İmam ve müezzinlerden özel istirham!

İçimizde azımsanmayacak derecede kripto Yahudi, Hristiyan ve kimliğini gizlemiş epey bir rum ve ermeni olduğu bir vakıa. Bunlar Müslüman isimleriyle ortalığa çıkıp ezan sesinin fazlalığından hareketle ezanın kutsiyetinin bozulduğunu iddia ile büyük bir şeytanlık içindeler. İmam ve müezzinlerden istirhamımız bu şeytanlara laf bırakmadan hoparlörlerinin sesini 80 dB'ye getirmeleridir.

İmam ve müezzinlerden özel istirham!

İçimizde azımsanmayacak derecede kripto Yahudi, Hristiyan ve kimliğini gizlemiş epey bir rum ve ermeni olduğu bir vakıa. Bunlar Müslüman isimleriyle ortalığa çıkıp ezan sesinin fazlalığından hareketle ezanın kutsiyetinin bozulduğunu iddia ile büyük bir şeytanlık içindeler. İmam ve müezzinlerden istirhamımız bu şeytanlara laf bırakmadan hoparlörlerinin sesini 80 dB'ye getirmeleridir.

18 Eylül 2018 Salı 23:30
İmam ve müezzinlerden özel istirham!
banner310

Bu günlerde kripto Yahudi ve Hristiyanlar ezandan  oldukça rahatsızlar. Adamın adı Ahmet, Mehmet, Kemal, Hasan, Hüseyin ama soyuna baksan bir kuşak ötesi ya var ya yok. Az daha araştırsanız ilgili vatandaşın nüfus idaresini ya su basmış ya yanmış kütükler bir şekilde kül olmuş. 

Kriptoların gazına gelen kendi vatanına, dinine, bayrağına yabancılaşmış yerlilerin de hakkını yemeyelim. Onlar da kriptolara taş çıkartırcasına gavurlaşmışlar. 

Buldukları her kenarda köşede, mikrofon önünde veya sosyal medyada bu kriptolarla yerli gavurları bir ezan rahatsızlığıdır almış gidiyor. 

Ezanın okunmasını engelleyemeceklerini bildikleri için kırk takla bin bahane bari hoparlörden okutmayalım derdindeler. Bahaneleri ise dillere destan:

Efendim çevre İslam ülkelerinde yalın sesle ezan okunuyormuş. Aman ne takvalı bir okuyuşmuş da mikrofon ezanın kutsiyetini bozuyormuş.

Geçenlerde bir yerde ezanı imam kendi sesiyle okuyormuş da arkadaşla bir mest olmuş bir mest olmuşlar. Sormayın gitsin... 

Sormuşlar niye hoporlörden  okunmuyor ezan?

Elektrikler kesikmiş de ondan...

Aman ne sevinmişler ilk kez elektrik kesildiğine...

İlk kez ezandan bu kadar mest olmuşlarmış.

Bunu diyen gerizakalı ezanın kutsiyetinden mest oluyor ama camide namaz kılmayı nedense akledemiyor. 

Yerseniz tabi...

Bu kriptolarla içimizdeki gavurlaşmış müslümanların diğer bahanesi de bebekler sabah namazında ezan okununca irkilerek kalkıyor, uykuları bölünüyormuş.

Yalanın da bu kadarı...

Avrupa'da kilisenin çan sesinden gavur çocukları rahatsız olmuyor ama Türkiye'de okunan ezandan müslüman bebekler rahatsız oluyormuş. 

İyi ya! Uyanan bebekle birlikte kalkar sabah namazı kılarsınız. 

Külli yalan!

Ezan sesinden bir bebek rahatsız olduğunu da bu kriptolardan öğrendik. Şahsen evim caminin tam karşısında... 

12 kattan oluşuyor ve 44 daireli...

Sitede yoksa en az 10 bebek, 14 çocuk var ama daha ezan sesinden uyanan çocuk görmüş duymuş değilim.

Amaç ezan rahatsızlığı da değil İslam düşmanlığı...

