Yeni Akit Gazetesi'nden iğrenç algı operasyonu! İlahiyat ismiyle İlahiyat düşmanlarını savundu...

Müslümanların haklarını savunmak iddiasıyla ortaya çıkan Yeni Akit'in son günlerde büyük bir savrulma yaşadığını görüyoruz. FETÖ ile mücadele altında gayret gösteren gazetenin herkesin adı gibi FETÖ olmaya aday cemaatlerin sözcülüğüne soyunması gazetenin ne yapmaya ve kimin kontrolünde olduğuna dair şüpheleri arttırıyor.

Yeni Akit Gazetesi'nden iğrenç algı operasyonu! İlahiyat ismiyle İlahiyat düşmanlarını savundu...

Müslümanların haklarını savunmak iddiasıyla ortaya çıkan Yeni Akit'in son günlerde büyük bir savrulma yaşadığını görüyoruz. FETÖ ile mücadele altında gayret gösteren gazetenin herkesin adı gibi FETÖ olmaya aday cemaatlerin sözcülüğüne soyunması gazetenin ne yapmaya ve kimin kontrolünde olduğuna dair şüpheleri arttırıyor.

24 Ağustos 2019 Cumartesi 14:32
Yeni Akit Gazetesi'nden iğrenç algı operasyonu! İlahiyat ismiyle İlahiyat düşmanlarını savundu...
banner310

Kur'an'da dinin adı İslam, inananın adı Müslüman olup bunun dışında bulunan her isim ancak fitne olmaktan başka bir işe yaramazken Yeni Akit, 3 yıldır İslam ülkelerinde kasıtlı olarak estirilen EHLİ SÜNNET FİTNESİ'ne alet olmaya başladı. 

Gazetenin kendince geleneksel din anlayışı içinde tehlikeli gördüğü "mealci, vahhabi, modernist.." adıyla hedefte olan yapılara karşı diğer kutupta yer alma gereği duyduğu açıkça seziliyor.

Kafa karışıklığı yaşayan ve elinde kalifiye sahih İslam'ı bilen adam eksikliği yaşayan Yeni Akit'in birilerini vurmak için birilerinin kucağına oturmasına gerek olmadığını ikazen deriz ki; yanlış varsa o yanlışı dile getirecek alimler bul ve yanlışa odaklan. Kanı kanla yıkama. Yanlışı diğer yanlışla savma... İslam'ın ne Yeni Akit'e ne dinihaber.com'a ne de tarikatlara, vehhabilere, şiilere, mealcilere... ihtiyacı olmayacak kadar cihan şümul bir din olduğunu aklından çıkarma...

Yeni Akit'in sancılı bir dönemden geçtiğini görüyoruz. Amaçlarının ne olduğuna dair zannda bulunmak istemiyoruz. Ama bir kesimi kovma adına yanında yer aldığı diğer kesimin Kur'an ve sünnete uygunluğuna bakmaması her iki tarafa uzak olan kesimlerin İslam'dan nefret etmesine yol açtığını da görmelerini istiyoruz. Biz Müslümanlar adamımızı, cemaatimizi, ekmek yediğimiz kapıyı, para karşılığı kuyruk salladığımız yapıları savunmakla değil hakkı savunma adına varız ve yol almak zorundayız.

AYNI TEKNİKLE KELİMEİ TEVHİT TERÖRLE EŞ TUTULDU

FETÖ, "Allah, peygamber, Kur'an, Ahiret, imam, fetva, beddua..." gibi kavramların yanısıra körpe dimağları ve duyguları istismar etmekle İslam toplumuna en büyük kötülüğü yapmıştı.

Bir zamanlar mitinglere giderken alnımıza band olarak taktığımız, sırtımıza bayrak olarak astığımız LAİLAHE İLLAH yazılı İslam'ın sembolü/giriş  kapısı olan KELİMEİ TEVHİT haçlıların büyük oynuyla DEAŞ ile eşleştirilip terör sembolü olup çıktı. 

Müslüman toplumu SÜNNİ / Şİİ olarak ikiye bölen gerek dış güçler gerekse içerdeki düşüncesizlerin İslam toplumuna yaptığı kötülük yetmezmiş gibi bu gün Sünni kesim cemaatsel bölünmenin yanında ikinci bir bölünmeye doğru gitmekte...

