Şok olacaksınız! Yusuf Kaplan, "Fetullah Gülen ve Hizmet Hareketi Bu Ülkenin Emniyet Sübabıdır!"

Her zaman diyoruz! Bu ÇAKMA EHLİ SÜNNETçilerin sadece adı farklı hepsinin kaynağı, hareket tarzı, dost ve düşmanları aynıdır. FETÖ'nün istismar ettiği kavramlardan biri de EHLİ SÜNNET kavramı idi. Müslümanlar uyanık olmak zorunda... FETÖ nasıl dini kavramları kullanarak onları dejene etmişse bu günde tarikatlar sünni kesimi ifade eden EHLİ SÜNNET kavramıyla müslümanları birbirine kırdırmak yolunda ilerlemektedir. Ehli Sünnet, Peygamberimizin ve sahabenin anladığı şekilde İslam'ı anlamak ve hayata tatbik etmektir. Lakin bu gün tarikatlar elinde bu kavram İslam'da olmayan din adamı sınıfı ve ŞEYHLERE tabi olmayanları tekfir silahı olarak kullanılmaktadır.

Şok olacaksınız! Yusuf Kaplan, "Fetullah Gülen ve Hizmet Hareketi Bu Ülkenin Emniyet Sübabıdır!"

Her zaman diyoruz! Bu ÇAKMA EHLİ SÜNNETçilerin sadece adı farklı hepsinin kaynağı, hareket tarzı, dost ve düşmanları aynıdır. FETÖ'nün istismar ettiği kavramlardan biri de EHLİ SÜNNET kavramı idi. Müslümanlar uyanık olmak zorunda... FETÖ nasıl dini kavramları kullanarak onları dejene etmişse bu günde tarikatlar sünni kesimi ifade eden EHLİ SÜNNET kavramıyla müslümanları birbirine kırdırmak yolunda ilerlemektedir. Ehli Sünnet, Peygamberimizin ve sahabenin anladığı şekilde İslam'ı anlamak ve hayata tatbik etmektir. Lakin bu gün tarikatlar elinde bu kavram İslam'da olmayan din adamı sınıfı ve ŞEYHLERE tabi olmayanları tekfir silahı olarak kullanılmaktadır.

06 Ekim 2019 Pazar 14:09
Şok olacaksınız! Yusuf Kaplan, "Fetullah Gülen ve Hizmet Hareketi Bu Ülkenin Emniyet Sübabıdır!"
banner310

Şimdilerde EHLİ SÜNNET deyip tarikatları ayağa kaldıran Yusuf Kaplan'ın 2013'teki yazısını okuyunca şok olacaksınız.

17-25 Aralık 2013'te meşru hükumete FETÖ'nün yolsuzluk operasyonu yaptığı günlerde bu yazıyı kaleme alan Yusuf Kaplan'ın millete verdiği medeniyet derslerini hatırlamayan yoktur. 

Birileri "Canım, o zaman FETÖ'yü övmeyen mi vardı? Cumhurbaşkanı Erdoğan bile övüyordu..." diyebilir. 

Tabi ki diyebilir..

Ama Yusuf Kaplan'ın EHLİ SÜNNET taifesinden KILLI ŞEYTAN adıyla maruf zatın İlahiyat, İmam Hatip ve Diyanet'e gelince hiç de darbe öncesi ve sonrası demeden FETÖ'nün toplantılarına katılanlara salya sümük saldırdığını, diğer tarikatçıların da bu saldırıları paylaşıp akıllarınca cihat yaptıkları görünce biz de aynı taktikle Yusuf Kaplan'ın mazisine şöyle bir bakalım dedik. 

Yusuf Kaplan bu günlerde ortadan kaldırılan EHLİ SÜNNET FETÖ okullarının bakiyesi olarak yerine inşaa edilecek yeni EHLİ SÜNNET okulları dikmek ve tarikatları da bu işe teşvik etmekle meşgul..

Görüntü irfan, erdem, ahlak olsa da insan sormadan edemiyor:

İmam Hatip ve İlahiyatları güçlendirmek varken neden ısrarla EHLİ SÜNNET okul derdindesiniz?

Neden birileriniz birlik derken bir diğeriniz ısrarla İmam Hatip ve İlahiyatları kötüleyip kendi açacağınız okullara müşteri topluyorsunuz?

Neden İLİTAM'da ısrar edip kendi EHLİ SÜNNET talebilerinizi başka hocaların önüne oturtmuyorsunuz?

Yoksa talebileriniz gerçekleri öğrenir, kendi EHLİ SÜNNET hocalarının ne kadar cahil olduğunu anlar korkusu mu yaşıyorsunuz?

Ümmetin madem birliği için çalışıyorsunuz. Neden ümmetin sizden olmayan cemaat ve alimleriyle el sıkışıp çocuklarınızı onlara emanet etmiyorsunuz?

Neden yangından mal kaçırır gibi bir psikoloji ile hareket ediyorsunuz?

