Said Nursi'nin öldüğünü duyan Melekler ağladı!

Yeni Asya'dan Misbah Eratilla, "Melekler onu alkışladı" başlıklı yazısında Mehmet Kayalar abilerinin Said Nursi'nin ölümü anında Meleklerin gelip ağladığı, alkışladığını görüp haber ettiği gibi Kur'an ve sünnete aykırı yalan ve dini hurafeye boğan bir anlatımda bulundu.

Said Nursi'nin öldüğünü duyan Melekler ağladı!

Yeni Asya'dan Misbah Eratilla, "Melekler onu alkışladı" başlıklı yazısında Mehmet Kayalar abilerinin Said Nursi'nin ölümü anında Meleklerin gelip ağladığı, alkışladığını görüp haber ettiği gibi Kur'an ve sünnete aykırı yalan ve dini hurafeye boğan bir anlatımda bulundu.

21 Mart 2020 Cumartesi 10:09
Said Nursi'nin öldüğünü duyan Melekler ağladı!
banner310

Nurcuların Melek inancı ile Hristiyanların Melek inancı birebir örtüşüyor

Sorduğunuz takdirde Risalei Nur'ları okuduktan sonra İslam'ı öğrenmek ve yaşamak için başka kaynağa gerek yok deyip caka satan Nurcuların her tarafından Yahudi ve Hristiyan ritüellerinin dökültüğünü üzülerek görüyoruz. 

Risalei Nur okumaktan Kur'an okumaya vakit bulamayan Nurcu bir gazete ve yazarı Yahudi ve Hristiyan inancına uygun bir şekilde Said Nursi'nin ölümüne Melekleri alet edip duygu sömürüsü yaptı.

Anlatıma bakılırsa Melekler, tıpkı insanlar gibi akıl ve iradesi olup bağımsız hareket edebilen, insanlar gibi göz yaşı dökebilen birer varlık...

Yine anlatım şekline bakılırsa Said Nursi'nin tabiileri o kadar üstün, basiret ve firaset sahipleri ki Allah Resulü vefat ederken alkışlamayan melekler Said Nursi'nin kabirdeki üstün performansına alkış tutuyor; sahabeye görünmeyen Melekler yine aynı şekilde Said Nursi'nin talebelerine görünebiliyor. Yalan dediniz mi EHLİ SÜNNET cemaatler aklınıza gelir. Kendilerini kabul ettirme adına EHLİ SÜNNET cemaatlerin yapmayacağı budalalık yok! Maalesef bunlar EHLİ SÜNNET oldular ama bir türlü MÜSLÜMAN olamadılar. 

İşin tuhaf tarafı Misbah Eratilla'nın YeniAsya'da yayınladığı bu yazı Risale okumaktan gözleri kızaran Nurcuların nasıl bir Melek algısına sahip olduklarını da gösteriyor. Nurcuların melek algısı ile Hristiyanların Melek algısı örtüştüğüne göre ortaya çıkan gerçek şu ki: Risalei Nur asla Kur'an ile örtüşmüyor. Her ne kadar Nurcular Risalei Nurları Kur'an'ın tefsiri olarak görselerde Risalei Nurların Kur'an ile taban tabana zıt yönlerinin olduğu açıktır. 

Misbah Eratilla'nın anlatımına göre Melekler tıpkı Hristiyanlıkta olduğu gibi, "Akıl ve İradeleri olan, ağlayan, alkış tutan, istedikleri an istedikleri yerde bulunan varlıklar." Oysa Kur'an'da anlatılan Melekler, "Akıl ve iradeden yoksun, nurdan yaratılmış ve sadece Allah'ın emirlerini yerine getiren varlıklar" dışında meleklerle ilgili hiçbir ayrıntı verilmemektedir. Hadislerde var olan melek inancı da Hristiyanlık, Yahudilik ve çocuğunlukla Zerdürdüştlüğün etkisinde uydurulmuş melek figürleridir. 

