Cemaatler yerli ve yabancı istihbaratlarca sevk ediliyor

İngilizlerin İslam topraklarına girmesi sonrasında açtığı İslam üniversiteleri ile haham ve papazları hoca, şeyh, pir, abi, imam gibi dini liderler statüsünde halkın içine katıp bidat ve hurefeler karışımı bir dini müslümanlara zerkedip kutuplaştırmakla sömürge haline getirdiği hep anlatılır da kimse dönüp kendi liderini sorgulamak istemez.

Cemaatler yerli ve yabancı istihbaratlarca sevk ediliyor

İngilizlerin İslam topraklarına girmesi sonrasında açtığı İslam üniversiteleri ile haham ve papazları hoca, şeyh, pir, abi, imam gibi dini liderler statüsünde halkın içine katıp bidat ve hurefeler karışımı bir dini müslümanlara zerkedip kutuplaştırmakla sömürge haline getirdiği hep anlatılır da kimse dönüp kendi liderini sorgulamak istemez.

26 Şubat 2020 Çarşamba 16:35
Cemaatler yerli ve yabancı istihbaratlarca sevk ediliyor
banner310

Özellikle aklı devre dışarı bırakıp emme basma tulumba gibi lider merkezli yürüyen tarikat ve tarikat merkezli hareket eden nurculuk ve süleymancı  gruplarla bu günlerde doğu illerimizde filizlenen selefi/vahhabi/hizbullahi cemaatlere karşı ümmetin uyanık olması zorunluluk... 

Her ne kadar dinihaber.com cemaatlerin özellikle de tarikatların Vatikan merkezli istihbarat örgütlerince kullanıldığı, tamamının liderlerinin haham ve papazlardan oluştuğunu belirtse de saf müslüman alıştırıldığı pisliği koklamaktan vazgeçmiyor. Müslüman kardeşlerimize hatırlatmamız o ki bizim mi yoksa bu şer tarikatların mı haklı olup olmadığının tek bir ölçüsü var. 

Kur'an'ı Kerim...

Ne kadar kendini kopyalarsa kopyalasın, benzetmeye çalışırsa çalışsın şeytan ve dostları illaki Kur'an'dan fire verecek ve foyaları meydana çıkacaktır. 

Herşeyi sırlara ve hikmete havale eden ahmak müslüman bilmeli ki hikmet sadece Kur'an'dır. 

Kur'an'a aykırı görülen hiçbir şey hikmetli olamaz. 

Müslümanlar oyalanmayın!

Sizi Kur'an'a çağırmayan tüm yollar şeytanidir. ABD/İsrail/İngiltere/Vatikan projesidir. Size anlatılan her ne varsa illa dönüp bu konuda Allah ne diyor diye bir bakın! Ölüm ve hastalık geldiğinde bakmak için çok geç kalabilirsiniz...

İşte bu gerçeği Ali Erkan Kavaklı geçmişte dile getirerek şunları yazmıştı:

***

Cemaatlerin Gladio ile imtihanı

2000’li yıllardı. Diyarbakır DGM’den, bir avukat vasıtasıyla Hizbullah dosyasının fotokopisini aldım. Dosyada, bazı illegal fiillerle ilgili anlatımlar vardı.. Ben polisiye roman yazarıyım, olayları romanlaştırmak istiyordum. 

Bir arkadaş beni uyardı:

“Hocam, sen bunların hepsini JİTEM’ci görüyorsun, içlerinde çok temiz fakat fanatik adamlar var, JİTEM’i falan bilmez, sana zarar verebilirler. Konuyu bir daha değerlendir.”

Dosyayı kenara aldım, yoğundum. Başarıya Götüren Yol’u yazıyordum.

O günlerde bir panel dikkatimi çekti.  Prof. Mahir Kaynak ve Bülent Orakoğlu, “Komplo Teorileri”ni anlatacaklardı. Panele gittim, bu iki usta istihbaratçıyı dinledim. Panelden sonra bir masaya oturdular, çay içiyorlardı. 

“Masanıza oturabilir miyim?” dedim.

Buyur ettiler.

Sohbet sırasında, elimdeki dosyadan bahsettim, birçok suçun sorumlusunun yakalanmamış olması tuhaftı. Sordum:

“İstihbaratlar, cemaatleri nasıl takip eder?”

