Sait Çamlıca şer cemaatlerin hedefinde!

FETÖ'den sonra aynı genlere sahip şer cemaatlerin lider ve eserlerini ele alıp halkı bilinçlendirme görevi yapan nadir ve cesur yazarlardan biri de Sait Çamlıca! Temiz ahlakı, dürüst kişiliği ile de tanınan Çamlıca'nın etki gücünü gören habis yapılar bu günlerde yazarı susturmak için büyük bir kampanya başlatmış durumdalar. Son örnek, gerçekleri duymaya tahammül edemeyen risalehaber isimli site...

Sait Çamlıca şer cemaatlerin hedefinde!

FETÖ'den sonra aynı genlere sahip şer cemaatlerin lider ve eserlerini ele alıp halkı bilinçlendirme görevi yapan nadir ve cesur yazarlardan biri de Sait Çamlıca! Temiz ahlakı, dürüst kişiliği ile de tanınan Çamlıca'nın etki gücünü gören habis yapılar bu günlerde yazarı susturmak için büyük bir kampanya başlatmış durumdalar. Son örnek, gerçekleri duymaya tahammül edemeyen risalehaber isimli site...

24 Aralık 2017 Pazar 14:43
Sait Çamlıca şer cemaatlerin hedefinde!
banner310

17 Aralık sonrası ilk olarak sorgulanan ve kirli çamaşırları ortaya dökülen cemaat, FETÖ idi.

Sol ve laikçi kanattan darbe yemeye alışık olan millet, 15 Temmuz günü Müslüman görünen bir cemaatin darbeye kalkışıp vatandaşın canına ve malına kast edebileceğini asla düşünmemişti. 

Ama 15 Temmuzda bu da oldu.

KUR'AN'DAN YOKSUN CEMAATLERDEKİ TEHLİKE!

Müslüman görüntüsü altında cismi Müslüman, zihni ve fikri gavurlaşmış bir cemaat darbeye kalkışıyor, masumların canına ve malına kastediyordu.

Çok geçmeden görüldü ki Türkiye’de İmamı Rabbani temelli tüm tarikatvari cemaatler aynı genlere sahip ve aynı tehlikeyi içinde barındırıyor.

Büyüyene kadar gayet masum pozlarında olan bu cemaatler güç eşiğini geçtikten sonra bir anda aslan kesiliyor.

Devletin üst kademelerine yerleşmeleri ile birlikte kendi adamlarını belirli yerlere atama adına kendilerinden olmayan ne kadar masum varsa iftira, düzenlenen sahte tutanak ve buldukları yalancı şahitlerin ifadeleriyle görevden atmaktan bir an olsun tereddüt etmiyorlar.

Devlette kadrolaşma faaliyetlerini tamamlayıp etkin basın gücü ile halk nezdinde de kuvvet buldukları an hükümetlerle seçim pazarlıkları yapmanın yanısıra seçime girecek partilerlede pazarlık gücü elde eden bu şer yapılar demokratik ortamın oluşmasına da en büyük engel...

AKLINI KİRAYA VERMEYEN HERKES HEDEFTE

Vatikan destekli İmamı Rabbani temelli, Kur’an karşıtı, sahih hadislerden kopuk bu tarikat gruplarını deşifre edenlerden biri de iyi bir araştırmacı, düşünür ve yazar olan Sait Çamlıca…

Aklını kira vermediği ve aklını kiraya verenlere de ciddi uyarılarda bulunduğu için Sait Çamlıca bu habis yapıların hedefinde.

Bu habis yapılar her ne kadar farklı gibi görünse de kendi aralarında bir üst akılca idare ediliyor. Seçilen hedef desteklenecek ya da pasivize edilecekse bir şekilde topyekun saldırı ya da müdafaa haline geçebiliyorlar.

İşte bu taktik, son günlerde Sait Çamlıca’ya karşı uygulanmaya başlandı. Risalehaber isimli NARCI site, “Cemaatlere, tarikatlere, Said Nursi'ye küfreden 'şöhret budalası' Sait Çamlıca” başlığı ile saldırıya geçti.

Gazetenin iddiasına göre Sait Çamlıca, “Cemaatlere hakaret ve küfür ederken” yazarın kendisi de “Şöhret budalalığına” soyunmuştu.

Amaç şöhret ise Türkiye’de şöhret budalalığına soyunan karaktersiz bir yazarın Vatikan cemaatlerinin hedeflerine hizmet etmesi meşhur olması için yeterli bir neden…

Ama Sait Çamlıca bunu yapmadı. 

Şöhret için batıla hizmet etmek yerine taşlansa da HAKK'a hizmet etmeyi tercih etti. 

