Prof. Dr. Hayrettin Karaman, "ETCEP hayat bulursa çocuklarınızı artık tanıyamayacaksınız"

Toplum genleri ile oynayıp eşcinselliğe davetiye çıkarmasının ötesinde kadını evinden, erkeği yaratılış amacı ötesinde kapının mandalı haline getirecek olan ETCEP (Eğitimde Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin Geliştirilmesi Projesi) ve İstanbul Sözleşmesi toplumdan tepki alırken bir tepki de Prof. Dr. Hayrettin Karaman'dan geldi.

Prof. Dr. Hayrettin Karaman, "ETCEP hayat bulursa çocuklarınızı artık tanıyamayacaksınız"

Toplum genleri ile oynayıp eşcinselliğe davetiye çıkarmasının ötesinde kadını evinden, erkeği yaratılış amacı ötesinde kapının mandalı haline getirecek olan ETCEP (Eğitimde Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin Geliştirilmesi Projesi) ve İstanbul Sözleşmesi toplumdan tepki alırken bir tepki de Prof. Dr. Hayrettin Karaman'dan geldi.

06 Ocak 2019 Pazar 11:05
Prof. Dr. Hayrettin Karaman, "ETCEP hayat bulursa  çocuklarınızı artık tanıyamayacaksınız"
banner310

Müslümanların değerleri, dünya görüşleri, düşünce yöntemleri kendi dinleri, kültür ve medeniyetleri içinde oluşur, gelişir ve ötekilere buradan bakarlar.

Kesin olarak bir “insanlık medeniyeti” yani bütün insanların ait oldukları tek bir medeniyet yoktur. Hemen tamamı dinden beslenmiş ve yaşamakta olan yedi sekiz medeniyet de böyledir; farklıdır, inşa eden topluma aittir.

Roger Garaudy, “Batı bir ârızadır” diyor.

Gücünü ve servetini sömürdüğü zayıf milletlere borçlu olan ve bu manada zalim/ahlâksız olan Batı toplumları, maddi ve dünyevi hayatta nefsin arzularını mümkün olduğu kadar serbest tatmin etmek, düzen ve asayiş içinde müreffeh yaşamak için kurallar oluşturmuşlar ve bu kurallara din kuralları gibi riayet etmeyi öğrenmişlerdir. Bu yüzden Batı’ya imrenenler ve örnek gösterenler çok olur, ama Batı’nın örtük yüzünü anlamak o kadar da zor değildir; soyup soğana çevirdikleri, kendilerine gelmemeleri için bütün tedbirleri aldıkları eski sömürgeleri ile bugünkü ilişkilerine bakanlar Batılı ahlâkı anlamakta güçlük çekmezler.

Vaktiyle şu veya bu sebeple Avrupa Birliğine girmeye karar verilmiş, yaklaşık altmış senedir kapıda bekleniyor, hemen hiçbir şey vermiyorlar ama bizden çok şey alıyorlar; aldıkları içinde en önemli olanı da her şeye rağmen koruduğumuz değerlerimizdir; alıyorlar derken bozuyorlar, yok ediyorlar demek istiyorum.

Bu konuda çok şey söylenebilir, ama son günlerde birçok aklı eren ve değerlerimize bağlı olan dostların imdat çığlığı atarcasına uyardıkları iki konu var; ETCEP (Eğitimde Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin Geliştirilmesi Projesi) ve İstanbul Sözleşmesinin ihtiva ettiği kabul edilemez maddeler.

Dinimize de aykırı olarak gelenekte bazı yanlışlar yerleşmiş ve bu yanlışlar yüzünden kadınımız zulme maruz kalmıştır. İç ve dış etkilerle de olsa eğitimcilerimiz, âlimlerimiz, düşünürlerimiz nihayet bu yanlışların farkına varmış, bunların ortadan kaldırılması ve kadın-erkek arası âdil dengenin keşfi konusuna eğilmişlerdir. “Her bakımdan eşitlik değil, yaratılış amacına uygun farklılık içinde adalet/denge” kuralı içinde mutedil ıslahat yapılırken buna iki taraf itiraz etmiştir:

1. Dini kullanan ve yanlış da olsa geleneği terk etmeye yanaşmayan kesim,

2. Feminizmin etkisi altında kantarın topuzunu kaçıran ve ilâhî dengeye başkaldıran kesim.

Feminizm bir Batı ârızasıdır, AB mevzuat ve müktesebâtına uyum mecburiyetinin başımıza getirdikleri arasında feminizmin uzantısı olan yukarıdaki sözleşme ve projeler devreye girmiştir.

