Akkoyunlu, "Erdoğan, pişman da olsa FETÖ'ye bir şekilde bulaşmış kişilere yönetecilik vermemelidir"

Siyaset Bilimci Murat Bahadır Akkoyunlu, pişman olmuş olsalar bile zamanında bir şekilde FETÖ'nün içinde yer almış kişilere -aleyhlerinde mahkeme kararı ve açılmış bir soruşturma olmasa da- yöneticilik verilmemesi gerektiğini vurguladı.

Akkoyunlu, "Erdoğan, pişman da olsa FETÖ'ye bir şekilde bulaşmış kişilere yönetecilik vermemelidir"

Siyaset Bilimci Murat Bahadır Akkoyunlu, pişman olmuş olsalar bile zamanında bir şekilde FETÖ'nün içinde yer almış kişilere -aleyhlerinde mahkeme kararı ve açılmış bir soruşturma olmasa da- yöneticilik verilmemesi gerektiğini vurguladı.

09 Haziran 2019 Pazar 13:10
Akkoyunlu, "Erdoğan, pişman da olsa FETÖ'ye bir şekilde bulaşmış kişilere yönetecilik vermemelidir"
banner310

Murat Bahadır Akkoyunlu atanan idarecilerin "düşman sahibi olmayı göze alabilen" kişilerden seçilmesi gerektiği, FETÖ'cülerin yapısındaki bukalemunluk nedeniyle bu tür bir davranış içine giremeyecekleri, düşman sahibi olacak riskli kararlar alamayacakları için kurumda başarının da olmayacağını vurguladı.

Darbe girişiminden sonra kirli yüzleri açığa çıkmış FETÖ'cülerle ömrü ve kariyerini FETÖ'de yapan tek bir idareci gösterilemez ki başarılı olsun.

FETÖ ile zamanında bir şekilde hemhal olmuş bu insanların bukalemunlukta sınır tanımadıkları, cemaatin kendilerinin piar çalışmalarını zamanında tam olarak gerçekleştirmeleri nedeniyle imtiyaz ve torpil sıkıntıları bulunmuyor. 

Bu konuda soru şu: Bir şekilde FETÖ içinde kök salıp tanınmış bu çakallar, gerçekte FETÖ desteği olmasa yine aynı şekilde kariyer basamaklarını çıkabilecek ve tanınabilecekler miydi?

İltimasla atanan bu insanları bekleyen gerçek ise atandıkları kurum insanlarının haklı olarak kendilerini hain olarak görüp kendilerine güvenmemeleri...

Ayrıca 15 Temmuz'da canlarıyla bu darbeye geçit vermeyen insanların başına -15 Temmuz öncesi cemaatın imkanlarıyla haketmedikleri imtiyazlı bir hayatı yaşayıp adaletin tesisini bekledikleri halde bu imtiyazlı FETÖ'cülerin- ödüllendirircesine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ca bela edilmesidir. 

Bir yerde iltimasla atanan bir FETÖCÜ, diğer tarafta kendisine güvenmeyen, hain olarak gören ve diş bileyen personel...

Ortamın elektriğini varın siz düşünün...

Bu ortamda huzurun olması mümkün mü?

Elbette, hayır...

Her iki taraf işini gücünü bırakıp kıyasıya bir kavgaya tutuşuyor. Taraflardan biri FETÖCÜ ÇAKALIN ayağını kaydırmak için Cumhurbaşkanına ulaşacak adam aramaya; diğer  FETÖCÜ ise koltuğunu muhafaza etme adına kendisi gibi zamanında FETÖ'nün içinde yer almış çakallar ile nerede suça bulaşmış alçak varsa onları yanına alıp işbirliği içinde savunma hattı oluşturuyor. 

Koltuğunu koruma adına FETÖCÜ bürokratımız cemaat tecrübesiyle Murat Bahadır Akkoyunlu'nun ifade ettiği şekilde öncelikle;

1- Bulunduğu makamın konumuna göre kendisini Cumhurbaşkanının yanında övecek siyasetçi, bürokrat ve işadamlarıyla iletişime geçip iyi bir piar çalışması yapıyor.