Bir de İslam sevgi dini... 

Ezan sesi, insanı dinden imandan ediyor diyen gavurlar var. 

Ezanların hoporlörden okunmadığı ve türkçe olarak seslendirildiği dönemde "Kaç kişi Müslüman olmuş" diye bir araştırma yapıyorsunuz. 

Bir de ezanların arapça olarak hoparlörden okunduğu dönemde "Kaç kişi dinden çıkmış" diye bir araştırma yapıyorsunuz. 

Sonuç herkesin gavurluğu da müslümanlığı da kendine...

Kimsenin ezana bakıp ne dine girdiği ne de dinden çıktığı görülmüş değil.

Ama ezanın tegannisiyle mest olup dine görenler epey fazla...

Haa bu arada!

İnsan kulağını tırmayalayacak, yeri göğü inletecek şekilde rahatsız edici bir ses ile verilen ezanların da milleti rahatsız ettiği bir vakıa..

İmam ve müezzinlerden istirhamımız lütfen hoparlör sesini 80 dB'den fazla açmayınız ki mahallenin köpekleri uyanıp ulumaya başlamasın. 

Sonra araya karışan köpek sesinden ezan sesi duyulmaz oluyor. 

İşte ezan sesinden rahatsız olan uyruğu ve dini belirsiz bir vatandaşın Müslümanları aptal yerine koyup cambazlık yaptığı o yazı:

AntalyaSonhaber'den konuk yazar Binali Efe'den

Bir zamanlar Ezan hoparlörsüz okunurdu. Klasik tarzda okunduğu için hiçbir ses kirliliği olmazdı. Yani “hoparlör çıktı ezanın kutsiyeti bozuldu.
Bugün öylemi?
Zaruri ihtiyaç olmamakla beraber. Birbirine çok yakın cami ve mescitlerde kullanılan hoparlörlerin birbirine karışıp ses kirliliği yaratmasının ve ezanın kutsiyetinin bozulmasına sebep teşkil ediyor.
Diyanet’in Devlet bütçesinden yıllık almış olduğu Sekiz buçuk Milyar Liralık dev bütçe nerdeyse Sekiz bakanlık bütçesine eş değer. Ayrıca toplamış olduğu bağışlarla Türkiye Cumhuriyeti’nin en büyük imparatorluğu gibi…
Devasa bir kurumun amacı dini sevdirmekse eğer; yapacağı tek şey tarafsız bir kamuoyu araştırması yaparak Ezanı nasıl okunması hakkın da bilgi alması gerekmez mi?
Sabah Ezanı okunurken kundaktaki çocuklar irkilerek korkular içinde nasıl uyandıklarını birçoğumuz şahidiz.
Beş vakit Erzan’ın hoparlörle okunması, ses kirliliği yanı sıra, birçok insan rahatsız ederken şöyle bir soru akıllara geliyor; “Maksat üzüm yemek değil bağcı dövmek” gibi geliyor akıllara. Yani diyanet ne yapmaya çalışıyor? Amaç dini sevdirmekse eğer; ses kirliliğine son vermesi gerekmez mi?
Diyanettin niyeti nedir bilmem ama bildiğim bir şey var, Ezan böyle okunmaya devam edilirse sevgi ve saygı içeren dinimiz sevgisizliğe doğru gideceğidir.
Ha… Birde ezan merkezi camilerde okunsa dahi bile; çok yüksek volümlü olması nedeniyle ciddi uyumsuzluk söz konusu. Ya hoparlörsüz okunmalı ya da çok düşük desibel kullanılmalı.
Halen anlayamadığım bir konu var. Eskilerde kol saati yoktu, radyo yoktu, cep telefonu da yoktu. Ama “Aklı namazda olanın kulağı ezanda olur” diye bir atasözümüzü hatırlatmak isterim…
Geçenlerde Edremit Güre’de termal otel sahibi Mehmet Malibor arkadaşımı ziyarete gitmişken birde Asos Antik kalesine ailece gittik. Tarihi kaleyi görmenin keyfini yaşarken, panoramasıyla harika görünen harabeleri izleyerek çayımızı yudumlarken hemen karşımızda bulunan camiden tadını unutmuş olduğumuz çıplak sesle okunan Ezanı duyunca ben gibi kahvede oturanların hepsinin gözlerinde ki mutluluk ifadesini görmek neşeme neşe kattı. Hoparlörsüz okunan ezanın sebebini sorduğumda “elektrik kesintisi olduğu için müezzin çıplak sesle okudu “dediler.
Ezanın çıplak sesle okumasına sebep olan elektrik kesintisine ilk defa çok ama çok sevindim.
İran ve Mısır başta olmak üzere yanı başımızda olan Kuzey Kıbrıs dahil Ortadoğu ülkelerinin birçoğunda ezan tıpkı daha önceleri bizde olduğu gibi çıplak sesle okunuyor olması sizce onlar dinsiz mi? veya biz onlardan daha çok dindar mıyız?
Müslümanlar orta ve yeni çağı aydınlatırlarken ezan hoparlörlerle mi okunuyordu?

