Yazıklar olsun bize! Mahmut Ustaosmanoğlu'nun yaratıcımız olduğundan habersiz yaşamışız...

Tasavvuf dininin mürşitlerinin cinsel ilişkide bulunanları dikizleyip beyaz atlarla duvarı yarıp zina yapan müridi zinadan alıkoyduğunu duymuştuk ama kadının ferci ve rahminin içinde sakladığı bebeğin cinsiyetinden de haberdar olduğunu hiç duymamıştık. Meğer bizim mürşitler kadının ferci kadar rahimlerde taşınan bebeğin kız mı erkek mi olduğundan da haberdarlar imiş... Gözümüzün önünde bizi yaratan ilahlarımızdan habersiz yaşadığımızın farkına bile varmamışız. İşte şok olacağınız İsmailağa palavralarından bir video...

Yazıklar olsun bize! Mahmut Ustaosmanoğlu'nun yaratıcımız olduğundan habersiz yaşamışız...

Tasavvuf dininin mürşitlerinin cinsel ilişkide bulunanları dikizleyip beyaz atlarla duvarı yarıp zina yapan müridi zinadan alıkoyduğunu duymuştuk ama kadının ferci ve rahminin içinde sakladığı bebeğin cinsiyetinden de haberdar olduğunu hiç duymamıştık. Meğer bizim mürşitler kadının ferci kadar rahimlerde taşınan bebeğin kız mı erkek mi olduğundan da haberdarlar imiş... Gözümüzün önünde bizi yaratan ilahlarımızdan habersiz yaşadığımızın farkına bile varmamışız. İşte şok olacağınız İsmailağa palavralarından bir video...

12 Haziran 2019 Çarşamba 01:15
Yazıklar olsun bize! Mahmut Ustaosmanoğlu'nun yaratıcımız olduğundan habersiz yaşamışız...
banner310

Hiç kimse başlığa bakıp da dinihaber.com'a sitem etmesin. Lokman Suresi 34. ayette "...Rahimlerde olanı bilen Allah'tır" ayetince rahimlerde alanı bilmenin Allah'a ait olduğu açıkça belirtilmişken kim bu iddia da bulunursa bu apaçık bir ilahlık iddiasıdır ve biz de bu başlığı kullanmakta haklıyız. Neden saygısızlık ediyorsunuz da "Mahmut efendi değil de Mahmut amca dediniz" diyenlere de Allah'ın dinine saygı duymayan ve saygı duymayan bir topluluk yetiştiren bir kimseye saygı duymak Allah'a yapılmış en büyük saygısızlıktır. Allah'ın dinine saygı duyana, Allah'ın dinine saygı duyanlar zaten gereken saygıyı gösterecektir. Saygı nihayetinde imanla doğrudan bağlantılı bir melekedir. Herkes kendi din algısına göre birilerine saygı duyar ya da duymaz. Bize her zaman ki gibi saldıracak olan zevata da tavsiyemiz bizi eleştirirken lütfen şahsi kanaatle değil Allah'ın huzurunda sunacağınız delillerle bize sataşınız, haddimizi bildiriniz. Allah'ın yanında para etmeyen şeylerin bizim yanımızda zerre değeri olmadığını biliniz. 

İsmailağa cemaati vaizlerinden birinin anlatımına göre bir vatandaşın eşi doğumda kız çocuğu beklemektedir. Kızlarına isim vermesi için çok mübarek ve derin olan Mahmut amcaya gelirler. Bu talep karşısında Mahmut amca hiç bir açıklama yapmadan "Ali" der. Bizim itaatkar kullar, "efendim nasıl olur, doğacak çocuk kız dedik ya, bizimle dalga mı geçiyorsunuz. Sana da şeyh dedik diye sen de bu işin suyunu çıkardın" demeden başlarını önlerine eğip huzurdan ayrılırlar. Huzurdan ayrıldıktan sonra hastaneyi ararlar üzüntüyle. Telefonun ucundaki ses "çocuk doğdu" der. Bizim sorgusuz kullar "ya hayırlı olsun ama efendi hazretleri kızın adını Ali koydu" derler. Ve mucize gerçekleşir. Karşıdaki "zaten kız oldu" der. Şaşırırlar falan filan... Konuyu anlatan palavracı ilave eder, "Ultrason bile yanılıyor ama Mahmut efendi yanılmıyor."

Vayy beee!

Gerçekten ne hikaye ama di mi...

