Kur'an'ın anlattığı dine karşılık atarına ve dini istismar eden liderlerine yaslanan, üzerine kendi heva ve vehimlerini katarak bir din şekillendiren, adına da “islam” diyerek sunan, bu atalar dini üzerinden kendilerine itaat edilmesini isteyenler, kendilerinin itaate layık olmadığını söyleyenlere kullandıkları en büyük yafta "hadis inkârcısı!" yaftası.

Tarikatların söylemlerine dikkat edin; Çarklarına çomak sokan, din ticaretlerinin önüne tevhid ile set çekmeye çalışanlara, peygamberin (a.s) yaptığı gibi kur'an ile uyarmaya kalkan herkese "hadis inkârcısı!" etiketini vuruyorlar.

Peki kur'an'ı önceleyen bir müslümanın Hz. Muhammed’i reddetmesi, onun kur'an'ın tefsiri olan söz (hadis) ve tatbikatını (Sünnetini) görmezden gelmesi mümkün müdür? Asla değildir. Zira kur'an peygamberinde tek ölçüsüydü. Kur'an'ın bütün emirlerini önce kendisinin yaşamasını isteyen kur'an'a karşı, Allah'a karşı muhalif bir söz etmiş, muhalif bir davranış sergilemiş olabilir mi Hz. Muhammed? (s.a v) Buna imkân ve ihtimal yok!

Tarikatların insan algısı, hayat algısı, din algısı Kur'an'ı ve peygamberi anlamaya yönelik olmamıştır hiçbir zaman.

Bağlılarından istedikleri en önemli şey, kesinlikle kendilerini sorgulamamak, akıl yoluyla edinilmiş her bilgiyi lanetlemek!

Mürşit denen zatın Kur'an'dan ve peygamberden bağımsız keşiflerini, rüyalarını, vehimlerini hiçbir mihenge vurmadan, Kur'an'a ve sünnete aykırı olup olmadığını hiç sorgulamadan öylece kabul edip tatbik etmek...

Çünkü sorgulayan insan görecektir ki;  “Şeyhlerde, gavslarda olduğu iddia edilen "üstün özelliklerin!" hiçbiri peygamberlerde yok!” noktasına gelecek.  Ve sorular devam edecek!; “Acaba bizim şeyh efendi hangi dine çağırıyor?”


“Peygambere gönderilen kitap’da, "yarın kendisine ve başkalarına ne yapılacağını bilemeyeceğini" insanlara tebliğ etmesi isteniyor; fakat bizim şeyh efendi öyle güçlü ki, bizi tek tek cennete yerleştirmeyince cenneti kendisine haram kılmış! Acaba şeyhin bu vaadinin karşılığı kitap ve sünnette var mıdır?”

“Peygamberleri dahi sorguya çekeceğini söyleyen Allah, kitabın neresinde söylemiş, şeyhlerin masum olup sorgusuz cennete gittikten sonra, birde kendi bağlılarını cennete yerleştirdiği!

Bu soruların sorulması önerenler veya soranlar hep "sünnet ve hadis inkarcısı!" yaftası yiyor!”

Sanırsınız ki, Kur’an’da kendi üstünlüklerine dair ayet var!

Sanırsınız ki, peygamberlik kurumundan sonra daha üst düzey bir kurumun geleceğine ilişkin hadis var!

Sünnet ve hadis inkârcılığını aşıp ayet inkârcılığı yapanların en güçlü dayanakları, kur'an'ın anlattığı peygamberin alternatifini cahil insanlara dikte edip, o "peygamber" tasavvuru üzerinden kendi vehimlerine dayanan bir "din" şekillendirmiş ve yine sorgulamayı “günah” diye anlattıkları insanların ne söylerlerse kabul edeceğini biliyor olmalarıdır.

Allah'ın kulu ve rasülü olmaktan "azlettikleri" bir insana;
"Gül Muhammed!" diyerek, "Nur Muhammed!" diyerek hayattan kovmuşlar ve yine onun adına uydurdukları sözlerle kendilerine yeni bir din kurmuşlar!

Nedense tevhide ilişkin, insanların gaybı bilemeyeceğine ilişkin, Allah'ın hiç kimseyi hükmüne ortak etmeyeceğine ilişkin, sadece ama sadece Allah'a kulluk edileceğine ilişkin, peygamberlerin bile hesaba çekileceğine ilişkin hiçbir ayet ne kitaplarında var ne de sözlerinde!..

Peygamberin kur'an'ın tefsiri olan sözlerini söyleyen ve hayatını bu minvalde yaşayan, peygamberin kur'an'ın pratiği olan hayatını örnek alıp öyle yaşayan bir tarikat şeyhi gördünüz mü siz hiç?
 

