Her zaman olduğu gibi ilim sahibi Prof. Mehmet Okuyan, Cübbeli Ahmet karşısında haklı çıktı

Hurafecilerin oluşturduğu sanal gündemin etkisinde okumayan, araştırmayan, düşünmeyen pekçok insanın Prof. Dr. Mehmet Okuyan'ın ilminden istifade etmek yerine "Hz.Meryem'e çift cinsiyetli dedi" deyip gerçeklere kulaklarını tıkadıklarını görüyoruz. Diyanet ve ilahiyat camiasında da Okuyan hakkında bu konuda menfi kanaat belirten epey din görevlisinin olduğunu biliyoruz. Meselenin Okuyan'ın ne dediğinden ziyade konunun biyolojik yönüne vakıf olunmayan zihinle olaya yaklaşım meselesi olduğu aşikar. Peki gerçekte Mehmet Okuyan ne dedi? İşte gerçekler....

Her zaman olduğu gibi ilim sahibi Prof. Mehmet Okuyan, Cübbeli Ahmet karşısında haklı çıktı

Hurafecilerin oluşturduğu sanal gündemin etkisinde okumayan, araştırmayan, düşünmeyen pekçok insanın Prof. Dr. Mehmet Okuyan'ın ilminden istifade etmek yerine "Hz.Meryem'e çift cinsiyetli dedi" deyip gerçeklere kulaklarını tıkadıklarını görüyoruz. Diyanet ve ilahiyat camiasında da Okuyan hakkında bu konuda menfi kanaat belirten epey din görevlisinin olduğunu biliyoruz. Meselenin Okuyan'ın ne dediğinden ziyade konunun biyolojik yönüne vakıf olunmayan zihinle olaya yaklaşım meselesi olduğu aşikar. Peki gerçekte Mehmet Okuyan ne dedi? İşte gerçekler....

29 Ağustos 2019 Perşembe 12:09
Her zaman olduğu gibi ilim sahibi Prof. Mehmet Okuyan, Cübbeli Ahmet karşısında haklı çıktı
banner310

Herşey itibar suikastçisi Cübbeli Ahmet'in pozitif bilimlerden yoksun bir şekilde Prof. Mehmet Okuyan'ı eleştirmesiyle başladı. Sürü mantığıyla hareket eden tarikat ehlinin o gün bu gündür Prof. Okuyan'ı markaja alıp Hz Meryem üzerinden kendisinin onur ve şerefiyle oynadıklarını görüyoruz. 

Prof. Okuyan'ın yaptığı açıklamayı kendisinden dinlemeden kulaktan dolma bilgilerle hareket eden Diyanet görevlilerinin de tepkisi azımsanmayacak derecede fazla...

Çekildiği tuzağın farkında olmayan Din Görevlileri maalesef ulaşacakları ne kadar muteber kişi ve kaynak varsa tarikatlarca hedef haline getirilip cahil bırakıldıklarının farkında bile değil...

Prof. Okuyan'ın Hz. Meryem ile ilgili görüş beyan edip haklılığının ortaya bile çıktığından habersiz olan Din Görevlilerinin "Okuyan mı?!.. Boş ver yaa... Hz. Meryem'i çift cinsiyetli yapan şu adam mı?.." şeklinde tepkileri müslümanların içinde bulundukları halin ortaçağ hristiyanlarından daha kötü bir durumda olduğunu göstermeye yeter de artar bile...

Markete gittiğinde hoş olmayan bir malzeme için diğer hoşuna giden malzemeleri ayırdedip alışverişe gitmeye devam eden Müslüman; kendi dinine gelince toptan red veya kabul ile hareket ediyor. Hareket etmesi bir tarafa konu, Mehmet Okuyan olunca bir hatası nedeniyle toptan red şeklinde tavır takınan Diyanet mensubunun, ne yazık ki Cübbeli Ahmet ve diğer tarikat erbabının tüm yanlışlarına rağmen toptan kabul eden iki yüzlü davranışı dikkatlerden kaçmıyor. 

MEHMET OKUYAN NE DEDİ MİLLET NE ANLADI?

Tarikatçıların Mehmet Okuyan'ın "Hz. Meryem erkek ve dişi üreme hücrelerini üreten organlara sahipti" sözüne muhalefet etme nedenleri medresede biyoloji dersi almamalarına bağlı "Hz. Meryem'i hünsa - aynı anda hem erkek üreme organı (penis) hem de dişi üreme organı (vajina) taşıyan varlık" olarak anlamalarından kaynaklanıyor.

Oysa Prof. Okuyan, penis ve vajinanın aynı anda bacak arasında olmasından söz etmemekte, sperm ve yumurta üreten organların vücut içinde varlığından söz etmekteydi.

