Spontane bir konuşmada Mustafa İslamoğlu'nun niyetini görmezden gelerek İKİ KOCADAN ARDAKALAN lafını İKİ KOCANIN ARTIĞI  şeklinde servis eden tarikatçıların şovunu tüm ülke ibret ve hayretle seyretti.

Diyanet ile birlikte epey bir zavallı bu  tiyatro karşısında tarikatların safında yer alıp İslamoğlu'na taş atmakla üzerlerindeki dini vecibeyi yerine getirmenin hazzını yaşadı.İktidara ÇAKMA EHLİ SÜNNETÇİLERDEN oy devşirme, FETÖ ile kirli  geçmişi olan zatın koltuğu muhafaza etme adına Allah'ın dinini dejenere edenlerin alkışını ve desteğini almak için Diyanet'in İslamoğlu'na vurduğunu adımız gibi biliyoruz.

Tarikatçıların çevirdiği tiyatronun arka planını bilmeyen bir çok Müslüman, sırf hedefte Mustafa İslamoğlu olduğu için nefislerini tatmin etme adına adalet duygularını kaybedip vicdanlarını tatile göndererek bu tiyatroya alet oldu.

Gerçekten dinihaber olarak tarafsız kalmak ya da aynı şekilde çoğunluk tarafında yer alıp İslamoğlu'na ateş etmek isterdik. Çok da karlı bir iş olur. Reytingde rekor da kırmasını bilirdik. 

Ağzına Hz. Hatice'yi alıp İslamoğlu'na saldıranların Hz. Ali'ye saldıran Haricilerden farkını görebilsek biz de kendisini üslubu konusunda daha dikkatli olması için uyarırdık. Ama uyaranların ağızlarında hak olmasına hak bir söz var. Lakin niyet başka...

Hem İslam'da yanlışlar bu üslup ve dil ile mi dile getirilir. Adamın ne irancılığı kaldı, ne vahhabiliği, ne de namusu iffeti. Şu üslup karşısında müslüman olan gider din değiştirir. Kur'an'ın İslam'ın neresinde var böyle küfür ve hakaretlerle bir kimsenin yanlışını dile getirmek.

Biz sorunlarımızı böyle sokak ağzıyla mı çözeceğiz?

Sosyal medya paylaşımlarından anlaşıldığı kadarıyla Nurcu, Süleymancı, Menzilci, İsmailağa, Uşşaki, Kadiri, Şii... ne kadar mezardan beslenen kefen satıcısı varsa tamamı daha önce alındığı bir konuşma ile birlikte "Zamanında bizim şeyhimize, bizim yatırımıza... şunu dediydi... Ohh olsun!" türünden sözlerle fırsatı ganimete çevirdikleri anlaşılıyor.

Mustafa İslamoğlu babamızın oğlu değil...

Tıpkı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Prof. Dr. Ali Bardakoğlu, Prof. Dr. Mustafa Karataş, Prof. Dr. Mustafa Öztürk, Atasoy Müftüoğlu, Prof. Dr. Caner Taslaman, Prof. Dr. Abdülaziz Bayındır, Prof. Dr. Hüseyin Atay, Prof. Dr. Mehmet Okuyan, Prof. Dr. Tayyar Altıkulaç, Mehmet Akif Ersoy, Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır, Ömer Nasuhi Bilmen, Ahmet Hamdi Akseki, Mevdudi, Seyit Kutup... gibi yaşayan veya vefat etmiş ama yer yer savunduğumuz İslam alimlerinin babamızın oğlu olmadığı gibi.

Saldırıya uğrayan yukarıdaki isimlere iyi baksın herkes...

Ve bunlara saldıranlara da iyi baksın...

"Kur'an meali okumak imansızlıktır... Ölmüş peygamberden yardım istenir... Kur'an okumayın kafanız karışır... Tefsir okumak sapıklıktır... Kur'an müslümanlığı sapıklıktır..." diyen tarikatçı/tasavvufçu İngiliz/Vatikan veliler ordusunun saldırdığını görüp hala bu resimden bir anlam çıkaramayan gitsin yeniden kelimei şehadet getirip müslüman olsun.

Yukarıda adı sayılan alimler ümmetin susturulan ama güçlü isimleri idi... Bu kurt isimlerin yerde yediği tekmelerle yattığını gören diğer bilenlerde tilkilik edip başını çıkarmaya korkuyor. Oyunu hala anlamadınız mı?

