Tasavvuf batıl din adamı Fatih Nurullah'ın istismar ettiği çocuğun babası konuştu

Sahte şeyh Fatih Nurullah'ın istismar ettiği öne sürülen 12 yaşındaki kız çocuğunun babası maalesef İslamcı medyaya değil laik medyaya, Sözcü Gazetesi'nden İsmail Saymaz'a konuştu.

Tasavvuf batıl din adamı Fatih Nurullah'ın istismar ettiği çocuğun babası konuştu

Sahte şeyh Fatih Nurullah'ın istismar ettiği öne sürülen 12 yaşındaki kız çocuğunun babası maalesef İslamcı medyaya değil laik medyaya, Sözcü Gazetesi'nden İsmail Saymaz'a konuştu.

12 Eylül 2020 Cumartesi 10:58
Tasavvuf batıl din adamı Fatih Nurullah'ın istismar ettiği çocuğun babası konuştu
banner310

Babanın anlattıkları devletin üzerinde hassasiyetle durması gereken konulardan.

Cemaate bakar mısınız? 

"Kızım Fatıma'da olsa elini keserim" diye peygamberi örnek vererek semizleyen ve 500 milyon liralık servet elde eden cemaat, tüm delillere rağmen Fatih Nurullah'ın cezasını vereceğine kapatmak için uğraş veriyor. Şimdi bunların itibarlıya gelince farklı fakir/ kimsesize gelince farklı hukuk uygulayan Yahudilerden farkı ne?

500 milyon liralık servet nasıl toplandı? 

Bu servet eğer halktan toplandıysa halkın istismara açık olduğu anlaşılır. Burada demek ki İlahiyat, Diyanet ve İmam Hatipler halkı dini konuda aydınlatmakta ve bu şer yapılara karşı uyarmakta yetersiz olduğu anlaşılıyor.

Diyanet'in ehli sünnet denen tarikatların dayattığı dini terkedip bir an önce tüm müslümanların üst şemsiyesi olan ve Allah'ın da beğenip tavsiye ettiği İslam dini'ne geçmesi gerekiyor.

Yok eğer bu servetin kaynağı halk değil de bir kısmı da olsa yabancı istihbarat örgütlerinden geliyorsa devletin derhal tedbir alması gerekiyor.

Para kaynağı, dine bakış açısı, babasının saflığı, gariban halkın dini zaafları ile birlikte işte mağdurenin babasının ibretlik anlattıkları:

Sakarya'da 12 yaşındaki kız çocuğunun sözde tarikat lideri Eyüp Şaban tarafından istismar edildiği iddiası gündeme bomba gibi düşmüş ve olay sonrası Fatih Nurullah adıyla da bilinen sözde tarikat şeyhi tutuklanmıştı. İstismar iddiasının yankıları sürerken tüm gözlerin çevrildiği talihsiz kızın babası günler sonra suskunluğunu bozdu.

Akyazı Jandarma Karakolu'nda ifade verdikleri sırada Nurullah'ın müritleri tarafından şikayette bulunmaması karşılığında kendisine 50 milyon TL teklif edildiğini öne süren baba, "Canımı feda edebileceğim kadar sevdiğim biriydi. Onu Allah dostu bilip sevdik. Cahilliğimizin bedelini kendi çocuğumuzla ödedik. Şimdi polis korumasındayız. Devletin belirlediği yerdeyiz. Altı korumamız var" dedi.

Sözcü gazetesinden İsmail Saymaz'a konuşan baba F.A'nın açıklamaları şu şekilde:

"Ben sıhhi tesisatçıyım. 2008'de cemaatten birisi geldi. "Bizim tesisat işlerimizi yap" dedi. Bu şekilde tanıştık. Avcılar Tahtakale Mahallesi'nde Kuran kursu binasının tesisat işini verdiler. Kasımpaşa'daki dergaha perşembe günleri ailece girip çıkarlardı. Biz de cemaate girdik. Fatih Nurullah'la tanıştık.

"6 AY AYNI EVDE BİRLİKTE KALDIK"

Geçen şubat ayında Sakarya Kuzuluk'taki dört katlı inşaatın tesisat işini Fatih Nurullah bana teklif etti. Şubat sonunda başladım. Bu dergaha Türkiye'nin her yerinden aileler kafileler halinde ziyarete gelirdi. Avcılar'dan da bir aile gelmiş. Benim hanım bunu öğrenince "Eşim orada, çocuklarla gideyim. Hem Fatih efendiyi ziyaret ederiz" diyor. Mart'ın ilk haftasıydı. Pandemi süreci araya girince çocuklara sokağa çıkma yasağı oldu. Fatih Nurullah, "Size oda vereyim, kalın" dedi. Eşim bir günlüğüne gelmişti. Bir haftaya uzattı. Sonra da altı ay kaldık.

