Zevzeklerin yersiz tepkisi MİSVAK Dergisi'nin sosyal medya hesabının kısıtlanmasına neden oldu

Misvak’ın Yusuf'un kısası üzerinden İstanbul Sözleşmesi göndermesi yapmasındaki inceliği anlamayan bazı sözde İslamcılar alkışlamaları gereken dergiye verdikleri yersiz tepki ile derginin sosyal medya hesabının kısıtlanmasına neden oldu.

Zevzeklerin yersiz tepkisi MİSVAK Dergisi'nin sosyal medya hesabının kısıtlanmasına neden oldu

Misvak’ın Yusuf'un kısası üzerinden İstanbul Sözleşmesi göndermesi yapmasındaki inceliği anlamayan bazı sözde İslamcılar alkışlamaları gereken dergiye verdikleri yersiz tepki ile derginin sosyal medya hesabının kısıtlanmasına neden oldu.

08 Ağustos 2020 Cumartesi 23:26
Zevzeklerin yersiz tepkisi MİSVAK Dergisi'nin sosyal medya hesabının kısıtlanmasına neden oldu
banner310

MİSVAK, her zaman olduğu gibi gündemi karikatürize etmede maharetini ortaya koydu.

Dergi, 6 Ağustos 2020 tarihinde Twitter hesabından paylaştığı karikatüründe, Hz. Yusuf ve Züleyha’nın bir kıssasına gönderme yaptı. 

İstanbul Sözleşmesi ile "Kadının beyanını yeterli gören" kanunlar karşısında mağdur edilen erkeklerin sesi olan derginin bu ince göndermesini anlamaktan yoksun bazı zevzekler dergiye tepki gösterdi.

Zevzeklerin yersiz tepkisi nedeniyle çok geçmeden derginin sosyal medya hesabı geçici olarak kısıtlandı. 

İSTANBUL SÖZLEŞMESİNE GÖRE HZ. YUSUF TACİZCİ

Mevcut kanunlara göre Misvak dergisinin karikatüründe olduğu gibi Hz. Yusuf Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinde yargılanacak olsa yalan söyleyen ve iftira atan Züleyha karşısında - ki bu Züleyha'nın devlet yöneticisinin hanımı olduğu da düşünüldüğünde - alacağı ceza en az 40 yıldı. 

İstanbul Sözleşmesi'nin kaldırılması adına tepkilerini dile getiren çevrelere en güzel şekilde tercüman olan MİSVAK dergisinin bu karikatürünü sözleşmeye karşı çıkan tüm çevrelerin sloganlaştırması gerekirken tepki vermesi gerçekten şaşırtıcıydı.

Aklı başında bir müslümanın MİSVAK'ın bu karikatürünü ele alıp "HZ. YUSUF İSTANBUL SÖZLEŞMESİ'NE GÖRE TACİZCİ Mİ?" deyip gündem oluşturmalıydı.

TASAVVUFUN ÇARPIK DİN ANLAYIŞININ SONUCU

Bilindiği gibi Tasavvuf/ tarikatların yanlış din sunumu nedeniyle her gördüğü peygamber tasvirini, peygambere hakaret gören zevzeklerin MİSVAK dergisini Charlie Hebdo ile bir tutması ise tam bir garabetti.

Oysa MiSVAK, karikatürü ile sosyal bir yaraya parmak basıp Hz Yusuf üzerinden zulüm gören erkekleri savunmuştu. Charlie Hebdo ise yaptığı karikatürle Peygamberimizi "sübyancı" ilan etmişti.

Diğer taraftan Kur'an peygamberleri sosyal yaralara merhem  olacak şekilde örnek örnek olarak anlatırken bir kullanıcının, "Hz. Yusuf'u gündelik konulara alet etmeyin" çıkışı tasavvufun Kur'an'ı müslümanların hayatından nasıl çıkardığının en açık göstergesiydi. Batıl tasavvuf dininin etkisi altında kalan bu kullanıcı; "İslam'a, Kur'an'a saygı" adı altında hayatından tüm kutsalların sinsice safdışı bırakıldığını dahi farkedemeyecek durumdaydı.

Son Güncelleme: 10.08.2020 19:38
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Fatih 2020-08-09 13:38:34

genel manasıyla misvak'ı sevmesen bile doğruya doğru demek lazım. bu karikatürde çok derin bir mana var. yani diyor ki bir varsayım yaparak eğer yusuf ve züleyha kıssası 2020 türkiye cumhuriyeti yılında yaşansaydı yusuf haksız görülüp hapise atılırdı. yani türklerin adalet olarak ne kadar yozlaşmış olduğunu gösteriyor çok haklı bir karikatür. müslümanlar destek vereceği yerde kafayı en olmadık yere takıyorlar. müslüman istanbul sözleşmesini destekleyemez öyle bir hakkı yok destekliyorsa ya dinini tanımıyordur cahildir ya da sahtekardır

Avatar
Murtaza Kurt 2020-08-09 10:19:04

kadınlar yüzünden cennetten kovulduk , kadınlar yüzünden cennete giremeyeceğiz , o yüzden japonlar robotlarla yaşıyormuş , ayrıca aristo efendi der ki , bir bardak süt için inek beslemeyin der ,

Misafir Avatar
Aaa 2020-08-09 23:42:50

Murteza kurt senin cahiliye dönemindeki araplardan ne farkın var onlarda kadını böyle hakir görüyordu .seni doğuran da bir kadın. Kadından kadına fark var genelleme yapma. E o zamn ilk katıl de kabil kardeşini öldürdü.Insanlar erkekler yüzünden cinayet işlemeyi öğrendi desek doğru olur mu.
KADINLAR SIZE ALLAHIN EMANETIDIR,(veda hutbesi)

