Cumhurbaşkanımıza sesleniyoruz! Diyanet'te görevden alınanların dosyaları incelensin

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a sesleniyoruz. Diyanet İşleri Başkanlığında görevden alınanların dosyaları tek tek incelensin....

Cumhurbaşkanımıza sesleniyoruz! Diyanet'te görevden alınanların dosyaları incelensin

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a sesleniyoruz. Diyanet İşleri Başkanlığında görevden alınanların dosyaları tek tek incelensin....

15 Mayıs 2019 Çarşamba 18:35
Cumhurbaşkanımıza sesleniyoruz! Diyanet'te görevden alınanların dosyaları incelensin
banner310

Diyanet İşleri Başkanlığındaki görevden almalar başladı. Diyanet camiasını son derece memnun eden son dakika gelişmeleri kamuoyu tarafından da takdirle karşılandı.

Nerede bir haksızlık ve bir hukuksuzluk varsa altında Haydar Bekiroğlu, Ali Erbaş ve Hasan Ali Yıldız çıkıyor. İddialara göre beyefendilerin dosyaları bir hayli kabarık. 
Beyefendilere göre Diyanet Prof. Dr. Mehmet Görmez döneminde rotasından çıkmış ve acilen el atılması gerekiyordu. 

İlk iş “Yeni açılım yapıyoruz” diyerek eline aldığı istifa kağıtları ile daire başkanları ve genel müdürlerin odalarını dolaşıyordu Haydar Bekiroğlu ve Mahmut Türk…

Düşürebildiği kadar genel müdürü ve daire başkanını düşüren Haydar Bekiroğlu ve Mahmut Türk kurumun selahiyetini bir tarafa bırakmış gıcık gittiği personeli görevden alırken sözünü dinleyeceğini düşündüğü personeli de yerinde bırakıyordu.

Yerinde bırakılan personelin samimiyet testi bir önceki yönetim veya dinihaberler.com aleyhine ifade vermekten geçiyordu. 

Kendi meşruiyetlerini sağlama adına personeli zorladıkları yalan yanlış ifadeleri derleyip toplayıp üst birimlere ne kadar büyük iş yaptığı izlenimi veriyordu Bekiroğlu.
Farkında bile değildi. 

Kendini kurtarırken kurum fitneye boğuluyor. 

Dedikodular yayılıyor.

Birbiri hakkında ifade vermeye zorlanan personel arasında güven kaybolurken kutuplaşma başını almış gidiyordu. 

Bekiroğlu’nun müfettişlikten gelme şüpheci, suçlayıcı, açık arayıcı yaklaşımı güvenlikçi politikayla birleşince kendisi dışında herkes bir anda hainler ordusuna dönüşmüştü. 

Herkesi hain gören Bekiroğlu güvenlik silahını çekti. İdarecilik vasfı olmayan Ali Erbaş olanı biteni seyretmekle yetinirken Hasan Ali Yıldız atandığı makamı kendine bahşeden ekibe vefasını yerine getirmekle meşguldü. 

Telefonların dinlendiği, whatsappların takip edildiği fısıltısıyla üst düzey personelin kalbine salınan korku çok geçmeden soruşturmalarla devam etti. 

Bir kurum için en olmazsa olmaz şey medyadır. Kurumlar medyada pozitif haber olarak yer alma adına adeta yırtınır. Hele dinihaberler.com gibi kurumun ruhu olan haber siteleri trilyonlar verseniz kuramaz, reklam verseniz hiçbir medya en azından gündemini bir kurumla meşgul etmez.

Göreve gelmesinin üzerinden geçen 4 ay boyunca Ali Erbaş’ın FETÖ ile irtibat ve iltisakı gündeme gelmiş dinihaberler.com ise olanı biteni izlemekle yetinmişti. Adam düşmüş bir tekme de biz vurmayalım diye düşünürken öğrendik ki Haydar Bekiroğlu Mahmut Paşa’dan aldığı talimatla dinihaberler.com’u susturmak derdine düşmüş. Ali Erbaş’da cemaatlerin…

Dinihaberler.com’un medya üzerindeki gücünü kullanıp yarma hareketi yapıp meşruiyyet zemini oluşturmayı düşünmek yerine boğmaya ahdetmiş ekibin bu manevrası geri tepti. 

Dinihaberler ile tek vücut olan Diyanet camiası kendilerini savunan haber sitemize olan bu yaptırımlar karşısında mevcut yönetime ateş püskürdü. Güven üzerine güven kaybettiler.

Çevrelerinde dost kalmayan ekip ayakta durma adına soruşturma üstüne soruşturma açtı personele…

Kiminin sicili bozuldu, kimi sürgün edildi kimi meslekten ihraç edildi. Düzeni bozulan mahkemeye koşarken ihraç edilenleri ağır bir yaşam bekliyordu.  Evini arabasını satan ayakta durmak için uğraş verdi. Ev ve arabayla durumu kurtaramayanların evlerine haciz üzerine haciz geliyordu. 

Tek sermayesi ilmi ve şerefi olan Diyanet personelinin hali içler acısıydı. Oğlunun kızının karısının gözünde adamların şerefleri yerle bir oldu. Bir kuruşu ihtiyaç duyar hale geldiler. Tabi bunların faturası Diyanet’e kesilmekle kalmadı. 

Seçim anında hükumet kesildi fatura…

Bekiroğlu gibi son dönem Mahmut Paşaların atadığı insan profili ve bu profilin devlete hakim olduğu yerde AK Parti’nin kaybedeceği dünden belliydi.

Cumhurbaşkanımıza sesleniyoruz.

 Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Enver Günenç, İnsan Kaynakları Genel Müdürü Burhan Erkuş, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Haydar Bekiroğlu ile Rehberlik ve Teftiş Başkanı Hasan Ali Yıldız görevlerinden alındı.

Bu görevden alınanlar arasında özellikle Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Haydar Bekiroğlu ile Rehberlik ve Teftiş Başkanı Hasan Ali Yıldız'ın dosyaları Cumhurbaşkanlığı tarafından gönderilecek bir müfettiş tarafından tek tek incelenmelidir.

İncelendiğinde beyfendilerin özelde AK Parti’nin genelde milletin yüz akı olması gerekirken nasıl kendi süfli emelleri uğruna çalışıp ortalığı perişan ettikleri görülecektir.
 

Son Güncelleme: 24.05.2019 16:49