Eskişehir'de din hizmetleri dolu dizgin

Eskişehir'de İl Müftülüğü birbirinden güzel din hizmetleri ile dolu dizgin faaliyetlerine devam ediyor.

Eskişehir'de din hizmetleri dolu dizgin

Eskişehir'de İl Müftülüğü birbirinden güzel din hizmetleri ile dolu dizgin faaliyetlerine devam ediyor.

03 Nisan 2014 Perşembe 22:51
Eskişehir'de din hizmetleri dolu dizgin
banner307

05.03.2014 Tepebaşı İlçe Müftülüğü’ne bağlı 11 Kur’an Kursu Dekovil Camiinde “Dünya Kadınlar Günü Kutlama Programı” gerçekleştirdi.

Programda;İl Müftü Yardımcısı Şerife Hanım ALTUNER açılış konuşmasında “Kadınların erkekleri dünyaya getirmesiyle işinin bitmediğini, aynı zamanda onları yetiştirmeleri gerektiğini”  bildirdi.

Din Hizmetleri Uzmanı AİRB Koordinatörü Hafize DEĞİRMENCİ;kadınların kendilerine özgüvenleri ve özgür iradelerinin eğitim ve öğretim ile olacağını, hanımlar böyle donanımlı yetişirlerse hem kendi hayatlarının hemde beraberinde yaşadıklarının hayatlarını anlamlı ve huzurlu olacağını anlattı.

Kur’an Kursu Öğreticisi Suade YETİŞENEL;“Kadın Kimdir?”sorusunun cevabını Mevlana Hz.lerinin sözüyle noktaladı: “Testilerin farklı modellerden olmasına bakarak aldanmamak gerek. Zira topraktan üretilen testiyi kırınca içinden akan cansuyu aynıdır”

Kur’an Kursu Öğreticisi Aysel ÜNÜGÜR Peygamber efendimizin müstesna eşlerinden bahsetti.Diğer Hoca hanımlar Kur’an-ı Kerim tilaveti, şiirler, dualar ve ilahilerle programa anlam kattılar.


----06.03.2014 Odunpazarı Müftülüğüne bağlı Tevhit Camiinde “ Dünya Kadınlar GünüKutlama Programı” gerçekleştirdi.

Programda;Kur’an Kursu Öğreticisi Fatma İNAN’ın açılış Kur’an-ı Kerim tilaveti oldu.Din Hizmetleri Uzmanı AİRB Koordinatörü Hafize DEĞİRMENCİ Hanım konferansında“Günümüzde Kadın”ın kendisini koruya bilmesi için, kendisinin haklarını ve diğer kişilere karşı sorumluluklarının neler olduğunun öğrenilmesinin ancak, İslam’ın ilk emri “oku” yu hayatlarımıza geçirmemizle eğitim ve öğretimle mümkün olabileceğini anlattı.

Şiir ve kadın hakkındaki yazılarla renklenen program Kur’an Kursu Öğreticisi Zetife ÖZTÜRK’ün duasıyla son buldu.-----


07.03.2014 “Dünya Kadınlar Günü” münasebetiyle Eskişehir Es Tv’deki Gönül Ufku Programı’nakatılan İl Müftü Yardımcısı Şerife Hanım ALTUNER “İslam’da Kadın ve Aile “ konusunu anlattı.-------


08.03.2014 Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sultan Murat AYDIN'ın Vilayet Meydanı’nda düzenlediği Kadınlar Günü programına İl Müftülüğü adına Din Hizmetleri Uzmanı AİRB Koordinatörü Hafize DEĞİRMENCİ katıldı.

İl Müdürü Sultan Murat AYDIN törende yaptığı konuşmada "Bir toplumun uygarlık yolunda gösterdiği gelişme, kadına ayırdığı yer, ona duyduğu saygı, verilen hak ve sorumluluklarla ölçülür” dedi. Kadınların eşitlik, adalet, hakkaniyet duygularının hakim olduğu bir dünyada yaşamalarını diledi.


