Skandal konuşma! Cübbeli Ahmet'in bilgi kaynağı Tevrat ve İncil...

Hz. Adem ve Havva'nın yaratılışını Kur'an'a taban tabana zıt bir şekilde anlatan Cübbeli Ahmet'i dinleyince şok olacaksınız. İncil'i tasavvuf adı altında müslüman topluma dikte eden Cübbeli Ahmet'in Peygamberimize iftira ile bir genci dirilttiğini belirtip bu zırvalığın da Buhari ve Müslim'de geçtiğini söylemesi pes dedirttirdi.

Skandal konuşma! Cübbeli Ahmet'in bilgi kaynağı Tevrat ve İncil...

Hz. Adem ve Havva'nın yaratılışını Kur'an'a taban tabana zıt bir şekilde anlatan Cübbeli Ahmet'i dinleyince şok olacaksınız. İncil'i tasavvuf adı altında müslüman topluma dikte eden Cübbeli Ahmet'in Peygamberimize iftira ile bir genci dirilttiğini belirtip bu zırvalığın da Buhari ve Müslim'de geçtiğini söylemesi pes dedirttirdi.

03 Eylül 2020 Perşembe 19:47
Skandal konuşma! Cübbeli Ahmet'in bilgi kaynağı Tevrat ve İncil...
banner310

Tasavvufun İslam'ın kötü bir kopyası batıl bir din olduğunu defaatle belirtmiştik. Her ne kadar tasavvuf sever bazı takipçilerimiz tarikatların iç yüzünü ortaya koyan yayınlarımıza kızıyorsa da Cübbeli Ahmet'in konuşmalarına bakıldığında haklılığımızı ortaya çıkacaktır. 

Tasavvuf adı altında tarikatların İslam'ı dejenere etme konusunda gösterdikleri çabayı anlamak için Cübbeli Ahmet'e kulak vermeniz yeterli. 

Öncelikle tarikatçılar ve Cübbeli Ahmet'e soruyoruz: Aşağıdaki konuşmayı düşman oldukları bir Diyanet görevlisi veya İlahiyat öğretim üyesi yapsaydı tarikatçılar gerçekten ne yapardı?

Fazla düşünmenize gerek yok! Biz peşinen söyleyelim. Her bir parçasını ayrı bir video yapar "Hoca mı Papaz mı? Siz karar verin..." başlıklarıyla sosyal medyadan duyururlardı.

Bazı okuyucularımız Cübbeli Ahmet'in kendinden menkul, ciddiye alınmaması gereken bir şahıs olup diğer mürşitlerin İslam'a gönül vermiş, arı duru İslam'ı anlattıklarını söyleyebilirler. 

Okurlarımız boşuna kendini kandırmasın! Cübbeli Ahmet yılların birikimi tasavvufun tipik bir ürünü. Hocasına bak şeyhine pay biç... Cübbeli'ye bak İmamı Rabbani'nin ne kadar cahil olduğunu anla...

Konuyu fazla uzatmadan tasavvufçuların nasıl İslam'ı çarpıttıklarını anlamanız için aşağıdaki videoyu okuyucularımızın dikkatine sunuyoruz:

Tasavvufun Adem ve Havva'nın yaratılışına dair anlatımların tamamının kanağı İncil ve Tevrat'tır.  Cübbeli Ahmet'in sözünü ettiği "Yılan'ın Havva'yı kandırması, Havva'nın yasak meyveyi yemesi ve Adem'e sunması, Yılan'ın lanetlenmesi, İncir ağacından çıplak bedenlerini örtmeleri, Adem'in Havva'yı suçlaması, Havva'nın yılanı suçlaması" gibi hususlar İncil kaynaklıdır ve bu şekilde bir anlatım Kur'an'da yer almaz.

