Şok görüntüler! İran devrimi sonrası Haham ve ABD'li diplomatlarla kılınan ilk cuma namazı...

İran'da Humeyni devrimi sonrası kılınan ilk Cuma Namazı'nda imamın solunda cemaatin önünde yer alan Haham ve ABD'li diplomatlar devrim üzerinde şüpheler oluşturdu.

Şok görüntüler! İran devrimi sonrası Haham ve ABD'li diplomatlarla kılınan ilk cuma namazı...

İran'da Humeyni devrimi sonrası kılınan ilk Cuma Namazı'nda imamın solunda cemaatin önünde yer alan Haham ve ABD'li diplomatlar devrim üzerinde şüpheler oluşturdu.

12 Şubat 2019 Salı 00:21
Şok görüntüler! İran devrimi sonrası Haham ve ABD'li diplomatlarla kılınan ilk cuma namazı...
banner310

İran'da Humeyni Devrimi'nden hemen sonra kılınan ilk Cuma namazının görüntüleri herkesi şaşırttı.

İran'da 1979 yılında gerçekleşen Humeyni Devrimi'nden sonra kılınan Cuma namazının görüntüleri, 40 yıl sonra ortaya çıktı.

Kırk yıl önce kılınan bu namazda imâm ile birlikte (hemen arkasında) Amerikan Büyükelçisi,Yahudi Hahamı, üç de Hristiyan bulunuyor. Humeynî Devrimi'nin zaferini kutlamak için bunlar da imâmla birlikte sözde müslümanların önünde dalga geçercesine namazda en ön safta...

Güya devrim yapan Humeyni ABD ve diplomatlarını İran'dan kovmuş, ülkenin bağımsızlığını sağlamıştı.

Manzaraya bakılırsa Humeyni dahil namaz kılan imama kadar gerekli atamaları yapmış Amerikalılar; Hahamla birlikte en ön safta duruyorlar. Cuma namazının bitimini başka bir mekanda bile bekleme gereği duymaksızın ABD'li diplomatlar ile haham namazda en ön safta durmalarına rağmen cemaatten kendilerine tek bir tepki gelmiyor. 

İYİ DÜŞÜNMEK GEREK!

O gün görüntü devrimdi, ama bu devrimin arka planında Şah Rıza Pehlevi'nin Amerika'ya yanaşması sonrasında gelirleri azalan İngiltere ve yandaşı olan petrol şirketlerinin organize ettiği şii din adamları Pehlevi'nin biletini kesmişti.

4 yıl Türkiye'de tutulan Humeyni Türkiye'den verdiği emirle güya devrim yaptı. Ve ne hikmetse Humeyni Türkiye'nin desteğiyle tıpkı Fetullah Gülen'in Pensilvanya'dan idare ettiği gibi İran devrimini yönetir ve gider koltuğuna oturur. Bu gün Fetullah Gülen'i tuttuğu için kızdığımız Amerika o gün Türkiye'dir. O gün Türkiye ABD'nin kontrolünde iken nasıl oldu da Humeyni'nin İran'a müdahalesine göz yumabildi. O da ayrı bir muamma...

Humeyni ilk günler şii yapısını ön plana çıkarmayıp yaptığımı devrimi İslam dünyasına mal etmeye çalışsa da iş anayasa çalışmalarına gelince tüm hayaller suya düştü. İslamcı Humeyni ve ekibi İran anayasını tamamen "şii ve İran milliyetçiliği" temelinde oluşturdu.

Petrolle çıkılan yolda İran, şii geleneğin temsilcisi yapılmakla sonu alınmaz bir girdabın içine çekildi. Dünyada şiilerin lideri konumuna yükseltilen İran resmen İslam dünyasından soyutlanmakla kalmayıp var olan tarihi şii-sünni ateşi daha feci bir şekilde körüklenmiş oldu.

Diğer taraftan bu olayların organizatörü konumunda olan İngiltere, İsrail ile ABD; Arap-İsrail savaşında yenilgiyi tadan Müslümanların Yahudi düşmanlığını İran devrimi ile tek merkezde toplama başarısını gösterebildi.