Birbir içinizdeki sarı öküzleri alıyorlar. Asıl hedef sizsiniz... Giden geleceğiniz... Giden çocuklarınızın geleceği... Bu iş kuru din ile sınırlı değil... Ülkeyi böyle sömürge haline getiriyorlar. Cübbe/sarık/sakal/EHLİ SÜNNET/imam GİBİ islami kavramlarla bizi aldatıyor, birbirimize kırdırıyor haçlı köpekleri...

"Mazluma dini sorulmaz" diyen peygamberin ümmeti olarak toplumsal reytingi değil Allah'ın rızasını gözeterek düşürülmek istenen İslamoğlu'na bir tekme de biz bu nedenle vurmadık... 

Vurmayacağız da...

Ta ki... 

Vatikan'ın köpeklerine ters düştüğü için değil Kur'an ve sünneti seniyyeye aykırı düştüğü, Müslümanları sattığına dair apaçık delillerle şahit olduğumuz gün vuracak... Eleştireceğiz...

"Ölen açık bir delille ölsün, yaşayan da açık bir delille yaşasın." (Enfal Suresi, 42.ayet)

Ortada hiçbir delil yokken birilerinin yaptığı gibi..."Bak bak! Bu ilerde gerçek yüzünü gösterecek..."

"Bu İran'ın adamı!"

"Bu Vahhabi!"

"Bu İslamoğlu var ya, bu İslamoğlu! Devletin derin adamı..."

"Batı çalışma grubunun adamı..." gibi zirzop laflarla bir Müslümanı hedefimize koymayacağız. 

Dikkat edin! Bu sözlerin hepsi İslam'ı arı duru anlatan tüm alimler için edildi. İslamoğlu'nun gündemde olması onu susturamamaları hala ayakta olması nedeniyledir.

Zann, İslam'da haram kılınmasına rağmen Müslümanlar zannlarıyla hareket etmektedir.

Peki şu hadisleri biz kendimize değil de kime okuyacağız ve ne zaman okuyacağız:

Bir sahabi savaşta lailahe illellah dediği halde birisini öldürmüştü. Resulüllah (sa) buna kızdı ve onu azarladı. Sahabi, ‘o bunu korkusundan söyledi’ deyince Resulüllah kalbini yarıp baktın mı, sen kıyamette bunun hesabını nasıl vereceksin!’ dedi ve öfkeli bir halde bunu o kadar çok tekrarladı ki sahabi, keşke şu ana kadar Müslüman olmamış olsaydım diye temennide bulundu. (Ebu Davud)

Bir gün Resulüllah’a kaba davranan birisi için Halid bin Velid, ‘şunun boynunu vurayım mı ya Resulüllah?’ dediğinde, ‘Hayır, namaz kılan birisi olabilir’ buyurdular. Halid; ‘öyle namaz kılanlar var ki, dili başka kalbi başkadır’ deyince Resulüllah: ‘Ben insanların kalplerini deşmek, karınlarını yarmak için gönderilmedim’ buyurdu. (Bezzar)

Birileri dinihaber.com olarak bize iyi güzel akıl/öğüt veriyorsun da peki  siz ne yapıyorsunuz? Her manşetiniz eleştiri... diyenleri duyuyor gibiyiz.

Dinihaber.com olarak biz birilerini eleştiriyoruz.

Doğrudur...

Ama dikkat edin! Biz apaçık İslam'a aykırı küfri ve şirki sözler bulunan, Fetullah Gülen gibi milleti müslüman kılığında kandıran, müslümanların kanını/inancını emen sülüklerin konuşmalarını/yazılarını kaynağını vererek/delilleriyle birlikte dile getirip ümmeti uyarıyoruz. 

Bir tek yazımızı gösteremezsiniz ki delil olmasın da biz kuru kuruya o kimseye hain/kafir/müşrik/münafık/ikiyüzlü demiş olalım.

Kendinize gelin artık!

Ortada pis bir oyun var ve bu oyuna toplum olarak düştük ve düşüyoruz...

Vatandaşa soruyorum: "Kardeşim bana bu adamı eleştirirken Kur'an ve Kur'an'a aykırı olmayan sünnete ters bir lafını/hareketini göster?"

Sükut ediyor...

Ama şunu dediler...

Ama bunu dediler...

"Kardeşim, adam onların batıl kalelerini yıktığı, kirli yüzlerini deşifre ettiği, İngiliz uzantısı olduklarını,  sakal/cübbe/sarıkla içimizde dış güçlerin uzantısı olduklarını söylediği için bu adama düşmanlar. Savaş onların savaşı sen niye bu savaşa alet oluyorsun?"

Haa! Efendim ya Mustafa İslamoğlu ajansa... Derin devletin adamı ise... İrancı ise...