İşte tarikatçıların "Mucizeyi inkar ediyor" deyip karşı çıktıkları bu gerçek altında asıl mucize bulunmaktaydı. Penis ve vajina olmaksızın vücut içinde sperm ve yumurta üreten iki organ ve bu iki organa göre ayarlanan mükemmel bir vücut ve hormonal denge...

Aynı anda adeta ateş ve barutu bir arada tutan mucizevi denge..

PROF. OKUYAN NE DEDİ?

Hz. Meryem için Kur'an'da vücut yapısının bir bitki özelliğinde yaratılmış olduğuna dikkat çeken Prof. Okuyan iddiasına delil olarak Al-i İmran suresi 37. ayetini ileri sürdü.

"Rabbi, onu iyi bir surette kabul etti, bir nebat yetiştirir gibi onu yetiştirdi, geliştirdi." 

Ayet, Hz Meryem’in vücut yapısının farklı olduğunu, sadece ona ait bir özellik olarak ona özel kıldığını beyan ediyor. 

Bilindiği gibi bitkilerde var olan üreme şekillerinden eşeysiz döllenmede bitki, tomurcukta erkek sperm hücresini üretirken tomurcuğun dibinde yer alan çanakta dişi üreme organı olarak döllenmenme gerçekleşmektedir.

Ayetin işaret ettiği bitki ile birlikte düşünüldüğünde Hz. Meryem’in vücudunda hem erkek hem de dişi hücre üreten iki organın bulunması mümkün... 

Doç. Dr. Zeki Bayraktar da Prof. Dr. Mehmet Okuyan'ın bu tezinin doğruluğunu dile getirdi. Prof. Okuyan'ın sadece ayetlerden yola çıkarak ileri sürdüğü bu tezi Doç. Bayraktar ilmen ayrıntıları ile açıkladı. 

Mehmet Okuyan bu tezini yine ayetlerden delillendirerek şunları dile getirdi: “Yani ben bu konuda biraz çalışmalar yaptım. Hz. Meryem’in çift hücre sahibi olduğuna dair Kur’an-ı Kerim’in içerisinde, hem Enbiya hem de Tahrim suresinde Hz. Meryem’e gönderme yapan ifadelerde hem dişil zamir kullanılıyor hem de erkek zamir kullanıyor. ‘Fenefehna fîhâ’ – ‘fenefehna fîhî’ şeklinde Hz. Meryem’e Allahu Teala hem ha zamiri kullanarak ona üfledik diyor hem de ‘hu’ zamirini yani erkek için kullanılan zamiri kullanarak üflediğini ifade ediyor. Belli ki onun vücut yapısında bir farklılık var. Başka ayetlerde O’nun bitki ile ilişkilendirilen bir ifadesi var. İkisini beraber yan yana aldığınız zaman o döllenmede bir “kendine döllenme” örneğini Hz. Meryem’de yaratılmış olmasına dair bir fikir geliştirebiliriz. Şahsen ben o kanaatteyim.” 

 

Son Güncelleme: 30.08.2019 12:21
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Murat boz 2019-08-29 22:46:27

Cübbeli Ahmed hoca sonuna kadar haklı.

Misafir Avatar
murat boz çakalına 2019-08-30 12:23:32 @Murat boz

bu nasıl müslümanlık senin ki, müslümanlar hakkı gördümmü tabi olur. cübbelinin ortaya çıkan onlarca yalanı, iftiralarına rağmen hala nasıl peşinde gidersiniz. yazıklar olsun siizin gibi insanlara ki adınız müslümanda sizinle aynı yeri paylaşmak zorunda kalıyoruz ne yazık bize

Beğenmedim! (2)
Avatar
ÇOLUK ÇOCUĞUNUZDAN ÇIKAR BU İFTİRALAR 2019-08-30 18:41:02

ALLAH TAN KORKUNUZ YOK MU SİZİN FİTNE SİTESİ.
ALLAH IN HÜCREYE Mİ İHTİYACI VAR BEDENE Mİ?
KÜN FE YEKÜN .BİTTİ.
HATTA BUNA BİLE İHTİYACI YOK.
SEBEPSİZ DE HALKEDER.
SOYSUZLAR.DİN TAHRİFÇİLERİ SİZİ.
ADMİNİN YORUMU: SİZ TARİKATÇILAR HEP Mİ AHKAMSINIZ? GERİZEKALI ORADA KENDİ KENDİNE Mİ OLDU DİYOR ÖKÜZ... NİHAYETİNDE O ŞEKİLDE YARATMADA ALLAHIN İZNİYLE OLUYOR

