Skandal ortaya çıktı! Hurafeciler Diyanet İşleri Başkanı'nı Hedef Almış!

Dinihaberler.com bir skandalı daha ortaya çıkardı. Bid'at ehli olanlar Mehmet Görmez'in görevden alınmasının teklifini sunmuş.. İşte ayrıntılar...

Skandal ortaya çıktı! Hurafeciler Diyanet İşleri Başkanı'nı Hedef Almış!

Dinihaberler.com bir skandalı daha ortaya çıkardı. Bid'at ehli olanlar Mehmet Görmez'in görevden alınmasının teklifini sunmuş.. İşte ayrıntılar...

21 Mayıs 2017 Pazar 00:18
Skandal ortaya çıktı! Hurafeciler Diyanet İşleri Başkanı'nı Hedef Almış!
banner310

Haricilerin mızrak ucuna Kur'an takdığı gibi mızrağa dönmüş dillerinin ucuna Kutlu Doğum Haftasını asan bid'at ehli dört bir koldan Diyanet'e saldırıya geçti.

Diyanet'in yurt içinde olduğu kadar yurt dışı çalışmalarından rahatsız olan Vatikan'ın Türkiye temsilcileri milleti Peygamber hassasiyeti maskesi ile kandırırken arka planda pis niyetlerini devreye soktular.

Prof. Dr. Mehmet Emin Özafşar'ın görev süresinin uzatılmamasının sarhoşluğu ile ne dediğini ve neyi paylaştığını farkedemeyen hurafe ehli girdikleri sarhoşlukla bu gün bir taraftan sevinç çığlıkları attı. Diğer taraftan da "Özafşar yetmez. Görmez'in de kellesini isterük!" deyip tepindi.

Daha önce sık sık dile getirdiğimiz gibi ilim ehlini halkın gözünden düşürebilmek adına tekfir ve yaftalama silahını kullanan Vatikan'ın bid'at ordusu, aynı silahı Özafşar ile Görmez için çalıştırıp alıştıkları şekilde, "İrancı, modernist, reformcu, vahhabi, selefi..." gibi yaftaları yapıştırmaktan geri durmadı.

Hatta bid'at ehline sığınan bir yazar hızını alamayıp Özafşar'ı derinlerin adamı bile ilan etti.

Oysa ehli bid'at yola Kutlu Doğum Haftası için çıkmıştı. Sonuca baktığımızda pek de hafta derdinde olmadıkları açıkça anlaşıldı.

Peki, bu tezgah nasıl çalıştı?

Hariciler önce Kutlu Doğum Haftası'nın günü üzerinden algı operasyonuna giriştiler. Koca koca Profesörlerin haftanın ne amaçla kutlandığını bilmemeleri zaten mümkün değildi. Hepsi adı gibi Kutlu Doğum'un Mevlid Kandili'nin alternatifi olmadığını biliyordu. Amaç bir taşla iki kuş vurmaktı. Bir taraftan Diyanet halkın nezdinde yıpratılacak diğer taraftan da ilim ehline milletin küfretmesi ve aşağılamasının önü açılacaktı. Son merhalede tutarsa Görmez'in görevden alınması talep edilecekti.

Son şık bid'at ehlinin pek hatırında yoktu. Ama bu fırsatı ehli bidate, hükümette olmasına rağmen ehli bidatle irtibatını en üst seviyede sürdüren Mahmut Paşa sundu.(Abdülhamid filminde ikili oynayan ama oynamayı bilmediği için işi ağzına burnuna bulaştırıp bir çok kişinin işine ve hayatına neden olan Mahmut Paşa) 

Mahmut Paşa zaten yetiştiği ocak itibariyle ilim ehlini pek sevmez, hurafeye yatkın bir yapıda idi. Hurafecilerle muhabbetin koyulaştığı bir anda Mahmut Paşa, yaptığı yanlış bir çıkışla Özafşar'ın görev süresinin uzatılmamasına giden süreci tetiklediğinin farkında bile olmadı.

