ÜlkeTV, AkitTV, HaberTürk ve TV5'in gözdesi Yusuf Kaplan'dan tarikat kurnazlığı!

Daha düne kadar EHLİ SÜNNET OLAN deyip tarikatları öz evlat, EHLİ SÜNNET OLMAYAN deyip geri kalan tüm müslümanları kafir ilan etmekle tekfir eden tarikatçıların savunucusu Yusuf Kaplan büyük bir kurnazlık örneği sergileyip kimsenin cemaatlere bir lafı olmamasına rağmen cemaatlerin ardına geçip tarikatları savunmaya kalkıştı.

ÜlkeTV, AkitTV, HaberTürk ve TV5'in gözdesi Yusuf Kaplan'dan tarikat kurnazlığı!

Daha düne kadar EHLİ SÜNNET OLAN deyip tarikatları öz evlat, EHLİ SÜNNET OLMAYAN deyip geri kalan tüm müslümanları kafir ilan etmekle tekfir eden tarikatçıların savunucusu Yusuf Kaplan büyük bir kurnazlık örneği sergileyip kimsenin cemaatlere bir lafı olmamasına rağmen cemaatlerin ardına geçip tarikatları savunmaya kalkıştı.

07 Eylül 2019 Cumartesi 14:58
ÜlkeTV, AkitTV, HaberTürk ve TV5'in gözdesi Yusuf Kaplan'dan tarikat kurnazlığı!
banner310

Tarikatları EHLİ SÜNNET görüp ümmetin geri kalanını sapıtmış gören Yusuf Kaplan, tarikatların toplumda nefretin odağı olmasını görünce cemaatlerin hepsini kucaklama kurnazlığı ile 06 Eylül 2019 tarihli köşesinde "Cemaatlerin hedef tahtasına yatırılması, 15 Temmuz’un sivil darbesinin başarılı olduğunun resmidir!" başlıklı bir yazı kaleme aldı. 

Allah Resulü ile nice alimlerin vefatı; Selçuklu ve Osmanlı gibi nice İslam sancaktarı devletlerin tarih olmasıyla yok olmayan İslam'ın, hurafe/bidat/şirk/küfür yuvası tarikatların yok olmasıyla biteceği gibi bir halisünasyon gören Yusuf Kaplan, herbiri geçmişiyle çelişen ifadelerle dolu bir yazı kaleme aldı.

17-25 Aralık sürecinde "Milli Eğitim Bakanlığı'nın okullarını kapatın hain Fetullah Gülen'in dershaneleri açık kalsın" diyen Yusuf Kaplan idi.

Aynı Yusuf Kaplan, 2016 yılı ve öncesinde her ortamda "Fetullah Gülen'in cemaati EHLİ SÜNNET'in kalesidir" deyip hain Fetullah Gülen'e olan bağlılığını yüksek dilde ifade ediyordu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan kararlılığı karşısında FETÖ'nün yenildiğini gören Yusuf Kaplan Fetullah Gülen'den huruçla hızla çarkedip "Tarikatlar EHLİ SÜNNET'in kalesidir" demeye başladı. 

Malum EHLİ SÜNNET TEKFİR HAREKETİNİN iki çalışma alanı var: 

Biri tarikatları etkin kılmak ve devlette kadrolaştırmak...

Diğeri ise İmam Hatip, İlahiyat ve Diyanet'i aşağılayıp etkinliğini kırmak...

Bu çalışma alanlarının en profesyonel uygulayıcısı ve lideri tabi ki Yusuf Kaplan.

Bir ayağı tarikatlarda bir ayağı gazete ve ekranlarda can hıraş bir şekilde çalışan Kaplan, profesyonel ama kurnaz taktiktiklerle EHLİ SÜNNET savunuculuğu yapıyor. 

