Ramazan Ayvallı, İmamı Rabbani'nin avukatlığına soyundu

İmamı Rabbani haberlerine erişim engeli uygulanmıştı. İlgili birimlerle yaptığımız yazışmalar sonucunda İmamı Rabbani yazılarımızın engellenmesi için Ramazan Ayvallı'nın mahkemeye müracaat ettiği ortaya çıktı

Ramazan Ayvallı, İmamı Rabbani'nin avukatlığına soyundu

İmamı Rabbani haberlerine erişim engeli uygulanmıştı. İlgili birimlerle yaptığımız yazışmalar sonucunda İmamı Rabbani yazılarımızın engellenmesi için Ramazan Ayvallı'nın mahkemeye müracaat ettiği ortaya çıktı

14 Haziran 2017 Çarşamba 03:08
Ramazan Ayvallı, İmamı Rabbani'nin avukatlığına soyundu
banner310

Ramazan Ayvallı verdiği şikayet dilekçesinde İlahiyat Fakültesi mezuniyetinden Profesör Doktorluğa uzanan çizgide kariyer basamaklarını sıralayıp pek çok panel, konferans ve programa çıkarak ulusal bir kişi olarak tanındığı notunu düşmeyi de ihmal etmedi.

Ayvallı, kendisinin Profesör Doktorluğunu gündeme getirip mahkeme heyetini etkilemek isterken ne yazık ki kendisi Kutlu Doğum Haftası üzerinden Diyanet'e karşı başlatılan kampanyada Diyanet İşleri Başkanı, Diyanet İşler Başkan Yardımcıları ve Genişletilmiş İstişare Kurulu'nda bulunan alanında uzman onlarca alimi Profesör unvanları bulunmasına ve kamuoyunda muteber bilinmelerine rağmen ünvanlarını hiçe saymaktan geri durmamıştı.

RAMAZAN AYVALLI İLİM EHLİNİ ÇİĞNEYİP HURAFECİYİ ALİM OLARAK VASIFLANDIRDI

Kutlu Doğum Haftası'nın FETÖ ile alakası olmadığı iddialarını çürüten eski Diyanet İşleri Başkanları ve haftanın mucitleri arasında yer alan Prof. Dr. Süleyman Hayri Bolay'ın açıklamalarına rağmen Ayvallı, içinde bulunduğu medyayı uyarma gereği bile duymayıp Diyanet'e başlatılan linç kapmanyasını seyretmekle yetinmişti.

Şikayet dilekçesinde hadis alanında uzman olduğunu da belirten Ramazan Ayvallı'nın hadisleri adeta katleden Cübbeli Ahmet isimli şahsı kendine "alim" olarak vasıflandırarak referans alıp alanında uzman onlarca Prof. Dr ünvanlı İlahiyatçı arkadaşlarını ise ciddiye almamıştı.

BİR ALİM DÜRÜST OLMALI

Ramazan Ayvallı'nın İmamı Rabbani haberlerimizi durdurmasındaki talepte ilginçti. İddiasına göre Ramazan Ayvallı'ya cevap olarak İmamı Rabbani'ye düşmanlıkla haberler yapıp kendisine adeta nispet etmişiz. Oysa tarihi ile yazılarımız ortadır ki biz Ayvallı'ya nispetle değil Ayvallı bize nispetle "İmamı Rabbani'yi sevmeyenler münafık" başlıklı yazısını kaleme alıp sahaya inmişti. 

Ramazan Ayvallı, İmamı Rabbani'nin avukatlığına soyunduğu kadar keşke Allah'ın kulluğuna soyunup Allah'a iftira eden İmamı Rabbani'yi bizden önce eleştirmeliydi.

Ayvallı, bu güne kadar tarikatçılar yanında kazandığı muhabbeti de göz önüne alarak, "Biz yanılmışız. Biz mürşitlerin hayatına kendimizi vakfederken Kur'an ve sünnetten uzaklaşmış. Sonuçda elimizde Kur'an ve sünnet kalmayınca her okuduğumuzu gerçek sanmış Kur'an'a uygun görmüşüz. Belki zor olacak ama Dini Haberler bu konuda haklı!" demeliydi.

İmamı Rabbani haberlerimize aradan geçen 4 aya rağmen cevap verme istidadında bulunamayan Ayvallı'nın mahkemeye koşması da ilim adamlığı ile bağdaşmayan bir tutumdu.

Yazılarımızda İmamı Rabbani'nin Ayvallı'nın övdüğü gibi alim olmadığını bir bir ortaya koymamıza rağmen Ayvallı ısrarla cevap vermek yerine alim düşmanlığı yaptığımızı iddia etti.

İKİNCİ KEZ SESLENİYORUZ: CEVAP VER AYVALLI!

Ayvallı'ya tekrar soruyoruz?

