Tasavvuf iğrençlikleri! Abdülkadir Geylani'nin sidiği ile Müslüman olan Yahudiler...

Tasavvufu güzel ahlak, ince düşünce, hakikat yolu, Kur'an'ın yaşanması... gibi kulağa hoş gelen kavramlarla topluma dikte eden tarikat erbabının gün geçmiyor ki bir rezilliği/iğrençliği ortaya çıkmasın... Son örnek Abdülkadir Geylani'nin sidiğini kutsama üzerine ibarelerin içinde yer aldığı bir menkıbe kitabı...

Tasavvuf iğrençlikleri! Abdülkadir Geylani'nin sidiği ile Müslüman olan Yahudiler...

Tasavvufu güzel ahlak, ince düşünce, hakikat yolu, Kur'an'ın yaşanması... gibi kulağa hoş gelen kavramlarla topluma dikte eden tarikat erbabının gün geçmiyor ki bir rezilliği/iğrençliği ortaya çıkmasın... Son örnek Abdülkadir Geylani'nin sidiğini kutsama üzerine ibarelerin içinde yer aldığı bir menkıbe kitabı...

09 Mart 2020 Pazartesi 15:01
Tasavvuf iğrençlikleri! Abdülkadir Geylani'nin sidiği ile Müslüman olan Yahudiler...
banner310

Hz. Peygamber ve diğer peygamberlerin tebliği mücadelesinde izlediği yol ve karşılaştıkları zorluklar Kur'an'da apaçık bir şekilde anlatılmıştır. İslam'ı anlatma mücadelesi içindeki peygamberlerin tamamı yurdundan kovulmuş, eş ve yakınları türlü işkence ve iftiralara maruz kalmış, fitne çıkarmak ve uğursuzluk getirmekle suçlanmış, Yahya ve Zekeriya (as) gibi peygamberler ise şehit edilmişlerdir.

Hal bu iken hiçbir peygamber tebliğ mücadelesi içinde asla tasavvufun mürşitleri gibi ne lüks ve şatafat içinde yaşamış, ne tasavvufun tuvalet ve ahır temizleme ile vücudu aç susuz bırakmakla nefis terbiyesi yoluna başvurmuş ne de kendi idrar ve büyük abdestleri ile dine davet gibi bir yola başvurma sapkınlıkları sergilemişlerdir.

Düşünebiliyor musunuz?!...

Allah Resulü'nün tüm mücadelesine rağmen 23 yıl boyunca İslam'a kazandırdığı Yahudi sayısı 50'yi geçmezken Abdülkadir Geylani'nin bir sidiği ile anında 400 Yahudi Müslüman oluveriyor. Keramet sidikte ise Abdülkadir Geylani'nin sidiğinden herhalde Allah Resulü'nün idrarı daha evladır. Allah Resulü idrarını götürür kafirlere gösterir hepsinin müslüman olmasına vesile olurdu. 

Ama mesele bu değil... Sizin Kur'an ile yapamadığınızı biz sidikle yapıyoruz safsatası ile Müslümanlarla adamlar dalga geçiyor.

Olayın diğer boyutuda bu kitabı yazan şahsın ve bu kitabın alan şahısların tasavvufla nasıl aptallaştırıldıkları görülmesi gereken yerdir.

Rezilliğin, İslam ile dalga geçmenin bundan daha iyi nasıl bir yolu olabilir ki...

Hikayeye geçmeden önce belirtelim ki tarikatçıların ağzını gevip söyledikleri "Gavs ve Kutup" aslında Allah payesi verilmiş şarlatanlar demektir. Kutub: Tasavvufta, evrenin manevi yönetiminden sorumlu veliler hükümetinin başkanı, varlığın yaratılış nedeni olan Muhammedî hakikatin (Hakikat-ı Muhammediye) kendisinde tecelli ettiği kişidir. Kutub'a, kendisine sığınanlara yardım eden anlamında Gavs ya da "Gavsu'l-Azam" denir. Gavs ile Kutup hakkında tek bir ayet ve hadis yoktur. Bu inanış tamamıyla Yahudilik/Hristiyanlıktan tasavvufa geçmiştir. 

Tasavvuf Batıl Dinine göre en büyük evliyalardan biri olarak kabul edilen Abdulkadir Geylani’nin olağanüstü davranışlarının anlatıldığı “Abdulkadir Geylani Hazretlerinin Menkıbeleri” adlı sözkonusu kitapta, Geylani’nin idrarından etkilenerek Müslüman olanların hikayesine yer veriliyor.

Kitabın 93. sayfasında, “Menakıb-ı Evliya” adlı eserde yazılı olduğu belirtilen bir hikaye aynen şu ifadelerle anlatılıyor:

“İlahi cilvelerden olarak Gavs Hazretleri’nin gözlerine bir zamanlar ağrı gelmiştir. Müritleri ‘izin verin bir tabip getirelim’ dediler. ‘Hakiki hekim varken şekli hekimden sağlık ummak mümkün mü?’ diye karşıladı. Bu sırada idrarları sıkıştı. Bir kap getirdiler. İdrarlarını yaptıktan sonra müritlerinden biri idrarı alıp bir tabipe götürdü. Hekim idrara bakınca ‘Bu kimin idrarıdır?’ diye sordu. Büyük bir evliyanındır. Tahlil edip hastalığını söyleyin’ dediler. Hekim Yahudi idi. Bu cevabı alınca, ‘Bu idrar sahibinin bir harici hastalığı yoktur. Benim zannım bu zatta ilahi aşk illeti vardır.’ deyip şehadet getirdi ve Müslüman oldu.