Konuya emek vermiş bir bilim adamı Mücahit Gültekin’in okunası bir yazısından iki paragraf ile yazımı bitirirken yöneticilerimizin konuya eğilmelerini diliyorum:

“…Bazıları hâlâ bunu ‘kadın-erkek eşitliği’ meselesi sanıyor, ‘kadına şiddet’ meselesi sanıyor, ‘kadının güçlendirilmesi’ meselesi sanıyor. Yalancının mumu 500 senedir yanmaya devam ediyor. Bu konuda yetkililer topluma doğru bilgi vermiyor. Dünyanın en saçma teorisi koca devleti peşine takmış sürüklüyor. Kafası çalışan bazı dostlarımız meseleye ilgi göstermiyor. Bazı dostlarımız ise, meselenin politik amaçlarından habersiz, kendi kişisel tecrübelerine dayanarak “Ama kadına şiddet yok mu? Geleneklerimiz yanlış değil mi?” filan gibi itirazlar getiriyor; konuyu yeterince incelemiyor.”

“Açık söylüyorum: ETCEP projesi başarıya ulaştığı gün çocuklarınızı tanıyamayacaksınız. Beğenmediğiniz o gelenekleri bile yana yakıla arayacaksınız. Aynen şimdi 70’lerdeki, 80’lerdeki mahallenizi aradığınız gibi. Ama bulamayacaksınız. İş işten geçmiş olacak. Pişman olacaksınız, belki de pişman bile olamayacaksınız. Sonra çaresiz kendinizi olup biten her şeye alıştıracaksınız…”

Hayrettin Karaman / Yeni Şafak

Son Güncelleme: 06.01.2019 11:03
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
isa 2019-01-06 21:48:52

kadın hak ve hukuk bakimindan ustundür ve kuranda pozitif ayrimcilık açikça gorünüyor, erkekeklar biraz kalın anlayışa (adetci) ve merhametten hikmet gereği bir derece mahrum olduğundan ALLAH ahkam konusunda fazlaca sorumluluk yüklemiş ancak erkekler rahat duramadığindan ve kadin düsmanlıgindan haddi aşmıslar meleklere bile haşa Allah ın kizları deyip musriklige kapı açmıslar... hayrettin hocaya bakarsak kadindan 19 derece parlek oğlanların hukumlerini iyi bilir, sokak pencerelirine duvar örmeği falan filan.... adetlerden değil ayetlerden konuşması , lafı iki entel konuşmayla derdest etmemesi onemle rica olunur.. birakin kadınları onlar ne yapması gerektiğini bilir. kadinlar hayattır, kadınlar güzeldir, kadinlar cazibelidir,dunyanin en muhtesem eseridir,sevgiyi hakeden annelerimizdir, kiz kardeşlerimis, sevgililerimiz, eşlerimizdir...onlar cennetinde dunyaninda susudur, birilerinin veyahut hadis diye zikredildiği gi cehennem onlarla dogildir amma ALLAH kadin dusmanlarına öyle eziyet edecekse cehennemde onlar icin kadinda yaratir ve kadınlarıda mükemmel yaratırkı o iddia sahibi kadinlari gördükçe gavur bunlar yav deyup bağirır de cennetten bakanlara eglence olur... kadin dusmanlıgı haramdır, ortalıği karistiranlar erkeklerdir. gidin genelevlerin kapanması için uğraşin... ve onlari bu pislikten kurtaralim..

Avatar
Mustafa lüy 2019-01-07 13:13:44

Sayın hocam kimi kime, kimden şikayetçi anlamadım. Kendi fetvaları İLE azmış hükümetten mi? Dini kitaplar yakılırken konuşmayanın şimdi söz hakkı Yok. Hiç değer ifade etmez. Konuşacağı Aman konuşmayanlar, şimdi Üsküdar'ı geçmiş arkadan konuşun. Bütün ilahiyatçılar sorumlu

Avatar
Celal Zihni 2019-01-07 05:43:09

Katılıyorum. İslam dinine ve ahlakına aygırı karar ve kurallar olamaz! İslam ahlakı korunmalıdır..!

Avatar
Mehmet aftan 2019-01-08 14:20:25

Hocam sizler öncelikle bu hükümete adaleti tesis etmeleri için emri bil maruf nehyi anil munker yapmanız lazım..

Avatar
Adem 2019-01-13 13:33:46

Hükümet kadin hakları konusunda çok büyük yanlışlıklar içindedir. Ozellikle musluman feminist kadınlar ki KADEM dernegi islama gore sikintilisıkıntılıdır