Fikri Sağlar, kafasına göre fetva veren Ali Erbaş'ı köşeye sıkıştırdı!

Yalova Üniversitesi Rektörlüğünü yapmış bir akademisyen olarak son çare size başvurmak zorunda kalıyorum. Bu ülkenin mutlu ve refah içinde gelişmesine katkıda bulunmak adına siyasette bir ömür harcayan biri olarak size aktaracağım bilgiden hicap duyduğumu da baştan belirtmek isterim.

Fikri Sağlar, kafasına göre fetva veren Ali Erbaş'ı köşeye sıkıştırdı!

Yalova Üniversitesi Rektörlüğünü yapmış bir akademisyen olarak son çare size başvurmak zorunda kalıyorum. Bu ülkenin mutlu ve refah içinde gelişmesine katkıda bulunmak adına siyasette bir ömür harcayan biri olarak size aktaracağım bilgiden hicap duyduğumu da baştan belirtmek isterim.

07 Mart 2019 Perşembe 05:35
Fikri Sağlar, kafasına göre fetva veren Ali Erbaş'ı köşeye sıkıştırdı!
banner310

Diyanet İşleri Başkanı

Bildiğiniz gibi; 35 yılı aşkın süredir siyasetin içindeyim. Bulunduğum partilerde hep üst düzeyde görev yaptım.

49.50 ve 52. Türkiye Cumhuriyeti Hükümetlerinde Devlet ve Kültür Bakanlığı görevlerinde bulundum. Devlet yönetiminin ciddiyeti ve sorumluluğu ile siyasetçinin kazanma duyguları arasındaki çelişkinin farkındayım. Akıl; Devlet yönetiminde toplumsal gelişme adına, siyasette ise azınlığın çıkarı için kullanılmaktadır. Siyasetçinin aklı yanlış kullanması, toplumla siyaset arasındaki çatışmayı körüklemektedir.

Bu gün ülkemizde siyaset, çıkar için bireyin en önemli değeri olan inancını da ele geçirmeye çalışmaktadır. Aslında oy almak için İnançlara yapılan saldırı kutsallarımızı kirletiyor. Uhrevi dünyamızı yok ediyor.

Önceki yıllardaki denemelerden farklı olarak bu gün AK Parti’liler tarafından yapılanlar, cahiliye dönemini aratmayan bir konuma gelmiştir.

Sayın Başkan,

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Gülpınar’ın; “ Erdoğan’ı desteklemenin imanın gereği” olduğunu söylemi ve “Yarın mahşerde Allah’ın karşısına çıktığınız zaman, Allah o emaneti bize verdiğinizden dolayı size inşallah hiçbir hesap sormayacak” demesi bardağı taşıran son damla olmuştur.

Daha önce de AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz’da başkan adayına oy isterken; “vereceğiniz destek, ruzi mahşerde (kıyamet günü) beraat belgeniz (kurtuluş) olacak.” Diyerek yurttaşlarımızı şaşkına çevirmişti.

Sayın başkan,

İnsanların inanç ve değerleri üzerinden oy devşirmeye çalışmak AK Parti için yeni değildir. Kuruluşundan beri kullandığı yöntemdir. Bazılarını sunmak isterim.

Önceki AK Parti İstanbul Milletvekili Oktay Saral Of Belediye Başkanıyken: “Allah, Başbakanımızı nasip ettiği için her gün iki rekât şükür namazı kılmamız gerekir.” Sözleri ilk adım olmuştur.

Gidişatın tehlikesini sezen dönemin Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu “dinimizde böyle bir uygulama yoktur“ demesine rağmen süreç tüm hızıyla devam etmiştir.

AK Parti’li Atılgan Bayar’ın “Halife-i ruyi zemin” yani “bütün yeryüzünün halifesidir.” sözü.

AK PartiKırklareli İl Başkanı Hüsmen Ağa Terkin‘in” Hz. Muhammed’in AKP amblemli nüfus cüzdanını yaptırması ve çocuklarından birine “Tayyip” ismini koyması.

Eski AK Parti Milletvekili Agâh Kafkas’ın: “Başbakanın sözü Peygamber sünnetidir.” Açıklaması.

AKP Aydın İl Başkanı İsmail Hakkı Eser’in “Başbakanımız bizim için ikinci peygamberdir.” Demesi.

AKP Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin’in “Başbakanımıza dokunmak bile ibadettir” sözü,

Ve AKP Düzce Milletvekili Fevai Aslan’ın “RTE Allah’ın bütün vasıflarını taşıyor!” sözü tüm Müslümanlara, hatta tüm inananlara yapılan en büyük saygısızlık olmuştur.

Sayın Başkan,

Oysa Allah’ın bütün sıfatlarını taşıdığı söylemi ŞİRK’tir.

