"Şeyhin yüzüne bakmak 150 yıllık ibadetten daha efdaldir" diyen sapkınlara kim dur diyecek?

Mahmut Ustaosmanoğlu'nu görmek için toplanan kalabalık ve kendilerini "Şeyhin yüzüne bakmak 150 yıllık ibadetten daha efdaldir" deyip hazırlayan amigonun görüntüleri şok etti...

"Şeyhin yüzüne bakmak 150 yıllık ibadetten daha efdaldir" diyen sapkınlara kim dur diyecek?

Mahmut Ustaosmanoğlu'nu görmek için toplanan kalabalık ve kendilerini "Şeyhin yüzüne bakmak 150 yıllık ibadetten daha efdaldir" deyip hazırlayan amigonun görüntüleri şok etti...

09 Mart 2020 Pazartesi 06:29
"Şeyhin yüzüne bakmak 150 yıllık ibadetten daha efdaldir" diyen sapkınlara kim dur diyecek?
banner310

Şeyhlerini layüsel görüp yücelten bu insanların akledemediği nokta şurası...

Allah'ın veli kulları ile birlikte olmak, bağlanmakla Allah'ın kendilerine rahmet edeceği inancı.. Bir yere kadar amenna.. İyi de sizin baktığınız şeyhin Allah katında müslüman/mü'min olduğuna dair elinizde vahiy mi var? Ya peşinden gittiğiniz şeyh kafir ise, gizli bir papaz, gizli bir haham, gizli bir masonsa ne olacak? Ya anadan babadan görme yalnış dini alıp aynen size aktarıyorsa ne olacak?

Bir defa falan adam Allah'ın sevgili kulu demek çok büyük bir hata... Biz kelimei şehadet getirenler için iyi zannda bulunuruz. Lakin bu Allah'ın sevgili kuludur, cennetliktir, veli kuldur deyip haddimizi de aşmayız. 

Peygamber (as) dahi, "Ben bile bana nasıl muamele edileceğini bilmiyorum" dediği bir yerde birileri kurtulmuş görmek büyük bir vebaldir. 

Kimin kurtulmuş/cennetlik olduğunu biz bilmiyoruz. Bunu ne zaman öğreneceğiz? Mahşer günü...

Mahşer ne zaman? 

Birinci sura üfürülmekle kıyamet kopacak..

İkinci sura üfürülmek diriliş gerçekleşecek.

Sonra dirilen tüm insanlık mahşer yerinde hesap vermekle cennetlik ve cehennemlikler ayrılacak. 

Hal bu iken bu dünyada falanın filanın cennetlik ya da cehennemlik olduğuna dair kanaat belirtmek Allah'ın hükmüne ortak olmak, haddi aşmaktır. 

Hem Allah Resulü döneminde ne din adamı ne de şeyhül şeytanlar da yokken "Şeyhin yüzüne bakmanın 150 yıl ihlasla yapılan ibadetten efdal olduğuna dair" yapılan yorumun delilinin gösterilmesi gerekir. Böyle bir iddianın Kur'an ve Sünnetten delili de olmayacağına göre bu sözü söyleyen, bu sözü söyleyen adamı yetiştiren ve bu sözü söyleyen ahmağa itiraz etmeyen bir kalabalık kitle değil ancak kütledir. Uzak durulmalıdır. Ve bu kütleye asla itibar edilmemelidir.

Mahmut Ustaosmanoğlu'na bakmak 150 yıllık ibadetten efdal deyip koyun sürüsünü biraz sonra görecekleri şeye karşı hazırlayan atalar dini mensubu bir kimse...

Kur'an'dan olabildiğince uzak ve hatta müridleri Kur'an'dan uzak tutmak için gayret gösteren bu kütle için Allah bakın neler diyor:

Deki; "Allah’ın dışında taptığınız şeylere tapmak bana yasak edildi." De ki; "Ben sizin arzularınıza uymam; aksi halde yolumu şaşırırım, hidayete erenlerden olamam." (En'âm/56)

Yoksa O’ndan başka birtakım tanrılar mı edindiler? De ki; "Haydi delilinizi getirin! İşte benimle beraber olanların söylediği, işte benden öncekilerin söylediği!" Hayır, onların çoğu hakkı bilmezler; bunun için de inatla yüz çevirirler. (Enbiyâ/24)

İnsanlardan kimileri vardır ki, Allah’tan başka bazı varlıkları Allah’a denk tanrılar sayar da bunları Allah’ı sever gibi severler. İman edenler ise en çok Allah’ı severler. Keşke zalimler azapla yüz yüze geldiklerinde anlayacakları gibi şimdi de bütün kuvvetin Allah’a ait olduğunu ve Allah’ın azabının çok şiddetli olduğunu anlasalardı! (Bakara/165)

Prof. Dr. Mehmet Okuyan'dan İslam'dan habersiz kütleye anlamlı cevap...