“MİSK VE GÜL KOKULU İDRAR…”

Geylani’nin “ne büyük bir evliya” olduğunun delili olarak anlatılan, “idrarla müslümanlığa geçiş” hikayesi şu ifadelerle devam ediyor:

“Yahudi hekimin Müslüman olduğunu duyan Yahudiler bölük bölük hekime gelip ‘Sana ne oldu? Niçin Müslüman oldun?’ diye sorduklarında hekim, ‘İdrar kabının içine bakınca anlarsınız’ diyerek cevap verdi. Yahudiler idrara bakar bakmaz, Cenab-ı Hakkın inayeti yetişip hepsi Müslümanlığa girdi.

İdrar kabına bakanlara misk ve gül kokusu gelir. Melekut aleminin kapısı açılır, lahut alemi keşfolurdu. Hatta hekimin yanında çalışanlar, ‘bu idrara benzemez’ diye iddia ettiler. Bu sırada 400’ten fazla erkek ve kadın, Gavs Hazretleri’ne gelerek dediler ki: İdrar kabınıza bakmakla delaletten kurtulup hidayete kavuşturan velayetiniz bize de sırlarını göstersin. Bu şekilde yalvarmaları üzerine Gavs-ı Azam kendilerine nazar ettiler. Hepsi de hidayete erişip yüksek mertebelere kavuştular.”

Kaynak: DiNiHABER.C0M / Özel İçerik

Son Güncelleme: 09.03.2020 00:53
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Safa 2020-02-24 20:59:25

hinduuzime hoş geldiniz. bu anlayış kesin islam değil. akıllı müslümanın bunu kabul etmesi mümkün değil. tgrt de eskiden bunların filinleri yapılırdı , izleyici kitlesi sıfıra yakın. lakin hala tarikatlar tarafından kabullendirmeye çalışmaktalar. akıl vahiy akıl vahiy yeniden akıl vahiy.

Avatar
pirifani 2020-01-15 23:34:45

Konuyla dogrudan ilgisi olmayan bir ifade uzerine yorum yapmak istiyorum.hz yahyanin sehadeti meselesi kisasi enbiya kitaplari basta olmak uzere islami literaturde neredeyse istisnasi kabul edilen bir gorustur.ismi dogrdan Allah tarafindan verilmis olan hz yahyani isminin manasini da dusunursek hz yahyanin sehadeti meselesinin tekrardan masaya yatirmak gerektigi anlasilir. Mesele incile dayali bir israiliyattir.tarihteki rolu hz isayla karsilastirilmayacak kadar onemsiz gorunen hzyahyanin tarihi kanaklardaki bahisler ise daha fazla ve incille celiskilidir.incilde ismininyuhanna olarrak gecmesi de goz onune alinirsa musluman dinler tarihcilerine oldukca ciddi gorevler dusuyor demektir.

Avatar
murtaza kurt 2020-01-17 14:50:07

peygamber yapınca iyi şeyh yapınca kötümü oluyor ,

Avatar
ZAFER 2020-02-06 00:20:29

DİNİ HABERLER SİTESİNDEN RİCAMIZ BU KADAR AÇIKÇA HURAFE ŞEYLERİN AÇIKLAMASINI YAPMASIN .BİR DE BU SAPKINLAR YÜZÜNDEN TASAVVUFA DİL UZATMAYIN.NE AKŞEMSETTİN NE HACIBAYRAMI VELİ KAFASINDAN BİR YOL UYDURUP ŞEYH POSTUNA OTURMAMIŞLAR.HAKEZA HER İNSAN MÜCTEHİD DE OLAMAZ;HER İNSAN VELAYETTE İRŞAD EDEN MAKAMA DA ULAŞAMAZ.ALLAHCC BU İNSANLARI RESULÜNÜN SÜNNETİNİ GÖSTERMEK İÇİN GÖNDERİR.BİRKAÇ SAPIĞIN YAPTIĞI YANLIŞLAR KOCA DEYA GİBİ OKYANUSU BULANDIRMAZ.SÜREKLİ BU KONULARLA UĞRAŞACAĞIMIZA CAMİYE EĞİTİMLİ HACDA EĞİTİMLİ KISACASI KURANİ İLİMLERİ İYİ BİLİP İBADETLERİNİ BİLİNÇLİ YAPAN KAÇ İNSAN ÜLKEMİZDE YETİŞTİREBİLDİK LÜTFEN BU KONU ÜZERİNDE DURALIM.HACILARIMIZ REHBER YOKMUŞ GİBİ İSE HACLARINI KENDİ BAŞINA YAPABİLECEK DONANIMDA OLMALI.HER KİŞİ DİNİNİN HOCASIDIR DİYEBİLECEK İLİMLETİ KAZANDIRIRSAK İNSANLARA İNSANLAR ZATEN BU SİDİK MESELELERİYLE UĞRAŞACAK YOLLARDAN TAMAMEN UZAK OLACAKTIR.HACDA DA ŞİFA NİYETİ İLE DEVE SİDİĞİ İÇEN VAR.İNSANIMIZA GEREKLİ İLİMLERİ KAZANDIRMALIYIZ.YOKSA OKUL CAMİ ÜNİVERSTE YAPMIŞIZ BU İNSANLARA GEREKEN İLMİ VERMEMİŞSEK DİPLOMADAN ÖTEYE GEÇMEZ.YAPILAN BİNALARDAN EĞİTİM YERLERİNDEN CAMİDEN ÖTEYE GEÇMEZ YAPTIKLARIMIZ.KISACA ÖZETLEYELİM:LÜTFEN İSMİ DİNİ HABER SİTESİ OLARAK GEÇEN BU YERLERE BÖYLE ABUK SAPUK SİDİK MESELELERİNİ GETİRMEYELİM İSTİRHAM EDİYORUM.SAYGILAR

banner312

banner298