Bu gün tarikatlar üzerinden EHLİ SÜNNET OLAN  ve EHLİ SÜNNET OLMAYAN şeklinde SÜNNİ BLOK tekrar bölünmek istenirken Yeni Akit'in tüm bidat ve hurafelerine rağmen İslam'ın yüz karası olan bazı grupları EHLİ SÜNNET deyip sahiplenmesi Müslümanlar için büyük bir hayal kırıklığı oldu. 

Yeni Akit'in EHLİ SÜNNET deyip sahiplendiği cemaatler/tarikatlar bidat ve hurefeyle iç içe..

Aynı şer yapılar İslam'ı savunmak bir tarafa İslam'ı baltalamak, Müslümanları bölmek için tüm güçleriyle uğraş vermekteler. 

Başkalarını FETÖ, haçlı uşağı olarak niteleyen ÇAKMA EHLİ SÜNNETçilerin kaynak, hareket tarzı, söylem ve eylemleri ayırdedilmez şekilde FETÖ ile eş...

Hepsinden önemlisi ise EHLİ SÜNNET adı altında yapılanan bu şer unsurlar tekfirci / tekelci / düşünceye pranga vuran / yasakçı ve Kur'an karşıtı olmakla tanınıyor ve biliniyorlar. 

YENİ AKİT İLAHİYATÇILARIN ADINI NEDEN VERMEDİ?

Yeni Akit her zaman yaptığı gibi algı operasyonu yaparak İLAHİYAT DÜŞMANI olan bu ÇAKMA EHLİ SÜNNETÇİLERİ ilahiyat maskesiyle savunmaya kalkıştı.

Tarikatların bu gün kendini EHLİ SÜNNET MASKESİ ile meşrulaştırmak istediğini, hedeflerinde İmam Hatip ve İlahiyatların var olduğunu bilmezden gelen Yeni Akit Gazetesi, Taha Emre Özdemir adıyla yaptığı haberde İLAHİYAT ismini kullanarak tarikatçıların oyununa alet oldu. 

Haberi okuyan bir çok eğitim görevlisi dinihaber.com'u arayarak, "Yeni Akit iyice zıvanadan çıktı. Bizi günahları kadar sevmeyen tarikatları utanmadan bir de bizim ismimizle savunmaları tam bir kepazelik! Kimmiş bu EHLİ SÜNNETÇİ ilahiyatçılar söylesinler de kendilerini tanıyalım... Öyle başkasının omzundan ateş etmek kolay... Edep yahu!..." deyip tepkilerini dile getirdiler.

YENİ AKİT GAZETESİ UNUTMUŞSA HATIRLATALIM

Yeni Akit'in pek unuttuğunu veya ıskaladığını sanmıyoruz ama Yusuf Kaplan'ın 17-25 Aralık'ta "MEB'in okullarını kapatın! Dershaneler açık kalsın..." "Ehli Sünnet'in kalesi Fetullah Gülen ve cemaatidir..." "Ehli Sünnet'in kalesi tarikatlardır.." sözleriyle Diyanet'e çekilecek operasyonun ilk işaretini verdiğini hatırlatıp ilgili yazılara bakmalarını tavsiye ediyoruz. 

İğrenç görüntüleriyle gündem olup içeri atılan Adnan Oktar tarikatçı gruplarca EHLİ SÜNNET deyip sahiplenilirken İngiliz ajanı Nazım Kıbrısi de EHLİ SÜNNET ALİM olarak aynı mahfillerce sahipleniliyordu.

FETÖ ile el ele kol kola olanlar bu gün yahudi takdiğiyle deşifre olmama adına kardeşleri FETÖ'ye en büyük tekmeyi vururken, başkalarını da FETÖ'cü ilan etme yüzsüzlüğü yapıyorlar. 

HAİN FETULLAH DA İMAM HATİP VE İLAHİYAT DÜŞMANI İDİ 

Zamanında eğitim çalışmalarına bakıp Fetullah'ı öven her alime salya sümük saldıran Cübbeli Ahmet'in hapiste Adil Öksüz ile görüşüp hain Fetullah'a övgüler düzüp, karşılıklı hediyeleştiğini Yeni Akit unutmuş olamaz. Dün Fetullah haini İmam Hatip ve İlahiyat düşmanlığı yaparken ne yazık ki bu gün aynı düşmanlığı tarikatlar ve Cübbeli Ahmet yapıyor. Ve ne yazık ki bu ilim düşmanlarının BORAZANCISI ise YENİ AKİT GAZETESİ...

