Müslüman kılıklı haham ve papazlar ümmeti nasıl saptırdı?

İmamı Rabbani, Şahı Nakşıbend, Abdülkadir Geylani, Said Nursi gibi din figürlerin Müslümanları Kur'an'dan uzak tutmak dışında bir görevlerinin olmadığını biliyoruz. İslam topraklarına İngilizlerce haham ve papazların şeyh, mürşit, imam, müftü kılığında binlerce ajan soktuğunu okuyan bilen müslümanlar neden kendi liderlerinden bu kadar eminler? Neden bir kez olsun liderlerinden kuşkulanmazlar? Kuşlandılar diyelim. İyi de bu işin ölçüsü ne? Neye göre liderlerini, kendilerini ve diğer müslümanları ölçüp biçecekler. Elbette yanılmaz ve korunan tek kaynak Kur'an ile... Kur'an'dan uzak tutma adına sayıları yüzbinleri bulan ya da sayfaları dolduran dua ve hatmelerin icad edilmesinin ilaveten hikayelerle dolu anlatılan dinin elbette bir nedeni var. Mehmet Irmak o nedeni yazdı...

Müslüman kılıklı haham ve papazlar ümmeti nasıl saptırdı?

İmamı Rabbani, Şahı Nakşıbend, Abdülkadir Geylani, Said Nursi gibi din figürlerin Müslümanları Kur'an'dan uzak tutmak dışında bir görevlerinin olmadığını biliyoruz. İslam topraklarına İngilizlerce haham ve papazların şeyh, mürşit, imam, müftü kılığında binlerce ajan soktuğunu okuyan bilen müslümanlar neden kendi liderlerinden bu kadar eminler? Neden bir kez olsun liderlerinden kuşkulanmazlar? Kuşlandılar diyelim. İyi de bu işin ölçüsü ne? Neye göre liderlerini, kendilerini ve diğer müslümanları ölçüp biçecekler. Elbette yanılmaz ve korunan tek kaynak Kur'an ile... Kur'an'dan uzak tutma adına sayıları yüzbinleri bulan ya da sayfaları dolduran dua ve hatmelerin icad edilmesinin ilaveten hikayelerle dolu anlatılan dinin elbette bir nedeni var. Mehmet Irmak o nedeni yazdı...

22 Temmuz 2019 Pazartesi 14:43
Müslüman kılıklı haham ve papazlar ümmeti nasıl saptırdı?
banner310

15 Temmuz 2016 fetö tarafından yapılan hain darbe girişimi sonrası çok şeyler konuşuldu ve yazıldı. Kurdukları ve işlettikleri dershane ve özel okul yöntemi ile memleketin en zeki çocuklarını ve etki alanı oluşturmak açısından en yetkili ve en zengin kişilerin çocuklarını ağlarına takarak yıllarca cemaat evlerinde hikaye menkıbe rüya anlatarak kendilerine bağladılar. Cemaat evlerini dershaneleri sık sık Peygamberin ziyaret ettiği , çamaşırları ve bulaşıkları bile yıkadığı , Hz. Hamza’nın öğrenci evlerini koruduğu , Hz. Ali’nin risale okuyanları cennetle  müjdelediği , İmam Azam’ın ders kitabı yazdığı, Gazali’nin ders anlattığı, Mimar Sinan’ın yapılacak özel okulların projelerini çizdiğini , Yavuz’un ruhaniyetinin ve cesaretinin hep kendileri ile olduğunu hem cemaate devam edenlere motivasyon kazandırmak hem de katılacaklara propaganda olması açısından envai çeşit hikaye ve masallarla büyüdüler ve geliştiler.

