Buhari'nin İslam'a ve peygamberimize olan nefretini gösteren iftira hadisleri

Buhari'ye göre Peygamberiiz bir kahin karşısında dahi aciz, lafını bilmez, açık arayan ve ardında kendine itimat etmeyen bir sahabe grubu var ve Peygamber kendini inandırmak için bacak kadarçocuk karşısında kırk takla atıyor.

Buhari'nin İslam'a ve peygamberimize olan nefretini gösteren iftira hadisleri

Buhari'ye göre Peygamberiiz bir kahin karşısında dahi aciz, lafını bilmez, açık arayan ve ardında kendine itimat etmeyen bir sahabe grubu var ve Peygamber kendini inandırmak için bacak kadarçocuk karşısında kırk takla atıyor.

25 Temmuz 2020 Cumartesi 22:42
Buhari'nin İslam'a ve peygamberimize olan nefretini gösteren iftira hadisleri
banner310

Buhari, Peygamberimizden nefret ederdi.

Bu nedenle sık sık peygamberimizi aşağılayan hadisler rivayet etmekten geri durmadı. Buhari'nin hadislerinde "manastır, rahip, kahin, büyücü" gibi Hristiyanlık ve Zerdüştlük kalıntısı varlıkların özellikle yüceltildiği görülür. Buhari'nin yaşadığı bölge bilindiği gibi zerdüştlerin yoğun olarak yaşadığı yerlerdendi. İslam beldeleri arasında kalan bu bölge insanı kılıç korkusu ya da ticaret kaygısıyla dinlerini gizleyip müslüman kılığında İslam'dan intikam aldıkları bir vakıa.

Aşağıdaki hadisler "Buhari olmadan Kur'an anlaşılmaz" denilerek yüceltilen Buhari'den...

Dikkat edilecek olursa hadisler adeta Buhari'nin zihin kodlarını yansıtıyor.

Buyrun, Buhari'nin gözünde çocuk karşısında ne yapacağını bilemez zavallı Peygamber tasavvuru!

Abdullah b. Ömer (r.a.)den rivayet olunduğuna göre demiştir ki: Ömer (r.a.) Nebi (as.) ile beraber bir cemaat içinde ibni Sayyad (denilen bir kâhin)’in yanına gitmişlerdi. Nebi (as.) ile maiyetindeki zevat ibni Sayyad’ı (Ensardan) beni Megale soyunun kasrı yanındaki çocuklarla oynarken buldu. İbni Sayyad o sırada henüz erlik çağına ermeğe yaklaşmıştı. Bu genç kâhin Nebi (as.)’ı bilemedi. Nebi (as.) eli ile buna (hafifçe) vurarak:  Benim Resulullah olduğuma inanır mısın? Deyince anladı. Nebi (as.)’a bakarak; senin ümmilerin peygamberi olduğunu kabul ederim, dedi. Ve sonra Resul-i Ekrem’e; sen de benim Resulullah olduğuma inanır mısın, dedi. Nebi (as.) bunun sualine cevap vermeği bırakıp: Ben Allah’a ve Allah’ın hak peygamberlerine inanırım, buyurdu. Sonra da bu küçük kâhine: Düşte, ne görüyorsun bakalım? Diye sordu. O da: Bana gerçek haberler de gelir, yalan haberler de. (rüyamın kimi eğri çıkar, kimi doğru.) diye cevap verdi. Bunun üzerine Nebi (as.) : Öyle ise senin işin çok karışıktır, buyurdu. Bundan sonra Nebi (as.) ibni Sayyad’a, haydi gönlümde senin için bir şey sakladım, şunu bil bakayım? Buyurdu. Ve zihninde sure-i Duhan’ı hatırlamıştı). İbni Sayyad: Gönlündeki “Duh” dur, diye cevap verdi. Bunun üzerine, Nebi (as.): Haydi sus, yıkıl git, haddini tecavüz etme, buyurdu. Ömer (ra.): ya Resulullah müsaade buyur da şu yalancı piçin boynunu vurayım, dedi. Nebi (as.): Bırak şunu, eğer bu Deccal ise sen onu vurmağa memur değilsin. Deccal değil ise onu öldürmekte senin için ne hayır ne menfaat vardır, buyurdu"40

İbni Ömer (r.a.) demiştir ki: Nebi (as.) bundan başka bir kere de Übey b. Kab ile beraber ibni Sayyad’ın bulunduğu hurmalığa gitmişti. Resulullah onu gafil avlamak ve ibni Sayyad’ın kendilerini görmeksizin onun hususi hayatını görmek ve onun kehanetini ve gayri tabi halini ashaba göstermek istiyordu. Nebi (as.) onu kadife elbisesi içinde yan yatmış bir halde gördü. Hırka içinde genizden gelen bir hırıltı vardı. Tam bu sırada bir hurma ağacının arkasına gizlenmiş bulunan ibni Sayyad’ın annesi, Nebi (as.)’ı gördü ve hemen: Ya Safi! İşte Muhammed geldi diye seslendi. Safi ibni Sayyad’ın adıdır. İbni Sayyad süratle ayağa kalktı. Bunun üzerine Nebi (as.) maiyetinde bulunan zevata: Şu kadın oğlunu o halde bıraksaydı, o saçma sapan sözleri ile gayri tabi hali ile size ne mal olduğunu anlatırdı, buyurdu."