Kur'an'da Adem ilk yaratılandır. Yanına Havva aynı tür olarak yaratılır. Yasak meyveyi Şeytan'a inanıp birlikte yerler ve birlikte yeryüzüne indirilirler. (Bakara, 30-37; Araf, 11-19; Taha, 116-121)

TASAVVUFUN YARATILIŞ KONUSUNDA KAYNAĞI İNCİL'DİR

İncil'in Yaratılış Kitabı, 3. ayet ve devamında Havva'nın Yılan'a inanıp meyveyi yemesi şu şekilde yer alır:

"RAB Tanrı’nın yarattığı yabanıl hayvanların en kurnazı yılandı. Yılan kadına, “Tanrı gerçekten, ‘Bahçedeki ağaçların hiçbirinin meyvesini yemeyin’ dedi mi?” diye sordu. 
Kadın, “Bahçedeki ağaçların meyvelerinden yiyebiliriz” diye yanıtladı,

“Ama Tanrı, ‘Bahçenin ortasındaki ağacın meyvesini yemeyin, ona dokunmayın; yoksa ölürsünüz’ dedi.” 
Yılan, “Kesinlikle ölmezsiniz” dedi, “Çünkü Tanrı biliyor ki, o ağacın meyvesini yediğinizde gözleriniz açılacak, iyiyle kötüyü bilerek Tanrı gibi olacaksınız.
”Kadın ağacın güzel, meyvesinin yemek için uygun ve bilgelik kazanmak için çekici olduğunu gördü. Meyveyi koparıp yedi. Yanındaki kocasına verdi, o da yedi. İkisinin de gözleri açıldı.
Çıplak olduklarını anladılar. Bu yüzden incir yaprakları dikip kendilerine önlük yaptılar. 
Derken, günün serinliğinde bahçede yürüyen RAB Tanrı’nın sesini duydular.
O’ndan kaçıp ağaçların arasına gizlendiler. RAB Tanrı Adem’e, “Neredesin?” diye seslendi. 
Adem, “Bahçede sesini duyunca korktum. Çünkü çıplaktım, bu yüzden gizlendim” dedi. 
RAB Tanrı, “Çıplak olduğunu sana kim söyledi?” diye sordu,
“Sana meyvesini yeme dediğim ağaçtan mı yedin?”
Adem, “Yanıma koyduğun kadın ağacın meyvesini bana verdi, ben de yedim” diye yanıtladı. 
RAB Tanrı kadına, “Nedir bu yaptığın?” diye sordu.
Kadın, “Yılan beni aldattı, o yüzden yedim” diye karşılık verdi.
Bunun üzerine RAB Tanrı yılana, 
“Bu yaptığından ötürü 
Bütün evcil ve yabanıl hayvanların 
En lanetlisi sen olacaksın” dedi, 
“Karnının üzerinde sürünecek, 
Yaşamın boyunca toprak yiyeceksin. 
Seninle kadını, onun soyuyla senin soyunu 
Birbirinize düşman edeceğim. 
Onun soyu senin başını ezecek, 
Sen onun topuğuna saldıracaksın.”

 

İNSANLA YILAN BİRBİRİNE DÜŞMAN OLARAK MI YARATILDI?

Cübbeli'nin insanla yılanın birbirine düşman olarak yaratıldığı şeklindeki hadis, tamamıyla uydurmadır. Yılan ile insanın birbirine düşman olduğuna dair inanç yukarıda alıntılandığı şekilde İncil ve Tevrat'ın iddiasıdır:

"Seninle kadını, onun soyuyla senin soyunu 
Birbirinize düşman edeceğim. 
Onun soyu senin başını ezecek, 
Sen onun topuğuna saldıracaksın.” (İncil-Yaratılış, 3)

Kur'an'da birbirine düşman olarak yeryüzüne indirilen Şeytan ile insandır:

“Derken şeytan onların ayaklarını kaydırarak, içinde bulundukları nimet yurdundan çıkardı. Biz de: 'Haydi, dedik, birbirinize düşman olarak yeryüzüne inin! Siz orada belirli bir süre ikamet edip yararlanacaksınız." (Bakara, 36)

Kur'an'da tüm varlıkların insan için yaratıldığı söylenir. İnsan için yaratılan bir varlığın insana hasım olarak gösterilmesi Kur'an'ın ortaya koyduğu mantaliteye aykırıdır. Yılan da nihayetinde insan için yaratılan bir varlıktır ve yeryüzünün yaşam döngüsü içinde o da yaratılışı gereği yaşamasına devam eder. 

