Tasavvuf denen hurafe bataklığının ümmet üzerindeki negatif etkisi gün geçmiyor ki ortaya çıkmasın.

Bilimden yoksun tamamen batıniliğe dayalı olarak olarak ruhbanca bir hayatı dayatan tasavvufun bir sonucu olarak birileri çıkıyor ve rüyada peygamberin görüldüğünü iddia ediyor.

Birileri de çıkıp peygamberi gördüğünü iddia edene hiç şüphe duymadan inanıp itikad ediyor ve bu bilgiyi kamuoyuna aktarıyor.

Bu rivayeti yapan anlaşıldığı kadarıyla Diyanet'in bir imamı...

İmam efendinin peygambere olan hitap şekline, rüyalara olan zaafiyetine bakılırsa kendisi, bilimden uzak kalmakla batıni yorumlara teslim olup ruhbanlığın hakimiyetinde ilerleyen tasavvufun etkisindeki medreselerden yetişmiş olduğu yüksek ihtimal!

Aşağıda yaptığı konuşmanın sakatlığını sıraladığımızda bu imamın  İmam Hatip Lisesi mezuniyeti sonrası tek bir kitap dahi okumadığını, düşünmediğini, akletmediğini, sahip olduğu mesleğin dahi hakkını vermekten aciz olduğunu çok daha iyi anlıyoruz.

Diyanet'in müftüden din görevlisine varıncaya kadar personel alımını tekrar gözden geçirmesi adına bu olay önemli bir gösterge...

Maalesef Diyanet, tecvitli Kur'an okuma ve Arapça ibare çözümleme merkezli personel alımı nedeniyledir ki bu gün Diyanet'in itibarını yerle bir eden bir manzara ile karşı karşıya kaldı.

İmamın iyi niyetli olduğuna hiç şüphemiz yok!

Kendisine verilen ve sorulmayan ilmin sonucu olarak böyle bir konuşma yapan imamın masumiyetine kalben inanıyorum. 

Videodaki eksik ve aksaklıkları birlikte değerlendirelim ki Diyanet personeli her konuştuğu lafın nereye gittiğini ölçsün, biçsin ve ona göre adım atsın:

1. Hadislerin rivayeti dahi sorgulanırken peygamberi gördüğünü iddia eden kadının adı, ahlakı, nesebi, yaşam tarzı hiç dikkate alınmadan aktarmak ve bu rivayetini de peygamber üzerinden vahiymişçesine Allah'tan bilmek tam bir akıl tutulması...

Neymiş efendim "Peygamberimizin kılığına şeytan girmezmiş de rüyada peygamber olarak gördünüz şey kesin peygambermiş..." 

Al sana rivayet!

Ve bitmeyen atışmalar, kavgalar, kutuplaşmalar...

Bre akılsızlar!

Cennette Allah'ın huzurunda her türlü şarlatanlığı yapan şeytan, milletin rüyasında neler yapmaz ki...

Sen aptal olduktan sonra rüyanda Peygamber kılığına da girer şeytan, Allah kılığına da...

Yahu bir defa görülenin peygamber olduğuna inanman için gerçek hayatta peygamberi bir kez de olsa görmen lazım. 

Diyelim gerçek hayatta gördüğün peygamberi rüyada gördün.

Yetmez...

Millete anlattığında seni dinleyenlerden de birilerinin gerçek hayatta o peygamberi görmesi lazım ki senin gerçekten rüyanda peygamberi gördüğüne şahitlik etsin. 

Ne gören gerçekten peygamberi görmüş ne dinleyen gerçekte peygamberi görmüş. 

Ben rüyamda peygamberi gördüm!...

Emin misin? Gördüğün sarı çizmeli mehmet ağa olmasın sakın!

İşin diğer boyutu bırakın rüyada görülen peygamberi, görülenin rüya olduğu da şüpheli...

Dikkat edin! Rüyada peygamber görenlerin yüzde 99'u tasavvuf/ehli sünnet cenahından. 

Neden?

Çünkü bu grub rabıtacı... Rüyacı... İlhamcı... Akılsız... Düşüncesiz... Cahil... Ahmak... Budala...

Rüyalarına inandırılıp kendilerini rüyalarla çek etmeye meyilli zihin yapısıyla beynin bu ahmaklara halisünasyon gördürüp peygamber filmi seyrettirmesi yüksek ihtimal...