Daha önce Mahmut Ustaosmanoğlu ile Cübbeli Ahmet'in Fetullah Gülen'i EHLİ SÜNNET ALİM, HOCAEFENDİ deyip yücelttiğini yayınlamıştık. Şimdi de Fetullah Gülen aşığı Yusuf Kaplan'ı dinleyelim. 

Yusuf Kaplan, yazısında hain Fetullah'a toz kondurmazken Erdoğan'ı istişare yapmakla bu meseleyi atlatabileceğini, iktidarın daima kavga üreten taraf olduğunu belirtip faturayı Erdoğan'a kesiyor.

Diğer taraftan TEKFİRCİ ÇAKMA EHLİ SÜNNET'i İslam topraklarına fitne olarak bırakan İngilizleri bilmezmiş gibi Yusuf Kaplan, vahhabiliği ve selefiliği İngilizlerin fitne olarak bıraktığını söyleyip topu taca atıyor. Herkes biliyor ki Vahhabilik çıktığı günün şartlarında putperest tarikatçılara karşı içinde aşırılıkları barındırmakla birlikte bir öze dönüş hareketidir ve İngilizlerle de hiçbir alakası yoktur.

Selefilik ise İmam Azam, İmamı Malik gibi peygamberimizi aynen taklit eden sahabe ve tabiine verilen isimdir. Yusuf Kaplan bile bile kavram kargaşası yaratıp aklı sıra Kur'an ve sünnet yolundan gidenleri vahhabi ve selefi ilan etmekle hak yolu ifsat etmektedir.  

İşte Fetullah Gülen'e övgüler dizen Yusuf Kaplan'ın o yazısı:

***

Tarihî bir dönemeçten geçiyoruz; herkes dikkatli olmalı!

SELEFİLİĞE KARŞI YEGÂNE KALKAN: TASAVVUFÎ CEMAATLER VE HİZMET HAREKETİ

Öte yandan, cemaatler, özellikle tasavvuf eksenli cemaatler bu toplumun sigortası; Fethullah Gülen Hocaefendi ve (samîmî, ihlaslı, dur durak demeden ülke ülke dolaşan) talebeleri ise bu ülkenin emniyet sübabıdır.

Unutmayalım: İngilizler, bu topraklardan çekildiler ama bu topraklara derinlemesine nüfuz ettiler: Ve Afrika"da, Asya"da ve Ortadoğu"da önceden sömürgesi olan ülkelerin kremasını, devlet aygıtını ele geçirdiler bütünüyle.

İngilizlerin, bu postkolonyal süreçte yaptığı en iğrenç işlerden biri, Suudları kullanarak vehhabiliği ve selefiliği bütün dünyada yaygınlaştırmak oldu.

Selefilik, İslâm dünyasının önündeki en büyük "bela"dır. İslâm dünyasındaki bütün büyük ölçekli silkinme, diriliş hareketlerini içeriden çökertecek büyük bir bela.

Bunun en somut örneğini Mısır"da gördük. Mısır, tam toparlanacakken, özgürlüğüne kavuşacakken, selefiler, Mısır"da çok büyük bir ihanete ortaklık ettiler.

İşte gerek tasavvufî cemaatler, gerekse Hizmet hareketi, Türkiye"de selefiliğin önündeki en büyük iki kalkandır. Bunu da bir kenara özenle not edelim lütfen.

"''ERDOĞAN"SIZ TÜRKİYE" OPERASYONUNUN ARKASINDA CEMAAT YOK, OLAMAZ DA"

Bu arada, yazı bittiğinde, Hizmet hareketinin yöneticisi arkadaşlarla verimli, bereketli bir görüşme yaptık. Görüştüğümüz arkadaşlara, "''Erdoğan"sız bir Türkiye" tasavvurları olup olmadığını ve dershaneler tartışması üzerinden Erdoğan"a karşı yapılan küresel operasyonda cemaat"in doğrudan rol aldığı imajı oluştuğunu, böyle bir şeyin sözkonusu olup olmadığını" sordum.

Açıkçası arkadaşlar, şok oldular. Ve "böyle bir şeyi tahayyül etmekten bile, Allah"a sığınırız" dediler. Bu önemli, hayatî görüşmeyi daha sonra yazacağım.

İSTİŞARE EMRİ YERİNE GETİRİLİRSE, BÜTÜN KAPILAR AÇILIR..

Bunun öncelikli yolu, tarafların birbirlerinin önünü kestikleri izlenimini yıkmaları, gerilimi düşürmeleri, birbirleriyle istişareyi aslâ ihmal etmemeleri ve dershane meselesi de dâhil, bütün hayatî meseleleri istişare emri çerçevesinde halletme iyi niyeti ve çabası ile hareket etmelerinden geçiyor.

Tayyip Bey, vicdansız biri değil. Yüreği, bu ülkenin mazlum insanının önünü açmak ve bölgenin makus talihini yenmek için atan Tayyip Bey"in yeni bir dünyanın kurulmasında Türkiye"nin kilit rol oynayabilmesi için üzerine düşeni yapmaktan geri durmayan, bunun için her türlü zorluğu göze alarak dünyanın dört bir köşesinde canla başla çalışan hizmet erlerine, gönül insanlarının onca çileyle, samimiyetle ortaya koydukları çalışmalara, zarar verecek en küçük adımı bile atmayacağından eminim.