Mahmut Paşa hem yanlış yapmış hem de yanlışına ilim ehlinin de amin demesini beklemişti. Ama Diyanet İşleri Başkanı Din İşleri Yüksek Kurulu ve geniş bir İlahiyat taifesinden katılan alimler Genişletilmiş İstişari Toplantıda sağ duyulu bir şekilde oynanan oyunun farkına varıp haftanın adını "Siret" yapıp yola devam dedi.

Mahmut Paşa ve ehli bid'at, olayın İslami/toplumsal boyutunu düşünmeden kendi tabanlarının gözünde küçük düşmenin şaşkınlığı ile öfke krizine girdiler.

İlim ehlinin vakur ve dik duruşu ülkeye güven iken bunlar tehdit olarak algıladılar. 

Kararlar onlarca alimin istişaresi ile alınmışken bunlar, uyanıklık yapıp alınan karar Mehmet Görmez ve M.Emin Özafşar'ın şahsi kararı gibi gösterip propagandaya başladılar.

Öyle yapmalıydılar. Çünkü istişari kurulda halkın sevip saydığı pek çok alim vardı. Gerçek ortaya çıkarsa millet, kendilerine dönüp bu kadar alim bilmiyorda hurafeci 3 soytarı mı biliyor herşeyi diyecekti.

Nihayetinde alınan karar "Reformistlik, vehhabilik, reformculuk, İrancılık..." ise bu kararın altında imzası olan tüm alimler bu yaftanın muhatabı idi.

Soluğu, Cumhurbaşkanlığında aldılar. 

Mehmet Görmez konusunda emellerine ulaşamadılarsa da Özafşar hususunda emellerine ulaştılar.

İşin arka planında ne oldu bitti şimdilik muamma...

Ama görünen o ki kazan kaldıran Yeniçerilere bir sadrazam kurban verildi. 

Kurban almaya alışan Yeniçerilerin burada durmayacağı biliniyorsa da tarihi bir vakıadır ki kelle isteyenler hiçbir irade tarafından hoş karşılanmazlar. 

Yeniçeriler epey kelle almışsa da nihayetinde toptan kaldırılmakla karşı karşıya kalmışlardır.


 

Kaynak: DiNiHABER.C0M / Özel İçerik

Son Güncelleme: 21.05.2017 00:34
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
İbtahim 2017-05-21 02:02:42

Arkadaşlar ortada görevden alma diye bir şey yok sadece bitmiş olan görev süresinin başbakan ve cumhurbaşkanının insiyatifi doğrultusunda görev süresinin uzatılmaması.haberinizin içeriğine bakıldığında başbakanı ve cumhurbaşkanını haricilikle,vatikanın temsilciliği,hurafelikle,vatikanın bidad orduları suçlamasıyla devletin en üst kademesini suçluyorsunuz.veya başbakanın ve cumhurbaşkanının saydığınız bu gurupların "bunlarlada kimleri kasdettiğinizde meçül"etkisi altında kalarak bu kararı aldıklarını idda etmiş oluyorsunuz.bu da sizi şüpheli hale getiriyor.bu kadar yaygara kopartmanızın anlamı ne.kimin adına bu iddiada bulunuyorsunuz.devlet büyüklerine iftirada bulunmuş olmuyor musunuz.bu yaptığınız devlet büyüklerine iftiradır,saygısızlıktır.so.......

Avatar
imam hatip 2017-05-21 09:15:59

Hurafeciler dun de vardi bugun de..iktidarin yagdanligi bunlar diyanetteki zulum caginin mimarlarindan biri gitti sira fetoya saygi mektuplari yazanlarda

Avatar
imam 2017-05-21 10:35:50

___adminin yorumu___ maçlara fazla bakıyorsun galiba!

Avatar
Ahmet birinci belcika 2017-05-22 00:10:02

eey erbakan hocanin ogrencileri ozavsar hoca gibi kactane var turkiyede 100 yillik erbakan hocanin mirasi heba ettiniz yazik yazik yazik.