İnsanın gözleri yaşarıyor böyle mübarek adamlarla bir dünyada yaşadığımız için...

Şimdi bu palavranın hep birlikte bir kritiğini yapalım

RAHİMLERDE OLANI ALLAH BİLİR

Allah Kur'an'da rahimlerde olanı sadece kendinin bilebileceğini vurguluyor: "Kıyamet saatinin ilmi şüphesiz Allah katındadır. Yağmuru O yağdırır. Rahimlerde olanı bilir. Hiç kimse yarın ne kazanacağını bilmez ve hiç kimse hangi yerde öleceğini bilmez. Allah bilendir, haberdar olandır." (Lokman Suresi, 34.ayet) Bazıları ya ultrasonla falan biliniyor artık burada kast edilen rahimdeki insan varlığının ne halde, hangi şekilde ve ne olacağı ile ilgili dese de şu bir gerçek ki rahimde olanı bir insanın her hangi bir alet, edavat ve kimyasal bazı maddeler olmaksızın, kadından alınan kan ve idrar örneğini belli kimyasal süreçlerden geçirmeden bilemeyeceği gerçeğidir. 

PEYGAMBERİMİZ HİÇBİR ÇOCUĞA İSİM VERMİŞ DEĞİLDİR

Peygamber efendimiz (as) bu haddini bilmez şeyhler gibi kimsenin çocuğuna, karısına, işine, gücüne karışmadığı gibi sahabede bu tarikatçılar gibi şahsi işlerini peygambere gidip danışmaz, peygamberimiz de tarikatçılar gibi her işin kendine danışılmasından hoşlanmazdı. Vahiyden maksat ortaya konulan ilkeler doğrultusunda kendi ayakları üzerinde durup karar verebilen insan ve toplum yetiştirmektir.

Bir ara sahabe hurmalıklar konusunda peygamberden görüş istemişler. Arzu etmedikleri ürün zaafiyeti karşısında peygambere dönüş yaptıklarında Allah Resulü kendilerine, "Siz bana vahiy konusunda tabi olun, dünyevi işlerinizde bu konuda kim uzmansa ona danışın" deyip Müslümanın hayatında dünya ahiret dengesi açısından unutulmaz bir ilke ortaya koymuştur.

Peygamberimizin sahabeye tavrı vahiy ile sınırlı kalmış, onlara vahiyle birlikte nasıl yaşanılacağı dışında alacakları özel kararlarda ve yaşamlarında kendilerine asla müdahil olmamıştır. Lakin tarikatlara bakıldığında şeyh denen şeytanların müridlerinin iş hayatından  giyim kuşamlarına, evlenecekleri kişiden evlendikleri kadının fercine, fercinden içindeki bebeğe kadar herşeyle alakadar hali peygamberi anlayışa taban taban zıttır.

MÜSLÜMAN KÖRÜ KÖRÜNE İTAAT ETMEZ, HERŞEYİ SORGULAR

Müslüman karı kocanın büyük bir sevinçle beklediği çocuk karşısında haddini bilen bir adam "Gidin çocuğunuza kendiniz bir isim bulun!" der. Lakin haddini bilmez şeyhimiz Mahmut amca hemen adını koyuverir:

"Ali!"

"Ulaa! Kız dedik yaa..." 

Olsun...

"Ali!"

İtirazsız müridler, kız çocuğuna aldıkları "Ali" ismiyle döner giderler. 

Oysa Keyf Suresi'nde Hz. Musa Allah'ın kendisine gönderdiği ve tabi olması emredilen zata tuhafına giden her şeyi sormaktan geri durmamıştır. Hem de öyle bir sorgu ki "Bundan sonra soru yok" anlaşmasına rağmen...

Yine Bedir savaşında kuyular önünde mevzilenen Allah Resulüne, "Ya Resulallah! Bu vahiy midir kendi görüşünüz mü?" deyip itiraz edebilmiştir. 

Hz. Ömer ve pek çok sahabe, Hudeybiye müsahalasının anlaşma şartlarına itiraz etmiş bunun vahiy gereği olduğunu öğrendiklerinde hayli pişman olmuşlardı.

MENKIBELERDE UÇAN, KAÇAN AMA GERÇEKTE CAHİL ŞEYHLER...

Hani insanın aklına gelmiyor değil...

Ya kapalı kutu mesabesinde kadının rahminde hem de görmediği, tanımadığı bir kadının rahminde olanı bilmek şeyhlik falan değil resmen Allahlık bir iş...