Bu arada "Fetullah Gülen'i EHLİ SÜNNET ALİM" deyip öven Cübbeli Ahmet'in şu videosunu da "alim" görüp baş tacı yapan Yeni Akit'e hatırlatalım:

İŞTE!  Taha Emre Özdemir'in eline ÇAKMA EHLİ SÜNNETÇİ çevrelerce tutuşturulup yayınlatılan ve İlahiyatların adı üzerinden meşruiyyet sağlamaya çalışılan o tuhaf yazı:

"Bir 'El', toplumun iç dinamikleriyle oynayıp, milleti kendi içinde çatıştırarak hem devleti, hem de Ehl-i Sünnet'in kaynağı cemaatleri çökertmeyi planlıyor." değerlendirmesini yapan bir grup ilahiyatçı şunları söyledi:

'Asılsız iddialarla hareket edersek faciaya sürükleniriz'

"Vatikan planı olan 'Ilımlı İslam' ve 'Diyalog' projelerinin bitti bitecek noktasına geldiğini söylemek mübalağa olmaz. Görünen o ki, bu ihanetlere direnen Ehl-i Sünnet Cemaatler, ön proje olan 'FETÖ Sosu'na batırılarak bir timsahın midesine indirilmek isteniyor. FETÖ kumpası da din üzerinden kötü örnekleme olsun diye bu amaçla kurulmuştu. Dini istismar eden, devlete ve millete ihanet içerisinde olan hangi cemaat varsa, elbette gereği yapılır ama ihanet şebekelerinin asılsız iddialarıyla hareket etmek, bizi faciaya sürükler."

'Ehl-i Sünnet Cemaatler hedefte'

Türk toplumunun birbirine kenetlenmesine vesile olan Ehl-i Sünnet anlayışının hedef alındığı belirtilen açıklama, şöyle devam etti:

"Şer güçlerin kumpaslarındaki asıl hedefleri, Müslüman Türk toplumunu birbirine kenetleyen İslam Dini ve bu dinin özü olan sarsılmaz Ehl-i Sünnet inancıdır. Bu inanca ev sahipliği yapan Müslüman Türk devletleri tarih boyunca bu tür hain emellerin hep hedefi olmuştur. Haçlı seferleri bunun en büyük örneğidir. Devlet mekanizması, bu hain senaryolara aldanır gaza gelirse ya da devletin derin koridorlarındaki muhtemel sinsi yapıya bu konuda yetki verilirse, Allah korusun, bu ülkenin tarih sahnesindeki yeri kapanır, neticede hainlere yem oluruz.”

"Allah'ın dini kıyamete kadar baki kalacaktır." ifadesi kullanılan açıklama şöyle sona erdi:

'Batının hedefi ülkemize çökmek'

"Dine hiç bir şey olmaz, olan bize olur. Siyonizmin ve Batı’nın taktiği, hedefe koyduğu devletleri, kendi vatandaşlarıyla çarpıştırarak zayıflatmak ve ondan sonra o ülkeye 'barış götürme' adı altında çökmektir. Irak, Suriye, Mısır, Libya, Tunus hep öyle olmadı mı?

Bir kere, 'dün şu cemaatteydim, aklım başıma geldi, döndüm, vazgeçtim, bunlar şöyle tehlikeli adamlarmış meğer.' diyen 'dönek'lere çok dikkat etmek gerekir. Bunların döneklikleri, fırıldaklıkları, ömür boyu devam edecektir. Çünkü onlara önceden yüklenen bir misyon vardır.Bu ihanetlerin önü alınmaz da 'fırıldaklar'a prim verilirse, bu tür yazılar artacak, başka kurt sineklerinin de Devletin ve milletin başına üşüşmesine cesaret verecektir. Bu tür hain yaklaşımların amacı, hile ve desiselerle, asılsız iddialarla, iç kargaşa çıkarmak, devletle milleti birbirine düşürmektir.

Bu günlerde ülkemizin dört bir yanının, tarihte olduğu gibi yine haçlı orduları tarafından sarılmasıyla, devleti ve toplumu oluşturan tabakaların asılsız yaftalarla bir birbirine düşürülme ihanet ve planlarının, eş zamanlılığına dikkatlerinizi çekmek isteriz. Önce içeride oluşturulan kaosla  devletin fertlerini birbirine düşürmek suretiyle çöküşün zeminini hazırlamak, ardından da savunma gücü kalmayan devletin topraklarını işgal etmek, yegane emelleridir. Allah basiretimizi artırsın, iç ve dış düşmanlarımıza fırsat vermesin, hilelerini başlarına geçirsin, dinimizi, devletimizi ve yurdumuzu muhafaza eylesin."

Son Güncelleme: 24.08.2019 21:30
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner312

banner298