Diyanet'te Bayram Var!

Diyanet teşkilatı, Diyanet'teki görevden alınmaları değerlendirirken, "Bugün, Diyanet teşkilatı kazanmıştır" denildi.

Diyanet'te Bayram Var!

Diyanet teşkilatı, Diyanet'teki görevden alınmaları değerlendirirken, "Bugün, Diyanet teşkilatı kazanmıştır" denildi.

14 Mayıs 2019 Salı 09:37
Diyanet'te Bayram Var!
banner310

Diyanet İşleri Başkanlığında üst düzeyde görev yapmış eski ve yeni bazı bürokratlar Diyanet'teki görevden alınmaları dinihabere değerlendirdi.

İsimlerinin açıklanmasını istemeyen yetkililer, "Diyanet'teki görevden alınmaların son derece yerinde ve gecikilmiş bir karar olarak yorumladı. Yeni yönetimin baskıcı uygulaması nedeniyle taşra ile merkez arasında bütün bağların koptuğunu, başta il müftülerimiz olmak üzere çoğu Diyanet camiasının artık Diyanete gelmediğini, gelmek istemediklerini belirttiler. Başta başkanımıza ve bazı başkan yardımcılarına durumu izah etmemize rağmen olumlu bir sonuç alınamadığı dile getirildi.

Kurumda daha önce başkanlık yapmış sayın Ali Bardakoğlu ile başlayan ve Sayın Mehmet Görmez hocamızla devam eden samimiyet çizgisi bu yönetim ile birlikte param parça olduğunu da dile getiren yetkililer korku imparatorluğu kurarak kabahatlerini ört pas etme yoluna girdiklerini, işin başkanda bittiğini ve başkanında bu duruma sessiz kalmasıyla adeta  korku imparatorluğuna göz yumulduğu vurgulandı.

Diyanet'te şeytan üçgeninin döndüğünü dile getiren bürokratlar dinihaber.com aracılığı ile Cumhurbaşkanımıza iletmek istediklerini sözlerine ekleyen duayenler; Haydar Bekiroğlu ve Mahmut Türk'ün Diyanetteki kutuplaşmanın önünü açtığını ve şuan itibariyle Diyanet'in 4'e bölündüğünü açıkladılar. Olayların  çok büyüdüğünü hatta Cumhurbaşkanımızı rahatsız edecek kadar ileri gidildiğini söylediler.

Haydar Bekiroğlu ve Hasan Ali Yıldız'ın görevden alınmasının son derece doğru bir karar olduğunu, darbe girişimi sırasında Diyanet'i teslim almaya giden daire başkanının Cumhurbaşkanımızdan habersiz Genel Müdür yapıldığı ve halen görevde olduğunu, dini bilgisinin yetersiz olmasına rağmen (Bir kadınla erkek aynı safta veya saf arkasında cenaze namazı kılabilir mi?) sorusunun cevabını veremeyen, nereden geldiğini ve bir din görevlisi olduğunu unutan, selam almayan bazı genel müdürlerinde görevden alınacağını beklediklerini sözlerine eklediler.
 

Son Güncelleme: 24.05.2019 16:52