Hiç kimse kusura bakmasın!

Görmediği bir kadının doğacak çocuğunun cinsiyetini bilmek insan üstü bir ilim ve kudret sahibi olmayı gerektirir. 

Bırakın kadının rahmini o kadının içinde bulunduğu oda, odanın bulunduğu hastane, hastanenin bulunduğu mahalle ve Mahmut amcanın bulunduğu ev ve içinde bulunduğu odaya varıncaya kadar aradaki yüzlerce evi de aşıp çocuğun cinsiyetini bilmek ilahi bir gücün göstergesidir. 

Mahmut amca bu kadar engel ve mesafeye rağmen eğer bu çocuğun cinsiyetini bildi ise...

Bunu test etmenin elbette bazı yolları var:

Mahmut amca kadının gizli olan rahmindekini bilebildiğine göre mesela;

1- Rahim dışında herşeyiyle meydanda olan Fetullah Gülen teröristinin ihanetini neden bilemedi?

2- PKK'nın ortaya çıkış, gelişim ve yayılma sürecini neden bilemedi?

3- Amerika/İsrail ve Avrupa'nın Filistin üzerindeki emelleri tahmin edilirken bu haçlı dünyasının planlarını neden bilemedi?

4- Kendinin kötürüm olup sandalyeye mahkum olacağını neden bilemedi?

5- Cübbeli namıyla meşhur kıllı şeytanın bir gün zina yapıp o zinayı da kendisi üzerinden kapayıp meşrulaştırma yoluna gidecek cemaatinin ahlaksızlığını neden bilemedi?

6- Eserlerinde uydurma hadisleri neden bilemedi?

7- Hayatı boyunca şahit olduğu 3 darbeyi neden bilemedi?

8- Cemaati içinde gerçekleşecek olan 6 faili meçhul cinayeti neden bilemedi?

9- Suriyenin karışıp milyonlarca insanın mülteci durumuna düşüp rezil rüsvay olacağını neden bilemedi?

10- Mahmut amca rahimde olanı bildiğine göre ya haşa Allah olmalı ya da Allah'ın özel vasıflarla yaratılmış kulu olmalıdır. Her iki durumda da İmamı Rabbani'nin kitaplarında Allah, Hızır, İlyas ve Peygamberimizle görüştüğüne dair bir yığın yalanlarını neden bilemedi ve göremedi de ısrarla cemaatine bu kitapları tavsiye etti?

11- Madem bu kadar keskin göze, basiret ve firasete sahipti de neden geçmişin toplamı olan tarikat birikimleriyle İslam'ı anlamaya çalıştı da tarikatı Kur'an'a arzedip içindeki hurafe ve bidatleri temizleyemedi? Ki bunu yapmak kadının karnındaki çocuğu bilmekten daha kolay iştir.

12- Yaptığı bir konuşmada araba süren bir kadını bırakın; kadının sürdüğü arabaya binen bizim meclisimize yanaşmasın diyen ihtiyar mahmut, bir gün kızları ve gelinlerinin araba sahibi olup süreceğini neden bilemedi?

Sorular çok...

Merakımız o ki;

Allah Kur'an'da "Yalnız Rabbini yücelt, O'nun büyüklüğünden bahset." (Müddesir, 3.ayet) ile sadece kendisinin yüceltilmesini ve yüceltilmesinin anlatılmasını isterken bu tarikatlar neden kendi ilahlarını böyle zırva hikayelerle yüceltirler? Allah'ın yüceltilmeyip şeyhlerin yüceltildiğini bir din İslam olabilir mi?

Yücelerin yücesi Allah dururken bu tarikatlar neden yalanlarla Allah ile yücelik yarışına girerler? 

Bu kadar yalanın zirve yaptığı bir cemaati Allah kendi dininin emanetçisi kılar mı?

Yalanlar üzerine kurulu bir cemaatin üzerinde Allah'ın kudret ve rahmeti olabilir mi?

Yalan, bidat ve hurafe ile İslam'a hizmet mümkün olmadığına göre bu metotla müslüman çocuklar dinden soğutulurken gayri müslimlerin de dinden nefret etmesi sağlanıyor olmasın?!