"Biz o melekleri ancak, hak ile indiririz. Ve indirildikleri vakit de onlara (kâfirlere) hiç mühlet verilmez." (Hicr, 8)

“Ve melekler: 'Biz ancak, Rabbinin buyruğuyla ineriz. Geçmişimiz, geleceğimiz ve aralarındaki herşeyimiz O'nundur, yani O'nun emrine tabidir ve Rabbin asla hiçbir şeyi unutmaz.” (Meryem, 64)

“Onlar (Melekler), söz ile O’nun (Allah’ın önüne) geçmezler. Ve onlar, O’nun (Allah’ın) emriyle amel ederler.” (Enbiya, 27)

Allah'tan emir alan, iradesiz varlıklar Nurcu sahtekarların iddiasına göre adeta futbol maçı izler gibi toplanıyor ve merakla Said Nursi ne cevap verecek diye bekliyorlar. Said Nursi o kadar önemli bir adam ki melekler Allah'tan habersiz gelmişler bu suale kulak veriyorlar. Ve amigolar gibi Said Nursi'nin cevapları karşısında alkışlıyorlar. Bunlar nasıl melekse Risalede Kur'an'a aykırı onlarca yeri nasıl görmemişler. Demek ki meleklerin de nurcusu var olmalı ki onlarda artık takım tutar gibi cemaat lideri tutmaya başlamışlar. 

Herşey bir tarafa Münker ve Nekir denen melek tanımı İslam'da yoktur. Diğer taraftan kabir suali ve kabir hayatı diye bir hayatta yokken melekler olmayan bir şeyi nasıl alkışlamış oluyorlar. Anlaşılan o ki Mustafa Sungur, Mehmet Kayalar ve Misbah Eratilla yalancıdır, yalan söylemektedirler. 

Yeni Asya'dan Misbah Eratilla'nın o tuhaf yazısı:

Seksen küsur yıllık ömründe dünya zevki namına bir şey tatmayan, hayatını insanlığın ebedî kurtuluşu ve saadeti için feda eden Bediüzzaman Hazretleri 23 Mart 1960’ta Urfa’da vefat eder.
Bediüzzaman Hazretleri’nin cenazesine izdihama varacak kadar büyük bir kalabalık katılır. O gün cenaze merasiminde gözlerde yaş, dudaklarda duâ eksik olmaz.

Gökyüzünde biriken kara bulutlar, döktüğü yağmur damlarıyla Bediüzzaman’ın yasını tutar. Bediüzzaman’ın talebeleri onun ölüm haberini aldıklarında memleketin dört bir yanından anne veya babası ölen bir çocuğun telâşı içinde cenazeye yetişmek için yollara düşer.

Cenaze, Urfa’nın sokak ve caddelerini dolduran kalabalığın omuzları üzerinde Halil-ür rahman Cami Dergâhı’nda açılan mezara getirilir. Defin işleri kısa süre içinde biter ve kalabalık sükûnet içinde dağılır. Herkes dağıldıktan sonra Bediüzzaman’ın mezarı başında gözyaşları sel olup akan, yetim ve öksüz kalan has talebeleri kalır. Talebeler Bediüzzaman’ın mezarı başında ona Cevşenden duâlar okuyarak acılarını dindirmeye çalışırlar. Bu arada Bediüzzaman’ın ayrılık acısı, yüreğini dayanılmaz bir derecede yakan has talebelerden Mehmet Kayalar mezarın başına bir taş gibi çömelir ve gözyaşları içinde parmaklarıyla Bediüzzaman’ın mezar taşına dayanır. Mehmet Kayalar ayrılığın verdiği hüzün içinde bir müddet başı önünde hüzün dolu gözyaşlarını yeni kazılmış toprağa döker. Mehmet Kayalar bir an sakinleşir, başını yukarıya doğru kaldırır ve hemen yanı başında ayakta el pençe duran Mustafa Sungur’a döner. Mehmet Kayalar nemli gözlerle Mustafa Sungur’a: “Sungur kardeşim, gördün mü?” der. Mustafa Sungur şaşırmış bir yüz ifadesi ile: “Neyi?” der. Mehmet Kayalar: “Az önce Münker ile Nekir mezara geldi ve Üstad’a “Men Rebbuke” diye soru sordu. Üstad Hazretleri zamansız olarak altı bin sayfalık Risale-i Nurun bütün hakikatiyle onlara cevap verdi. Bu cevap üzerine ise gökyüzündeki bütün melekler Üstadı alkış tufanına tuttu.” der. Mustafa Sungur’un bu anlatılandan sonra gözyaşları daha da artar ve neyi kaybettiğini dahi iyi anlar.

Kaynak: DiNiHABER.C0M / Özel İçerik

Son Güncelleme: 21.03.2020 10:16
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
SAFA 2018-01-06 23:49:05

böyle bi̇r saçmalik olabi̇li̇r mi̇. i̇slami peri̇şan etti̇ni̇z. tek sorum; sen melekleri̇n ağladiğini nerden bi̇li̇yorsun. kurandan bi̇r deli̇l yaz yeter.

