2018 “Bilgi Yarışması”

2018 yılında kutlanacak olan Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle gerçekleştirilecek olan “Bilgi Yarışmasının" şartnameleri belli oldu. İşte Diyanet İşleri Başkanlığının o açıklaması:

2018 “Bilgi Yarışması”

2018 yılında kutlanacak olan Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle gerçekleştirilecek olan “Bilgi Yarışmasının" şartnameleri belli oldu. İşte Diyanet İşleri Başkanlığının o açıklaması:

28 Şubat 2018 Çarşamba 15:04
2018 “Bilgi Yarışması”
banner32

Nurullah Aydın / DiNiHABER.COM

2018 YILI CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI MÜNASEBETİYLE DÜZENLENECEK BİLGİ YARIŞMASI İLE İLGİLİ ŞARTNAME

Başkanlığımızca “Bilgi Yarışması” düzenlenmektedir.

1. AMAÇ:

Bilgi Yarışmasının düzenlenme amacı, personelimizin mesleki bilgi ve yeterliklerini geliştirmek, kitap okuma ve planlı çalışma alışkanlığı kazanmalarını sağlamak, hizmet aşkı ve heyecanını kaybetmeden görevlerini cesaretle icra etmelerine ve hizmet süresince kendilerine güven duymalarına vesile olmaktır.

2. YARIŞMAYA KATILMA ŞARTLARI:

Bilgi Yarışmasına Başkanlığımız taşra teşkilatında görevli asıl, vekil ve sözleşmeli imamhatip, müezzin-kayyım ve Kur’an kursu öğreticisi unvanlarında görev yapan bütün personel katılabilecektir.

3. MÜRACAAT:

Şartları uygun olan personelimiz, 01–30 Mart 2018 tarihleri arasında bağlı bulundukları müftülüklere şahsen müracaat edebileceklerdir. Kadrosu eğitim merkezlerinde bulunan ihtisas ve kıraat bölümü kursiyerleri ise müracaatlarını eğitim merkezinin bulunduğu il/ilçenin müftülüğüne yapacaklardır.

4. UYGULAMA:

a) 2018 yılında yarışma iman esasları ve itikat konuları ile ilgili yapılacaktır. Yarışmada İslam İnanç Esasları, (Prof. Dr. Bekir Topaloğlu, Prof. Dr. Yusuf Şevki Yavuz, Prof. Dr. İlyas Çelebi, DİB Yayınları) ve Çağdaş İnanç Problemleri (Prof. Dr. Temel Yeşilyurt, DİB Yayınları) isimli eserlerden sorumlu olunacaktır.

b) Bilgi Yarışmasına ilçe bazında başlanacak ve yarışma il yarışması ile tamamlanacaktır. Yarışmaya katılım şartlarına sahip istekli bütün personelin katılması sağlanacaktır.

c) İl ve ilçe yarışmalarının yapılacağı yer ve tarih, yarışma tarihinden en az iki hafta önce müftülüklerce başvuruda bulunan personele duyurulacaktır.

ç) İlçe müftülükleri (büyükşehir statüsünde olmayan illerin merkez ilçeleri için il müftülükleri) bünyesinde oluşturulacak komisyonlar, 6 Temmuz 2018 tarihine kadar kendi personeli arasında test usulünü uygulayarak ilçe birincisini seçecektir. dinihaber.com Yarışma sonuçları, yarışmayı takip eden hafta içinde il müftülüğüne bildirilecektir.

d) İl müftülükleri bünyesinde oluşturulacak komisyonlar, 14 Eylül 2018 tarihine kadar ilçe birincileri arasında test usulünü uygulayarak il birincisini seçecektir. Yarışma sonuçları, yarışmayı takip eden hafta içinde Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne bildirilecektir.

e) İl Müftülükleri tarafından final yarışmasında dereceye giren ilk 3 personele ödül verilecektir.

f) Başarı sıralamasında en yüksek puandan başlanmak üzere yarışma puanı dikkate alınacaktır. Puanların eşit olması halinde, sırasıyla hizmet süresi fazla olana ve doğum tarihi önce olana sıralama

5. YARIŞMA KOMİSYONLARI:

Yarışma komisyonları aşağıda belirtilen çerçevede teşekkül ettirilecektir. Komisyonlar test usulü ile soruların hazırlanmasından, muhafazasından ve cevap kâğıtlarının okunmasından sorumlu olacaklardır.

