Rahmetli Hasan Karakaya'dan sonra Yeni Akit'te inanılmaz değişim!

Cübbeli Ahmet, Mahmut Ustaosmanoğlu, Yusuf Kaplan tarafından EHLİ SÜNNET denilip yere göğe sığdırılamayan hain Fetullah Gülen'e karşı etkin mücadele eden Yeni Akit ilginç bir şekilde FETÖ ile aynı köklere, kaynaklara, işleve ve söyleme sahip tarikatçıların reklam alanı oldu. Bununla da yetinmeyen Yeni Akit, aldığı reklam ve sponsorluk karşılığında İsmailağa cemaatinin İmam Hatip ve İlahiyatları karalama kampanyasına destek çıkmaya başladı.

Rahmetli Hasan Karakaya'dan sonra Yeni Akit'te inanılmaz değişim!

Cübbeli Ahmet, Mahmut Ustaosmanoğlu, Yusuf Kaplan tarafından EHLİ SÜNNET denilip yere göğe sığdırılamayan hain Fetullah Gülen'e karşı etkin mücadele eden Yeni Akit ilginç bir şekilde FETÖ ile aynı köklere, kaynaklara, işleve ve söyleme sahip tarikatçıların reklam alanı oldu. Bununla da yetinmeyen Yeni Akit, aldığı reklam ve sponsorluk karşılığında İsmailağa cemaatinin İmam Hatip ve İlahiyatları karalama kampanyasına destek çıkmaya başladı.

07 Eylül 2019 Cumartesi 13:41
Rahmetli Hasan Karakaya'dan sonra Yeni Akit'te inanılmaz değişim!
banner310

Rahmetli Hasan Karakaya'nın 13 Aralık 2011'de "Cübbeli Ahmet Hoca ve misyon adamlığı!" başlığı ile yazdığı yazıda Cübbeli Ahmet'e mahkum olduğu uçkur ve sair dosyası nedeniyle yaptığı eleştirileri okuyunca Yeni Akitteki savrulmayı daha iyi anlayacaksınız. 

Müslüman hangi hal ve şart altında olursa olsun İslam Dininden taviz vermediği gibi dini dejenere etme adına asla paraya tevessül etmez. Ayakta kalma adına belki kendi yaşamıyla sınırlı olarak zalim karşısında Müslüman takiyye yapabilir. Lakin kitlelerin önünde ve örnek olan bir medya kuruluşu/etkin bir şahsiyet asla dinden taviz veremez, vermemelidir de...

Keşke ayakta kalabilme, daha çok kazanabilme adına dini dejenere etmek yerine İslamcı gazetelere tavsiyemiz banka reklamlarını yayınlamalarıdır. Banka reklamını haram gören bu zevatın dinin bidat ve hurafeye bulandırılması şeklinde bir katliamı nasıl olup da küçük gördüğü akıl alır gibi değil...

Dinin sahibi Allah olup peygamberimiz vefat ettiğinde bile sahipsiz kalmayan dini, bu günlerde birileri ülkenin beka meselesinden etkilenmekle birilerini dinin sahibi görüp reklamcılığına soyunması tam bir garabettir. 

İsmailağa'nın hurafelerinden haberdar değilse Yeni Akit Gazetesi'ne tavsiyemiz cemaatler bölümümüze bakıp bilgilenmesi... Biliyor da bile bile dini dejene eden hurafi yapıların savunuculuğuna soyunursa bu apaçık Allah'ın ayetlerini az bir pahaya satmaktır ki kendilerini vicdanlarıyla başbaşa bırakıyoruz. 

Rahmetli Karakaya, Cübbeli'nin dosyasında gizlilik kararı olması nedeniyle fazla açıklama yapamadığına defalarca vurgu yaparken kendinde oluşan kanaat, "Cübbeli Ahmet'in pek de muteber bir insan olmadığı ve kendisine yöneltilen suçlamaların doğru olduğu noktasında.." 