2- Kendisi gibi nerede defolu, emir eri bir kukla veya personele karşı kin tutan biri varsa onu etkili makamlara özellikle teftiş ve hukuk birimlerine getirip kendisi aleyhinde konuşan, diş bileyen, istemeyen personeli görevinden etme adına sürgün, siciliyle oynama veya meslekten ihraç adına ne gerekiyorsa onu yapıyor. 

Benzetmek gerekirse kurbanı kabul edilmeyen kardeş (Kabil) kurbanı kabul edilen kardeşleri (Habilleri) çok iyi biliyor, tanıyor ve onları ortadan kaldırmanın yoluna bakıyor.

3- Kendileri imtiyazlı FETÖ'cü sınıfın içinde yetiştikleri ve hemen hemen her yere elleri uzanıp bürokrat zaaflarını da bildikleri için makam nüfuzlarını her kurumda olduğu gibi mahkemeler nezdinde de çok iyi kullanıyorlar.

Darbeden sonra bürokrasiye ve mahkemelere güvenin dibe vurması işte bu şekilde geçmişine bakılmadan FETÖ'cü içinde yer alan kimselerin makam sahibi yapılması, bu makam sahiplerinin de siciliyle veya ticarethanesiyle oynadıkları kişilerin yolunun mahkemeye düşmesi sonrasında danışıklı bir döğüşe kurban gitmelerinin ortaya çıkardığı öfkeden başka bir şey değil...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın FETÖ ile mücadelenin zirve yaptığı dönemde geçmişi şaibeli birini Diyanet'e ataması sonrasında Türkiye'de FETÖ ile mücadelenin bittiği, FETÖ'cülerin güç kazanmaya başladığı, FETÖ ihbarlarının jilet gibi kesildiği, FETÖ'ye karşı Erdoğan'a destek veren herkesin kendisine sitem edip geri çekildiği, hükumetin ağır ağır kan kaybetmeye başlayıp sonuçta ekonomik krizle terbiye edildiğini kimse inkar edemez. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın niyeti nedir bilinmez ama FETÖ ile hemhal olan bu bürokratın atanması kamuoyunda "Erdoğan'ın FETÖ ile mücadelesinin bittiği, Erbaş üzerinden 'Ben FETÖ ile husumet defterimi kapadım. Siz de kapayın ve artık FETÖ'cülerle uğraşmayın. Aksi takdirde başınıza gelenlerden ben mesul değilim'" şeklinde anlaşılmıştır.

Gerçekten de bu mesajı teyit edercesine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın atadığı geçmişi şaibeli bu bürokrat; FETÖ ve FETÖ ile aynı genlere sahip cemaatlerle uğraşmayı bırakmış, görev aşkı ile yanan bürokratlara el çektirip etliye sütlüye dokunmayan veya sorunlu kişilerle kurumu yönetmeye kalkışmış, FETÖ ile mücadele eden Genel Müdür, Daire Başkanı, Müfettiş, din görevlisi pek çok personelin sicilleriyle oynamaktan meslekten ihraca kadar farklı yaptırımlarla FETÖ aleyhine gelişebilecek her tür kalkışmayı durdururken bu konuda millete cesur olmaları konusunda rehberlik edip FETÖ'ye karşı etkin bir mücadele veren dinihaberler.com'un kapatılması sürecinde ise bu bürokrat kilit rol oynamıştır. Her şey ortada net bir şekilde dururken bu şaibeli bürokratın hala arkasında durulması, Cumhurbaşkanı'nın mesajının bir noktada teyidi ve uygulamasından başka ne ile izah edilebilirdi ki...

Kaynak: DiNiHABER.C0M / Özel İçerik

Son Güncelleme: 09.06.2019 19:10
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Osman 2019-06-12 16:21:26

Güzel bir yazı olmuş ama daha belediyelerde ve diyanette ki fetöcüler iş başında ve halen etkin rol oynuyor bunlar ne olacak fetöcü cmhb tarafından komisyonlara on üç bin tl maaş la ataması yapılıyor

Avatar
Yani... 2019-06-13 16:12:40

erdoğan istifa etsin
demek istemiş.