"KIZIM AVRET YERİNİ ELLEDİĞİNDEN BAHSEDİYOR"

Aslında kızım dergahın çay dağıtım işini yapmıyor. Fatih Nurullah, "Çayı Y. getirsin" diye tembihlemiş. Kurban Bayramı'ndan bir hafta sonra Avcılar'a gittik. Evi taşıdık. Eşyayı yerleştirirken, Fatih Nurullah'ın resminin bulunduğu duvar saatini kızım indiriyor. "Anne, asmasak olmaz mı?" diyor. Annesi "Neden?" diyor. "Bu adam bana kötü şeyler yaptı, birkaç defa öptü" diyor. Annesi "Yanlış anlamışsındır" diye kapatıyor. Kızım birkaç gün sonra Fatih Nurullah'ın avret yerini ellediğinden, dudaklarını defalarca öptüğünden bahsediyor. Eşim 27 Ağustos'ta Fatih Nurullah'ı arıyor. "Çocuğa ne yaptın?" diyor. "Bekaretini bozacak bir şey yapmadım" diyor. Peki, ne yaptın? "Bana eş olarak vermiştin ya" diyor. "Yalan söyleme" diyor. Fatih Nurullah, çıkmaza girdiğini düşünüyor ve haberim olacağından korkuyor. Saat 14.37'de beni aradı. "Hata ettim" dedi. Zaten o gün kızım, "Rüyada Fatih Efendi'yi gördüm. Ateşe atıyordum" demişti.

"İÇ ÇAMAŞIRINI ÇIKARMIŞ, TECAVÜZDEN ŞÜPHELENDİM"

Kızımın söylediğine göre Fatih Nurullah, iç çamaşırını çıkarmış. "İleri gitti mi?" diye sorunca çocuk ağladı. Tecavüzden şüphelendim. Fatih Nurullah "Bekaretini bozmadım" deyince "Utanmıyor musun!" dedim. Eşim bana dedi ki, "Bunlar güçlü, uğraşamayız. Savcılığa versek tutturamayız. Allah belasını versin, uğraşmaya değmez."

"EBU BEKİR OLMAK İSTEMEZ MİSİN?"

Çaresiz şekilde düşünürken, Fatih Nurullah'ın para babalığını yapan Z.H. aradı. "Paraya sıkışmışsındır. Sana para göndereceğim" dedi. İki dakika sonra Fatih Nurullah aradı. "Ebu Bekir olmak istemez misin?" dediği konuşma… Bu sözleri beni tahrik etti. Sandım ki, tecavüz gerçekleşti. Kendisi ne olduğunu söylemiyor. Kızım utanıyor. Eşime dedim ki "Hazırlan, gideceğiz, hesabını soracağız."

"MÜRİTLER BENİ ÖLDÜRESİYE DÖVDÜ"

İki çocuğumuzu komşuya emanet edip dört yaşındaki kızımızı yanımıza aldık. Kuzuluk'a doğru yola çıktık. Aklımdan geçenler iyi şeyler değildi. Eşim farkına vardığı için yolda jandarmayı aradı. Baktık ki, jandarmalar orada. Müritler kapının ağzında etten duvar örmüş, şeyhi vermiyorlar. Şeyhin evde olmadığını söylüyordu. Münakaşa ederken, Fatih Efendi odasından indi. Ses kaydını açtım. Mürit ve jandarmalara dinlettim. Fatih Nurullah'ın "Oğlum, büyütecek bir şey yok, aramızda hallederiz" demesi üzerine telefonla buna iki defa vurdum. Vurmamla beraber beni öldüresiye dövdüler. Kaçıp kurtuldum. Telefon olay yerinde kaldı. Bütün delillerim oradaydı. Eşime "Telefonu al" diye bağırdım. Eşim telefonu alıp çantasına koymuş. Almasaydı ses kayıtları çöpe gidecekti.