Dinihaber.com olarak biz de defalarca kendisine iftira atıldığını iddia eden Cübbeli Ahmet'in ortalıkta ağlaşana kadar ilgili zina kasetlerini neden kriminal incelemeye gönderme cesaretinde bulunmadığnı sormuştuk. 

Rahmetli Hasan Karakaya Cübbeli Ahmet'in zinasına dair paylaştığı kanaatin aksine mevcut Akit yönetiminin Cübbeli'nin uçkur derdine düşmesi arasındaki farkı okurlarımızın takdirine sunuyoruz.  

Yeni Akit'in Cübbeli'yi Temize Çıkarma Adına Yaptığı İlginç Haber

***

İşte Hasan Karakaya abimizin o yazısı:

Hani; “Söyleye söyleye dilimde tüy bitti” derler ya, ben de aynı durumdayım... Dilimde tüy bitmekle kalmadı, kalemimde mürekkep bitti!.. Bir de “Tükenmez kalem” diyorlar, tükendi işte... Bu kadar yazmaya “mürekkep” mi dayanır?..

Biliyorsunuz, hep söylüyorum;
“İmamın sarığı beyazdır,
Leke götürmez!”
Ve yine hep söylüyorum;
Kendince bir “söylem” tutturmuşsan, yani “diskur” çekiyorsan, kesinlikle ama kesinlikle “uçkur” işlerine girmeyeceksin!..
Ya “diskur”dan vazgeçeceksin,
Ya da “uçkur”dan!..
İllâ da “uçkur” derdin varsa,
“Harama uçkur çözmeyecek”sin!..
Evinde “nikâhlı eş”in dururken, kalkıp da “aşüfte”lerle iş tutmayacaksın!..
“Hem ağlarım, hem giderim” diyen gelinler gibi; hem “diskur” çeker, hem de “uçkur” çözmeye devam edersen, bir gün “tonga”ya düşürürler ve ele-güne rezil olursun!..

CÜBBELİ’YE İSNAD EDİLEN SUÇ!
Bu “girizgâh”tan sonra, nereye geleceğimi herhalde tahmin ettiniz.
Evet, Cübbeli Ahmet Hoca olayına geleceğim...
Ama, öncelikle söyleyeyim; “yürüyen bir soruşturma” olduğu ve hele hele, “gizlilik” kararı alınıp, “yayın yasağı” konulduğu için “ayrıntı”lara girmeyeceğim...
Malûm, Cübbeli Ahmet Hoca tutuklandı ve Metris Cezaevi’ne konuldu.
“Tutuklama gerekçesi” şu:
“Tehdit!.. Mafya ile ilişki!.. Şantaj!.. İnsan ticareti!.. Fuhuşa aracılık etmek!”
Bu suçlamalardan dolayı, “18 yıla kadar hapis” cezasıyla yargılanacak!..
Benim, bu olayda anlayamadığım taraf şu: Cübbeli Ahmet Hoca, madem ki “Tehdit!.. Mafya ile ilişki!.. Şantaj”la suçlanıyor, o halde “Karagümrük Çetesi”nin lideri olduğu iddia edilen Nejat Ergin serbest bırakılırken, Cübbeli Hoca, niye içeride?..
Bunun, herhalde makul bir cevabı vardır... Kaldı ki, “Hoca” ile ilgili başka suçlamalar da bulunuyor.
Yani, “fuhuş” suçlaması!..
Yaptı mı, yapmadı mı?..