Misafir Avatar
huma kuşu 2019-09-05 10:16:31 @ÇOLUK ÇOCUĞUNUZDAN ÇIKAR BU İFTİRALAR

admin iyi sallamışsın.Allah c.c her nasıl yaratmışsa hz isa.a.s. babasız yaratmışdır. bahse konu siz doğru söylüyor olsa idiniz ve mehmet okuyanın heyulası dopru olsaydı kur an ona babasız yaratıldı demezdi. zira o tür döllenmede erkesiz bir döllenme değildir. halbuki hz. meryem annemiz tamda böyle babsız erkek dölleme olmaksızın meydana gelen bir şeklilde h.z. isa.a.s. a gebe kalmıştır.her şeyi maddede arayanların akılları gözlerine inmiştir.onların gözleri ise manaya karşı kördür.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
pirifani 2019-08-30 22:11:06 @ÇOLUK ÇOCUĞUNUZDAN ÇIKAR BU İFTİRALAR

Allahin hucreye mi ihrtiyaci var diyorsiniz ama corekotuna ihtiyac var diyenlere laf etmiyorsiniz.Allah sah damarinizdan daha yakinim derken,dua edin icabet edyim derken,yalniz benden isteyin derken yalniz bana siginin derken aracisiz olmaz diyenleri tekfir etmiyorsiniz.herhalde siz din tahrifcilerini yanlis yerde ariyorsiniz.din tahtrifcilerinin tam icindesiniz de farkinda degilsiniz.zarari en buyuk olacak zumre siz degil misiniz?

Beğenmedim! (3)
Misafir Avatar
pirifani 2019-08-30 22:06:07 @ÇOLUK ÇOCUĞUNUZDAN ÇIKAR BU İFTİRALAR

evet ol deyince olur ama bize gore dokuz ayda olur.yidizlar galaksiler de milyonlarca milyarlarca senede olur.ama neticede hepsi de ol deyince olur ve hepsinin de uydugu tabiat yasalari var.alti gunde yaratir ama hangi alti gunde yaratir.eski mufessirler dunyanin duz oldugu hukmunu cikarmislar hatta bizim cocuklugumuza kadar boyle dusunen ve inananlar vardi.hatta aya gidildigini inkar edenlerin de kaliplasmis ekol onyargilarini dinin aslindan zannetme hastaligi koca koca alimlerde bile olabiliyor.her isinize gelmeyeni ona buna calismakla suclarken hristiyan evrim karsitligi literaturunu turkiyeye tasiyan oktarin kime calistigini sorgulamiyordiniz.Allah sapkadan tavsan cikarmaz.

Beğenmedim! (3)
Avatar
pirifani 2019-08-30 07:32:43

ortacag hristiyanlari mi dediniz?cubbelinin muadilleri hristiyanlik icinde gunumuzde de pek cok.sebeb muhtemelen dini meslelerde aklin gerektigi gibi kullanilmamasidir. bircok yuksek tahsilli insan o seviyeye gelmek icin akil mantik sinirlarini zorlayip mesleginde de basarili olurken din denince hurafeyle yetiniyor.daha ziyade oyle olmasi gerektigine inaniyor.tabi ki bunda geleneksel din algisi ve bundan beslenen tarikatlerin payi buyuk.kalin kalin ciltlerce ders kitabini ezbere yakin ogrenen insnalar mesele dine gelince fis diye sonuyorlar.kaldi ki yukardaki meseleyi seneler once bayraktar bayrakli da dillendirmis zehir sacan tarikat mensublari zehirli sitelerinde ona da saldirmislardi.

Avatar
Gerçekler ne yazık ki acıdır 2019-08-30 13:00:14

cübbelinin porno videosu var. cübbeli, şeytandan da öte soysuz bir varlıktır

Avatar
pirifani 2019-08-29 14:40:16

cubbeli ve hempalari hz isanin babasi hz muhammeddir diyen guleni bu iddasindan dolayi elestirdiler mi? hz ademin babasi hz muhammed diyen bir sapiktan bunu bekleyebilir miyiz?

Avatar
Bitlisi 2019-08-29 21:26:54

Türkiye de Cahil Prof merkebler dolu

Avatar
cuneytsonmez 2019-08-30 17:18:56

mehmet hocama rabbim uzun ömürler versin.mükemmel tespiler.cok istifade ediyoruz.duacıyız...

Avatar
ahmet malin 2019-09-02 20:48:37

bu insanlar gerçekten haddini çok aştı. saldırmak istesinler yeter. herşey ters yüz edip anlıyorlar. bakara suresinde sabiileri, hristiyanları, yahudileri müjdele içerikli ayette iyilik eden şeklinde ayeti dahi açıklasanız. ucunu bucağını kesil ahaa mehmet okuyan müslüman olmasa da herkesi cennete soktu diyorlar. oysa adam müslüman olmayan ve müslümanlıktan habersizken şirk koşmamış günah işlere tevessül etmeyip iyilik edenleri allahü alem cennetine koyacağını söylüyor şeklinde açıklıyordu. yani bunlar utanmasa allaha ve bile akıl öğretecekler

banner312

banner298