Emniyet eski İstihbarat Daire Başkanı Bülent Orakoğlu net bir cümle kurdu:

“Birçoğunda, tek başına karar verici noktada olmasa da.. Birinci adam bizim değilse ikincisi bizimdir.”

İstihbaratların, cemaatlerle yakından ilgilendiğini böylece öğrendim. 

Türkiye NATO’ya girince Gladio’nun bütün NATO ülkelerinde paramiliter örgütler kurduğunu ve ordu için örgütlenmeler yaptığı, bu çerçevede medyaya, önemli sivil toplum örgütlerine adamlar yerleştirdiği erbabınca bilinen şeyler. 

Amerika, CIA’in kurup kontrol ettiği bu örgütler vasıtasıyla Türkiye’yi ve NATO’nun diğer ülkelerini kontrol altında tutar.

1960, 1971, 1980, 28 Şubat 1997 darbeleri 15 Temmuz 2016 darbe teşebbüsü CIA organizasyonudur. Türkiye’de Amerika’yı dinlemeyen ve ülkesini kalkındırmaya kalkan hükümetler indirilmiş, son darbe teşebbüsünde indirilmeye çalışılmıştır.

Darbelerde, Gladio örgütünün özellikle ordu içindeki örgütlenmesi etkili görev alır.

15 Temmuz kalkışması gösterdi ki; Gladio sadece ordu içinde çalışmamış, cemaat zannettiğimiz (F. Gülen) bir yapıyı ele geçirmiş. Darbe teşebbüsünde etkili bir şekilde kullanmış.

Örgütün birinci adamı, CIA’in Pensilvanya’daki çiftliğinde yaşıyor, elde tutuluyor. Adamlarını darbe teşebbüsüne azmettirdiği ve emir verdiği ile ilgili bütün delillere rağmen ABD, F. Gülen’i iade etmiyor. Almanya ve Yunanistan gibi Batılı ülkeler de FETÖ’cüleri iadeye yanaşmıyorlar.

Yeni Asya’cıların tavrı çok düşündürücü. 

Bediüzzaman Said Nursi, hayatı boyunca CHP’nin iktidara gelmemesi için Menderes’i desteklemiş, Demokrat Parti’yi destekleyen mektuplar yazmış.  Emirdağ Lahikası 2 adlı kitabında onlarca mektup var. Buna rağmen Asyacılar, CHP’ye, hiçbir zaman alternatif olmayan partilere oy verir, desteklerler. Bu kadar sapma nasıl olabilir?

Birinci adam değilse ikinci adam kontrolde olmalı…

24 Haziran seçimleri öncesi Süleyman Efendi’nin talebeleri ile ilgili medyaya düşen haberler şaşırtıcı.  Av. Turan Kıratlı vasıtasıyla yapılan açıklamada cemaatin Ak Parti ve Erdoğan’ı destekleyeceği dile getiriliyordu. 

Seçime az bir zaman kala “İstanbul Sekretarya” adına bir yazı çıkarılıyor. Meral Akşener ve İyi Parti’yi destekleme emri veriliyor. Çeşitli yerlerde hocaların, İyi Parti’ye destek olunmasını duyuran konuşmaları “sosyal medya”ya düştü. İyi Parti’nin Fetö projesi olduğu yoğun bir şekilde tartışılırken…

Bu çelişki nasıl izah edilebilir? Hele Süleyman Hilmi Tunahan’ın torunu Fatih Süleyman Denizolgun Ak Parti İstanbul milletvekili seçilmişken… Süleyman Hilmi Tunahan’ın hayattayken Menderes ve Demokrat Parti’yi desteklediği bilinirken…

Google’a girip Av. Hayrullah Karadeniz’in açıklamaları okunursa; orada CIA’nin operasyonları anlatılıyor. Av. Karadeniz, cemaatten biri, uzun zaman Kemal Kaçar ve Ahmet Denizolgun’un yakınında bulunmuş, emekli bir subay.

Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu, partisinden bazılarının illegal olaylara karıştırılması üzerine şu cümleyi kurmuştu: “Anlaşılıyor ki bizim tarlayı başkası sürmüş.”