Kaynak: DiNiHABER.C0M / Özel İçerik

Son Güncelleme: 12.06.2019 17:45
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Türkoğlu 2019-06-12 19:32:43

bu mamut inşAllah ceheneneme gidecek göreceksiniz. tefsir diye yazdığı kitaplarında öyle sapıklık öyle rezillikler var ki yahudileri ve hıristiyanları mumla ararsınız. adam resmen arabın ve iranlıların sapıklığını fantazisini, masallarını örfünü adetini kılık kıyafetini din diye türk milletine satmaya çalışmış. zaten Allah ona öyle bir bela vermiş ki resmen aklını almış, beyinsiz bırakmış. dötünü bile tutamıyor herifte beyin gidik, hala müritleri ve ismailağa denen ikl yüzlü keşiş cemaati bu mamut denen zibidiye tapıyor neredeyse tanrı yerine koyuyorlar

Avatar
Uyarıcı 2019-06-13 00:02:20

MAHMUT Hocanın tırnağı olun öyle konuşun.Hocanın yaptığı hizmetin kaçta kaçını islam alemine yaptınız da konuşuyorsunuz

Misafir Avatar
pirifani 2019-06-13 05:24:19 @Uyarıcı

kimse kimsenin tirnagi olacak diye bir hukum yok.once mamut ve arkasindan giden budalalar adam olsunlar,once siz adam olun sonra baskasinin tirnagi olmayi tavsiye edersiniz.kufur sirk ve bidatlerle nasil islama hizmet ediliyor pek anlayamadim. bu maut ve benzerleri islama hizmet ediyorlarsa peki islama dusmanlik ve hiyanet nasil yapilir anlatin da ogrenelim.sidiki serifler ve sumuku serifler afiyet olsun saglicakla kalin.

Beğenmedim! (1)
Avatar
pirifani 2019-06-13 03:28:26

ete kemige burunmus mahmut olarak gorunmus olanin kim oldugunu irdeleyelim. cubbeli der ki peygamberi ruyamda gordum tipki efendi hazretleri yani mahmut bey demek istiyor.peygamberde Allaha esitse mahmudun da esit olmasi gerekir zira ikisi tipki birbirine benziyor ustelik mahmut bey ana rahminde olani da gaybi bilme olarak biliyor.vahyi peygambere getiren melege vahyi veren kurandaki onca ayetin hilafina olarak yine peygamber veriyorsa peygamberin Allaha esitligi anlasilmis olur.peygamber esittir Allah,mahmut esittir tipki peygamber.gaybi ana rahmindekine kadar bilen mahmut esittir Allah.aslinda soylemek istedikleri budur.ne demek ate kemige burundum mahmut olarak gorundum.islamda hulul ve tenasuh tecessud olmadigina gore her sey acik.soylediklerini bir anlik gaza gelme veya satahat olarak da algilayamayiz zira tekzib ettiklerini duymadik.bu durumda bunlarin cesetlerinin mmusluman mezarligina gomulmemesi camilerde hic bir vazife verilmemesi ve hac kurasindan da men edilmeleri gerekmekt

Avatar
Uyarıcı 2019-06-12 17:02:14

Konuşmanıza üslubunuza dikkat etmeden rezilce yazmışsınız Allah cc sizi islah etsin

Misafir Avatar
pirifani 2019-06-12 20:31:13 @Uyarıcı

rezillik kimde?kimlerde?muhammed esittir Allah diyenlerde degil mi? ete kemige burundum mahmut olarak burundum diyende degil mi?vahyi cebraile perde arkasindan Allahin resulu veriyordu diyende degil mi?rezillik duada Allahla kul arasina araci koyanda degil mi?rezillik cok ozel kullara dinde hukum koyma yetkisi verenlerde degil mi? musriklerin sahsinda gunumuz musrikleri olan tasavvuf ehli hakkinda indirilen ayetlerden pay almayan tasavvuf ehli rezil degilde Allah rizasi icin bunlari uyaran ve bunlarla mucadele edenler mi rezil?yazik size! oyle bos bos durup oturdugunuz yerden ahkam keseceginize birkac meal alip birkacda kuranin anlasilmasi hakkinda yazilan kitabla beaber okusaniz da belki tasavvuf rezaletinden kurtulursunuz degil mi haaaa?