Sitenin iddiasına göre “Risale-i Nur” denen bid’at ve hurafe karışımı kitabın yanlışlarını ortaya koyan Sait Çamlıca, güya herkesi küfre girmekle, şirkle itham ediyormuş.

Sait Çamlıca, yetmiyor herkesi FETÖ ile aynileştirmeye çalışıyormuş.

Oysa Sait Çamlıca'nın dile getirdiği gerçekleri bu güne kadar bir çok akademisyen, düşünür, araştırmacı yazar "Risale-i Nur’ların NUR değil ŞER" olduğunu dile getirmiş, Rahmetli Aytunç Altındal ise Said Nursi’nin mezarının bulunmamasının nedenini, "kendisinin bir papaz olduğu iddiasıyla Vatikan’da bulunduğu" dile getirmişti.

Sait Çamlıca, Nurcular ve diğer Vatikan cemaatleri gibi kurusıkı atan, hakaret ve küfreden biri olmayıp ele aldığı her konuyu delilleriyle birlikte ele alıp kul hakkına riayet eden dürüst bir kimse olarak biliniyor.

FİKRİ HÜRRİYETİNE ENGEL OLMAYI, İFTİRA ATMAYI RİSALE-İ NURDAN ÖĞRENDİLER

Sait Çamlıca’nın daha geniş kitlelere ulaşmasını engellemek için sözde NUR EHLİ cemaat, Risalelerin verdiği gayri ahlakilikle iftira atmaktan ve milleti kışkırtmaktan geri durmadı.

Allah Resulü'nün hayatına bakıldığında Abdullah bin Sebe ile Abdullah bin Ubey bin Selul gibi münafıklara dahi bir an olsun cevap vermediği, boykot etmediği, karalama kampanyasına baş vurmadığı görülüyor. Lakin İslam'a hizmet ettiğini savunan Nurcular başta olmak üzere diğer şer cemaatlerin fikir hürriyeti konusunda büyük zaafları olduğu görülürken; kendi açıklarını kabul edip kapamak yerine kendilerini deşifre edenlere karşı başlattıkları şer kampanyalar bağlı oldukları eser ve cemaatin ne derece İslami olduğu yönünde görenlere bilgi veriyor. 

MÜFTÜLER, İMAM HATİPLER VE İLAHİYATLAR SAİT ÇAMLICA'YI DAVET ETMELİ

Özellikle İmam Hatip Okulları ve İlahiyat Fakülteleri ile Müftülüklerin İslam’ın kötü bir taklidi olarak klonlanmış bu habis yapıları, öğrenci ve personele anlatması için Sait Çamlıca gibi yazarları davet etmeleri gerekiyor.

İşte Risalehaber'in CEVAP VERMEK YERİNE aklını kiraya vermiş sözde bir avukatın tweeti üzerinden Sait Çamlıca’yı susturma amaçlı hakaret, küfür, mesnetsiz itham ve iftiralarla dolu RİSALEİ NUR AHLAKINI ortaya koyan o iğrenç haberi aynen alıntılıyoruz: 

Her fırsatta İslam alimlerine, cemaat ve tarikatlere hakaret eden Sait Çamlıca, küfürlerine devam ediyor. 

Kendini "Eğitimci-Yazar" olarak ilan eden Çamlıca'nın hakaretleri büyük tepki ile karşılaşıyor. Sapkın din anlayışına sahip olan Çamlıca, en çok da Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerine saldırıyor.

Herkesi küfre girmekle, şirkle itham eden Çamlıca, bir çok okulda seminer adı altında zehrini kusuyor. Çamlıca'ya tepki gösteren yazar Hüseyin Yılmaz, hukukçuları göreve çağırdı.

Güya hükümete yaranmak adına saldırılarda bulunan Çamlıca'nın en çok hükümete zarar verdiğine dikkat çeken Yılmaz'ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle: Geniş bir kitleyi, FETÖ ile aynileştirmeye çalışıyor.

Resimdeki hergele, işi gücü bırakmış, yaşlıca bir papağanda bulunabilecek bir dağarcıkla, bu ülkedeki İslâmî intibahın zemini olan bütün cemaatleri karalıyor, iftira atıyor. Bunu yaparken, kendisi de bu cemaatlerin hizmet semeresi olan Ak Parti iktidarına kendince göz kırpıyor. Asıl meselesinin kitablarını satmak olduğu, bu maksadla da bu şenaati irtikab ettiği gün gibi ortada ama belli ki büsbütün yanlış düşünmüyor.