Mesela fakir bir tarikat şeyhi, ya da kendisinin de affı için yakardığını söyleyen bir şeyh?;

Göremezsiniz!

Çünkü öyle olsaydı insanlar ellerini öptüklerinde, eteklerine yapıştıklarında, kendilerine biat ettiklerinde, sattıkları tevbelerden aldıklarında, yanmaz kefenlerden edindiklerinde, karşılarında bir an durduklarında değil, tıpkı peygamberler gibi sorgulandıklarında yardımcı olabilirlerdi insanlara!.. Bu ise normal insan statüsüne, kul statüsüne razı olmak demektir! Fakat bunların hepsi insan olmaktan, kul olmaktan azad olup, adeta Allah’ın yeryüzü şubeleri olmuşlar!

Hatalı kusurlu ve ayakları yere değen bir insan olmak peygamberlere bile yakışır da, bir şeyhe asla yakışmaz!
 

Onun içindir ki, kendi tasarladıkları "dini" korumak için, kendilerine peygamberlerin üstünde bir makam edindikleri için, hakiki peygamberi hayata çağıran herkese "hadis inkarcısı!" ve "sünnet düşmanı!" yaftasını vurmak zorundalar!

Allah rasülünün hayatını hakikaten tebliğ edemezler! Kur’an’ın anlattığı peygamberi, peygamberin yaşadığı kur’an’ı bağlılarına anlatamazlar! Mutlaka adına “İslam” dedikleri, o garip “dini” anlatmak zorundalar!

Yoksa mı?!;
 

Yoksa sahte cennet pazarlayıp sahte din satmaları mümkün değil! 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
AYHAN 2018-02-26 10:22:40

tespitleriniz çok doğru hocam Allah razı olsun.ama bakalım bunları tarikata mensup olan kandırılmış insanlara nasıl anlatacağız.

Avatar
Bir Müslüman 2018-02-26 18:27:06

Muhteşem.

Avatar
Mustafa tavukcu 2018-02-26 18:38:28

Birazcik aklını kullananlar bu tarikatların ve tasavvufçuların masallarina inanmazlar nicin kandiriliyorlar hic bir kere kuranı acip da ne diyor diye bakmadiklari icin

Avatar
Safa 2018-03-02 20:42:57

kardeşin Allah razı olsun. muazzam bir hakikat yazısı. hipnozdan kurtulmak isteyenlerin tarafsız okusun. bir an önce peşinden gittikleri her kimse onu kuran süzgecinden geçirmeli aklını kiraya vermemelidir. artık şeyh uçmaz mürid uçurur sözünün gereği yapılan yanlışlardan dönün. o kadar yanlışlara inandırılmışız ki düzeltmek isteyenleride düşman saflarında dörüyoruz. aklımızı kullanarak üzerinde şaibe bulunmaya kitabımıza dönmeli ve onun rasülünü taklid değil örnek almalıyız vesselam

Avatar
Ali 2018-02-27 23:08:51

Kusurlu peygamber??????

Avatar
pirifani 2018-08-03 16:24:46

quran 9:30 muslumana ne soyler. quran 9:31 muslumana ne soyler bu ve diger ayetlerde sadece yahudi ve hristiyanlar mi kinanmaktadir? Allah muhammedin nurunu kendi nurundan yaratti demek Allaha veled isnadi degil midir? tarikat buyuklerinin uydurduklari emir yasak ibadet zikir ve usul erkan vs onlari rablestirmek degil midir?

Avatar
ahmed 2018-03-01 11:32:51

bu sitedeki tasavvuf ve tarikat düşmanlığını anlamıyorum tamam ortalık cahil şeyh ve tarikat cemaat mensuplarından geçilmiyor da anadolu da bin yıla yakın süredir var olan ve insanları bir arada tutan değerlerin en önemlilerinde olan tasavvufu nasıl yok sayıyorsunuz şurada diyanetin tarihi ne tasavvuf kadar insanları bir arada tutabilen kaç diyanet hocası imamı vs çıkarmışınız yatıyoruz kalkıyoruz her gün yeni bir ilahıyatçı yeni şeyler bulduğunu iddia ediyor kimi Allah gaybı bilmez diyor kimi kabir azabını inkar ediyor kimi cift cinsiyetten bahsediyor bi de son dönem modası şu hadis uydurma bu hadis sahih değil, akıl dini emir ve yasakları anlamak için gereklidir ama her şeyi de akılla sorgulayacak olursak bu işin sonu gelmez salt akılla her şey bulunsaydı en başta peygambere ihtiyaç kalmazdı Allahtan sağlam ve kesin delliller var yoksa yarın bi ilahıyatçı çıkıp miracı da kendince yorumlayıp mirac olmamıştır yok diyebilir diye korkuyorum.