Dua edilmeye lâyık olan O’dur. O’nun dışında el açıp dua ettikleri şeyler, onların hiçbir isteğini karşılayamazlar. Onlar ancak, ağzına gelsin diye iki avucunu suya doğru açıp yalvaran kimse gibidir. Hâlbuki bu yoldan su asla onun ağzına gelecek değildir. Kâfirlerin duası hep boşa gider. (Ra'd/14)

Mescitler yalnız Allah’ındır. O halde Allah’ın yanına katarak hiçbir kimseye yalvarmayın. De ki; "Ben kendisine hiç kimseyi ortak koşmaksızın yalnız rabbime yakarıp kulluk ederim." (Cin/18,20)

(Ey Rabbimiz!) Yalnız sana ibadet ederiz ve yalnız senden yardım dileriz. Bizi doğru yola ilet. Kendilerine nimet verdiklerinin yoluna ilet, gazaba uğrayanlarınkine ve sapkınlarınkine değil. (Fatiha/5,6,7)

Allah’ı bırakıp da yakarmasından habersiz olduğundan kıyamete kadar kendisine cevap veremeyecek olan şeylere ibadet ve dua eden kimseden daha şaşkın kim vardır? Her kim elinden gelen çabayı gösterirse yalnız kendi iyiliği için çabalamış olur; çünkü Allah’ın, hiç kimsenin hiçbir şeyine ihtiyacı yoktur. Onlara yalvarsanız duanızı işitmezler, işitseler bile size karşılık veremezler. Kıyamet günü de onları (Allah’a) ortak koşmanızı kabullenmezler. Hiç kimse sana, her şeyden haberdar olan Allah gibi bilgi veremez. Ey insanlar! Allah’a muhtaç olan sizlersiniz. Allah ise hiçbir şeye muhtaç değildir ve mutlak kemaliyle hep övgüye lâyık olan O’dur. Dirilerle ölüler de bir değildir. Allah dilediğine elbette işittirir; ama sen kabirlerdekilere de işittirecek değilsin! (Ahkâf/5,6,14,15,22)

Kaynak: DiNiHABER.C0M / Özel İçerik

Son Güncelleme: 09.03.2020 00:56
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Safa 2019-11-17 19:07:45

sapıtmak parayla mı? bedava. yahu hadi kuranı görmüyorsunuz, işinize gelmiyor. bari Allah ın verdiği aklınızı kullanın. okuyan hoca daha ne desin adam.

Avatar
pirifani 2019-11-18 16:53:26

bu da nereden cikti demeyelim.sapik sahabe anlayisinin baska turlu bir tezahurudur bu. peygamberi bir an gorerek veye peygamber tarafindan bir anlik gorunmeyle sahabe dedikleri uyduruk dini bir kavrama dahil edilen kalabalik bir kitleden bahsediyoruz ki bu kitle peygamber sonrasi neredeyse butun arabistanda isyan etti hatta sahte peygamberlerin ardina takildi.bu mesleleri yazmak seyhlerin oninde el pence divan beli kirik duran el ayak open makam pesindeki asalak mulsuman kiliklilardan beklenecek birsey degil.resul ve nebi kavramlari gibi sahabe ve veli kavramlarini da tahrif ettiler.sahabe kavrami sirk ve nifaka mani degildir.iman da sahabeligin tek sebebi degildir.bunlarda seyhi gorme seanslari ve bazi kabirleri ziyaret amaclari artik belli olmustur.var mi hala bunlara musluman diyebilen.defalarca yazdik tasavvuf sirke ve kufre acilan kapi degil sirk ve kufrun ta kendisidir diye.

Avatar
Hacı 2019-11-17 17:42:20

Şeyhin huzurunda bir anlık duruşu Allah'ın huzurunda durmaktan yüzlerce kez üstün gören ahmak güruh. Allah insanları sizin tapınaklarınızdan korusun.

Avatar
Hamza 2019-11-17 22:21:47

MENZILCI ARKADASLAR COK SÖYLER BU HURAFEYI ŞEYHIN YÜZÜNÜ BAKMAK MEKKEYE GITMEKTEN DAHA EFTAL DERLER HABERLERI YOK SEYH 4 KARILİ MALI GÖTÜRÜYO

Avatar
ali erbaş 2019-11-17 16:24:41

ali erbaş bunlarla mücadele eden dinihaberler.com a gücü yeter ancak. dinihaberler.com'u kapatması hangi tarafta durduğunu gösteriyor. göreve gelir gelmez diyanette ilk kimi kabul etti erbaş. hurafeci alimler birliği üyelerini

Avatar
saniye leyan 2019-11-17 16:55:33

diyanet siyasetin emrinde olduğu müddetçe bunlar için her geçen gün düğün bayram. ali erbaş zaten ehli sünnetçi taifeden olduğunu defalarca açıkladı. dinihaberler.com'u kapatma teşebbüsü zihniyetinin göstergesi. ülkede adalet olsa ali erbaşı hapse attırmak için dinihaber.com u kapattırması bile başlı başına bir suç delili

Avatar
sema adaklı 2019-11-18 17:42:52

şunlara birileri haddini bildirmeyliydi. dinihaber bildirdi her zaman olduğu gibi. ehli sünnet diye bir saçmalık bulmuşlar kafirliklerine. Allah sizi de ehli sünnetinizi de kahretsin ermeni soyları.

Avatar
Cok boş adamsım admın 2019-11-17 18:54:51

Cunku bunlar Allaha adanan bir ömür le binlerce musluman yetiştirdi Sana bir köpek versek admin kuduz olur cıkar Cok haset yapma kabız olursun Oturda Allah de gerci musluman oldugunuda bilmiyoz ama neyse

Misafir Avatar
Safa 2019-11-18 13:21:51 @Cok boş adamsım admın

müslümanmı yetiştirdiler yoksa kendilerine kul köle mi? tek sorum.videodaki hocanın "bu şahısların yüzüne bakmanın 150 sene ihlasla yapılan ibadetten daha hayırlıdır" sözüne inanıyormusunuz, şayet inanmıyorsanız itiraz ettiniz mi böyle bir din anlayışı olamaz diye. sen edeplisin ya kabızı falan bırak bunu cevapla yeter kardeşim.

Beğenmedim! (0)

banner312

banner298