Kur'an Kursu Öğreticilerinin tercih ve yerleştirme işlemlerine dair duyuru

Diyanet İşleri Başkanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünce Kur'an Kursu Öğreticileri isteğe bağlı yerleştirme ve tercih işlemelerine dair bir duyuruda bulunuldu.

Kur'an Kursu Öğreticilerinin tercih ve yerleştirme işlemlerine dair duyuru

Diyanet İşleri Başkanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünce Kur'an Kursu Öğreticileri isteğe bağlı yerleştirme ve tercih işlemelerine dair bir duyuruda bulunuldu.

20 Temmuz 2019 Cumartesi 16:32
Kur'an Kursu Öğreticilerinin tercih ve yerleştirme işlemlerine dair duyuru
banner310

Diyanet İşleri Başkanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünce Kur'an Kursu Öğreticileri isteğe bağlı yerleştirme ve tercih işlemelerine dair yapılan duyuruda şu bilgilere yer verildi:

2019 Yılı İsteğe Bağlı Nakil Talebinde Bulunacak Kur’an Kursu Öğreticilerinin Tercih ve Yerleştirme İşlemleri Kur’an kursu öğreticilerinin isteğe bağlı görev yeri değişikliği (nakil) işlemleri aşağıdaki usul ve esaslar çerçevesinde yapılacaktır.

a) Kur’an kursu öğreticilerinden (adaylığın kaldırılması şartıyla) 1 Ağustos 2019 tarihi itibariyle atandığı il veya ilçede altı ayı tamamlayanlar il içi; iki yılı tamamlayanlar il dışı yer değiştirme talebinde bulunabilirler.

b) İl içi ve il dışı nakil talebinde bulunacak olan Kur’an kursu öğreticileri 1-9 Ağustos 2019 tarihleri arasında bağlı bulundukları İl müftülüklerine müracaatta bulunacaklardır.

c) 4-6 yaş grubu öğrencilerine yönelik din eğitimi verilen Kur’an kurslarına tercihte bulunabilmek için;

 İlahiyat fakültesi mezunu ve çocuk eğitimi ile ilgili resmi diploma, belge ve sertifikaya sahip olmak,

 İlahiyat ön lisans mezunu olup çocuk eğitimi ile ilgili resmi diploma, belge ve sertifikaya sahip olmak,

 İmam hatip lisesi mezunu olup çocuk eğitimi ile ilgili resmi diploma, belge ve sertifikaya sahip olmak gerekmektedir. Ayrıca belge ve sertifikalar en az 296 saat ve üzeri olmalıdır.

d) İl Müftülüğüne müracaatta bulunan Kur’an kursu öğreticileri başvuru bilgilerini kontrol edip başvuru belgesinin (Ek-6 form) onaylı bir suretini teslim alacaklardır.

e) Yapılan aktivasyon işleminde kişilerin bilgilerini dikkatlice kontrol etmeleri gerekmektedir. Aksi bir durumda sorumluluk kişilerin kendilerine ait olacaktır.

f) Kur’an kursu öğreticileri https://dibbys.diyanet.gov.tr adresindeki kendi kullanıcı hesapları vasıtasıyla 12-15 Ağustos 2019 tarihleri arasında 10 Kur’an kursu tercihi yapabileceklerdir.

g) Tercihlere yerleştirme işlemleri Ek-6 Form puanı en yüksek olandan başlamak suretiyle Başkanlığımızca bilgisayar ortamında gerçekleştirilecektir. Puanların eşit olması durumunda sırasıyla, MBSTS puanı yüksek olana, görev yılı fazla olana, hafız olana, öğrenim düzeyi yüksek olana ve yaşı büyük olana öncelik verilecektir.

h) Kur’an kursu öğreticileri tercihlerine yerleştirme sonuçlarını kullanıcı hesabından 22 Ağustos 2019 tarihinde öğrenebileceklerdir.

i) Tercihine yerleştirmesi yapılan Kur’an kursu öğreticilerinin nakil işlemleri yerleştiği İl Müftülüğü tarafından 22/08/2019 ile 29/08/2019 tarihleri arasında sonuçlandırılacaktır.

j) Tercihlerine yerleşemeyen personel tercihte bulunduğu illerdeki boş kalan kadrolardan herhangi birine istemesi halinde re’sen yerleştirilebilecektir.

k) Tercihlerine yerleştiği halde yeni görev yerine başlamayanlar bir sonraki yıl tercihte bulunamayacaklardır.

l) Yanlış beyanda bulunanların yerleştirmesi yapılsa dahi ataması iptal edilecektir.

Son Güncelleme: 20.07.2019 20:31
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Fırathan 2019-07-21 13:32:50

İl Müftülükleri istedikleri her Kur'an Kursu Öğreticisini, öğreticinin istediği yere atıyorlar zaten. Temmuz ayında, Başkanlığa sistem üzerinden onaylattıkları isimleri en güzel yerlere aradılar. Geriye garibanlara birşey kaldıysa oraları da Ağustos ayında açıyorlar. Sistem tercih derken naklen atanacaklar. Diyanet İşleri Başkanlığı öncelikli olarak İl Müftülüklerinin Başkanlığı, bir şekilde ikna ederek ilde yaptıkları keyfi nakillerin önünü almalıdır. Bütün atamalar doğrudan Başkanlık tarafından yapılmalıdır. İllere izin verilmemelidir.

banner312

banner298