Diyanet İşleri Başkanlığı 2018 Umre Programı

Diyanet İşleri Başkanlığı organiazsyonu ile gidecek olan umreciler Kasım ayında itibaren kutsal yolculuğa çıkabilecekler. Bununla birlikte Kudüs bağlantılı umre ve Kudüs turları düzenlenecek.

Diyanet İşleri Başkanlığı 2018 Umre Programı

Diyanet İşleri Başkanlığı organiazsyonu ile gidecek olan umreciler Kasım ayında itibaren kutsal yolculuğa çıkabilecekler. Bununla birlikte Kudüs bağlantılı umre ve Kudüs turları düzenlenecek.

22 Eylül 2017 Cuma 07:19
Diyanet İşleri Başkanlığı 2018 Umre Programı
banner310

DUYURU SAYFAMIZ İÇİN TIKLAYINIZ

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI 2018 YILI UMRE PROGRAMI

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın asli görevlerinden olan umre hizmetlerinin, irşat açısından da önemli bir fırsat ve imkân sunduğu ve uzun yıllardan beri başarıyla yerine getirildiği malumlarıdır.

Her kademedeki teşkilat mensuplarımızın özverili gayret ve çalışmalarıyla 2017 umre organizasyonunda önemli bir başarı elde edilmiştir. Bu hizmette emeği geçen tüm teşkilat mensuplarımıza en içten teşekkürlerimizi iletiriz.

Umre hizmetinin daha nitelikli ve irşat açısından verimli hale getirilmesi müftülükler ile her kademedeki personelin göstereceği çalışma ve gayretle mümkün olacağı açıktır. Umre hizmetlerinde arzu edilen hedeflere ulaşılabilmesi için aşağıdaki hususların açıklanmasına ihtiyaç duyulmaktadır.

1- Suudi Arabistan Umre Mevzuatına göre, umre mevsimi her yıl kameri aylardan 01 Muharrem'de (21 Eylül 2017) başlamaktadır. Ancak vize sisteminin açılması ve gerekli hazırlıkların tamamlanabilmesi için 2018 umre organizasyonu turlarının 2017 yılı Kasım ayı başında başlatılabileceği öngörülmektedir. Bu çerçevede hazırlanacak tüm turlarda; süre, ücret ve takvim açısından en uygun programların hazırlanmasına gayret edilecektir.

2- Önceki yıllarda olduğu gibi 2018 umre ücretlerinin de asgari düzeyde tutulmasına özen gösterilecektir.

3- 2018 umre mevsiminde, vatandaşlarımızın tercihleri de dikkate alınarak, aşağıda özellikleri belirtilen konaklama türlerinde umre organizasyonu düzenlenmesi planlanmaktadır.

UMRE DÖNEMLERİ DÖNEMLER / AYLAR

1. Dönem:1 Kasım 2017 - 15 Ocak 2018

2. Dönem: 15 Ocak - 10 Şubat 2018

3. Dönem: 10 Şubat -15 Mart 2018

4. Dönem: 15 Mart - 10 Mayıs 2018

5. Dönem: Ramazan Ayı

UMRE KONAKLAMA TÜRLERİ

S.NO

UMRE KATEGORİLERİ

KONAKLAMA

TÜRLERİ

SÜRESİ

VERİLECEK HİZMET

1

Otel

Otel

7 gün

Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği açık büfe, isteğe bağlı olarak 2 ve 3 kişilik odalarda konaklama yapılabilecektir.

11 gün

14 gün

2

Oda Tercihli

Yürüme Mesafeli

14 gün

Sabah kahvaltısı, öğle öğünü için kumanya paketi ve akşam yemeği tabldot usulü verilecektir. İsteğe bağlı olarak 2 ve 3 kişilik odalarda konaklama yapılabilecektir.

20 gün

Servisli

14 gün

24 gün

Üniversite Öğrencileri

7 gün

Sabah kahvaltısı, öğle öğünü için kumanya paketi ve akşam yemeği tabldot usulü verilecektir. 3 kişilik odalarda konaklama yapılabilecektir.

3

Ramazan Ayı Programı (Oda Tercihli)

Yürüme Mesafeli

20 gün

Sahur ve iftar yemeği verilecektir. İsteğe bağlı olarak 2 ve 3 kişilik odalarda konaklama yapılabilecektir.

Servisli

20 gün

30 gün

4

Kudüs Programı

Programla ilgili detaylar daha sonra gönderilecektir.

4- Oda tercihli yürüme ve servisli konaklama türlerinde sabah kahvaltısı ve akşam yemeği tabldot usulü olacaktır. Ayrıca öğle için kumanya verilecektir. Otel konaklama türlerinde ise sabah kahvaltısı ve akşam yemeği açık büfe şeklinde verilecektir.

5- Yürüme mesafeli oda tercihli konaklama türüne ait otellerin, Mekke'de Harem'e uzaklığı en fazla 1000 metre mesafededir. Servisli oda tercihli konaklama türüne ait oteller/binalar ise yürüme mesafesi dışında olduğundan ulaşım servislerle sağlanacaktır.

6- Üniversite öğrencilerine yönelik umre turları düzenlenecektir.
7- Kudüs bağlantılı umre ve Kudüs turları düzenlenecektir.
8- Umreye yönelik irşat, eğitim, seminer, uğurlama, karşılama, görevli istihdamı ve sağlık gibi alanlarda gerekli hizmetler verilecektir.
9- Din hizmetleri sınıfında görev yapan personelden;

Aynı dönemde en az 30 kişilik grup oluşturanlar tercihen görevlendirecektir.