Misafir Avatar
naim 2020-03-30 20:40:21 @SAFA

cemaatçilerin (hangi ad altında olursa olsun ) i̇slam dini umurlarında mı? cemaatçilik tarikatçilik adı altında dünyayı elde etme,dünyadaki hertürlü nimetten fazlasıyla faydalanmak değil mi? yaşam şartlarına bakın sömürdükleri salaklardan daha iyi hayat yaşamıyorlar mı?kaç müslüman jet sky 'a binmişitr?kaç müslüman alnı terlemeden özel konaklarda yaşar? canım niye söyleniyoruz ki onlar hafıs yetiştiriyor ancak yetiştirdiği hafızlar müslüman mı bilinmez?

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
reis 2018-01-15 09:19:35 @SAFA

rüyada görmüştür..
dini rüyalar alemi, zuhuratlar dini haline getirdiler.
rabbim uyanmak nasip etsin......

Beğenmedim! (2)
Avatar
hulusi bozkurt 2018-01-02 13:46:55

nurcuların melek inancı ile hristiyanların melek inancı birebir örtüşüyor
adlı yazınız.
tenkit etmiş olduğunuz yazıda meleklerin ağladığı ifadesi yok. itham ettiğiniz şey ise hiç yok. bu yazıyı kaleme alan risale-i nurun bir sayfasını okumuş olsaydı. risalelere ifitra atmazdı. önce risale-i nuru okuyup sonra varsa itirazları yapsınlar. benzetmelet yakışıksızdır.

Misafir Avatar
Safa 2020-03-20 15:49:55 @hulusi bozkurt

madem risalede öyle bişey yok zaten yazı var demiyor. lakin bu sözkonusu kişiye neden itiraz etmiyorsun. kardeşim zırvalamışsın böyle bişey olmaz diye . saidi yüceltmek işinize geliyor. i̇stemem yan cebime.

Beğenmedim! (2)
Avatar
Yaso 2018-01-01 12:14:17

Bu güne kadar kimsenin yapamadıklarını yazdınız. Cemaatlerin oyuncağı olan hipnozlu dimağları uyandırmaya çalıştınız.Camia sizden çok şey öğrendi doğrusu, birileri gözlerini yumup parmak aralarından bakarken, şunu da yazsalar bunu da diye içgeçirdi. Beraber yola revan olduklarınız nerede şimdi, küçücük bi etkinlikte günlerce reklamları için kapınızda yatan müftülere ne demeli, basamak için boy gösteren yazarlarını, başı dara düştüğü her meselede sizden yardım isteyen personel... Heyhat okur herşeyi görüyor hissediyor, camia sizinle gözünü açtı o yüzden sizler her daim kaim olmalısınız, çakma ve taklit sitelere ortalığı bırakmayın zira yalakalardan bıktık...

Avatar
Cemal 2020-03-20 21:53:27

Meleklerin ağladıği yazılmamış ama meleklerin alkışladığı yazılmış bu da meleklere yapılan bir iftira gibi.

Avatar
selim 2017-12-31 20:14:37

benim yorumumu neden yayımlamıyorsun.

Avatar
Gerçeği bilen birisi 2020-03-23 01:00:13

Mehmet Kayalar da vefat etti. Mustafa Sungur da. Doğruluğunu bu iki şahsa da soramayacağız. Yeni Asya gazetesinden Misbah Eratilla diye tanınmamış birisinin yazdığı ifadeyle oturup kalkacaksak vay halimize. Nurculuğu Yeni Asyacılara soracaksakta vay halimize. Bediüzzamanı ve Risale i Nuru referans gösterip kafalarına göre hareket edenler ancak sizin dilinize oyuncak olur ancak gerçekte olmaları gereken konumu temsil edemezler. Bu yüzden dinihaber de haber yaptığını zannederek Yeni Asya ile birlikte yanlışa ortak olmamalı.

Avatar
ömer 2020-07-08 13:58:39

nurcular düşündüklerini gerçek zannediyor hayalle iç içeler. bu kadarrrrrrrr

Avatar
ömer 2020-07-08 14:01:03

yeni asya gazetesi ne zaman gerçeği yazdıkiiiiiii

banner312

banner298