Lise yıllarındaydım , okulda birçok arkadaşımla zaman zaman bir araya geliyor kitaplar okuyorduk , birileri bu cemaat denilen organizasyona bilgi vermiş ve tıpta okuyan abilerinin benimle görüşmek istediğini evlerine davet edildiğimi ifade ettiler. Evlerine gidemeyeceğimi ama çok istiyorlarsa dışarda konuşabileceğimizi ifade ettim. Hafta sonu bir parkta buluştuk tıpta okuyan bir fetö fanatiği benim evlerine gitmem gerektiğini çünkü peygamberi kaç defa evde gördüklerini ,  peygamberin gece eve gelip bulaşıkları yıkadığını falan anlatınca ben iyice gıcıklandım. Benim bu yalan hikayelerden etkilenmediğimi anlayan  tıpçı fanatik en son İzmir’de müptezel patolojik fethullahın bir grup öğrenci ile bir dağda kamp yaptıkları hikayeyi anlatmaya başladı.Risale okudukları sırada kendilerini tutuklamak maksadıyla askeri bir aracın dağa doğru geldiğini fark ediyorlar ve herkes çadıra giriyor fethullah her zamanki ağlamaklı edayla dua ediyor ve dua biter bitmez bir patlama sesi duyuyorlar. Çıkıp baktıklarında askeri aracın uçurumdan yuvarlanarak yandığını görüp seviniyorlar ve çadıra döndüklerinde çadırda iki büyük delik farkediyorlar. Fetullah yaptıkları dua sebebiyle Hz.Hamza’nın bir grup sahabe ile olay yerine geldiğini ve mızrağını askeri aracı hedef alıp attığını bu sırada mızrağın çadırı delip geçtiğini söylüyor. Tıpçı fanatik bunları duygusal bir modda gözleri dolarak bana anlattıktan sonra benim artık kendisine teslim olmamı bekledi. Ben peki sizi bu durumda Askeri araçtan kurtaran Hz.Hamza Uhud’da neden Vahşi ve Hind’e karşı kendini kurtaramadı ve Vahşinin attığı mızrak ile şehid oldu diye sorunca her şey alt üst oldu ve benden fethullahçı olmayacağı anlaşıldıktan sonra peşimi bıraktılar.

Ekonomik açıdan güç sağlamak için para toplama ayinlerine peygamber katılıyor sahabeler hazır bulunuyor, Yavuz, Fatih zaten kasanın başında oturuyordu. Rüya ve keşif denilen yöntemle insanlar duygusal açıdan sömürülen ve fakat sömürülmekten dolayı rahatsız olmak yerine vicdanen rahatlayan mutlu bir profil ortaya çıkarıyorlardı.

Yapılan tüm etkinliklere hatta Ajda Pekkan’ın şarkı söylediği Türkçe olimpiyatlarına bile Peygamber Efendimiz katılıyor ve bu etkinliklerden gurur duyuyordu. Peygamberin katılarak gurur duyduğu bu etkinliklere memleketin neredeyse  tüm siyasetçileri de beyaz mendillerle katılıyor gözyaşlarını silmekten kendilerini alamıyor ve bu tezgahın kurucusu olan paranoyak patolojik şahsa neredeyse ilanı aşk ediyorlardı.

Menkıbe üreten bu bacasız fabrika üreticileri,memleketteki taraftarlarını ve siyasetçileri  peygamber hikayeleri ve rüyaları ile afyonlarken, bir taraftan da MOSSAD ve CIA ile de işbirliği yaparak uluslararası düzlemde görevler ifa ediyor ve memleketimizde de Türk-Kürt , Alevi-Sünni çatışma zeminini oluşturmayı siyasal açıdan kendine görev sayıyordu. Memlekette İsrail ve Amerika çıkarlarına zarar verebilecek herkesi markaja alıyor ,dinliyor ,takip ediyor ve sahipleri olan MOSSAD’a bildiriyorlardı.

Yaşadığımız yüzyılda vahşet sergileyerek İslamı temsil ettiklerini söyleyen hortlaklar ile  , bu tarz yalan hikaye ve rüyalarla insanları afyonlayanların ortak amaca hizmet ettikleri ve aynı merkezden yönlendirildiklerini görüyoruz. Birisi insanları dinden uzaklaştırıyor diğeri uzaklaşmayanları hikayelerin esiri yaparak hakikate körleştiriyor. Mezhepçilik, kavmiyetçilik, bölgecilik ve muhafazakarlık hepsinin iç çatışma yaratacak düzeyde dinle bütünleştirilmiş itikad meselesi haline getirilmiş taviz verilemeyen  ana ilkesi  olmuş. Çizilen sınırlar , okunan kitaplar , dinlenen hikayeler ve takip edilen şeyh ve liderler fanatikliği arttırmış gelişmeye sorgulamaya engel olan yapılar ortaya çıkarılmıştır. Uluslararası küresel hegemonyana entegrasyonu sağlamak ve onlara hizmet edebilmek için kolay yönetilen ve yönlendirilen , kolay kanan ve kandırılan  yöresel dini yapılar oluşturulmuştur.

Bugün Fetö ile  mücadele nasıl yapılmaktadır veya hain ve düşman ilan edilen fetöye karşı hangi örgüt ve cemaatler nasıl mücadele etmektedir?