23 Temmuz 2018 tarihili "Cemaatler, Ehl-i Sünnet omurga ve geleceğimiz" başlıklı yazısında Yusuf Kaplan, "Sahih cemaatler / tarikatler, Ehl-i Sünnet Omurga’nın sigortasıdır; Ehl-i Sünnet Omurga, İslâm’ın sigortasıdır; İslâm ise bu ülkenin, medeniyet coğrafyamızın sigortasıdır. Eğer cemaatler / tarikatler çökerse, Ehl-i Sünnet Omurga çöker; Ehl-i Sünnet Omurga çökerse, İslâm’ın varlığı tehlikeye girer" deyip cemaatleri EHLİ SÜNNET/SAHİH deyip ayırma girişiminde bulunmuştu. Dikkat edilirse Yusuf Kaplan tarikatlari cemaatler içinde saymayarak ayrıyeten isimlerini zikretme gereği duyuyor. Kerhen yazısında adını zikrettiği cemaatlerde yine tarikatlar dışında kalan cemaatler falan değil elbette.. Uyuyan millet durumu çakmasın türünden Yusuf Kaplan, EHLİ SÜNNET olarak nitelemekle bu kalıba giren tarikatlari kurnazca kastetmiş oluyor.

Aradan geçen zaman içinde cemaatlerle tarikatların ayrılıp kamuda tarikatlara nefretin artmasını Kaplan, görüşünden çarkedip 06 Eylül 2019 tarihili "Cemaatlerin hedef tahtasına yatırılması, 15 Temmuz’un sivil darbesinin başarılı olduğunun resmidir!" yazısında tüm cemaatleri kucaklar görüntüsü vermekle, "Cemaatler ve tarikatler bu toplumun sigortasıdır. Eğer bunu göremiyorsanız, bilin ki, 15 Temmuz’un sivil darbesi başarılmış demektir!" deyip tarikatları kurtarma adına cemaatleri kucaklamaya başladı. 

2017'DE DİYANET'E HAİN DEDİĞİNİ UNUTTU

Yusuf Kaplan'ın "Tarikatlar İslam'ın kalesidir" çağrısı ile birlikte ne hikmetse İflas Holding ile kıllı şeytanın Diyanet'e operasyonu başladı. Hiç bir açığını bulamadıkları Ali Bardakoğlu, Mehmet Görmez döneminde İslami camianın yükselen yıldızı Diyanet karşısında güven ve para kaybeden tarikatlar, yaptıkları operasyonda başarılı olmuşlardı.

Tek bir belge dahi gösteremedikleri Mehmet Görmez FETÖ'cü ilan edilip koltuğundan edilirken; FETÖ'de ömür tütekmiş şahsı Diyanet'in başına getirme ve eleştiride bulunma ikiyüzlülüğü ile tarikatlar şerefsizlikte şeytanla yarıştıklarını bir kez daha ortaya koymuşlardı.

O günlerde Diyanet'in karşısında yer alan Yusuf Kaplan FETÖ'de ömrü geçen zatı muhteremle birlikte bir anda Diyanetçi olup çıkmıştı.  

Geçmişte Diyanet aleyhine attığı twettleri unutan Yusuf Kaplan, suyun tarikatlardan yana akmasını sağlayan mevcut başkanla birlikte Diyanetçi olup çıkacaktı.

2017'de Diyanet'e karşı başlatılan operasyonda #DiyanettenHiyanet etiketine destekle Diyanet'e yapılan küfür ve hakaretlerin bayraktarılığına soyunduğunu unutan Yusuf Kaplan, son yazısında "Türkiye’nin ilk kez bu kadar derinlemesine ve bütün şer güçlerce kuşatıldığı bir zaman diliminde cemaatler ve tarikatler meselesi başta olmak üzere Diyanet dâhil bütün İslâmî kurumların itibar suikastına tabi tutulması, intihardır.." demekle konjonktüre göre çarketmenin en iyi örneğini millete göstermiş oluyordu.


 

"Kur'an meali okumak imansızlıktır" diyen İhsan Şenocak, "Tefsir okumak sapıklıktır" diyen İhlasçı Osman Ünlü EHLİ SÜNNET hoca ve Yusuf Kaplanca savunulmaya değer görülürken tarikatların saldırısına uğrayan Hayrettin Karaman, Mehmet Görmez, Mehmet Okuyan, Mustafa Karataş, Ali Bardakoğlu gibi alimler EHLİ SÜNNET ALİM olmadıkları için savunulmaya değer görülmüyordu.