İmam Humeyni'nin son demlerinde ve sonrasında İran, "şii ve milli" anayasanın da oluşturduğu ortamla tam bir Şii anlayışına saplanır ve bölgede Şia anlayışı hızlı bir şekilde İslam ülkelerine pazarlanır.

İmam Humeyni'nin İran'a gitmesi sonrasında aradan çok zaman geçmeden Türkiye İran'a düşman edilir. Dün besledikleri, darbe yapmasına göz yumdukları Humeyni'ye düşman olan o günkü hükumetin Allah bilir ya olandan bitenden haberi de yoktur.

İmam Humeyni'nin bilgisi dahilinde midir yoksa ona rağmen mi iş tutulur bilinmez ama kısa süre sonra devrim gerçek yüzünü gösterir ve şii-sünni geriliminde binlerce sünni ve solcu feci bir şekilde devrimin bedelini öder. Herkes devrimden ve müsebbiplerinden nefret etmektedir. Tam da işte o an... Çiçeği burnunda Saddam Hüseyin İran üzerine salınır. 8 yıl her iki ülke savaştırılır. Bu arada İran ve Irak petrolleri silah ve ortadaki boşlukta siyasi güç bulma adına yok parasına batıya pazarlanır.

Savaş biter, İran'ın o günden bugüne İsrail'e hamaset nutukları başlar. 1969'dan beri her nedense İran bir türlü İsrail'e tek bir kurşun bile sıkmaz, sıkamaz, sıktırılmaz. Ama devrimci İran ile Suriye, Yemen ve Irak'ta sünni şii geriliminin oluşturduğu boşlukta bol bol müslüman kanı dökülür.

Devrim üzerinden her islam ülkesinde gaza getirilen binlerce genç İrancı denilip hapse tıkılır. Sözde İrancıların karşısında tarikatlar ateşlendirip İrancı yaftasıyla tarikat karşıtlarına saldırtılır.

Yoğurdu üfleyerek yemek lazım bu topraklarda. Kenan Evren'e de hayır dua etmişti o gün hacım. Ama daha Evren vefat etmeden aynı hacım gaza geldiğini ancak anlamış mahkemenin yolunu tutmuştu. 

Bakalım 15 temmuz 20 yıl sonra bize ne sürprizler yapacak. Şimdilik keyfini çıkaralım tıpkı o gün devrim yapmakla sevinen Şiiler gibi...

İSLAM ÜLKELERİNDE YAPILAN DEVRİMLERİN ARDINDA VAR OLAN PETROL ŞİRKETLERİ

Kaynak: DiNiHABER.C0M / Özel İçerik

Son Güncelleme: 19.02.2019 16:18
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ihsan 2019-02-13 11:14:16

bizdeede darbeleri abd yaptırmadımı Allah kahretsin

Avatar
Ferhat Yücel 2019-02-13 09:14:30

fitne haberi!!! yaşasın ümmet, yaşasın ümmetin vahdeti, yaşasın i̇ran i̇slam cumhuriyeti, yaşasın müslümanlar!!!

Misafir Avatar
vatandaş 2019-02-22 09:48:52 @Ferhat Yücel

gerçekleri kabul zor geliyor değil mi

Beğenmedim! (1)
Avatar
Ehli Sünnet velcemaat 2019-02-13 06:55:10

Saçmalıktan başka birşey değil bu. Hangi cahil yazmış. Bir ülkeyi veya grubu sevmeyebilitsiniz ama temelsiz hiçbir gerçekliği olmayan bilgiye dayanmayan mahalle dedikodusunu makale diye yazamazsınız. Bu da cehaletinizin ve kalitenizin göstergesidir.

Avatar
Ihsan 2019-03-01 10:28:21

iran kurana ve bir çok hadise ters işler yapıyor münafık oluyor şia zaten sapık mezhep

Avatar
muaz 2019-03-06 13:37:28

ne güzel bir görüntü sıkıyorsa sizde iki tane yahudiye namaz kıldırtında görelim