Ezan kulağa hoş gelmeli ve güzel sesli müezzinler okumalıdır. Namaz kılmayanlar bile huşu içinde dinlemelidirler.
Eskilerde çıplak sesle okuna ezanı dinleyen yabancılar Müslüman olurlardı. Şimdi dinleyenler kulaklarını tıkıyorlar
Diyanet hoparlör zulmünü acilen durdurmalıdır.
Ezan çıplak sesle okunmalı, eski kutsiyetine kavuşturulmalıdır.
Ezanla ilgili yazımdan dolayı beni ezan düşmanı ilan edecekler şunu iyi bilmelidirler ki; dini kirleten yüksek desibele ezan okundukça hep karşı olacağım. ta ki;  hoparlörler susuncaya ve çıplak sesle ezan okunuluncaya dek. Devam edeceğim. Bilinsin isterim…

Kaynak: DiNiHABER.C0M / Özel İçerik

Son Güncelleme: 19.09.2018 23:42
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Zeki Maboçzade 2018-09-19 09:41:41

camilerin depoları höparler mezaelığına dönüştü.anfiler mikrofonlar cabası. ah bu iş bilmeyen israfçılar ahhhh...

Avatar
Murat YİĞİT 2018-09-19 10:31:47

Mukaddesatımızın tamamına olan düşmanlığını,kinini şu cümlede ne de güzel kamufle etmiş. "Diyanet hoparlör zulmünü acilen durdurmalıdır." Aslında Ezan-ı Muhammediye'yi zulüm olarak niteliyor.

Avatar
Yücel yalçın 2018-09-19 14:06:08

Ezandan rahatsız olan cami yanından ev almasın defolsun gitsin

Avatar
Kul 2018-09-19 14:57:58

İyiki sövmek günah...

Avatar
Arkadaş 2018-09-19 07:05:32

Peki hoparlörden çıkan sesin kaç desibel olduğunu nasıl bileceğiz? Nasıl ayarlayacağız? Müftülük bu konuyla alakalı hiçbir şey demedi bize demezde. Bizim müftü anca bize parmak sallıyor emirvari konuşuyor. Bu tür şeylerin umrunda olduğunu pek sanmıyorum.

Misafir Avatar
imam 2018-09-27 01:22:04 @Arkadaş

akıllı telefona desibel çlçer indir o kadar

Beğenmedim! (0)
Avatar
Alim 2018-09-19 07:20:53

Yasal Sendika iltisak mı?

Avatar
Muzaffer okur 2018-09-19 09:05:32

Höşt

Avatar
Bamsı 2018-09-21 13:07:37

Evin dibinde disko var sabaha kadar çalıyor kimsede tik yok 5 dk ezan dedi mi zıplayınız ölünüzü camiden kaldırmayın hasara bide diyanetle problemi varsa anıtkabire gitsin neden kurulmuş sorsun ataturke