KASET İÇİN “İFTİRA” DEMİŞTİ
Biraz geriye gidelim...
Malûm, Cübbeli Hoca’nın “fuhuş yaptığı”na ve elde “kasetler” bulunduğuna dair iddialar, tam bir yıl önce gündeme gelmiş ve “Hoca” da; 27 Aralık 2010’da Habertürk ekranlarına çıkıp, Yiğit Bulut’un “Sansürsüz” programında demişti ki;
“Benimle uğraşanlara şaşıyorum. Bir korumam mı var, silahım mı var?.. Neler uydurdular. Kaset varmış, beni zorla televizyona çıkarıyorlarmış... Ben inandığımı konuşurum. Benim derin yerlerle ne alakâm var! Bunlardan uzun yıllar çekmedik mi?.. 28 Şubat’ın en büyük mağdurlarından biriyim ama şimdi bunları konuşmanın gereği yok...
Hakkımdaki kasetler montajdır... Bunun adı kalleşliktir!.. İftiralar geri tepmiş ve bana olan sevgi artmıştır!.. Bu iddialar bir şahıs işi değil, organize güç olmadan bunlar yapılamaz!.. Bana yönelik yeni komplolar da düzenlenebilir!..
Ben bu doğruları söylemeye devam edersem, neymiş daha başka şeyler çıkaracaklarmış... Erkek erkeğe ilişki, birkaç kadınla ilişki... Biz savcılığa başvurumuzu yaptık. Gelen telefonlar ve haberlere göre... Kimin yaptığı çıkarsa o zaman bakalım onların hali ne olacak?”
Hoca’nın ekranda yaptığı bu “savunma”ya inanan oldu, inanmayan oldu... Kimi “Yapmıştır” dedi, kimi “İftira” dedi!..
Olay, kapandı gitti!..

KASET YOKSA NİYE PEŞİNDESİN?
Peki be adam, iddialar doğruysa; “kapanan” bir olayı neden kaşırsın, neden o “kaset”lerin peşine düşersin?.. “Yok” olduğunu iddia ettiğin “kaset”leri ele geçirmek için niye “mafya” ile münasebete geçersin?..
Madem “yok”, bırak ne derlerse desinler!.. “Çiğ” yemediysen, niye karnın ağrıyor?..
Sen, “olmadığını söylediğin kasetler”in peşine düşer ve hele de “Karagümrük Çetesi”yle yetinmeyip, bir de “Sedat Peker’in adamları”nı devreye sokmaya kalkarsan, işte böyle “telefon takibi”ne takılır ve zor durumda kalırsın!..
Bir insanın, ilk önce “kendine güvenmesi” lâzım!.. Herhangi bir “fuhuş işi”ne bulaşmadıysan, yani “alnın ak” ise; bırak, kim ne derse desin!..
Ama, belli ki;
“Çiğ” yemişsin!.. Ya da, bir “tonga”ya düşmüşsün ki, karnın ağrıyor!..
Yoksa;
“İleride, başına daha büyük dertler açacağını düşündüğün o kasetler”in peşine düşmezdin!..
Peki, ne oldu sonunda;
“Kaset”lerin peşine düşerken,
“Tonga”ya düştün!..
Üstelik, “cezaevi”ne de düştün!..
Yine söylüyorum; “yürüyen bir soruşturma” olduğu ve hakkında “gizlilik” kararı alındığı için “ayrıntı”lara giremiyorum.
Zira; özellikle “Ergenekon” ve “yargı” hakkında bugüne kadar yazdığım yazılarda “gizliliği ihlâl” ettiğim iddiasıyla, hakkımda açılmış “tonlarca dâvâ” var.
Her defasında “3-5 duruşma”ya girmekten bıktım, usandım...
Ve de, “haftada 2-3 defa” mahkemeye gitmekten yoruldum.
Eğer, bu soruşturma ile ilgili “ayrıntı”lara girersem, biliyorum ki, yine “gizliliği ihlâl”den dâvâ açılır!..
Onun için, “olayın çetrefillikleri”ni yazamıyorum... Anlayın işte!..