Piyasada var olan ve fetö ile mücadeleyi kişileştirerek fethullah karşıtlığı üzerine bina eden  tarikat cemaat ve yapılanmaların nerdeyse hepsi fethullahın yıllardır kullandığı keşf rüya hikaye ve menkıbe geleneğini devam ettirmektedir. Olağan üstü olaylar , kerametler, rüyalar ve  mehdi güzellemeleri anlatmayan neredeyse yok gibidir.

Piyasada boy gösteren tarikat cemaat ve yapılanmaların nerdeyse hepsi Çaldıran kahramanı Yavuz hayranı olup , ortalığı mezhep savaşına götürerek kan ve gözyaşı deryasına katkı sunacak kadar kendilerini hazır hissetmektedirler.

Bir tarafta tarihten hortlayarak çıkan ve kendisine benzemeyenlere kendi gibi düşünmeyenlere kendi mezhebinden olmayanlara karşı vahşet katliam üretmeyi İslam diye sunan ve ortadoğuyu kaosa teslim ederek İsrail’e hizmet eden dini anlayış , diğer taraftan keşf ve rüya ile insanları afyonlayarak mezhepçilik üzerinden İsrail çıkarlarına hizmet ederek Türkiye ve İran’ı savaştıracak dini anlayış aynı yerden üretilmiş ve aynı amaca hizmet etmektedir.

Bugün Fetö ile mücadele dersi verenlerin çoğunluğu geçmişte aynı hikayeleri dinlerken beraber ağlaşıyor ortak mendile gözyaşlarını siliyordu. Bugün artık fetullahın anlattığı hikayeler yok ama kendileri de fetullahtan geri kalmayan menkıbeleri ve kerametleri anlatmaktan geri kalmıyorlar.Fıkhen itikaden ve ahlaken çok bir farkları olmayanların sadece siyasi iktidar ile ilişkiler üzerinden meşruiyet kasmaları gelip geçici dünyada fazlaca bir anlam ifade etmeyecektir.

Fetö ile mücadele ettiğini söyleyen tarikat mezhep ve yapıların öncelikle keşf rüya menkıbe ve mehdi edebiyatından uzaklaşarak ayakları yere basan bir din anlayışına sahip olması ve mezhepçilik üzerinden çatışma değil farklılıklarla beraber bir dünya oluşturabilmenin felsefesini geliştirmek zorundadır.

Fetöden uzaklaşarak ona benzemek istemeyenler  menkıbe , keşf, rüya ,keramet , hikaye,mehdi ve Yavuz kültü konusunda kendini sorgulamalı ve değiştirmeli  , mezhepçilik ve ırkçılık sosundan vazgeçerek tüm insanlığa müjde olan İslam’ın kuşatıcı anlayışının kabul etmeli  ,ABD ve İsrail hususunda tavrını ortaya koyarak Emperyalizme geçit vermeyen siyasi olgunluğa ulaşmalı ve Fetullah’ı dinlerken beyaz mendille sildiği gözyaşının affını İslam dünyasında akan kan ve gözyaşını durdurmaya yönelik faaliyete giriştikten sonra Allah’tan af dilemelidir.

Mehmet Irmak

Son Güncelleme: 23.07.2019 12:39
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ALLAH CC BELANIZI VERSİN 2019-07-22 19:58:53

Bu site ve destekleyenleri :
AHIRETTE NE YAPACAKSINIZ.
BU İNSANLARI SEVENLER MILYONLARCA SIZI KAÇ KIŞI TASVIB EDIYOR,SEVIYOYOR????
GÖNLE GİRMEK KOLAY İŞ DEGILDİR.
EĞER TEVBE ETMEZSENIZ CENABI HAK 7 BATIN TORUNUNUZA KADAR BU REZİL ALÇAK ŞEREFSIZ YAYINLARINIZIN HESABINI SORSUN.
AMIN YA MUIN

Avatar
pirifani 2019-07-22 15:38:39

bundan otuz sene kadar once daha meslelerin ic yuzunu bilmezken nqasibendi ile ilgili bir kitab okumustum.oyle cok zikir ve namaz var ki insana calismaya hatta gunluk insani islerine vakit kalmiyor.nerede ilim tahsil etmek.ilave namazlar her namazin oncesinde ve sonrasinda yapilacak dua ve zikirlerin haddi hesabi yoktu.sonra ayni tarikat mensublarinin turkistandaki atalari muritlerini kuran ve hadisten men ettikleri yollu menkibelrinyle karsilastim.onemli olan seyri sulukmis seyri suluk tamamlaninca ilim elde etmek daha dogruymus.seyri suluk da otuz senede tamamlaninca gerisini siz dusunun.talebeleri hac yolundan geri ceviren seyhlerle ilgili hadis tahsillerini engelleyen seyhlerle ilgili menkibeler az degil. su an turkiyedekiler birakamuflajli hareket ediyorlar en iyi dini egitimin kendileri tarafindan verildigini bunun icin imam hatib ve ilahiyat dusmanligi kadar diger cemaatlerin ilimlerini de begenmezler pek kaale aliyor gozukmezler.