"O (Allah) ki; yeryüzündeki şeylerin hepsini sizin için yarattı, sonra (kudret ve iradesiyle) göğe yönelip, onları da yedi (kat) gök olarak düzenledi. O, (her şeyi bilen) Alim'dir." (Bakara, 29)


PEYGAMBERİMİZ ASLA ÖLÜ DİRİLTMEDİ

Cübbeli Ahmet'in Buhari ve Müslim'de geçtiğini iddia ettiği yılanın bir genci sokup öldürmesi ve Peygamberimizin de o genci diriltmesi tamamen uydurmadır, Peygamberimize ve sahabeye atılmış apaçık bir iftiradır.

Dikkat edilirse Cübbeli'nin hadis adı altında anlattığı her ne varsa yüzde 90 yalan ve kendi uydurma anlatımlarıdır. Uydurduğu hadisler gibi Cübbeli Ahmet'in yılanın gözünden ışınlar çıktığı, yılanın fili bile dize getirip çökerttiği gibi konularda fıtrat kanunlarına aykırı, bilim akıl dışı hurafelerdir. 

Şimdi bu kadar Kur'an'dan, dinden, bilimden uzak bir insanın karşısında el pençe divan duran İhsan Şenocak, Nureddin Yıldız ve sair öğrenci ve hocaların da ilmi yapılarını, Türkiye'de üstlendikleri misyon üzerinde okurlarımızın düşünmesini istiyoruz.

Bunlar mı ehli sünnet?!

Bunlar mı İslam alimi?!

Kur'an ve sünnet bu hurafecilere mi emanet?!

PEK ALİM(!) CÜBBELİ'DEN MEDET BEKLEYEN ALİMLERİMİZ(!)

İhsan Şenocak Cübbeli Ahmet'e hürmet ederken...

***

Sözde hadis profesörü Işıkçılardan Ramazan Ayvalı, Cübbeli Ahmet ile birlikte...

***

Cübbeli Ahmet'ten medet bekleyen Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nurettin Yıldız, Siyer Vakfı kurucusu Muhammed Emin Yıldırım, İFAM Kurucu Başkanı İhsan Şenocak, gazeteci Nevzat Çiçek, İHH Başkanı Bülent Yıldırım

Son Güncelleme: 03.09.2020 22:12
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
SAMSUNLU 2019-02-11 22:16:41

cübbeli̇ni̇n, sıfi̇lleri̇n, tıfillarin, i̇hsani şeytanlarin, cemaatleri̇n, tari̇katlarin,, adiyaman menzi̇li̇n, şeyhleri̇n Allahım belalarını versin, inşAllah kurban olduğum Allahım belalarını da verecektir (amin)

Avatar
pirifani 2019-02-13 18:27:07 @SAMSUNLU

john bey kafanizi cubbelinin namusait yerinden cikartin ki gercekleri gorebilesiniz.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
can 2019-02-13 00:40:24

tasavvuf nedir bilmeyen cühelâ grubu siz cübbelinin na müsayit yerindeki kıl olamazsınız

Beğenmedim! (5)
Misafir Avatar
cami cemaatine 2019-02-12 11:37:05 @SAMSUNLU

cübbeliye arkadan saldırılacak bir şey yok. herşey ortada. cübbeliye kızman gerekirken dinihabere mi kızıyorsun. sağır mısın dinihaber elmalarla armutları güzelce ayırdetmiş. cübbeli dediğiniz adam burada hatalı. bunu gerçekten islamoğlu, bayındır, taslaman dese sen dahil papaz deyip saldırırdınız. cübbeliye gelince toz kondur muyorsunuz. bu nasıl iman, bu mu tarikat ahlakı.

