İtibar suikastçısı Cübbeli, Diyanet Tefsiri ve komisyonuna yalan ve iftiralarla saldırdı

Ramazan Ayvallı'nın pek muhterem hocası Cübbeli Ahmet isimli bid'at ehli şahıs Diyanet Tefsirini karalayıp utanmadan tefsir komisyonunu FETÖ'cü ilan etti. Oysa tefsirde ilgili bölümler Cübbeli'nin iddiasının aksine...

İtibar suikastçısı Cübbeli, Diyanet Tefsiri ve komisyonuna yalan ve iftiralarla saldırdı

Ramazan Ayvallı'nın pek muhterem hocası Cübbeli Ahmet isimli bid'at ehli şahıs Diyanet Tefsirini karalayıp utanmadan tefsir komisyonunu FETÖ'cü ilan etti. Oysa tefsirde ilgili bölümler Cübbeli'nin iddiasının aksine...

20 Mayıs 2017 Cumartesi 18:42
banner310

Kutlu Doğum Haftası’nın FETÖ tarafından ihdas edildiğini savunan Cübbeli Diyanet İşleri Başkanlığı Genişletilmiş İstişari Toplantısında alınan kararlar karşısında öfkelenirken tüm cehaletini de ortaya koydu.

Kendi inandıkları atalar dinin içinde boğulup kalan Cübbeli ve taifesi İslam ahlakını bir kenara bırakıp her zaman olduğu gibi iftira ve çarpıtmalarla halkı zehirlemeye devam ediyor.

Kendi hurafe tefsirlerini cemaat tabanı dışından kimsenin tenezzül edip bakmadığını gören bid’at ehli bu defa da Diyanet’in hazırladığı halkın beğeniyle satın aldığı tefsire saldırdı.

CÜBBELİ YALAN VE İFTİRAYA DOYMUYOR

İlimden yoksun Cübbeli, Kutlu Doğum Haftası ile Diyanet’in verdiği kararı hazzetmeyip Diyanet’in itibarını zedelemek için bu defa da, Diyanetin hazırladığı tefsirde geçen, “Şüphesiz, inananlar, Yahudi olanlar, Hristiyanlar ve Sabiilerden Allah'a ve ahiret gününe inanıp yararlı iş yapanların ecirleri/mükâfatları Rablerinin katındadır. Onlar için artık korku yoktur. Onlar üzülmeyeceklerdir de." (Bakara, 2/62) ayetinin tefsirini çarpıttı.

Cübbeli Diyanet’in tefsirinde “Hristiyan ve Yahudilerin de cennete gireceğinin savunulduğunu” iddia ile müritlerinin nazarında Diyanet’i küçük düşürme derdine düştü. Görüşüne destekle de Abduh’un “Hristiyan ve Yahudilerin cennete girebileceğini, söylediğini” belirtti.

Oysa bu görüş Abduh’un görüşü değil Allah’ın kendi lafzında buyurduğu bir görüştür. Ayet gayet açık ve net bir şekilde Yahudi, Hristiyan ve Sabiilerden iman edip yararlı iş yapanların ecirlerinin Allah katında olduğunu belirtmektedir. Bu ecir nasıl ve ne şekilde verilecektir? Kapsamı nedir? En güzelini Allah bilir deyip konu ile ilgili Diyanet Tefsirinde geçen Taberi hadisini aynen naklediyoruz:

“Tefsirlerde bu âyetin iniş sebebi olarak şu olay anlatılmaktadır: Sahâbeden Selmân-ı Fârisî daha önce Hristiyan olmuş ve bir süre Hristiyanlarla birlikte yaşamıştı. Hz. Peygamber’in hicretini takiben o da Medine’ye gelip İslâm dinine girmiş ve arkadaşlık etmiş olduğu Hristiyanları ve onların amellerinden gördüklerini Hz. Peygamber’e anlatmış, Hz. Peygamber de “Onlar İslâm dini üzere ölmediler” buyurmuşlardır. Selmân diyor ki: (Hz. Peygamber böyle buyurunca) dünyam karardı. Sonra Selmân hıristiyanların (dinî hayatlarındaki) gayretlerini de anlatmış, bunun üzerine “Şüphesiz, iman edenler; Yahudilerden, Hristiyanlardan ve Sâbiîler’den de Allah’a ve âhiret gününe inanıp sâlih amel işleyenler için rableri katında mükâfatlar vardır. Onlar için herhangi bir korku yoktur; onlar üzüntü de çekmeyecekler” meâlindeki âyet inmiştir. Ardından Hz. Peygamber Selmân’ı çağırıp şöyle buyurdu:  “Bu âyet senin arkadaşların hakkında indi. Kim benim peygamber olarak geldiğimi işitmeden önce Îsâ’nın dini ve İslâm üzere ölürse o hayırdadır. Ama bugün kim beni işitir de bana iman etmezse o da helâk olmuştur”