DIŞLADIKLARI CEMAATLERİ HATIRLAR OLDU

Türkiye'de kimse özellikle son günlerde tarikatlarla ilgili araştırma yapan İsmail Saymaz'ın iddialarının muhatabı cemaatler olmadığı halde Yusuf Kaplan tarikatları kurtarma adına cemaatleri de işin içine çekerek adeta cemaatlere saldırı olduğu izlenimi uyandırmak için kamuoyunu dopingliyordu. 

Cemaatlere kimsenin bir diyeceği yokken Yusuf Kaplan yüzü kızarmadan cemaatlerin sırtından tarikatları savunabiliyordu. 

Dün EHLİ SÜNNET DEĞİL deyip dışladıkları cemaatlerin omzundan etrafa ateş eden tarikatçı Yusuf Kaplan'ın icraatleri bununla da sınırlı değil. 

Kaplan yazıdında diyor ki, "bir generalinin “cemaatler yok edilmezse, iç savaş çıkar” gibi akla ziyan açıklamalarda bulunuyor olması, ardından, “camide neden Atatürk’e rahmet okunmadı?”, denilerek bu ülkenin cami cemaatinin birbirine düşürülmeye ve tam ortadan ikiye bölünmeye çalışılması..."

Oysa toplumu EHLİ SÜNNET OLAN VEYA OLMAYAN şeklinde ikiye ayıran Yusuf Kaplan ve tarikatlardı. 

Kur'an'a aykırı olduğu halde "Şeyhi olmayanın şeyhi şeytandır" deyip cahil/sahtekar şeyhlere bağlanmayan herkesi şeytanın kulu yapıp tekfir eden de Yusuf Kaplan ve tarikatlardı.

Gavs ve Kutup ilahlarına inanmayanları "gurur/kibir sahibisiniz o yüzden anlamıyorsunuz, inanmıyorsunuz, bağlanmıyorsunuz" deyip kendi ilahlarına inanmayanları tekfir eden de Yusuf Kaplan ve tarikatlardı. 

VATİKAN/MOSSAD'IN BESLEMESİ TARİKATLARI KURTARMA UYANIKLIĞI


Tarikatları Vatikan ve Mossad'ın kontrol ettiğini bilmezmiş gibi Yusuf Kaplan, tarikatları yok etme projesinin İsrail ve ABD planı olduğunu söyleyebiliyor. 

Oysa Ramazan Kağan Kurtoğlu canlı yayında 70 kadar tarikatı Mossad'ın finanse edip kontrol ettiğini açıklarken Nazım Kıbrisi'nin ise İngiliz ajanı olduğunu belirtmişti. 

Diğer taraftan Cübbeli Ahmet'in ve tarikatçıların dillerinden düşürmedikleri "Dört mezhebin müftüsü Ali Haydar Efendi" dedikleri şahsın İngilizlerle yaptığı işbirliğini Sebahattin Önkibar açıklamıştı.

Yusuf Kaplan'ın savunduğu tarikatların şirk ve küfre bulanmış halleri ortada iken nasıl bunların yok edilmesiyle Türkiye'de 15 Temmuz başarılmış oluyor anlaşılır gibi değil...

TARİKATLAR OSMANLININ SON DÖNEMİNDE EHLİ KÜFRÜN HİZMETİNDE OLMUŞTUR

II. Mahmut'un tarikatları pasivize etme adına medreselerden pozitif ilimleri çekip aldığı;

Tasavvuf ekolünden hainlerin medreseler üzerinden devlete sızmasını böylece engellediği;

Üstüne üstelik Halidileri Sivas'a sürdüğü; 

Sonraki gelen padişahların tamamının da dedeleri ll. Mahmut'un izinde tasavvuf/tarikatlardan uzak durup medreseleri eski gücüne kavuşturmadıkları;

Osmanlı'nın güç kaybedişinde tasavvuf/tarikat kontrolündeki Yeniçeri isyanlarının etkili olduğu;