Şu an elinde bir delil var mı?

Yok...

O halde sözlerine ve yazılarına bakacaksın...

Yanlış yoksa "kardeşim" diyeceksin...

Ne zaman ki ihanetleri açık oldu. O gün terketmezsen Allah'a isyan etmiş olursun. Müslümanlarla kardeşlik sözleşmesini bitirenle bizim de işimiz olamaz. 

Bir de bu yaftaların tamamı yukarıda adını zikrettiğimiz ve zikredemediğimiz her alim için edildi. Ve aynı cenahtan EHLİ SÜNNET maskeli cenahtan edildi...

Efendim ama! Fetullah Gülen de Müslüman  göründü. Sonra gerçek yüzü ortaya çıktı. İslamoğlu da sakın Fetullah Gülen gibi su koyvermesin!

Güzel kardeşim! Fetullah Gülen çıktığı günden beri İslam davası gütmedi. İslam davası üzerinden geçindi. Sonradan ihanet falan da etmedi. Sen kördün.. Sen cahildin... Sen görmeden aşık olanlardandın... Sen okumadan fikir sahibi olanlardandın... Bu yazıyı yazan ilk kez Fetullah Gülen'in eserlerini 1995'te eline aldı. Okudu ve çevresine "Fetullah Gülen bir Müslüman mahallenin adamı değil dikkat edin!" dedi. 

Çünkü eserinde İslam'a mugayir yığınla yer vardı. Zehri altın kasede ağır ağır sunan bir din taciri idi..

Ama bakmadınız... Okumadınız... Okudunuz ama eserinin içindeki İslam'a ters yerleri görecek ilimden Kur'ani bilgi ve terbiyeden yoksundunuz. 

Sizin bilgiler tarikatlardan olma, kulaktan dolma bilgilerdi. Fetullah Gülen'in de bilgileri aynı olunca bir anda doku uyuştu ve hemhal oldunuz.

Bu tiyaroya alet olan başta Diyanet olmak üzere tüm Müslümanları vicdan ve ilim muhasebesi yapmaya davet ediyoruz. 

CHP iktidarında "Türkçe Ezan, ahıra çevrilen camiler, toprağa gömülen Kur'anlar, kapatılan İmam Hatipler, düşürülen İlahiyat fakültesi kontenjanları, başörtüsü..." gibi sorunlarla oyalandınız. 

Kendinizden olan AK Parti gibi partilerin iktidarında da haçlıların maşası/uzantısı olan cemaat görünümlü yapılarca,  "Hz.Hatice'ye hakaret etti... Falan kaderi inkar etti... Filan Hz. İsa'nın nüzulunu reddetti... Falan kabir hayatını inkar etti.... hadis inkarcısı... sıratı, miracı inkar etti..." gibi Müslümanı itikaden, amelen ve fikrin ilgilendirmeyen ve zerre faydası olmayan boş tartışmalarla ümmeti meşgul edip oyalıyorlar. 

Koskoca 17 yıl geçti AK Parti iktidarında...

Bir dönün bakın Allah aşkına...

Memlekette ne konuşuldu İslam, hak, hukuk, adalet, ahlak, liyakat... gibi konularda edilen tek bir laf var mı?

Yok!..

Çünkü dilini çıkaranın dilini, başını yükseltenin başını kesip attı tarikatçılar.

Mustafa İslamoğlu'na yaptıkları gibi saldırıyor, itibarsızlaştırıyor, yanındaki dostlarını kaçırtıyor, sosyal medyada paylaşımlarını bitiriyor, yanına yaklaşanları da "Hımm! Sen de mi o adamın adamısın..." gibi laflarla yaftalayıp susturup atıyorlar. 

Bir bakın etrafınıza...

Ne kadar alim varsa mezar soyguncusu kefen satıcısı şer yapılarca tamamı susturuldu. 

Ortada hurafe/yalan/iftiralarıyla meşhur kıllı cübbeli bir şahsın saçma sapan tevil ve yorumlarıyla millet dinden imandan ediliyor.  

Bizim islamcı medyada aldığı para ve sponsorluklarla bunlara kuyruk sallıyor.

Aklınızı başınıza alın!

Vatikan'ın uzantısı olduğunu adınız gibi bildiğiniz bu şer yapılar, hem alimleri sustururak bir darbe vuruyor hem de karşınıza geçip "Bu kadar ilahiyat ve imam hatip açtınız da ne oldu, hala ahlaksızlık aynı ve hatta artıyor" diyerek ikinci bir darbe vurup tıpkı Fetullah haini gibi müslümanları medreseler adı altında açtıkları şer yuvalarına çağırıyor. Orada verdikleri hurafi bilgilerle Müslümanı müslümana kırdırtıyorlar.

