi̇li̇rdi̇.

Misafir Avatar
Bil. 2019-07-29 22:49:16

Ulan islamsızlar sizi köftehorlar sizi...

Beğenmedim! (2)
Avatar
Beyin Yoksunu 2019-07-29 21:43:09

Ula bu kadar saçma bir yazıyı nasıl kaleme aldınız. Tamama anladık. Hocanızdır savunmak isteyeceksiniz tabiki ama bu kadar da olmaz.

Avatar
Uyarıcı 2019-07-29 23:39:45

M İslamoğlu müslümana yakışmayacak hadsiz bir söz etmiştir .Kaş çıkarayım derken göz çıkarmıştır

Avatar
Tokgöz kadir 2019-07-29 21:15:46

Bu yazıyı yazan haysiyetsiz iyi dinle onun soyledıklerını sonra konuş bu tam bir fitnedir

Misafir Avatar
Önay Türk 2019-07-30 08:13:10

Konuşmasını baştan sona dinlerseniz Islamoğlunun o cümlesi hiç abartılacak bir cümle değil.Eminim burda yorum yapanların hiçbiri konuşmayı dinlemedi.Sayin yorumcular o takıldığınız cümle kadar tarikatlarda söylenen ve kitaplarda yazılan sapık cümleler hakkında da birkaç eleştiri yazabilen göremedim.Size dansöz bile demiyorum sayın yorumcular,yorumu okuyanlara bırakiyorum

Beğenmedim! (15)
Misafir Avatar
İftiracılara Cevap 2019-07-30 05:55:43

Dinihaber sitesi Hiç bir zaman yol açan değil Fitne ile yol kapatan oldun. Utanman yok. Elinde patladı demişsin seninde bu iftira, yalanların Cehennem odunun olacak. O günler yakındır. Odunun bol olsun

Beğenmedim! (6)
Misafir Avatar
pirifani 2019-07-30 01:02:14 @Tokgöz kadir

tarikatcilarin tavirlarini fazla gormemek lazim zira kuransizdirlar kuran ahlakindan yoksundurlar bunu bildikleri icin aciklarini inandiklari kisilerin sefaati sayesinde kapatabileceklerini zannederler o kadar kuransiz ve kurandan uzktirlar ki sadece kuran ayeti yazdigim yorum yazilarima bile begenmedimi tiklayabilecek kadar gozleri donmustur.hamam boceklerinin isiktankorkup kactiklari gibi kurandan korkup kacarlar.insanlari kurana yonlendiren herkese derin bir dusmanlik v ehiyanet icindedirler.onlar icin kuran kendi sirket dinlerinin baronlarinin yazdiklari kitablara ticari rakib mesabesindedir.kuranla bilgilenen kisilere kendi pazarlarinda uyduruk din ve dini esya satamayacaklarini cok iyi bilirler.kuran muslumani hasta olunca baharatciya degil hastahaneye gider corek otununun faydalari risalesini de okumaz.peygamberlerin de diger insanlar gibi olduklerini bildikleri icin peygamberi ruyada gosteren dualar mecmuasina para verip almazlar ve omurlerini bos yere kula kulluk yaparak tuket

Beğenmedim! (9)
Misafir Avatar
tokgöz kadir'e 2019-07-29 21:23:59 @Tokgöz kadir

evladım yukarıda tarikatların o kadar hatasını sıralamışlar hala utanmadan islamoğlunun lafına mı takılıyorsun. diyelim dediğiniz gibi dedi. bu saygısızlık değil ve günahta değil. kendi şirk ve küfürlerinize gelince niye bu kadar şedid değilsiniz

Beğenmedim! (11)
Avatar
Türkoğlu 2019-07-29 21:35:58

mustafa hocam sen bu iki yüzlü şirkperst tarikatcı, cemaatci köpeklere bakma biz ne dediğinizi iyi anladık. onlara sen kur'anla da konuşsan asla anlamazlar

Avatar
Mehmet 2019-07-29 23:45:19

Allah seni mustafa islam oğlu ile haşretsin bakayım o zaman kim sizi kurtaracak... utanmadan birde mustafa islam oğlunu savunuyorsun.

Misafir Avatar
Safa 2019-11-08 15:34:21 @Mehmet

mustafa cığım islamoğlunu sevenler onunla haşredilmeyi ister. lakin islamoğlu zaten kimse kimseye yardım edemez inancında. dolayısıyla bu lafınız tarikatçılar için geçerli olabilir. çünkü onlarda yanmayan kefen, şefaat , şeyhin himmeti anlayışları var. gavs onları kibrit kutusunda saklayarak hasa Allahı ın elinden kurtaracak doğru cennete. vaybeee.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Türkoğlu 2019-08-02 14:26:12 @Mehmet

Allahım beni mustafa islamoğlu ile haşret (amin)

Beğenmedim! (0)
Avatar
Erhan 2019-07-30 02:59:54

Ademin babası var diyen peygamberin sünnetlerini inkar eden eşleri olan validelerimize hakaret eden hasılı dini saptırmak için görevlendirilen bir şeytandır islamoğlu denen herif. Müslüman olup peşinden giden müslümanlar uyanın bu herif cehennem odunu

Misafir Avatar
pirifani 2019-07-31 19:07:10 @Erhan

sayin erhan neyin sunnet olup olmadigi islam aleminde tartismali bir konudur.sizin bagli bulundugunuz cemaatin sunnet anlayisi diger cemaatlerin sunnet anlayisina uyuyor mi?mesela sakali cubbeyi sunnet veya daha fazlasi oldugunu idda edenler oldugu gibi bunlari sunnet kabul etmeyenler de var.eger yurt disinda afrika ve hindistan kokenli cemaat mensublariyla karsilasirsaniz cok farkli uygulamalara oncelik verdiklerine sahitlik edebilirsiniz hatta hac ve umreye gttiginizde turkiyeli muslumanlardan ayrilip degisip ulkelerden gelen muslumanlari izlerseniz farkliliklari daha yakindan gorebilirsiniz.din bir iken binlerce din ve uygulamaya bolundu ancak peygamberin bunlarla bir ilgisi ve sorumlulugu yok her tarikat ve ekol mensublari hesabini Allaha verecekler.ademin babsi meselesine gelince islamoglunun konuyla ilgili kitabini sen kendin oku ondan sonra kararini ver aklini ve vicdanini baskasina peskes cektirme.bu gorus islam aleminde islamogluyla baslamadi ve bunu savunan ehli sunnet alimle

Beğenmedim! (0)
Avatar
Kemal 2019-07-30 02:14:52

İslamoğlu gercekten kuranı iyi acıklıyor.ben cok güzel şeyler öğrendim.bu cemaatler islamoğluna camur atıyor.utanmazlar.bunlar nasıl müslüman bu menzil tam hurefa uyduruk.fatıh cemaati bunlar uçmuş kurandan bunların heberi yok.islamoğlu doğruları söyledi helal olsun.bu ülkenin islamoğlu gibilerine ihtiyacı var.

banner312

banner298