Yahudilerle anlaşıp 31 Mart vakası adı verilen isyan girişiminde bulunan tarikatçıların tertip ettiği olay sonrası ll. Abdülhamit Han'ın tahttan indirildiği;

Yeni kurulan Türkiye Cumhuriyet'inde her darbenin ardında yer alıp tarikatlarını kurtarma adına hertür tavizi verdikleri;

Müslümanların uyanmasına vesile olan her alimi kafir ilan edip taşlamak, rejime teslim etmekle destek olan;

Ümmeti içinde bulundukları şirk/küfür/bidatla parçalayıp kutuplaştırdıkları ortada iken Yusuf Kaplan'a göre tarikatlar ümmetin sigortası oluyormuş. 

Ya biz yanlış biliyoruz ümmeti ya da Yusuf Kaplan haçlıların ayarttığı ehli küfür tarikatları, Müslümanlarla karıştırıyor olmalı. Müslümanlar Kur'an ve sünnet dışında hiçbir zaman hiçbir cemaati/tarikatı İslam'ın sigortası görme ahmaklığında olmadı ve olmayacakta...

İslam cahili olan Yusuf Kaplan'a cemaatlerden/fırkalardan uzak durulması ile ilgili Huzeyfe hadisini okumasını tavsiye ediyoruz.

***

Yusuf Kaplan'ın cevap vermesini beklediğimiz şirk ve küfre dair tarikatların iş ve söylemlerinden birkaç örnek:

-Mahmut Ustaosmanoğlu canını almaya gelen Azrail'i kovmuştur.

-Menzil'in şeyhi meleklere saman taşıttırdı.

-Menzil'in şeyhi kalplerde geçeni bildi.

-Hace Ahrar, "Şeyhin hayalini düşünmek Allah'ı zikirden daha faziletlidir."

-Abdülkadir Geylani tavuğu diriltti.

-Şahı Nakşıbend, "Benim Allah ile sözleşmem var. Bana cemalini göstermeden, benim müridlerimi kendi ellerimle cennetine koymadan hiçbir cennet nimetinden istifade etmeyeceğim."

-Mahmut Ustaosmanoğlu, "Evladı İsmailağa medreselerinde okuyan anne babanın kabir azabı çekmediğini gördüm."

-Ultrason yanılır ama Mahmut Ustaosmanoğlu yanılmaz. Mahmut annenin karnındaki bebeğin cinsiyetini bildi.

-Kıllı şeytanın zinası için Mahmut Ustaosmanoğlu -Cebrail'e gerek kalmadan bir peygamber olarak- Allah ile görüşüp Allah'ın 'Kıllı Şeytan'ı bana bırakın' dediğini aktardı.

-Menzilcilerin Minah adlı kitabından, "Şeyhe tabi iki mürid (alim) konuşuyordu: 'Şeyhimiz sana namazı kılma, dese ne yaparsın.' Alim olan mürid: 'İstemeyerek de olsa terkederim.' Diğer alim mürid, "Ben gönül hoşluğu ile namazı terkederdim."

-İmamı Rabbani, "Allah'ı kadının cinsel organlarında gördüm."

-Cübbeli Ahmet'ten 130 liraya Hz. Muhammed'i rüyada gösteren terlik..

-Cübbeli Ahmet'ten kabir ateşinden koruyan yanmaz kefen...

-Cübbeli Ahmet, "Peygamberin sümüğü pis olur mu? Sümüki şeriftir o.." Sonra başka programda döner ve "Ben ne zaman sümiki şerif dedim. Sümük şerif olur mu? Mustafa İslamoğlu'nun iftirası bu..."

-Cübbeli Ahmet'ten kalkmayan penisler için "Ayetlerden derleme penis kaldırma duası"

-Kur'an'dan habersiz Cübbeli Ahmet Hz. Adem'in yaratılışını İncil ve Tevrat'tan alıntılarla anlatıyor.

-Said Nursi dahil tüm tarikat erbabı, "Yetiş ya Abdelkadir Geylani" deyip ölüden yardım diliyor.

-İhsan Şenocak, "Kur'an meali okumak imansızlıktır."