Grup oluşturanlar, ayrı dönemlerde olmak kaydıyla en fazla 2. defa görevlendirilecektir.

40 kişilik grup oluşturanlara ise umre sezonunda bir defaya mahsus olmak üzere ayrıca (1) free umreci götürme hakkı verilecektir.
Umre sezonu boyunca 30 kişiyi tamamlayanlar da tercihen görevlendirilecektir.

10- Söz konusu personel tarafından umreye yönlendirilenlerin isimleri, yönlendiren her personel için ayrı ayrı oluşturulacak listelerde müftülüklerce kayıt altına alınacaktır.
11- Başkanlığımız emekli personelinden; 
kişilik grup oluşturanlar grubunun başında görevlendirilecektir. kişilik grup oluşturanlara ise ayrıca (1) free umreci götürme hakkı verilecektir.

12- Başkanlığımız ve TDV personelinden çalışanlar ve emekliler; Başkanlığımız organizasyonu ile umreye gitmek istemeleri halinde kendisi, eşi, çocukları, annesi, babası, kayınpederi ve kayınvalidesi için tercih etmiş oldukları umre programı ücreti üzerinden indirim yapılacaktır.

13- Bayan vaizler ile bayan Kur'an Kursu öğreticileri grup oluşturdukları takdirde ihtiyaç halinde kafilede bayan irşat görevlisi olarak da görevlendirilebileceklerdir.

14-  Umre organizasyonu düzenleyen seyahat acentaları ile kişisel çıkar sağlayacak şekilde işbirliği yapan personel hakkında idari ve disiplin işlemi yapılacaktır. Bu itibarla;

Seyahat acentalarına umreci yönlendirme mukabilinde kişisel çıkar sağlamaya tevessül edilmemesi, bu türden ilişkisi tespit edilenlere idari ve disiplin işlemi yapılacağının personele yazılı olarak tebliğ edilmesi,

Personelin mezkûr hükme aykırı davranmamaları için müftülüklerce her türlü önlemin alınması, konunun yakından takip edilmesi, acentalarla çıkar ilişkisine girdiği tespit edilenlerin delilleriyle birlikte derhal Başkanlığımıza bildirilmesi

Kendi imkânlarıyla umreye gitmek isteyen personelin; Başkanlık personeline sağlanan indirimden de bahisle Başkanlığımız organizasyonuna yönlendirilmesi,

Başkanlığımızca gerekli denetimin yapılmasını teminen seyahat acentaları ile umreye gidecek personelin isimlerinin derhal Başkanlığımıza bilindirilmesi,

Gerekmektedir. Bu hususlarda yaşanan aksamalardan ilgili müftülükler sorumlu olacaktır.

15- Müftülükler; bu talimatın ulaşmasından itibaren, alacakları bir onayla "Umre Bürosu" oluşturacaklardır. Büroda görevlendirileceklerin; çalışkan, liyakatli, başarılı ve daha önce bürolarda görevlendirilen tecrübeli personelden seçilmesine itina gösterilecektir.

16- Bu görevliler, şimdiden umre talebi olan vatandaşlarımızla irtibata geçerek umre hakkında gerekli bilgileri verecek ve iletişim bilgilerini alarak müftülüklerle irtibat halinde olmalarını sağlayacaklardır.

17- Umreye gitmek isteyen vatandaşlarımızın bilgilendirilmesi amacıyla, mahalli basın-yayın organlarından yararlanılacaktır. Ayrıca, Başkanlığımızca umre hakkında gönderilen afiş ve broşürler, merkezi camilere ve uygun görülen diğer yerlere asılacaktır.

18- Vatandaşlarımız Başkanlığımızın umre organizasyonunda taahhüt ettiği hizmetler doğrultusunda bilgilendirilecek, abartılı vaatlerde bulunulmayacaktır.

19- 2018 umre organizasyonu tahsilatında Başkanlığımız kurumsal banka hesabı kullanılacağından, müftülükler ayrıca hesap açtırmayacaktır.

20- Suudi Arabistan Hac Bakanlığı'nın alabileceği yeni tedbirler dikkate alınarak, 2018 Umre Organizasyonu Talimatı, umre fiyatları, umre broşür ve afişleri daha sonra gönderilecektir. Gerekli açıklamalar müftülüklere periyodik olarak ulaştırılacaktır.

21- Özel umre turları;
Başkanlığımız umre ibadetini, irşat ve din eğitimimin bir parçası olarak gördüğünden özellikle öğrenci ve meslek grupları için özel umre turları düzenlenecektir.

DUYURU SAYFAMIZ İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak: DiNiHABER.C0M / Özel İçerik

Son Güncelleme: 22.09.2017 07:41
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
R.E 2017-09-23 11:37:14

30 kişiyi buldunmu sen gideceksin başkası değil o tercihen sözü bulduğun umreciler için geçerli onlrda zaten seni istediğinden sıkıntı yok demektir

Avatar
I.h 2017-09-22 10:54:00

Personele yüzde Kaç indirim yapılıyor

Avatar
R.a 2017-09-22 20:00:14

30 kişiyi bulcam birde tercih ederlerse görevlendirilecem oylemi sonra gidipte şirket kere çalışma yım dimi

Avatar
Balkesli imamlar 2017-09-28 12:31:00

Başkanım 3o buldu mu kendim görevli 40 ı buldu mu 1free verildi personel indirimi 450 tl sağolasın hocam birde umrece diyanet hastanesi çalışırsa iyi olur bide diyanet ambulans çalışırsa eyvAllah Allaha emanet

Avatar
Muhammed 2017-11-26 19:06:27

Din görevlisi yakınlarına indirimin tl fiyatı nedir ne kadar indirim yapilir