Dershane meselesi, basit bir dershane meselesi değildir; Türkiye"nin geleceğiyle, gelecek kuşaklarıyla ilgili önemli ve hayatî bir meseledir. Bendeniz, Tayyip Bey"in bu meseleyi de, diğer meseleleri de istişare ile hal yoluna koyacağından kuşku bile duymak istemiyorum.

Yusuf Kaplan / Yeni Şafak (Tarihi Bir Dönemeçten Geçiyoruz, 24 Kasım 2013)

Son Güncelleme: 06.10.2019 18:57
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Safa 2019-10-12 22:02:17

bu yazısını görmemiştim. tek söyleyeceğim buyrun cenaze namazına sözü olacak. çok saf inların bu adamıda önceden anlamalıydık.

Avatar
pirifani 2019-09-29 21:44:58

selefilige karsi bir kalkandir tasavvuf.laikligi korumak icin bir kalkan.

Avatar
Baba 2019-09-17 12:04:19

Iyide bu tarihlerde bu zındık Fetö hakkında konuşan siyasetçilerin söylediklerini ve yaptıklarını erkekseniz yazip ortaya koysanız. Yapamazsınız çünkü siz sadece yazı gördükleriniz saldırısınız. Bir zamanlar Reyis in 1000 İmam i Azam bedel dediği namazsız abdestsiz münafıklar kol geziyordu bu memlekette hala mevcut. Bu gün yalancılar doğru söylüyor, doğru söyleyenler yalancı gösteriliyor medyada. Diyecek bir şey yok çünkü bunlar kıyamet alametlerinden....

Avatar
Üsküplü 2019-10-06 20:06:07

Ya kardeşim diyanet haber portalina nasıl hıristiyan olunur reklamı giriyo bune terbiyesizlik ya para için yahudileri geçtiniz ayıptır
ADMİNİN YORUMU: GOOGLENİN AKILLI REKLAM UYGULAMASI. BİZİMLE İNCİL REKLAMININ ALAKASI YOK ÜSKÜPLÜ

Avatar
Dığımzâde 2019-10-06 23:06:23

Yûsuf Kaplan, mübârek adam...

Avatar
Bilal 2019-10-07 12:12:51

Yusuf Kaplan sahi kimdir neyin nesidir manşetlere gazetelere tv ve yorumlarına ne zamandan bu yana katılmıştır Almanya da olan Kaplancı Hareketiyle bir bağı var mıdır ayrıca Devlet dahilinde neler biliyor ki de bu kadar Fetö ye özgü sevgi ve mutluluk ifadesi besleyebiliyorlar bunları yazarken troll oluyoruz değil mi sahi bu adamlar kimler durmadan din Allah peygamber dini terimlerle kendine tatmin ediyorlar hatta şöyle ki Cumhurbaşkanı zannedip Milletvekiline azarlayabiliyor bunları çok iyi düşünmek lazım Allah Fetö sevgi merhamet şefkat besleyenleri ve içinde gizlenmiş tüm duyguları ortaya çıkartarak bizleri muhafaza etsin.Fetö Fetö derken Erdoğan etrafına çepeçevre saran zehirli sarmaşıklar aslında Erdoğan ismine liderlik vasfına ve düşünceleriyle ters duruma düşürmektir.Buradaki asıl maksat Uluslararası Platformda hem Avrupa hem Birleşik Krallık nezdinde Erdoğanın itibarına itibarsızlaştırma ve Erdoğan ismiyle kendilerine yol açma olayıdır Erdoğan da bu işin farkında ancak Ak Parti çok genişledi ve kontrol edilemiyor şimdi zamları duydukça Ak Partili veya Ak Partili olmayan şunu idrak edemiyorlar Ak Parti her yer para olsaydı ve oldu da kimse ses çıkaramazdı şimdi Çin Rusya İran dan dolayı Türkiyemiz Ambargo yediğinden Chape sı İyi Partimizi bile İmf ye başvurmuşlar ki Türkiyenin Ekonomik durumunu onlara soruyorlar Ak Parti hep servet değildir böyle zor zamanlarda Erdoğan birşeyler yapmak için cabalıyorsa Partili veya Partisiz bir katkısı yok ise kusura bakmayın Ak Partiye oy vermesinler o zaman çünkü Ak Parti ne zaman düşerse Midesi Tok Gönlü Aç çok kişiler çöreklenecektir bundan da emin olunuz bu yazarlar bile demem bu soytarıların yazıları bile başlı başına Eleştri ye yazmak değil Ak Parti ye devirmek gayesi dır.

Misafir Avatar
pirifani 2019-10-07 13:11:57 @Bilal

kim ki tasavvvufa yakindir muhabbet besilyordir daha fazla arastirmaya gerek yoktur. digeri vatan millet sehid ecdad bayrak kan gazi edebiyati yapanlardir.kimse bunlari tekeline alamaz.uyanik olalim.

Beğenmedim! (1)

banner312

banner298