-İhsan Şenocak, "(ölmüş) Allah Resulü'nün ruhaniyatından yardım istenebilir."

-İhlasın fetvacısı Osman Ünlü, "Tefsir okumak sapıklıktır."

-Osman Ünlü, "Çocuklarla camileri kerhaneye döndürdüler."

-Osman Ünlü, "Allah'ın ipi fıkıhtır."

-Osman Ünlü, "Mehmet Akif Ersoy, Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır, Ömer Nasuhi Bilmen, Ahmet Hamdi Akseki sapıktır."

-Şeyh Abdülhakim el-Huseyni, "İbrahim Ethem kendinden genç ve güzel bir kadın isteyen mürşidine karısını getirir ve sunar. Şeyhi de ona halifelik verir. İbrahim ethem bunun üzerine zamanın evliyası olur."

-İmamı Rabbani, "Allah ile rüyada ve doğrudan görüştüm."

-İmamı Rabbani, "Hızır ve İlyas ile görüştüm"

-İmamı Rabbani Belh şehrinde abdest suyumuzu verdik müridler içtiler.

-Abdülkadir Geylani, "Mürşidin yaptığı haram bir fiilin görülmesi durumunda müridin dönüp gitmesini, aynı halin tekrarında müridin kendi gözü ve kalbinden şüphe duymasını, üçüncü kez tekrarı durumunda tövbe istiğfar ile mürşidine dua edip suçunu/günahını görmezden gelmesini” tavsiye etti. Yani bu ifadeyi güncelleştirecek olursak; "Mürşidinizi karınızın veya kızınızın üstünde görürseniz dönün gidin. Yine görürseniz gözlerinizden şüphelenin. Üçüncü kez görürseniz şeyhinize tövbe istiğfar ile dua edin."

Son Güncelleme: 07.09.2019 18:02
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
zahide yerli 2019-09-07 19:24:34

bu yusuf kaplan hakkında bizim derin bir gazeteci var bu adam bir ajan dedi. soyunun da ermeni olduğuna dair rivayetler var. zaten sağlambir müslüman tarikatları bu kadar savunmaz. hem bu adam namazda kılmıyor hiç namazda da görmedik dedi.

Avatar
Baba 2019-09-07 19:12:42

Tarikatı hakiki yani Kuran-i Kerim ve Sünneti Rasulullah yolunu takip eden tarikat Allah Rasülü nün zamanından bugune kadar vardı kıyamete kadar devam edecek. Ölçü Kuran ve Sünnet bugün tarikatı diyenleri bu ölçü içinde tartin bulursunuz. Her ne kadar kudurmuşcasina saldırırsa iz saldırın var olmaya devam edecek. Diyanetin, İmam hatiplerin kurulma maksatlari artniyetle olduğu için gerçekten dine hizmet edenlerin olması anca istisnai durumlarda olur. Bunun yanında tarikatların içinde bozuk insanların olmasında tarikatı külliyen retmetme hakkını kimseye vermez. Sadece Allah tan korkun. Doğruyu konuşun, iftira etmeyin, Fetö nün bir sapık hareket olduğunu siz yeni anlamış olabilirsiniz fakat yıllardır birileri bağırıyordu kimse duymuyordu. Hatta devlet yetkilileri, bürokratlar herturlu maddi ve manevi yardımı yapıyorlardı. Bugün kalkıp Fetö yaşandı diye dine gerçekten hizmet eden bir cemeate her türlü hukuk dışı saldırı, herturlu iftira bugün yapılıyor niye AKP ye oy vermedi diye. Şunu unutmayın zulme göz yumanlar zalimlerle beraber hasrolacaklar.