“ÖZGÜR İNSAN” OLACAKSAN!
Sonuç olarak diyeceğim şu:
Bir “misyon” yüklenmişsen, “o misyonun gerektirdiği şekilde” hareket edeceksin!.. Haa, “özgür takılmak” istiyorsan “misyon adamlığı”nı terkedeceksin!..
Her zaman söylerim ya;
“Başörtülü” bir hanım, her nerede olursa olsun, “hâl ve hareket”lerine dikkat etmek, ağzından çıkacak “söz”leri ölçüp-biçerek sarf etmek zorundadır!..
Çünkü o, “sıradan biri” değildir...
Adı, Ayşe veya Fatma da olsa, “tesettür”e bürünmüş olmakla; “adının da üstünde bir kimliğe” bürünmüştür!..
Yani;
Ayşe, Fatma değildir artık...
O, üzerine bir “misyon” yüklenmiş, “başörtülü bir hanım”dır!..
Dolayısıyla;
Sergilediği bir tavır veya ağzından çıkan bir söz, “sadece kendini” değil, “diğer örtülüleri” de bağlar!..
Bir örnek de vermiştim:
Başörtülü bir hanımın; sokakta yürürken ve hele de “cakkada-cukkada” şeklinde “sakız çiğneme özgürlüğü” yoktur!.. “Balon” yapıp patlatması ise, hiç düşünülemez!..
Aynı şekilde;
Herkesin içinde “sigara” içip, dumanını savurma diye bir lüksü de olamaz!..
Haa, hiç mi “sakız” çiğneyemez, hiç mi sigara içemez?..
Hiç mi “kahkaha” atamaz!..
“Diğer hanımlar” ne yapıyorsa, “başörtülü bir hanım”ın da bunları yapmaya elbette hakkı var!..
Ama;
“Sokakta” veya “parkta-bahçede” değil, “ev” ortamında!..
“Sakız” mı çiğneyecek, evinde çiğnesin ve hatta “balon” yapıp, patlatsın!..
“Sigara” mı içecek, kendi “özel ortam”ında içsin!.. “Duman”ını da arzu ettiği gibi savursun havaya!..
“Makyaj” mı yapacak?.. “Saçına şekil” mi verecek?.. Geçsin aynanın karşısına, tatmin etsin “süslenme” duygusunu!..
Ve fakat;
Her ne yapıyorsa, “evinde” yapsın!..
Zira;
Bunları “sokağa” taşıdığı anda, bilmelidir ki, kendisine yönelecek menfî bir “söz” veya “tavır”, onunla sınırlı kalmayacaktır!..
“Örtüye çamur atmak” için fırsat kollayan bir “hazımsız”, aynen şunu diyecektir:
“Şu başörtülülerin yaptığına bak!.. Bunlar, zaten hep böyle!.. Bir de başörtüsü takmış!.. Şuna bak; utanmadan, herkesin içinde sakız patlatıyor!”
Aynı şeyleri, “başı açık” bir hanım yapsa; gayet iyi biliyorum ki; tepkinin hedefi “kitlesel” değil, “bireysel” olacaktır!..
Nihayetinde, “Şu kadının yaptığına bak!” denilip geçilecektir!..
Ama, tekrar ediyorum;
Söz konusu olan “başörtülü” bir hanım olunca, hakaret veya olumsuz tavrın hedefi, “kişinin kendisi” değil, başındaki “örtü” veya vücudunu saran “tesettür”ü olacaktır!..
İşte bunun için diyorum ki;
“Tesettür”ü tercih eden veya başına “örtü” bağlayan bir hanım, bu tercihiyle, aynı zamanda bir “misyon” yüklenmiş ve “kendisinin ötesinde” bir kimliğe bürünmüştür!..
Dolayısıyla;
Her nerede, “ne” yapıyorsa, bilmelidir ki; aldığı “nefes”ten sergilediği “hareket”e kadar, hemen her şeyi, “diğer başörtülüleri” de bağlar!..
En azından öyle görülür/görülüyor!..