Bol tuz yiyen sabaha kadar kendini nehir kenarında görüyorsa; gündüzün bol bol gavs/kutup denen papaz menkıbeleri dinleyen bu zevatın gece rüyasında Allah ve Resulünü seyrettiğini söylemesi gayet normal bir sonuç.

2. Kültürün rüyalarda kendisini göstermesinin bir sonucu olarak;

Budist; beyaz elbiseler içinde ayaklarına kadar uzunan beyaz saç ve sakallı bir ihtiyar..

Hristiyan; siyah saç ve sakalları olan beyaz elbiseli yakışıklı bir genç olan İsa...

Müslüman; beyaz sarığı ve cübbesi içinde beyaz saç, çember sakal ve kısa bıyığı olan piri fani tipinde yaşlı birini görür.

Beyaz; saflık ve temizliğin sembolü olduğu için tüm din mensupları rüyalarında kendi dinlerinin kutsal liderlerini daima beyaz elbiseler, beyaz ışıklar, beyaz ortam içinde görür.

3. Regaib ve Miraç Kandili diye bir gece/kandil İslam geleneğinde olmayıp tamamen rivayet kültürüne dayalı Zerdüştlük, Hristiyanlık ve Yahudi kültüründen İslam toplumuna sirayet eden bidatlerdendir. Peygamberin rüyada görülmesinin inandırıcılığını arttırma adına hem de kandil gecelerinde üst üste görülen peygamber gerçekten güzel bir kurgu.. 

Bunu şeytan yaptıysa helal olsun şeytana! Yok şeytan yapmadı da bunu rivayet alınan teyze yaptıysa şeytana pabucunu ters giydirecek kadar palavrada/hayalde ileri giden biri demektir.

4. Virüsün dermanı ve ilacının sumak olduğunu söyleyen peygamber kadar rüyayı gören ve bu rüyayı anlatan imamın biyoloji, fizik, kimya, tıb bilgisi olmayınca haliyle sumakla suyu karıştırıp içince şifa bulanacağına dair bir inanç, haklı olarak toplumda çok çabuk taraftar buluyor. 

Oysa sumak veya benzeri bitkilerin korona veya başka hastalık için şifa olma durumu sadece bağışıklık sistemini güçlendirmesinden başka bir fayda mülahaza etmez. 

Virüs bir hücredir. Ve bu virüs yaşam enerjisini devam ettireceği başka bir canlı hücreye ihtiyaç duyar. Yani bir noktada korona gibi virüsler kene, sülük gibi başka bedenleri/hücreleri sömürmekle hayatlarını devam ettirirler. Yapılan aşılar da vücuda bulaşacak bu tür parazit virüslere karşı vücudun savunma sistemine o virüsün tanıtılmasından ibarettir.

Kızamık, su çiçeği, kuduz, veba... aşısı gibi tüm aşıların mantığında ilgili virüsün ölü veya zayıflatılmış hali vücuda enjekte edilir. Bir noktada vücudun savunma sistemine o virüsün bilgileri girilmiş/tanıtılmış olur. Vücudun aşı ile enjekte edilen o virüsü tanıyıp savunma yapması ve ilerde gerçek virüsün vücuda bulaşması durumunda daha önce kodlanan bilgiyi hatırlayarak savunmaya geçmesi aşıların temel mantığıdır. İşin teknik boyutunu ihtisas sahibi doktorlara ve alanla ilgili çalışan onlarca bilim adamına bırakıyoruz.

Yani imam efendinin bırakın sumaklı su içmeyi, vücuduna korona bulaşmış ya da bulaşacak birini sumak havuzunda yüzdürmesi dahi kendini koronadan kurtarmaya yetmeyecektir.

5. Cudi Dağına indirilen Nuh (as)'ın gemisi ve aynı dağa inen Muhammed (as) figürü, tam bir zihin yönlendirme... Yalanın inandırıcılığını arttırma adına "görülen peygamber - kandil geceleri - Nuh'un gemisinin indiği Cudi dağı.."

Cudi Dağı, Türkiye sınırları içinde.. Ve keşfedilmedik yeri kalmayan bir dağ...

Ve bu dağda Nuh'un gemisine dair tek bir kalıntı görülmüş değil. Cudi dağına oturan Nuh gemisi sadece bir şehir efsanesi...