Konu ile ilgili rivayetleri aktarıldıktan sonra Cübbeli’nin iftiralarının aksine Diyanet kendi görüşünü beyanla “Uhrevî kurtuluş konusunda Kur’ân-ı Kerîm’in ısrarla üzerinde durup vazgeçilmez gördüğü şartlar, Allah’ın varlık ve birliği ile âhirete inanmak, Hz. Muhammed’in peygamberliğini ve öğretisini tanımak, Allah’ın razı olduğu güzel işler yapmaktır (özellikle bk. Bakara 2/136-137; Nisâ 4/47, 116, 136, 150-152, 171-173).” demektedir.

Görüldüğü gibi Diyanet, tefsirinde Yahudi ve Hıristiyanların FETÖ’nün iddialarının aksine cennete girme şartlarını sıralarken Hz. Muhammed (as)’a inanmakla birlikte sair iman esaslarını kabul etmeyi vurgulamıştır.

Yalan ve iftirada sınır tanımayan Cübbeli, tüm iftiralarının yanına yine ustaca bir algı operasyonu ile müçtehit imam Hayrettin Karaman’ın adını anarken tarikatlar ve mevcut cemaatlerin yanlışlarını ortaya koyup kendilerini çek etmelerini isteyen Müftü Mustafa Çağrıcı’nın da adını anarak onlarla birlikte tüm tefsir komisyonunu FETÖ’cü ilan ederek itibar suikastinde bulundu.

Kaynak: DiNiHABER.C0M / Özel İçerik

Son Güncelleme: 20.05.2017 18:52
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Halili 2017-05-20 20:34:59

Dini haberler de iyi bir fetöçü

_____ADMİNİN YORUMU___ AHİRETTE NE YAPACAKSIN SOYSUZ İT...

Avatar
Muttalip GÜNGÖREN 2017-05-20 22:42:10

bu cüppeli hakikaten salak ve de manyak be... bundan din öğrenenin vay haline....

Avatar
Ahmet hoca 2017-05-20 19:45:42

Bu cübbeli milletin başina bela arkadas

Avatar
Abdullah Uymaz 2017-05-20 19:56:36

Tevbe süresi 34. Âyeti Kerimeyi okuyunca aklıma bunun gibi din tüccarları aklıma geliyor.

Avatar
Kerim 2017-05-20 23:00:29

___ADMİNİN YORUMU___ KERİM EFENDİ! SEN GİT CÜBBELİYE DE Kİ, O KASET NEYİN NESİ...

Avatar
Faruk 2017-05-21 04:29:20

sizin verdiğiniz ayette bahsedilen hıristiyanlar kuran gelmeden önce hz isanın dini üzere yaşayanlar kastedilmektedir. yahudi veya hıristiyan, müslüman olmadığı sürece cennete giremez. açın beyyine suresi 6. ayetine bakın.

Avatar
Nedim 2017-05-21 15:00:39

Cübbeli haksızsa onun değilse sizin Allah belanızı versin mi

____ADMİNİN YORUMU___ CÜBBELİ Mİ ÖĞRETTİ SANA BEDDUA ETMEYİ.. TARİKATLARDA BUNLARI MI ÖĞRENİYORSUNUZ... HALA ÖĞRENEMEDİN Mİ CÜBBELİNİN VATİKAMIN ADAMI OLDUĞUNU..

Avatar
Fatih 2017-05-21 20:57:38

Admin millete hakaret etme kendi adın olan it kelimesini başkasına söyleme.millete âhirette neyapacan diyon sen millete soysusuz it diye hakaret ediyon sen neyapacan ahirette hakaretlerinden ahirete nekadar inandığin belli.
ADMİNİN YORUMU: ADAM OL! AKILLI YORUM YAZ Kİ ADAM GİBİ CEVAP AL. İNSANA İNSANCA, İTLERE ANLADIĞI DİLDEN CEVAP VERİLİR BU SİTEDE...