Misafir Avatar
pirifani 2019-07-22 17:47:47 @pirifani

oyleyse devam edelim.yine o zamanlar geylaniyi okumus ve insanlarin buna ne diye buyuk alim dediklerine sasirmistim.bunlarin tek gayesi kuranla insanlar arasina girip insanlarin kafasini karistirmaktir.diger ornegi de nursinin kitablaridir.kuran tefsiri diye pazarlanir bunlari defalarca okuyanlarin ne kurandan ne tefsirden haberleri olur.yahu cekin si risalleri insanlarla kuranin arasindan da millet kitabsiz yasamasin kitabsiz olmesin.tefsir mi istiyorsiniz.alin iki uc ciltlik calismalari risalei nurdan cok daha sagalm ce faydali ve sahih bilgiye ulasin.1-faruk tuncer 2-niyazi kahveci 3-suleyman ates 4-mustafa ozturk 5-mustafa islamoglu 6-ismail kazdal 7-salih akdemir 8-ihsan eliacik 9-zeki duman 10-el cabiri bunlar bir ile uc cilt arasinda hazirlanmis mealli tefsirlerdir alin birkac tanesini calisin daha baskalari da olabilir.aman dikkat tasavvuf ve tarikatlarla baglantili olanlar tehlikeli ve kasitli hatalarla doludur.

Beğenmedim! (1)
Avatar
cumali araz 2019-07-22 16:48:10

AŞAĞIDA EKLİ HABERLER VAR BU ŞAHISLARLA İLGİLİ
ÖNCE O HABERLERİ OKUYUP SONRA RESMİN ANLAMI
ÜZERİNDE DÜŞÜNÜN
GAYET TUTARLI BİR MANŞET VE HABER OLMUŞ
çok güzel resim
çok güzel manşet
çok güzel başlık ve yazı
ya bunların kaynakları aynı
söylemleri aynı
hepsi ehli sünnetçi
hepsi geylanici
hepsi kur'an düşmanı

Avatar
Hakan 2019-07-22 17:07:17

Çok doğru yazmış afyonluyor uyuşturuyor ve köleleştiriyorlar

Avatar
ads 2019-07-22 17:10:10

bu adamlar eğer anlattığın gibi değilse nasıl hesaplaşıcaksın. fetöden yola çıkarak çok güzel bir genelleme yapmışsın

Avatar
Ali akar 2019-07-22 18:16:18

çok isabetli bir haber. gerçekten islam topraklarına girdikten sonra ingilizler tasavvufla müslümanları fena vurdular. bunlar da tasavvuf kökenli birinin diğerinden farkı yok. aynı kaynak aynı kök aynı söylem

Avatar
pirifani 2019-07-22 21:53:01

meshur fransiz oryantalist massignonun hallaci mansurla ilgili niye dort kalin ciltten olusan bir calisma yaptigi arastirilmalidir ki bizim tarikat erbabinin ayni ebatta ayni ciddiyette bir kitabi hz muhammed hakkinda yazamadiklari da akilda tutulmalidir. ingiliz abdulkadir es sufinin faaliyetleri daha yakindan arastirilmalidir. lex hixon diger adiyla nur el cerrahinin boynundaki hacin manasi nedir?batidaki muhiddin arabi ve mevlana hayranligina karsi ibni teymiyye ve ibni hazm dusmanliginin basta gulen ve butun tarikatlar tarafindan da paylasilma sebebleri uzerinde dusunulmelidir.son zamanlarda hristiyan yayincilarin nursi hayranliginin sebebleri uzerinde dusunulmelidir.gulen uzerinde kitablar cikartmalarinin sebebi uzerinde de dusunulmelidir.geylani arabi gazali nursi gulen mevlana hallav sadi jili vs sevgisinin sebebi nedir?

Avatar
cengiz kaan 2019-07-22 23:43:55

mehmet, verdiğin örnek senin de farkında olduğun gibi; salt fetö örneği.
diğerleri ne alaka? bilgisi olmadığın bir konuda ahkam kesmeye kalkarsan, böyle aptalca sırıtırsın. tabi ki bu mesajı yayınlamayacaksın. sadece sen oku, bana o da yeter :))