12 Eylül 1980 darbesinin neden haber alınmadığı ve önlenmediği konuşulurken, Süleyman Demirel’in değişmez Dışişleri Bakanı İhsan Sabri Çağlayangil şöyle demişti: “CIA altımızı oymuş.”

Hafızalarda 28 Şubat dönemi sahte şeyhi Ali Kalkancı maceraları duruyor. Jandarma istihbarat elemanı Erol Ölmez’in önce Nurcuların içine, orada deşifre olunca Çarşamba cemaatine yönlendirildiği ile ilgili itiraflarını Akit’te okuyanlar bilir ki istihbaratlar cemaatleri ihmal etmez.

Benzeri manipülasyonlar, 2011 seçimleri öncesinde de, değişik cemaatler adına ve değişik partiler lehine gündeme getirilmişti.

Fetö felaketinden sonra benzeri bir kıyameti yaşamak facia olur.

Sekiz-on yıl önce Anadolu’daki yurt ve kurs faaliyetlerini gördüğüm zaman “Anadolu’nun Kardelenleri” başlıklı bir yazı kaleme almıştım. Cemaat mensupları ehlisünnet, Nakşi, temiz, dindar insanlar. Çoğu, tepede oynanan oyunun farkında. 

Konu Ak Parti-oy meselesi değil. Anadolu’nun samimi,  dindar, gayretli insanları Fetö benzeri kıyamet yaşamamalı. Dini cemaatler, ileride bir gün devletle kavgaya tutuşturulmamalı; samimi, dindar Anadolu insanının emeği heba edilmemeli. Dindar insanların gayretleri politik hesaplara tahvil edilmemeli. Bizim tarlayı CIA sürmemeli. Zor bir mesele. Feraset, basiret, tarih bilgisi lazım. Gladio yöntemleri de bilinmeli ki taşlar yerine otursun.

Gladio’nun sadece ordu içinde örgütlendiğini, sivil toplum örgütlerini ve cemaatleri ihmal ettiğini düşünmek büyük gaflet olur.

Ali Erkan Kavaklı / Yeni Akit 05 Temmuz 2018

Son Güncelleme: 25.02.2020 23:38
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Baba 2019-07-12 01:49:42

İpe sapa gelmez konular. Kimin CİA ya kimin ABD ye ve batıya çalıştığı belli değil mi. Süleymancilar fetoyu munafikliklar suçlarken. Onunla birlikte şarkı turku söyleyenler, beraberce diyalog safsatası adına kilise, havra açanlar masum aldatılmış. Onlarla başından bu yana mücadele edenler hain oluyor. Ne garip değil mi. Ak partiye oy vermeyenler Fetöcü ve terörist olsun, Fetöyü büyütüp besleyenler masum...

Misafir Avatar
pirifani 2019-07-12 09:51:28 @Baba

fetoye dusman olan cemaatlerin feto dusmanligi cekememezlikten ibarettir.yoksa kendilerinin de fetodan hic bir farklari yoktir.bu noktada 15 temmuz gecesi sokag dokulen cemaat mensublariyla fetoculerin din ve islam anlayislari arasinda farklilik gormek shashiliktan ibarettir.gulen kainat imami dedi sulocular mursidi kamil sahibuzzaman dedi mehdi dedi hz isa dedi.yalanci peygamberlere delil sorulmaz bunu boyle bilin.guleni de nursisi de sulosu da cubbelisi de evrenesoglusu da bulent coraki da kadiytanisi de bahaisi de neticede aynidir.birilerinin ibadetleri hanefi fikhina uygun yerine getirmesi hic bir seyi degistirmez. veya kurani tecvidle okumasi hakikatleri perdelemez.tasavvufun girdigi her bir yerden islam cikar. sadece adi ve sekli kalir.hristiyanlarin hz isaya baglilik iddasi ne kadar gecerliyse sulocularin ve gulencilerin muslumanlik iddasi da o kadar gecerlidir.birakalim gazetecilerimiz siyasetseverlerimiz istihbaratcialrimiz komplo teorilerini millete pompalamaya devam etsinler