SARIK LEKE GÖTÜRMEZ!
Aynı şey, elbette “erkekler” için de geçerlidir... Başına “sarık” bağlamış, sırtına “cübbe” geçirmişsen; “söylem”lerine de dikkat edeceksin, “eylem”lerine de!..
Bir “hoca” isen, sarığını “beyaz” tutacak ve ona asla “leke” kondurmayacaksın!..
Haa, şöyle diyebilirsin;
“Hakkımdaki bütün iddialar, birer iftiradır!.. Benim o taraklarda bezim yok!”
İyi hoş da; sen bilmez misin ki, bazı olayların “vukuu, şuyuundan beter”dir!..
Ki, bunun örnekleri var...
Şahsen ben; Fadime Şahin’le adı çıkan Müslüm Gündüz’ün, herhangi bir “cinsel ilişki”ye girmediğini çok çok iyi biliyorum.
Aynı şekilde, Hüseyin Üzmez’in de, 14 yaşındaki kıza bir “halt” ettiğini sanmıyorum.
Ama, ne oldu?..
Hiç kimse; “Her koyun kendi bacağından asılır” demedi... Çünkü; “koku”su, bütün “mahalle”yi rahatsız etti...
Müslüm Gündüz, “28 Şubatçılara malzeme” oldu ve onun yüzünden bütün “Müslüman”lar “töhmet” altında kaldı... Hüseyin Üzmez de, hem kendini rezil etti, hem de “camia”ya büyük zarar verdi!..
Aynı şekilde;
Prof. Zekeriya Beyaz’ın, “otelde porno film” seyretmesinin, Prof. Yaşar Nuri Öztürk’ün de; “Allah İle Aldatmak”tan dem vururken, karısını “Şahane ile aldatması”nın verdiği “zarar”ın, sadece “kendileriyle” sınırlı kaldığını mı sanıyorsunuz!.. Sadece “dile düşmek”le kalmadılar, “Din, iman” diyen herkesi “töhmet” altında bıraktılar!..

MİSYON MU, KONDÜSYON MU?
Gündemdeki “Cübbeli Ahmet Hoca” olayı dolayısıyla tekrar diyorum ki;
Özellikle “dini” konularda “misyon” yüklenen adamların, elin karıları-kızlarıyla “cinsel kondüsyon”larını test etme gibi bir lüksleri olamaz!..
Ya “göründüğün gibi” olacaksın, ya da “olduğun gibi” görüneceksin!..
Bırakın bir “halt” işlemeyi, böyle bir “izlenim”e yol açmaktan bile uzak duracaksın!..
Hele de;
“Teknoloji”nin zirvede olduğu ve hiçbir “halt”ın “gizli-saklı” kalmadığı bu devirde!... Artık, hiçbir şey “dört duvar” arasında kalmıyor!..
“Kamera”lar takipte!..
Bırakın kameraları,
Allah takipte, Allah!..
“Kamera”lardan kaçabilirsiniz,
Ama Allah’tan kaçamazsınız!..
Bırakın bu çirkef işleri!..
“Nur”a “kir” bulaştırmayın!..
Ya da;
Soyunun “misyon adamlığı”ndan!..

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Adam.. 2019-09-08 03:08:54

papağan gibi hep aynı şeyleri tekrarlamayın artık.bu millet tarikatları sever ve ehli sünnet'ten taviz vermez..

Misafir Avatar
pirifani 2019-09-08 14:52:09 @Adam..

adam kurandan haberin olsa idi boyle demezdin zira senin dediginin aynisini musrik ve inkarci kafirler kendilerine gonderilen peygamberlere diyordu.ac bir meal ve en azindan peygamber kissalri kisimlarini oku.ama sen kurani kuru kuru der de israiliyattan beslenirsen peygamberleri ucurmakla vaktini bosa gecirmis olursun. kuranda peygambere ornek gosterilen peygamberlerden hic biri ehli sunnet mezhebinden degildi.hiv mi kafan calismiyor.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
tarikatçı papağana 2019-09-08 12:56:53 @Adam..

sen her gün aynı hatmeleri, virdleri, saçma sapan menkıbeleri tekrar ederken sorun değil de diini haberin sizin şirkinizi küfrünüzü açık etmesi mi sorun oluyor. tşkr dinihaber

Beğenmedim! (0)

banner312

banner298