Peygamberimizin dahi hayatıyla ilgili rivayetler binlerce sahabe şahidine rağmen tartışmalı iken Hz. İsa'dan da önce, Hz. İbrahim'den de binlerce yıl öncesinde yaşayan Nuh (as) hakkında bu tür bilgileri iddia etmek yalancılıktır, cahilliktir, Kur'an'dan uzaklıktır.

Peygamberimiz öncesinde adı zikredilen peygamberlerle ilgili tüm rivayetler uydurmadır. Biz de bu peygamberlerle ilgili olarak Allah'ın verdiği bilgi ile yetiniyoruz.

Sözün özü şu ki imam kardeşimiz çok saf... 

Çok bilgisiz...

Kendisi ile birlikte özelde Diyanet'in ve tüm Diyanet personelinin itibarını yerle bir etmiş durumda...

Genel anlamda ise imam olması nedeniyle tüm müslümanları İslam düşmanlarına karşı küçük düşürdü.

Bu kadar hata elbette iyi niyetle geçiştirilemez. 

Zaten İslam dinine sokulan tüm bidat ve hurafeler iyi niyetin bir sonucu olarak bu dine girdi/girdirildi.

İnşallah bu olay, Diyanet'e bir milad olur da personel alımlarında bilgi, kalite ve İlahiyat diplomasını esas alır. 

Diyanet ve İlahiyat; bilimden azade din anlayışının ruhbarlığa neden olduğunu görür ve gerek fakültede gerekse hizmetiçi eğitimlerinde en kısa zamanda bilim ile dini bir arada ele alarak müfredat değişikliğine giderler.

Değilse Allah muhafaza, din adamlarının ortaçağ katolik kilisesi din adamları durumuna düşüp karşısında halkın kendi Luterlerini üreteceği günler pek yakındır.

Gerçi pek yakına da gerek kalmadı.

İnternet dünyasında Diyanet ve İlahiyatçıların sustuğu, bidatlere çanak tuttuğu yerde sağolsun Müslümanların Luterleri çıkmış din adamlarına rağmen dini savunur ve anlatır/öğretir duruma geçmiş durumda...

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Haber 2020-03-29 04:14:45

Bir yanlışı düzeltirken kendin yanlış yapıyorsun cahil ibni teymiye kafalı vehhabi muhtezili kafali kirlifani kokun etrafı rahatsız ediyor bir sus artık bir defa da bilmeyiver sus

Misafir Avatar
haber rumuzlu şahıs 2020-03-29 14:44:57 @Haber

daha yorumu nereye yapacağını bilemiyorsun, pirifani gayet güzel yorumlar yapıyor ve gayet bilgili. cevap veremeyince saldırmayın. cahilin en büyük silahı saldırıdır, biliyoruz.

Beğenmedim! (1)
Avatar
Abdullah 2020-03-29 06:02:37

Yazı çok güzel tebrikler.ama üslup açısından biraz problemli.daha guzel bir üslupla yazarsaniz daha bilimsel olacaktir.ayrica diyanetin itibarını düşünmeniz çok güzel. Madem öyle son dönemde diyanetin itibarını yerle yeksan eden diyanet reisiyle ilgilide bir yazı yazın.degil mi?

Avatar
hfz 2020-03-29 14:10:31

bu adam hala görevdemi ya.. neden diyanet bunu açığa almıyr

Avatar
hilal balcı 2020-03-29 15:42:01

hala grup ve sayflarınızda dinihabere saldırıları görüyroum. siz islamı savunurken asla eğilmediniz bükülmediniz. bu olayı da engüzel açıklayan sizsizniz. allah yardımcınız olsun. tasavvuf dininin ortaya saldığı cahillerden bir cahil bu imam. tasavvufun medreselerin ne oldğunu görsünler artık

Avatar
İMAM HATİP 2020-03-29 16:31:28

personel aliminin gözden geçi̇ri̇lmesi̇ önemli̇ bi̇r faali̇yet olur ama acaba yeter mi̇?

Avatar
Şuayip 2020-03-29 20:13:36

Müslüman birine de inanmak islamiyetin bir şartıdir

Avatar
hasan 2020-03-29 21:03:36

sorgulama itaat ve düşünme, . tasavvuf bu iste şeyhleri q7 ye biner x5 biner peygamberin fakirliginden dem vururlar

Avatar
hasan 2020-03-29 21:04:19

sorgulama itaat ve düşünme, . tasavvuf bu iste şeyhleri q7 ye biner x5 biner peygamberin fakirliginden dem vururlar

banner312

banner298