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
Cami cemaati 2019-02-12 08:14:24

işiniz gücünüz cübbeliye arkadan saldırmak olmuş. o kadar kendinize güveniyorsan editör git TV'de bir münazara yap cübbeliyle ihsan şenocakla. ama bunu kıyamete kadar yapamazsın o yürek yok. Allah düşmanın da mert olanını nasib eylesin.

Beğenmedim! (6)
Misafir Avatar
Allah'ın kulu 2019-02-12 08:05:34

Bakalım bela size mi gelecek onlarımı bu kadar Allah dostlarına saldıran bir site görmedim mevlam ıslah eylesin sizleri

Beğenmedim! (6)
Avatar
pirifani 2019-02-12 00:28:22

yilan adem ile havvayi kandirdigi icin yerlerde surunuyormis.daha onceden dort ayakliymis. bumudin blogspot nokta kom da yazilar var.

Avatar
pirifani 2019-02-12 12:36:46

isikci ve mamutcu tencere yuvarlanmis kapagini bulmus.

Avatar
pirifani 2019-02-12 21:59:17

tasavvufun en onemli malzemesi israiliyat ve uydurma hadislerdir.digeri de indi olarak tevil ettikleri ayet ve hadislerdir.neticesi bidat ve hurafelerden olusan sirk dinidir. tasavvuf ve tarikat baglilarinin buyuklerine ve yollarina sorgulayici bir zihinle yaklasip tasavvuf ve tarikatleri elestiren kitap ve yazilari okumalari ve konusmalari dinlemeleri ahiretleri acisindan elzemdir.ihmal edilebilecek bir durum yok iyiden daha iyiye cagirmiyoruz,saf delaletten hidayete cagiriyoruz.islam sahis merkezli degil mesaj merkezli bir dindir.bu anlasilmadigi takdirde.cebrailin partisine oy vermem diyenlerle azraili geri yollayanlar evliya zannedilebilir.melekler sadece Allahin emriyle inerler.peygamberin hatali ictihadi ve hatali davranisi olabilir.melek getirdigi vahiyle uyarir ve peygamber de itiraz edemez.uydurma rivayetlerle bozulan melek ve resul algilarinizi kuranla duzeltin.en bozuk bir meal bile sizin dinlediginiz uydurma menkibe,kissa ve rivayetlerle kiyaslanamaz.

Avatar
pirifani 2019-02-14 08:38:59

bunu da biyoloji dekani yapmak lazim.yilanoloji bilim dalinin ilk yilanologu.bunu dinleyince etraflarina niye cahilleri topladiklari daha iyi anlasilir.afrikada zehir afrikada zehirini tukuren yilanlar var bunlarin zehiri gozunuze gelirse kor edebilir.iki metrelik menzili vardir.tukurmesi savunma amaclidir.yutmasi icin dislerini sokarak zehirlemesi lazimdir.bedene zerkedilen yilan zehiri bir bakima bizim cigneme islemimiz gibi bir fonksiyona sahiptir.yilan goren hamile kadinin korkudan cocugunu dusurmesi normaldir.hoca kilikli cahilin pohpohlayarak adam yerine koydugu izlenimi verdigi cemaate bu tip seyleri anlatip daha da sersemletmesi ne kadar acikgoz oldugunu gosterir.keciboynuzu ozu corekotu yagi sidik sumuk simdi de yilan yagi mi satacak? yilan yagi kellige iyi gelirmis.kertenkeleleri oldurelim yilanlari besleyelim.

Avatar
Sorucu 2019-02-14 01:06:07

Şimdi bu yazıyı yazan imamı Rabbani ye cahil dedi ve diğerleri kabul etti öylemi. Hmmm. Yakında bu sitenin foyası meydana çıkar İnşeeEllaah