Beğenmedim! (2)
Avatar
dost 2019-07-13 00:54:21

sayin yetkili,
sitenizi hemen hergun ilgiyle takip ediyorum.pekcok meseleyi cesaretle dile getirmeniz beni ziyadesiyle memnun ediyor.sizlerden bir istirhamim olacak;bugun aldigim bir habere gore almanya hannover sehrinde yasayan ilk okul mezunu bir zat (cafer gezgez ahmet ) etrafina bir takim insanlari topliyarak onlara var olusun sirrini acikliyormus ve bir iddeaya gore onun sahip oldugu ledunni ilim basta bilim insanlari olmak uzere tum insanlik icin essiz bir rehber olacakmis...yayinlanmis eserlerinden birinin ismi son adem.lutfen bu konuyu sayfaniza tasiyin ve yeni bir sapkin guruhun palazlanmasina engel olma adina uzerimize dusen vazifeyi hep birlikte yerine getirelim.insanlarimiz o kadar cahil ki manevi bosluklarini doldurma adina hic dusunmeden bu tip insanlarin pesine takilarak gitmekten kendilerini alamiyorlar.buradan ilim sahibi herkezi uzerine dusen mesuliyeti yerine getirmeye davet ediyorum...ilginiz icin simdiden tesekkur ederim.

Avatar
Birlik 2020-02-29 07:33:52

Merak etme senin anlattığın dini de sorguluyoruz...

Avatar
pirifani 2019-07-11 21:29:18

abd nin butun delillere ragmen fetoyu iade etmemesinin sebebi ne olabilir acaba? hukuk uluslararasi hukuk nasil isliyor?abd ye ne turlu deliller sunuldu da kabul edilmedi?avrupa icin de aynisini diyebiliriz.ver papazi al papazi dedik ama papazi verdigimiz halde papazi alamadik.uluslararasi ikili gorusmeler basinda duydugumuz sekilde mi cereyan etmektedir?muhattap oldugunuz ulkelerin ve uluslararasi hukukun teror tanimi nedir?bu tanimlarin ustune cikabilecek maddi gucumuz var midir?

Avatar
ALLAH CC BELANIZI VERSİN 2019-07-12 04:48:29

ALLAH CC ŞU AZİZ MÜBAREK GÜNDE İKİ CİHANDA REZİL ETSİN
SİTENİZİ
SEVENLERİNİZİ
DESTEKLEYENLERİNİZİ.
AMİN AMİN AMİN YA MUİN

Misafir Avatar
okuyucu 2020-02-26 20:32:48 @ALLAH CC BELANIZI VERSİN

salamoncuları,sait kurdiyi ve bilumum din kemirgenlerini ifşa ettikleri için mi?milleti dininden ettiniz

Beğenmedim! (0)
Avatar
Polat 2019-07-12 10:08:25

Kudur kefere kudurrrrrrrr sizin sonunuz geldi köpekler a k p biz bitttiiiiiii piçlerrrrrr

Misafir Avatar
Erhan 2019-07-14 03:12:14

Sizin gibi imamlar olduğu sürece biz 1 adım bile gidemeyiz birde cemaatlere laf atiyonuz ayıp be kardeşim git Süleymaniye Beyazıt en meşhur camiye sabah namazına gidinde 5 kişi cemaat olup namaz kilyoz ayıp ya memleketi ne hale getirdiniz ....

Beğenmedim! (2)
Avatar
Murtaza 2020-02-26 17:31:45

tabiat boşluk kabul etmez , sen boşluk bıraktın bile isteye onlarda doldurdu , şimdi numaradan hayıflanmayın yemezler ,

Avatar
Baba 2020-02-27 02:39:08

Yalanla dolanla milleti uyutuyorsunuz. Oysa Müslüman yalan konuşmaz. Bunca münafıklar işinizi şimdilik götürüyorsunuz. Güneş balçıkla sivanmaz hakikat kısa zamanda ortaya çıkacaktır. Türkiyeninde İslamin da içini başlattınız. Her yerden dine saldırıyorsunuz. Ondan son neymiş evlenme olmuyor boşanmalar çoğaldı. Evlenen gençleri hapse atın, zinayı serbest bırakın sonra ahlaktan bahsedin. İsrail de hınzır eti yasak fakat Müslüman Türkiye'de, laik halife! reisin memleketinde kasaplık hayvan olarak d. eti diye satılıyor vatandaşta dana eti diye alıp diyor. Daha neler neler.. .

banner312

banner298