Misafir Avatar
Recep Tokalıoğlu 2019-09-22 12:14:30 @Baba

i̇slamın önünde ki en büyük engeller mezhepler cemaatler ve tarikatlardır. müslümanlar bunların yüzünden rezil rüsva hale gelmiştir. her ne kadar i̇slami görünseler kur'ana iman ettiklerini söyleseler de yaşadıkları dinde kur'andan bir şey yoktur. kaynakları israiliyattan mecusilikten hırıstiyan'lıktan budizimden hatta yunanlıların mitolojik dinlerinden bile alıntılar vardır ama kur'andan yoktur.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
pirifani 2019-09-08 09:34:19 @Baba

idda sahibi iddasini ispatlamak zorundadir.Allah resulu zamanindan beri var olan bir tarikat olmadigi gibi tasavvuf dahi Allah resulunden cok sonra cikmis ve tarikatlarin olusumu ise tasavvuftan cok sonra olusmaya baslamis ve her tarikat zaman icerisinde cok degisimistir.farzi misal bugunku tartikatlarin birinin resul zamaninda oldugunu farzetsek te kabuletikleri inanc ve uygulamalr bakimindan resululahla hic bir ilgileri olmayan bidat ve hurafe ekollerine donusmuslerdir.aslen resullullah zamaninda var olan ne bir tarikat ne de tasavvuf vardir.tasavvuf literaturunde anlatilanlarin tamami uydurma rivayetlerdir ki muvzu hadis kitablarinda bile bulunmazlar.yine tasavvuf literaturunde basta hz isa olmak uzere hz davud ve diger peygamberler adina uydurulan yiginla sufi sozu o sozlerin peygambere nisbet edilemeyecek olmasindandir.sufi bir isa sufi bir muhammedden daha cok alici bulur.size tavsiyem celaleddin vatandasin vahiyden kulture isimli kitabini okuyarak baslamanizdir.

Beğenmedim! (0)
Avatar
Imam 2019-09-07 22:14:53

Len bi sus. Sen kimsin kac paralik bilgin var. Yusuf kaplan medeniyet projesi olan bir ýazar. Senin butun birikimin onun belki unuttugu kadardir. Isin gucun ortaligi karistirmak
ADMİNİN YORUMU: NE KADAR KENDİNİ ALÇAK GÖRÜYORSUN Kİ GÖZÜNDE ADAM MEDENİYET PROJECİSİ. BELLİ OLUYOR KİMİN YANINDA DURDUKLARINDAN MEDENİ ADAM...

Misafir Avatar
pirifani 2019-09-08 09:42:33 @Imam

yusuf kaplanin kimleri savundugunu biliyorsan savundugu kisilerin ne laflar ettigini de gormen bilmen lazimdir.yukarida cok az ornek verildigi halde azicik Allah korkusu olan azicik dusunecek akli olan herkesi derin dusundurmeye yeterlidir.kaplanin savundugu tasavvuf buyuklerinin sozleri ve kitablari bu laflarin cok fazlasiyla doludur. bunlari ogrendikten sonra halen tasavvufmus medeniyet projesiymis anadolu irfaniymis gibi laflar etmenin hakiki bir muslumana yakismayacagini takdir etmis olmaniz gerekmez miydi.kurani ve islami anlamda olcu sahislar olunca tabi ki hic bir seyi yerli yerinde dusunemezsiniz.kisileri anlamada olcu kuran olmayinca tasavvufa da alevilige de selefilige de savrulup durursunuz da kanedinizi hak yolda zanneder ve kiyamt gunu en cok butun amelleri bosa giden en cok zarara ugrayan zumreden olursunuz.unutmayin cogunlugun tarafinda olmak hakliliga delil olmadigi gibi yanlislarin atalardan tevarrus etmesi de hakliliga delil degildir.

Beğenmedim! (0)
Avatar
İsimsiz 2019-09-08 15:36:47

Akademisyen adam. İstediğini söyler size ne!

Misafir Avatar
tarikatçıya 2019-09-08 21:44:06 @İsimsiz

demek akademisyen istediğini söyler öyle mi. zaten siz tarikatçılar ne deseniz doğru, mübah, helal ama tarikatçı değilse hayrettin karaman, merhmet görmez, caner taslaman, mehmet okuyan sair istediğini söyleyemez di mi. onlar daha istediğini bile demeden taşlamaya köpek gibi saldırmaya başladınız. ahlaksızlık mı tarikat/tasavvuf. müşrik sürüsü

Beğenmedim! (0)