Avatar
Ihsan 2019-02-13 11:22:28

bu yazı kasıtlı iftira islamı en iyi yaşıyan saadet devrinden sonra osmanlı idi padişahları ehli tarik halkı tasavvuf ehli idi onun için 600 sene yaşadı sır burası tarikatlar halk mektepleridir. başlarında mürşidi kamil vardır tevhid ilmi öğretilir sadece Allah konuşulur şiyaset menfaat maddiyat makam konuşulmaz haktır
ADMİNİN YORUMU: BU SENİN YORUMUN TABİ. MARİFET ÇOK YAŞAMASI İSE BİZANS 1123 YIL YAŞADI. ONLARI DA MI TARİKAT AYAKTA TUTTU. O YÜZDEN Mİ 2. MAHMUT NAKŞİLERİ /HALİDİLERİ SİVAS SÜRGÜN ETTİ. TARİKATLARIN ŞERRİNDEN MEDRESELERİ MAHALLE ÇOCUK KURAN KURSLARINA DÖNÜŞTÜREN 2. MAHMUT HATA HATA YAPSIN GERİ GELEN PADİŞAHLAR NEDEN MEDRESELERİ ESKİ HÜVİYETİNE KAVUŞTURMAMIŞ. DEMEK Kİ DEDELERİ 2. MAHMUT'UN MEDRESELERİN ŞER YUVASI, MİSKİNLER TEKKESİ OLDUĞUNA DAİR ALDIĞI KAPAMA KARARINI YERİNDE GÖRMÜŞLER.

Avatar
pirifani 2019-02-13 18:41:40 @Ihsan

cumhuriyet kendi resmi tarihini olusturup insanlarin beyinlerini bununla yikadigi gibi tarikatler de kendi alternatif resmi tarihlerini anlatarak ve yazarak taraftarlarinin ve muritlerinin beyinlerini alternatif yanlislarla yikyorlar.tarih bir inanc meselesi degildir.tarihteki bazi hakikatlerin secilerek ust uste koyulmasi bizleri yaniltabilir.tarih gibi meselerde insanlar dogrular konusularak ta kandirilabilir.mesele tarihi butunlugi icinde gorebilmektir.osmanli oyle size anlatildigi gibi ne islami olarak ne de devlet olarak mukemmel olmaktan ve ornek alinma seviyesinden cok uzaktir.peygamberin kurduugu devlet niye 60 sene yasamadi?asl olan devletin yasamasi midir?devlet mi halk icindir?halk mi devlet icindir?osmanlida padisahin emriyle idam edilen suikastle vs yollarla oldurulen sadrazam pasa din ve devlet adaminin haddi hesabi yoktur.hep padisahlar mi hakliydi?dunyanin ve avrupanin en geri kalmis cografyasinin osmanli cografyasi olmasinin sebeblerini hic dusundunuz mi?

Beğenmedim! (2)
Avatar
islamoğludüşmanı 2019-03-27 06:45:39

Kininzle geberin ulkan ingiliz dininin islamoğlu mezhebinin kuduz kudurmuş köpekleri

Avatar
pirifani 2019-03-27 14:32:13 @islamoğludüşmanı

herkezi kendiniz gibi zannetmeyin.islamoglu ve dusman oldugunuz digerleri kendilerini dinleyenlere dayatmada bulunuyorlar mi? siz syhinizin bir tek lafina karsi cikamadiginiz icin baskalarini da kendiniz gibi zannediyorsiniz.bugun cubbeli mezhebi tgrt mezhebi mahmutcu mezhebi suleymanci mezhebi nurcu mezhebi filan vardir ama islamoglu bayndir vs mezhebi yoktir.onlar ilim ve fikir adamlaridir etraflarindaki kisiler de onlardan akil ve anlayislari yattikca faydalanirlar. onlar ne ruyalarinda Allahi peygamberi gorukleri palavrasini atiyorlar ne de kendilerine leduni ilimler verildigi kesf ve ilhama mazhar olduklari palavrasiyla milleti saptiriyorlar.dini metinler sahib olunan metodlar cercevesinde yorumlanir bunu eski alimlerimiz yapti bugunkuler de yapiyor ve yarinkiler de yapacak ve yarinkiler islamoglundan da okuyandan da bayindirdan da daha isabetli neticelere varacaklardir.herseyi bilen bildigi hersey dogru olan lider anlayisindan vazgecin.nebi kendi fikirlerini ashabi leyhine degist

Beğenmedim! (0)