------


08.03.2013 Diyanet İşleri Başkanı'nın eşi Hatice GÖRMEZ ve Yaygın Din Eğitimi Daire Başkanı Belgin KONARILI Eskişehir'e geldi.

Din Hizmetleri Uzmanı AİRB Koordinatörü Hafize DEĞİRMENCİ ve Vaiz Fatma Kübra YILDIRAN, Naciye ÖNÜR. Ayşe ELSÖZ, PDR Tuba KÖKTÜRK ve Birlik Vakfı Hanımlar Komisyonunun karşılamasından sonra Birlik Vakfı’nda Kadınlar Günü münasebetiyle düzenlenmiş olan programda Hatice GÖRMEZ “Kabe’nin Kucağında Bir Teslimiyet Hikayesi Hz. Hacer” konulu konferansına katılındı.

Sonrasında hep birlikte Yaygın Din Eğitimi Daire Başkanı Belgin KONARILI Eskişehir'in güzide Kur’an Kursu Öğreticilerinin kadınlar gününü kutlayıp, sohbet edildi.

------------


10.03.2014 Tepebaşı Müftülüğüne bağlı Sahibül Vefa Yatılı Kız Kur’an Kursu Öğrencilerine(genç kızlara) “Dünya Kadınlar Günü” münasebetiyle “Sevgi Konferansı”ndakadındaki sevgi yumağında güzel duyguların eğitim ve öğretiminle nasıl güzelleştiği, kötü duyguların ise nasıl törpülendiği konusu Din Hizmetleri Uzmanı AİRB Koordinatörü Hafize DEĞİRMENCİ tarafından anlatıldı.

Konferans sonrası Sahibül Vefa Yatılı Kız Kur’an Kursu Yöneticisi Raife YILMAZ Hanım öğrencilere sorduğu“Bu konferans size neler kazandırdı?” sorusuna karşılık her öğrencinin konferans içinde anlatılan konunun değişik cümleleri söylemesi bir hayli ilginç oldu.


-------------


02.03.2014  Ev Toplantısın da Din Hizmetleri Uzmanı Hafize DEĞİRMENCİ’,  Kur’an Kursu Öğreticileri ile birlikte  “ Günümüzde Kadın Nasıl Olmalı “ konusunda beyin Fırtınası yaptılar. 
 

------------------
06.03.2013 Çarşamba günü Eskişehir H Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu (Kadınlar Bölümünde) Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programı, Aşrı Şerif,Bayan mahkumların okuduğuşiirler, kadınlarla ilgili Hadis-i Şerifler, “Kadınlar Niçin Ağlar” ve “Günümüzde Çalışan Kadın Mutlumu” yazıları veDin Hizmetleri Uzmanı AİRB Koordinatörü Hafize DEĞİRMENCİ’nin “Kadının Eğitimi” konulu konferansı ve de mahkumların isteği üzere Yasin-i Şerif ve dua ile sona erdi.

______________14.03.2013 Cuma günüHacı Süleyman Çakır Huzurevi’nde Din Hizmetleri Uzmanı AİRB Koordinatörü Hafize DEĞİRMENCİ ve Altın Evler Kız Kur’an Kursu Öğreticisi Asiye Özdemir ve öğrenciler Maide Bolel Huzurevi’nde Amine Hatun Kur’an Kursu Öğreticisi Emine KURU ve Yalaman Cami Kur’an Kursu Öğreticisi Gülşen AŞCI ve öğrencileri Safiye Gönül Huzurevi’nde Hamdi Aktaş Cami Kur’an Kursu Öğreticisi Esra MERMER öğrencileri ile birlikte tövbe, Kur’an-ı Kerim, ilahiler ve dua eşliğinde annelerin kadınlar gününü kutladılar.

----------------------


20.03.2014 Es-Ev Vakfında Din Hizmetleri Uzmanı AİRB Koordinatörü Hafize DEĞİRMENCİ “Kadın Kimdir” konferansında Hz Havvadan başlayarak günümüze kadar özel kadınların özellikleri ile örneklemeler yapılarak günümüz kadınları anlatıldı.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.