Beğenmedim! (2)
Misafir Avatar
hülya şahin 2019-06-12 17:11:42 @Uyarıcı

demek rezilce üslub haa. ismailağanın dinin genleriyle oynaması rezillik değil ama bu vatikan velilerini eleştirince rezillik oluyor. yazıklar olsun sizin gibi müslümanlara. ne zaman gözünüzü açıp Allaha kul olacaksınız. ne zaman bu vatikanın velilerinin önünde kulluk etmekten vazgeçeceksiniz. kör müsünüz nerede veli var orası israil abd işgalinde. bu işte bir tuhaflık yok mu

Beğenmedim! (4)
Avatar
İKİYÜZLÜ TARİKATÇILAR 2019-06-13 18:44:30

kendi̇leri̇ seyi̇t kutuba, mehmet akif ersoya, fazlurrahman'a, mehmet görmeze, mustafa islamoğluna saldırırken hiç kaba, haşin, saldırgan olmuyor tarikatçılar. kendi putlarına dokununca nasıl da sinirlenip edep edep deyip milleti sükunete çağırıyorlar. helal olsun size dini haber. mamuta iyi çakmışsınız.

Avatar
Nevi sahsina munhasir 2019-06-12 20:37:48

Ne kadar fesatsiniz bu nasil site

Avatar
Ali akıntürk 2019-06-13 02:38:06

Ne kadar kaba bir sayfanız var. Sürekli hakaret, sürekli aşırı bir sivri dil.böyle yazarak ne yapmak istiyorsunuz?bu şekilde mi İslam a hizmet edeceksiniz. Aynı ışid liler gibi her yazınız. O kafir, bu münafık, şu köpek bu bilmem ne. Milletin karısını, kızını, anasını örnek vermeler. Az biraz edepli olun.her gelene, her yazana sövmeyin.

Misafir Avatar
pirifani 2019-06-14 17:55:10 @Ali akıntürk

evet fesli necaset sizin tarafta olmayanlara kin ve nefretini boca ederken hic elestirdiniz mi? ihlassizarin davasi ugruna oldurulenlere en adi yalan ve iftiralarla saldirirken elestirdiniz mi? insanlarin kabaligi simdi mi sizi rahatsiz etmeye basladi? dine hizmet baska cematlere mensub genc kizlarin ciplak resimlerini yayinlayarak mi yapiliyor? mamut ve muritleri eger gittikleri sapik yoldan donup iman etmezlerse ebedi olarak ateste kalirlar.sirkin adresi kim ve ne olursa olsun farketmez. namaz kilmalari kuran hatmetmeleri oruc tutmalarinin bir hukmu yoktur.

Beğenmedim! (0)
Avatar
Tarikat ehli 2019-06-13 12:06:15

Tarikat ehli olarak böyle birşeyin olamayacağı kanaatindeyim çünkü Kuran’da beş bilinmeyen şey diye bahsedilen ( mugayyemeti hamse) biri de rahimlerdekinin ne olacağını Allah’ın bilmesi dir bu insanlar cemaati heyecanlandırmak için böyle kulaktan duyma şeyleri sohbetten aktarıyorlar. Ama islam tarihine baktığımız zaman ha Ömer hutbede iken cebel çekilin demesi dışında hiç keramet nakil olmamışmıştır kalbimde dünya sevgisi olmayan Alimler sayesinde insanlar dünyadan ancak bu şekilde uzaklaşır. Mahmut efendinin sağlığı yerinde olsa bunları duysa kendisi bile kızar bunlara.

Misafir Avatar
pirifani 2019-06-14 03:49:48 @Tarikat ehli

sayin tarikat ehli tarikatlar bastan sona kuranla taban tabana zit olan inanc ve uygulamalarla doludur.bunu gizlemek icin bazen ehli sunnet maskesinin arkasina saklanirlar bazende dinde cok titiz ve takvali gozukur ve kendilerinden olmayanlari en ufak sebeblerle elestiriye tabi tutarlar ki kenileri uste ciksinlar. yahu muhammed esittir Allah diyenin imani mi var ki ana karnindaki cocugu bildiklerini idda etmeleri bu tip iddalarin yaninda ne ki? ete kemige burunup mahmud olanrak gorunenin sahsiyeti karakteri insanligi adamligi muslumanligi haysiyeti utanmasi var mi ki dinihaberin yazdiklarina taacub ediyorsiniz? dini haber yukardaki yazida tamamen iftira etmis bile olsa mahmut bildigimiz mahmut degil mi?nursi tunali arvasi rabbani bildigimiz gibi degiller mi? bu kadar husnuniyyet israfinin zarari en once kendinize sonra da bulastirdiginiz cevrenizedir.olum gelmeden hangisi olsa da tarikatlardan tasavvuf anlayisindan kurtulup sahih kuran merkezli islam anlayisina donun.

Beğenmedim! (0)