"ANLATMAYAYIM DİYE BANA YALVARDI"

Jandarma onu ön kabine oturttu. Benim elimi kelepçelediler, bir şey yapmayayım diye. Giderken Fatih Nurullah yalvardı. "Seni aklına getiremeyeceğin servete kavuştururum, gel bunları anlatma" dedi. Biliyorum, istesem verir. Gözümü tek bir şey bürüdü: Suçluysa, yaptıysa bir hainlik, cezasını çeksin.

"EN SON 50 MİLYON TL TEKLİF ETTİLER"

Akyazı Jandarma Karakolu'nda ifademizi aldılar. Fatih Nurullah, jandarmalara yalvarıyor. "F. ve karısıyla beş dakika konuşabilir miyim" diye. Kabul etmedim. Müritleri "Gel vazgeç, ne istersen verecekler. Medya duymasın, aramızda çözelim" dedi. Uçuk rakamlar teklif ettiler. İlk teklif ettikleri, 5 milyon TL'ydi. Sonra 20 milyon. Tarikatın Kıbrıs halifesi Erdoğan geldi. "Cemaatin 500 milyon serveti var, ne dilersen dile, vereceğiz" diye yemin şart ettiler. En son teklif ettikleri, 50 milyon TL'ydi. Kabul etmedim.

"100'DEN FAZLA TEHDİT ALDIK"

Sungurlu'ya geldik. Bu sefer ölüm tehditleriyle karşılaştık. Cemaatten 100'ün üzerinde tehdit aldık. Dost gibi yaklaşıp "Aldığın parayı yiyemezsin, sakat kalırsın, çoluk çocuğuna yazık" gibi tehditler… Dedim ki, "Para teklif etmenize gerek yok. Bana cennet dahi vaat etseniz, davamdan vazgeçmeyeceğim. Bu yola başımı koydum. Bu adamın sahtekarlığını ortaya çıkaracağım. Öleceğimi bilsem vazgeçmeyeceğim."

"DEVLET KORUMASINDAYIZ"

Bizi 2-3 gün önce devlet korumasına aldılar. Çorum'da polis lojmanında kaldık. Birkaç akrabanın bizi aradığını öğrendik. "Geçmiş olsun dileklerimizi ileteceğiz" demişler. Yalan, tehdit için geliyorlardı. Şimdi polis korumasındayız. Devletin belirlediği yerdeyiz. Altı korumamız var.

"ONU MEHDİ GÖRÜYORDUK"

Canımı feda edebileceğim kadar sevdiğim biriydi. Onu Allah dostu bilip sevdik. Son zamanlarda mehdilik çıkarmıştı. Yalan söyleyeceğini düşünmüyorduk. Diyorduk ki, bu adam mehdi. Şüphemiz vardı ama inanmak istiyorduk"

"CAHİLLİĞİMİZİN BEDELİNİ ÇOCUĞUMUZLA ÖDEDİK"

Baba F.A, Fatih Nurullah'ın muritlerinin, ona iftira atıldığına, büyü yapıldığına inandığını söylüyor. Nurullah'ın cezaevinden mehdi olarak çıkıp otorite kuracağına inanıldığını söyleyen F.A. "Onu yıkmak için bu yola başvurmuşuz. Yüzde 80'i hâlâ destekliyor. Ben onun çirkin yüzünü önce kendi cemaatine ve sonra Türkiye'ye göstermek için uğraşıyorum. Bunu Allah rızası için yapmaya çalışıyorum. Bu sahtekarlıklar büyümesin" dedi.

Temiz inançlarının kötüye kullanıldığını söyleyen baba, sözlerini şöyle noktaladı: Biz Allah ve peygamber sevgisiyle yaklaşmıştık. Cahilliğimizin bedelini kendi çocuğumuzla ödedik."

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ben 2020-09-12 13:08:28

Kusura bakmayın diyanetin imamları gerçeği söylediği için işinize gelmiyor ama sizin şıhlar sizin istediğiniz şekilde fetvayı verince onlara koşuyor sunuz ve böyle bir olay başınıza gelince diyaneti kötülüyor sunuz

Misafir Avatar
pirifani 2020-09-12 16:45:32 @Ben

ilmi ledun sahibi seyhler peygamberle konusan Allah dostları varken isterse yuzlerce olsun kitap okumus imamları kim takar.mesele nebi resul beser insan gayb veli ayet zikir dua ve benzeri kavramların yanlıs ve veya gerektigi gibi bilinmemesidir. dindeki temel kavramlar yanlıs anlasılınca sapık bir din algısı meydana gelmekte ve bu tip durumlarla karsılasılmakta.

Beğenmedim! (0)