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ramazan Hoca 2020-07-26 15:09:33

bu uydurma haberleri yapmak için kaç para alıyosunuz? ahıretinizi kaç paraya sattınız?
ADMİNİN YORUMU: AKILSIZ OLDUĞUNU BU KADAR BELLİ ETME. BUHARYİ KURTARMAK İÇİN SİZ PEYGAMBERİMİZE BİLE İFTİRA ATARSINIZ. AHLAKSIZ! KÖR MÜSÜN PEYGAMBERİMİZİ YENİ YETME BİR KAHİN KARŞISINDA ACİZ ZAVALLI GÖSTEREN BU ZERDÜŞT MÜ BANA İSLAM SAVUNUCUSU OLDU..

Avatar
Murtaza Kurt 2020-07-27 10:56:14

buhariden Allah razı olsun , dincilerin , islamcıların iç dünyalarını öğrendik ,

Avatar
Yunus vahhabigörür 2020-07-26 11:25:09

ingilizler iki talimat verdiler. 1, alimleri kötüleyin. imam azam, buhari, imam rabbani vs. kötülenip duruyor. 2. peygamberi aradan kaldırın. dedilerki hz. peygamberin babası ve annesi cehennemliktir. mezarına gitmekte şirk. geriye bir hadisleri var onuda buhari yazmış.
ADMİNİN YORUMU: SEN VAHHABİ DEĞİL BURNUNUN UCUNU GÖRMEKTEN ACİZ BİR SALAKSIN. BİRDEFA İMAMI AZAMI ZERDÜŞT BUHARİ İLE İNGİLİZ KÖPEĞİ İMAMI RABBANİNİN YANINA KOYMAN CAHİLLİĞİNİ GÖSTERİYOR. ŞU BOŞ İNGİLİZLER ŞUNU DEDİ BUNU DEDİ DEYİP TOPU DA TACA ATMAYIN. ŞU SİTEDEKİ YAZILARI GÖRMEKTEN ACİZSİN. BU SİTE ÖYLE SENİN GİBİ İTİN KÖPEĞİN İNGİLİZİN AKLIYLA HAREKET ETMEZ. KUR'AN DIŞINDA HİÇBİR REHBERİ REHBER GÖRMEYİZ. 2. AHMAK HERİF SEN İFTİRA ATARKEN İFTİRA ATAN BUHARİYİ SAVUNURKEN PEYGAMBER AŞIĞI OLUYORSUN. BİZ PEYGAMBERİ İFTİRALARDAN KORURKEN PEYGAMBER İNKARCISI OLUYORUZ ÖYLE Mİ. SİZİN HALİNİZ NEYE BENZİYOR BİLİYOR MUSUNUZ. ÖYLE BİR KİRLENMİŞ KÖRLEŞMİŞ SAĞIRLAŞMIŞSINIZ Kİ KARINIZA FAHİŞE DİYENE DOST, SİZİN NAMUSUNUZU SAVUNAN BİZİ İSE DÜŞMAN GÖRÜYORSUNUZ. BEYİNSİZ ANLADIN MI

Misafir Avatar
pirifani 2020-07-26 22:32:34 @Yunus vahhabigörür

sayın yunus ingilizlerin verdigini soylediginiz talimatlarla ilgili kaynagınız nedir. ısıkcıların cıkarttıkları ingiliz misyonerin itirafları ise bilin ki onun uydurma oldugu ortaya cıktı.zamanında ben o kitabın uc farklı versiyonunu okumustum. boyle bir palavra da ruslar tarfından yahudilere karsı yapılmıstı bu muhtemelen onun basit bir kopyasıdır. ingilizlerin verdigi asıl talimatı hepimiz biliyoruz zira vaazlarda hocalar bize ezberlettiler.kuranı muslumanların elinden almak.sag olsunlar tasavvufcular ve tarikatcılar bazıları sapıtırsınız okumayın diyerek bazıları bunlar kuranın tefsiridir bunları okuyun diyerek milleti kurandan uzak tutmayı basardılar. siz hic akıllanmayacak mısınız.

Beğenmedim! (1)
Avatar
müftü ihsan 2020-07-26 07:51:48

süper bir haber olmuş. eline sağlık dinihaber. buyrun ehli sünnet dininin temel dayaklarını görün

Avatar
pirifani 2020-07-26 12:49:51

buhari yıkılmazsa din yıkılır diyebilir miyiz.

Avatar
abdi ibrahim 2020-07-28 10:02:43

tarikatlar milletin sırtından geçinen sülükler. bunların islam ile falan alakaları yok. milleti kur'andan koparmak için hurafe karışımı din enjekte edip sonra milleti bölüp parçalıyorlar. hala şu millet tarikatları islam savunucusu sanıyor. içlerinde idim. bu adamlar zır cahil. cübbeli ile ihsan şerocak ın konuşmaları rezalet

Avatar
Bahri 2020-07-29 16:32:32

Nedir bu saçmalıklarınız Buharı rahmetullahi aleyhi nci mercan kıymetınde olan bıze nur olan nebevî dıger hadıslerı ı gormeyıp yazmayıp içinde cımbızlayıp çektıgınız artnıyetlı bozuk duşuncelerınizı,gercek gıbı dogru gıbı temız ımanlı gonullere empoze etmeniz
sünnet düşmanlığı ve müminlere zehır akıtmaktır. haksız uydurma isnadda bulunanlar
aşagılayanlar kendınız aşagılık oluyorsunuz

Avatar
Murtaza Kurt 2020-08-01 16:07:36

nefret peygambere değil , peygamber üzerinden millete pislik yapanlaradır , din tüccarlarınadır ,

banner312

banner298