Diyanet'teki operasyon(ların) perde arkası

Diyanet İşleri Başkanlığındaki operasyonların ne anlama geldiğini kamuoyu merak ediyor. Dinihaber.com operasyonları deşifre etti.

Diyanet'teki operasyon(ların) perde arkası

Diyanet İşleri Başkanlığındaki operasyonların ne anlama geldiğini kamuoyu merak ediyor. Dinihaber.com operasyonları deşifre etti.

15 Mayıs 2019 Çarşamba 11:28
Diyanet'teki operasyon(ların) perde arkası
banner310

Bilindiği üzere çok yakın bir zamanda Türkiye Diyanet Vakfı'nda yeni yönetim belirlendi. Belirlenen bu yönetim Cumhurbaşkanlığına rağmen oluşturulmuştu.Resmen kafa tutuldu.

*Cumhurbaşkanı Erdoğan hiçe sayıldı ve görevler gereği gibi yerine getirilemedi.

*Diyanet İşleri Başkanlığında çalışan her kademedeki personel yakın takibe alındı. Erdoğan'ı seven ne kadar personel varsa önce ihraç sonra disiplin cezası veya sürgün edildi. 

* Eskiye dönük kin ve husumetle ele geçirdikleri teftiş kurulu ve atama kurulu ile birçok masum personeli ihraç ettiler.

* Güya FETÖ ile mücadele etmekle görev aldığını iddia eden yeni yönetim, tek bir FETÖ’cüyü ihraç edemediği gibi FETÖ'cüler hakkında ifade veren personele soruşturma açıldı. 

"Diyanet İşleri Başkanlığının güvenliği dikta yönetimden geçer" anlayışı ile hareket eden yönetim, personeli fişlemekle iş başladı. Ardından whatsapp ve telefonlarınız dinleniyor söylentisi çıkarıp personelin kendi arasında konuşma ve iletişimde bulunmasına engellemekle korku politikası kurarak özelde Diyanet’in genelde kendilerini atayan iktidarın güven kaybetmesine neden oldular.

* Diyanet İşleri Başkanlığının tarihinde görülmemiş bir bölücülüğe öncülük edip personel arasında falanın filanın adamı kutuplaşmasına öncülük ettiler. 

* Özellikle Ali Erbaş'ın hemşehrisi olan FETÖ'den soruşturma geçiren müftülerin yerleri değiştirilmedi. 

Yüz kızartıcı fiil sahibi daire başkanı hakkında ihbarlara rağmen soruşturma açmak yerine Cumhurbaşkanlığını yanıltmakla Genel Müdürlüğe taşıdılar. Konu mahkemeye intikal etmesine rağmen soruşturma açmamakta ısrar eden Teftiş ve Hukuk birimi üstüne üstelik yavuz hırsız ev sahibini bastırır misali haberi yapan siteyi iftira atmakla mahkemeye verip gözdağı vermeye kalkıştı.

* Üst düzey bir yetkilinin terörist Fetullah Gülen'in yanında olan kızını kamuoyundan gizlediler. Diğer kızının FETÖ soruşturmasına da bir şekilde kapadılar. 

Kendilerine muhalif gördükleri personel için özel müfettişler gönderildi. Bu müfettişlere özel talimat verilerek kelle alınması istenildi. Kelle alan müfettişlere önce daire başkanlığı sonra da genel müdürlük verileceğine dair sözler verildi.

Yine bunlara yakın bazı müfettişler, farklı yerlerden istemedikleri diyanet personeline kumpas kurarak fetö'cü yaftası yapıldı ve görevden ihraç edildi.

Kendilerine yakın olan müfettişlere özel ve fazla görev verildi.

Yine bazı müfettişlere kelle alınması yoksa işlerin kötüye gideceğini bildirmeleri bu talimatlara uymayan adaletten şaşmayan müfettişleri tehdit ettikleri gibi nice sayısız olayların cereyan etmesi bardağı taşıran son damla oldu.

Bu olayların bir şekilde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bildirilmesi üzerine operasyon başladı. Operasyonun 4 kişiyle sınırlı kalmayıp dalga dalga genişleyerek devam edeceği bekleniyor.
 

Kaynak: DiNiHABER.C0M / Özel İçerik

Son Güncelleme: 24.05.2019 16:50