Beğenmedim! (0)
Avatar
Mehmet 2020-08-12 19:35:08

i̇nsanın fıtratında erkek üstünlüğü vardır. ancak günümüzde türkiye cumhuriyeti, avrupa ülkeleri, abd gibi adaletsiz ama eşitlikçi zihniyet hakim olduğu sürece daha çok insanlık yozlaşacaktır. eğer kadınlar üstün olsaydı son peygamber erkeklere seslenip kadınlar size Allah'ın emanetidir demez, kadınlara seslenip erkekler size Allah'ın emanetidir derdi. bu veda hutbesinde kullanılan cümleden şunu çıkarmalıyız; kadın korunmaya her daim muhtaç bir canlı olduğu için erkekler onu koruyor. kadın denilen varlık demek ki kendini bile korumaktan aciz bir varlık ki erkeğe emanet edilmiş. erkeğin kadını koruması adalet olur ancak eşitlik olmaz. eşitlik adalet değildir. bilge filozof arthur schopenhauer şöyle der:
kadının fıtraten itaat etmek için yaratılmış olması, gayrıtabii mutlak bağımsızlık konumuna yerleştirilmiş olan her kadının hiç vakit kaybetmeden kendisini öyle veya böyle denetilip yönetileceği bir erkeğe bağlamasından anlaşılmalıdır. bunun nedeni onun bir efendiye ihtiyaç duymasıdır.

Misafir Avatar
pirifani 2020-08-14 07:48:26 @Mehmet

sayın mehmet yazdıgınız cevap ciddi psikolojik problemlere sahip oldugunuzu gosteriyor.vakit gecirmeden bir kadın psikologa gidip tedavi olmaya bakın.guclu olanın gucsuz olanı hapsedip kole yapması mı gerekiyor.dunyada yapılan her sey erkeklere ait demisisniz.aynı durumda yapılan her sey avrupalılar aittir bizde yapılan hic bir sey yoktur derse ne dersin.sacma sapan yazmıssın.turkiyede kac erkek tansu ciller gibi olabilir.veya dunyada kac erkek ingiltere eski baskanı veya hillary clinton gibi olabilir.kadınların ve turklerin ve zencilerin ilgi alanlarının farklı olması cok birsey yapmamıs olmaları digerlerinden asagı ve dusuk oldugunu gostermez.imkan ve fırsat oldukca erekleri gecebilirler de.mesela ilahiyat fakultelerinde bircok kız talebe erkelerden daha basarılı ve faydalı calısmalar yapıyorlar.yoksa o kız talebeler turk degiller mi.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Mehmet 2020-08-13 18:50:37 @Mehmet

pirifani denilen arkadaş sen olayı çok yanlış anlamışsın. türkiyenin eğitim sisteminin ne kadar leş olduğunu biliyoruz hatta kızların daha erken ergenliğe girip olgunlaştığını da biliyoruz ortalamada kızların net sayısı fazla diye ne sonuç çıkarıyorsun bundan?
kardeşim dünyadaki yapılan bütün her şey erkeklere aittir. madem kadınlar bu kadar zeki neden kölelik durumundan çıkamıyorlar? o kadar güçlüler ise erkekleri bir zindana hapsedip sadece erkekleri üremek amacıyla kullansınlar? yer mi?

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
pirifani 2020-08-12 21:25:25 @Mehmet

https://twitter.com/hasanoktem1/status/1293609116250800134

Beğenmedim! (1)
Avatar
Murtaza Kurt 2020-08-09 11:39:11

kadınlarla ilgili kutsal kıssaların hepsinde kadın aşağılanmıştır , eğer doğruysa kadınlardan uzak durmak lazım ,

Avatar
Garip Yolcu 2020-08-09 12:57:12

Aslında günümüz yasalarına ironi yapmak istemiş. Ancak ironi yaparken çizgi karakterleri üzerinden saldırı yapılma ihtimaline karşı isimleri değiştirmek suretiyle aynı ironi yapılmış olsa bu kadar tepki olmazdı sanki.

Avatar
Murtaza Kurt 2020-08-11 10:55:18

kadinlar size Allahin emanetidir, dedik sonra kadınlara her türlü baskıyı yaptık köleleştirdik , sınırsız cariye alın diyen bir kitaba ateist neden inansın , bence bu ayet sonradan eklenmiştir , Allahın adalet sıfatına uymuyor ,

Avatar
Murtaza Kurt 2020-08-11 11:01:17

her türlü kötülüğün altından kadın çıkar , habil kadın yüzünden kardeşini öldürmüştür , adem kadın yüzünden cennetten kovulmuştur , yusuf kadın yüzünden zindana atılmıştır , muhammed kadınlar yüzünden kötülüğe bulaşmıştır , kızları yüzünden ebu leheple papaz olmuştur , zeynep yüzünden eleştirilmiştir , vb kısacası kadın her yerde , onlar büyüdükçe şeytanlaşır dikkat etmek lazım , absurt bir deneme

Avatar
Remzai Hocaoğlu 2020-08-11 19:12:46

kadını beyanı ifadesini yamultmayın. bir sözleşme de maddeler birbirinden kopuk değerlendirilir mi?.asıl bu zevzekler halt etmiş. bir resul'u kendi kafaların göre ve ayetleri dediğiyle alay edercesine bir kurgu yapmışlar. bunun neresi doğru?