“İmamı Rabbani Allah’ı kadın suretinde ve uzuvlarında gördüğünü söyleyip Allah’ı bir yaratılmışa indirgemesinin iğrençliğini Ayvallı nasıl izah etmektedir? Mesela Ayvallı'ya, "Ayvallı seni kadın suretinde ve kadının mahrem organlarında gördüm. Sen ne kadar da kadının mahrem organlarına benziyorsun!" demiş olsak hoşuna gider mi? Kendisi hakkında bu tür ifadelerden hoşlanmayan Ayvallı bu tür nitelemelerde bulunan bir rezili nasıl alim görebilmektedir? Oysa Allah, şahit olduğumuz ve olamadığımız tüm alemler için "yarattım" derken "sübhan" kelimesi ile de asla yarattıklarına benzemediğini izah etmiştir.

Madem İmamı Rabbani'nin Allah'ı kadın suretinde gördüğü hezeyanında bir sorun yoksa Hakikat Kitabevi, Mayıs 2014 Mektubat baskısından ilgili bölümü çıkarmak hangi ahlak ve telif hukukuyla bağdaşmaktadır?

Belh adlı şehirde kendini ziyaret edenlere pis abdest suyunu içirip milleti kandırmasını alimliğin hangi özelliği ile bağdaştırmaktadır?

Peygamberler dahil vefat edenlerle tüm iletişimin kesildiği ayetlerde anlatılırken İmamı Rabbani’nin vefat eden peygamberlerle iletişime geçtiği hezeyanı karşısında Ayvallı, İmamı Rabbani'yi nasıl alim görebilmektedir?

Peygamberler dahil vefat etmiş bir kimse ile Hz. İsa (as)'ın mucizeleri dışında konuşmanın imkansız olduğu ayet ve hadisler çerçevesinde ortada iken  İmamı Rabbani'nin Hızır ve İlyas ile buluştuğunu söylemesi yalan değildir de nedir?

İmamı RAbbani'nin eserleri Kur'an ve sünnete aykırı yerlerle dolu iken yazdığı eserin Kur’an’a denk olduğunu iddia ile Peygamberimizin eseri öptüğünü ve "Bunu git herkese duyur" dediği hezeyanını, Ayvallı nasıl değerlendirmektedir? 

Kur’an ve İslam kaynaklarında birinci sur ile kıyametin kopacağı, ikinci sura üfürülmekle tüm insanlığın diriltilerek mahşer yerine toplanacağı, mizan sonrası cennet ve cehenneme insanların gideceği belirtilmişken bu konuda hiçbir nass olmamasına rağmen İmamı Rabbani’nin arşı alada gezinip kendisi ile birlikte peygamberlerin,  sahabe ve şeyhlerinin makamlarını gördüğünü iddia etmesinin gerçekten uzak olduğu ve yalan söylediği ortada iken bu kadar yalan söyleyen bir insanın nasıl olupta alim ve müceddit olduğunu Ayvallı nasıl iddia etmektedir?

Allah Kur’an’da görülmediğini Hz. Musa ve İbrahim (as) örneği ile örneklendirir, Peygamberimiz dahi miraç konusunda Allah’ı gördüğünü söylemez, Hz. Aişe, “Kim Muhammed Allah’ı gördü derse yalan söylemiştir” hadisi de orta iken İmamı Rabbani,  Allah ile iletişimsiz bir şekilde dünyada görüştüğünü iddia etmesini Ayvallı ne ile izah edecektir?

Peygamberimize dahi Ruh hakkında bilgi verilmediği ve Ruh hakkında sorulan sorulara bilgisinin Allah'ın katında olup insanlara bu konuda bilgi verilmediği ayetleri ortada iken İmamı Rabbani'nin tafsilatlı Ruh bilgisi vermesini Ayvallı ne ile izah etmektedir?"

BU İDDİALAR ALLAH'A İFTİRA DEĞİL MİDİR?

Allah'a iftira atan, Allah'ın vermediği bilgiyi adeta "Sen haşa Allah olarak Kur'an'da bilgi vermesen de bu bilgilere sahibim. Sana rağmen ben bunları biliyorum. Ben Peygamberlere bile verilmeyen bilgilere sahibim..." diyen bir kimse nasıl alim vasfı ile vasıflanabilir.

Ayvallı İmam Rabbani'ye düşmanlık yaptığımızı iddia etmektedir. Peki yukarıda sıraladığımız bilgiler doğrultusunda bu yazılar Ayvallı'nın eleştirdiği bir kimsece mesela Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmezce dile getirilmiş olsaydı, Ayvallı yine Mehmet Görmez'e "alim, müceddid, kalp gözü açık adam... falan" der miydi?

Dini Haberler olarak öyle tevilata sapmadan aldığı ilahiyat eğitimine ve hadis ünvanına uygun bir şekilde Ramazan Ayvallı'dan Kur'an ve sünnet dairesinde yayınladığımız İmamı Rabbani konulu yazılarımıza cevap vermesini bekliyoruz. 

Hem de köşesinden de değil.

Vereceği cevapları gönderirse öyle arkada planda falan da değil manşetten yayınlayacağımızdan şüphesi olmasın!

Kaynak: DiNiHABER.C0M / Özel İçerik

Son Güncelleme: 14.06.2017 03:10
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
İSLAM 2017-06-19 16:08:37

___Adminin yorumu__ İslam rumuzuyla yorum yapan papaz... Allah düşmanlarını sana allah dostları diye söyleyen haham'ın avukatı mısın? Ahmak ... araştır biraz. imam-ı rabbani denen it bir bir ajandır.