Buna rağmen ne AK Parti’den, ne de Sizlerden bu sözlere tepki gelmemesi inanç sömürüsünün utanç verici düzeyini göstermektedir. Uygulanan anlayış, son yıllarda özellikle, Ortadoğu’da insanların kafasını kesen sözde halifelerin doğmasına neden olan bir siyaset ortaya çıkarmıştır.

Milyonlarca Müslüman katledilmiş, dünyada dinler arası yeni savaşların kaynağı olmuştur.

İnançlarının siyaset tarafından kullanılması toplumu iyice germektedir.

Sayın Başkan,

Her ne kadar AK Parti Genel Başkanı Erdoğan; “Bu ülkede kimsenin kutsalına hakaret ettirmem” demişse de toplumu rencide eden söylemler devam etmektedir!

Buna sizin dur demeniz gerekiyor.

Sorarım hangi makam inançlardan daha değerlidir?

Türkiye Cumhuriyeti laiktir.

Siyasetin Dinimizin kutsallarına el atmasını önlemek, inançlarımızı korumak sizin birincil göreviniz olmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle saygılar sunarım.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Vatandas 2019-03-07 11:12:01

Fikri beyin fikrini ve zikrini bilmem ama mükemmel tesbit yaparak mektup yazmış okudum asla iftira filan hiç yok ne varsa onu yazmış

Avatar
mete han 2019-03-07 20:58:55

gelen buruyor gidiyor vuruyor bu adama, diyanet hiç bu kadar rencide olmamıştı

Avatar
Enver TAŞTAN 2019-03-07 08:49:46

islami değerlere ters kim eylem ve söylemde bulunursa inkar ederse ki mürtet olur,aksi halde ise günahkardır. sayın fikri sağlar da islamın değerlerini bilmemesi,laikliğin nereden geldiğini düşünmemesi,islamın suçlulara karşı cezasını düşünmemesi de onun günahıdır. islam bir bütündür nebimizin sünneti tamamlayıcı değerlerimiz ve vaz geçilmez imani değerdir.ahirette herkes yaptığının hesabını da verecektir.yıllarca yaptığı hizmeti değil yaptığı kötülükleri de yazmaya sayfalar da yetmez herhalde.?

Avatar
Tolga 2019-03-07 21:58:02

Bu konularda açıklama yapanların amacını herkes biliyor. Onun için pek inandırıcı gelmiyor.2+2=4 tür.Herkes hesabını kirabını biliyor.5 olduğunu kimseye yutturamazlar

Avatar
Hacı 2019-03-07 19:28:44

Bekleyip göreceğiz Başkanın tepkisini ancak
şahsi kanaatim görmezden geleceği şeklinde

Avatar
Düşmanımın Düşmanı... 2019-03-08 14:13:33

...

Avatar
Ihsan 2019-03-08 10:35:45

bu fikri da yaramaz adamdır islamı bildiğini zannetmiyorum ayeti, kerime açık sizden olan ukluemrinize itaat edin diyor. hadisi şerifde açık ululemrinize dua edin betdua etmeyin diyor

Avatar
Abdullah 2019-03-09 08:02:41

Burda en çok dikkat çeken şey Diyanet İşleri Başkanı aleyhine birileri konuşunca ve hatta sayın Erbaş’a hakaret edenleri görünce zevkten dört köşe olan dini değerlere hiçbir katkısı olmayan ve adı Dinihaberler. Com olan siteye diyecek laf bulamıyorum. Görünmek o ki dini haberler zamanında din düşmanlığı yapıp müslümanlara kin kusturanları da yakın zamanda karşımıza fetva alimi olarak çıkaracakları yakın görünüyor.

Misafir Avatar
imameyn 2019-03-09 11:40:03 @Abdullah

abdullah efendi şu bizim mahalle lafını artık bırakın, bak fetöde bizim mahalledendi, zalim yezidde. dinihaberleri suçlama. bu güne kadar diyaneti ve müslümanları tek savunan sitedir. ali erbaş dinihaberleri kapatıyorsa iyi niyetinden şüphe edilir. şu an ali erbaş eleştirdiğimiz chpden daha çok zarar vermiştir müslümanlara. diyanet bitmiş sen hala ali erbaşın derdine düşüyorsun. erbaş adam olsa diyaneti tek savunan hakkı söyleyen imamların gözünü açan diyanetin sustuğu yerde diyanet adına muarızlarını susturan dinihabere destek çıkardı. dinihaberi susturmak isteyenlerin diyanet düşmanı da olması dikkate alındığında ali erbaşın aynı cephede buluşması tevafuk olmasa gerek.

Beğenmedim! (0)