Zirâ hemen hergün bir okulda, bilhassa da İmamhatib okullarında, konferans adı altında hezeyanlar savuruyor; sonrada karalamalarını satıyor. Eğer siyaset milletin sesine kulak kabartmaksa, Sayın @RT_Erdogan, bu zavallının geniş bir kitleyi, FETÖ ile aynileştirmeye çalışarak iktidara zarar verdiğini elbet de görüyordur, görecekdir de. Zirâ, bütün bu hezeyanları iktidara sahib çıkmak adına yapıyor.

Şöhret budalası Geniş kitlelerin teveccühlerine mazhar olmuş, mümtaz bir takım isimlere ve sevenlerine hakaret etmeyi bir kahramanlık sanan bu budalanın en azından okullarda gevezelik yapmasına mâni olmak, iktidarın vazifesi değil midir? Risâle-i Nurları okumamış, okusa da en basit bir meselesini anlamayacak sığlıkta görünen bu şöhret budalasının Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri gibi bir zâta fütürsuzca hakaret etmesinin hukukî bir tarafı hiç mi yok?

Büyüklere hakaret serbest de biz mi bilmiyoruz? Hukukçular niçin hukuk zemininde hesab sormayı akıl etmiyor? Sonra Nurcular başta olmak üzere, bu zavallının tahkirleriyle tanınmaz hale gelen cemaat ve tarikatların hukukçuları niçin hukuk zemininde hesab sormayı akıl etmiyorlar. İlmî bir zemin olsa, kolaydı. Ama adamda o çap yok. O sebeple de sadece iftira atıyor, hakaret ediyor.

Kaynak: DiNiHABER.C0M / Özel İçerik

Son Güncelleme: 24.12.2017 14:44
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Safa 2017-12-24 22:02:42

said çamlıcayı canlı dinledim tv den izledim yazılarını gördüğüm yerde okudum . on numara adam. böyle insanların değeri genellikle öldükten sonra anlaşılır. bu insanı herkesin tanımasını eserlerini yazılarını mutlaka okumalarını tavsiye ederim. doğrularına katılırsınız, yanlışlarını almazsınız. elbette insandır mükemmel olamaz. anahtar kelimesi " aklınızı kiraya vermeyin" dir. bilindik cemaat tarikat ve grupları rahatsız edende bu cümledir. yukarıda ki kişi herkesi müşrik ilan ediyor kafir sayıyor vb lafları boştur. çamlıca' nın kişilerle işi yok. şahışları hedef alarak asla konuşmaz sistem üzerinden eleştiri yapar. bazılarıda bu eleştirileri hakaret sayıp sakın bunu konuşturmayın diyorlar. bu anlayış hiç yabancı gelmiyor. peygamber efendimize müşrikler de aynı baskıyı yapıyorlar, sakın onunla konuşmayın dinlemeyin diyorlardı. değişen ne peki? fikirlerine güveniyorsan adam gibi tek tek cevap verirsiniz çürütürsünüz. onu bunu konuşturmayın susturun derseniz iş değişir, zulum başlar

Avatar
Bilal 2017-12-25 00:08:49

Tarikatlar ve Cemaatler de dahil birçok tartışma dozunu aşırı uca kaydıran İslamiyetin ruhuyla oynayan ve Islamiyetin her türlü maddelerini ben biliyorum diye atlayan hoca veya hocaefendi tiplemeleri dahil hepsi yasaklanması bunların malvarlıklarını hazineye aktarılması ve doğru kullanılması yönünde bilgilendirilmesi amaç tek hedef İslamiyet evrensel değerlere sâdır olmasıdır.

Avatar
çok komik 2017-12-24 18:17:02

nedense bir zamanlar fetönün okullarında kiisel gelişlim dersleri verirken bu kadar atarlı tutarlı değildi...noldu rengarenk yanar döner oldu....

Avatar
Veli 2017-12-24 17:32:52

bu zat, islamoğlu cemaatinin sağ kolu. gerci bu sitede islamoğlu cemaatine laf atmak yasak ama!

Avatar
Turkmen 2017-12-25 00:55:33

İslam alemi darmadağın olmuş sait beyler islamin ve ümmetin değerleriyle ograsmaktadir başka işiniz yokmu? Gidin yahudi ve Hıristiyanlar uğraşın müslümanlar yok edilmekte sait hoca efendi müslümanların değerleriyle uğraşmaktan zaman bulamiyorlar herhalde git kufurle kuffarla ugras al sana ugras sait bey .

Avatar
Komedi 2017-12-24 18:28:21

Hadiyin ordan be . Soytarı tekini kim ne yapsın adamdan sanmayin kendinizi artis ukela kendini haddini bilmeyen minnoslar

Avatar
memur 2017-12-24 18:01:22

kimi davet edeceğimizi biliriz merak etmeyin

Avatar
Davut 2017-12-24 18:13:50

Asil aklınızi siz şeytana vermissiniz haberiniz yok

banner312