Uyanın artık!

Şu oyuna alet olmayın...

Kim ne derse desin.. Sabırla dinleyin... Araştırın.. Delillere bakın... Delil olmadan kimseyi yargılamayın.. Zannla hareket etmeyin.. 

Şeytan vesvesecidir... Vesvese ile hareket etmeyin...

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
şeyma suskun 2019-08-01 10:41:40

çok doğru tespitler.... aldandık aldatıldık

Avatar
Doğruya Doğru 2019-08-01 12:03:56

Çok kapsamlı ve kıymetli bir izah olduğunu söyleyerek Allah razı olsun iyiki varsınız Allah sayınızı artırsın diye dua ediyorum. İnanıyorum ki hak mutlaka bir gün galip gelecektir. Zamanında feto elebaşısına toz kondurmayarak onu buyutenler bugün pişman olmuşsa bugün bu alçak oluşumları görmezden gelenler de yarın pişman olacaklar fakat yine kaybeden ülkemiz ve milletimiz olacak. Kur'an'ı Kerim'in tahrif edilmemiş bir şekilde elimizde olmasının şükrünü eda eder ve ona sımsıkı sarilirsak ümmet kurtulur ancak. Yoksa bu din bezirganlarina uyup Kuran'dan uzaklasirsak yani onu okuyup anlayıp uygulamaya koymazsak halimiz perişan. Bu ahlaksız mahlukat iyice gemi aziya aldı alcaklikta sinir tanımıyor

Avatar
ismail biçer 2019-08-01 10:40:44

aklımızı başımıza almazsak daha çok aldatılırız. gerçekten güzel bir yazı. bu şerefsiz tarikatçılar birbir alimlerimizi vuruyor düşürüyr. en sonra mehmet görmezi böyle yemişlerdi

Misafir Avatar
Fiik 2019-08-02 09:56:35

Menzilci nurcu diye insanlara ayıran sensin
ADMİNİN YORUMU: AYIRMIYORUZ. TANIMLANMIŞ DİNİNİZİN İSMİNİ SAYIYORUZ. ELHAMDÜLİLLAH Kİ MÜSLÜMANIZ VE DİNİMİZİN ADI İSLAM

Beğenmedim! (2)
Avatar
Mehmet karabaş 2019-08-01 12:39:22

dinihaberler doğru söylüyorsun. tarikatlar fetö ile aynı ve müslümanların zamanını boşa harcıyorlar

Avatar
fahrettin altun 2019-08-01 10:50:19

evet hepimiz kandırıldık. ama diyanetin kandırıldığını sanmıyorum. diyanet bile bile bu açıklamayı yapı tarikatçıların desteğini almak istedi ali erbaş. adam zaten hakkın değil koltuğun yanında oldu her zaman

Avatar
cafer 2019-08-01 13:26:01

bu mustafaya babası iran uşağı demiştir.siz neyin kafasını yaşıyorsunuz
ADMİNİN YORUMU: İSLAMDA EDİLLEİ ŞERİYYENİN KİTAP SÜNNET ODUĞUNU BİLİYORUM DA BUNUN YANINDA BABANIN DA DELİL OLDUĞUNU SENDEN ÖĞRENDİK SAĞOLASIN C AFER EFENDİ. SENİN KAFANLA GİDERSEK TÜRKİYEDE VE DÜNYADA NE MÜSLÜMAN KARLI NE DÜRÜST ADAM. ÇÜNKÜ BİR ÇOK BABA EVLADINDAN ŞİKAYETÇİ. AHMAK HERİF BİLDİĞİM KADARIYLA MUSTAFANIN BABASI TARİKATÇI İDİ. RABBİM EN İYİSİNİ BİLİR AMA BABASI KENDİNE BAKSIN ÖNCE

Avatar
pirifani 2019-08-01 10:55:24

imza

Avatar
leyla sümbül 2019-08-01 13:24:56

bu tarikatları çok boş insan yetiştiriyor. geçen gün bana delil diye babasını örnek verdiler. güya babası mustafa islamoğlu için sapık mı ne demiş. babalar ne zamandan beri delil oldu. bu mantıkla hz. ibrahimin de babası oğluna sapık demiş onu kendi putlarına davet etmişti. şimdi hz. ibrahimin babasına bakıp peygamberliğini inkar mı edelim. medreseler kapatılmalı bir an önce

banner312

banner298