2018 Yılı İlçe Müftülüğü Atamalarıyla İlgili Duyuru

Diyanet İşleri Başkanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü 2018 yılı içerinde yazılı sınav ve mülakatı tamamlanan ilçe müftülüğü adaylarının atanmasıyla ilgili bir duyuru yaptı.

2018 Yılı İlçe Müftülüğü Atamalarıyla İlgili Duyuru

Diyanet İşleri Başkanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü 2018 yılı içerinde yazılı sınav ve mülakatı tamamlanan ilçe müftülüğü adaylarının atanmasıyla ilgili bir duyuru yaptı.

11 Şubat 2019 Pazartesi 16:10
2018 Yılı İlçe Müftülüğü Atamalarıyla İlgili Duyuru
banner310

İlçe Müftülüğü için 30.09.2018 tarihinde yapılan yazılı, 22-31.10.2018 tarihlerinde yapılan sözlü sınav sonucu başarılı olanların atama işlemleri aşağıda belirtilen esaslara göre yapılacaktır:

1- Sınavda başarılı olan İlçe Müftüsü adayları, Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 25 inci maddesinin 1 inci fıkrasının (a) bendi hükümlerine göre 4 üncü sınıf ilçelere atanacaklardır.

2- Adayların 11.02.2019 tarihinden itibaren 17.02.2019 tarihi saat 23.55'e kadar yapacakları tercihlere göre atama işlemleri gerçekleştirilecektir.

3- Adayların tercihlerine göre yerleştirilme işlemi, yazılı ve sözlü sınav sonuçlarının aritmetik ortalamalarına göre yapılacaktır. Bunda eşitlik olması halinde sırasıyla,

Yazılı sınav puanı yüksek olana,
Hizmet süresi fazla olana,
Doğum tarihi önce olana,
öncelik verilecektir.
4- Adaylar 15 tercihte bulunabileceklerdir. Tercihlerinden birine yerleşemeyenler ile belirtilen süre içerisinde tercihte bulunmayanların atamaları re'sen yapılacaktır.

5- Adaylardan halen yurtdışı teşkilatında geçici görevde olanların kanuni süresi içinde görevlerine başlamaları gerekmektedir. İlçe Müftülüğü hakkından feragat ederek yurtdışındaki görevlerine devam etmek isteyenlerin, feragat dilekçelerini 20.02.2019 tarihine kadar Başkanlığımız Atama I Daire Başkanlığına göndermesi gerekmektedir.

6- Adayların atamaya esas olan 2018 yılı İlçe Müftülüğü Sınavı Başvuru Duyurusunun III. maddesinde belirtilen belgelerini, önce e-mail sonra posta yoluyla veya elden 22.02.2019 tarihi saat 18.00'e kadar Başkanlığımız Atama I Daire Başkanlığına ulaştırmaları gerekmektedir. İlgili evrakı süresi içerisinde teslim etmeyen adayların başvuruları geçersiz kabul edilecek, postadaki gecikmeler dikkate alınmayacak ve bu adayların atama işlemleri gerçekleştirilmeyecektir.

7- İlçe Müftülüğü yer tespiti ve tercih işlemleri ile ilgili bilgiler hakkında www.diyanet.gov.tr web adresinden yapılan duyuru dışında ilave bir tebligat yapılmayacak, adaylara ayrıca bir bilgi veya belge gönderilmeyecektir.

8- E-MAİL ADRESİ: [email protected]

Tercihler https://dibbys.diyanet.gov.tr web adresinden yapılacaktır.

Son Güncelleme: 11.02.2019 18:24
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.