a) İl/İlçe Yarışma Komisyonları:

İl ve ilçe merkezlerinde; il/ilçe müftüsünün başkanlığında, eğitim merkezinden bir eğitim görevlisi, bir şube müdürü, başvaiz/uzman vaiz/vaizlerden iki kişi, eğitim uzmanı ve din hizmetleri uzmanlarından bir kişi, imam hatip lisesi meslek dersi öğretmenlerinden bir kişi, din kültürü ve ahlak bilgisi dersi öğretmenlerinden bir kişi olmak üzere en az üç kişiden oluşur.

b) İl Yarışma Komisyonları:

İl genelindeki seçmelerin yapılmasında il yarışma komisyonu; il müftüsünün başkanlığında, bir müftü yardımcısı, bir ilçe müftüsü, ilahiyat fakültesinden bir öğretim üyesi/görevlisi, eğitim merkezinden bir eğitim görevlisi, başvaiz/uzman vaiz/vaizlerden iki kişi, eğitim uzmanı ve din hizmetleri uzmanlarından bir kişi, imam hatip lisesi meslek dersi öğretmenlerinden bir kişi, din kültürü ve ahlak bilgisi dersi öğretmenlerinden bir kişi olmak üzere en az üç kişiden oluşur.

6. ÖDÜLLER:

a) İl/ilçe müftülükleri dereceye giren personeli mahalli imkânlar çerçevesinde ödüllendirecektir.

b) Yarışmada il birincisi olan personele Başkanlığımızca teşvik ödülleri verilecektir.

c) İl birincisi olanlar arasından kura ile belirlenecek 3 personel umreye gönderilecektir.

7. DİĞER ŞARTLAR:

a) İlgili komisyonca yarışma sonuçları bir tutanakla tespit edilerek, yarışma kitapçıkları ve cevap anahtarları ile birlikte özel dosyasında saklanır.

b) İl ve ilçe müftülükleri, yarışmalarla ilgili koordineyi sağlayacaktır. Başvuru sayısını da dikkate alarak ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği içerisinde fiziki açıdan yarışma için elverişli mekan/mekanlar tespit edecektir.

c) Yarışma için yeterli sayıda gözetmen görevlendirilecektir.

ç) Yarışma sonuçları, tutanakların komisyonda görevli bütün üyelerce imzalanmasından sonra ilan edilecektir.

d) Dereceye giren personele mahallince hazırlanan ödüller Camiler ve dinihaber.com Din Görevlileri Haftası açılış merasimlerinde protokol sırasına göre yetkililerce verilecektir. e) Yarışmalara katılan personel, bu şartname hükümlerini ve komisyon kararlarını kabul etmiş sayılacaktır. Şartnamede belirtilmeyen hususlarda veya tereddüt halinde Diyanet İşleri Başkanlığı’nın kararları geçerlidir.

f) Yarışmalarda, gözetmen olarak görevlendirilenlerden kurumlarınca yolluk ve yevmiye ödenmeyenlere azami net 100-(Yüz) ₺ ile iaşe, ibate ve yol masrafları, İl ve İlçe Yarışma Komisyonda başkan ve üye olarak görevlendirilenlerden kurumlarınca yolluk ve yevmiye ödenmeyenlere azami net 150-(Yüzelli) ₺ ile iaşe, ibate ve yol masrafları, Türkiye Diyanet Vakfınca/Şubelerce karşılanır.

 2018 YILI CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI MÜNASEBETİYLE DİN GÖREVLİLERİ ARASINDA DÜZENLENECEK BİLGİ YARIŞMASI İLE İLGİLİ TAKVİM @DiNiHABER.COM /BİLGİ YARIŞMASI İLE İLGİLİ DUYURU

Fikriyat / Dinihaber.com

Son Güncelleme: 28.02.2018 15:38
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
müftü 2018-02-28 18:04:49

rabbimize nihayetsiz hamdediyoruz. beklenen yarışma idi. inşAllah devamı gelir. arkadaşlarımızı çok teşvik edecektir. başkanımıza şükranlarımızı arz ediyoruz.

Avatar
HİZMETLİ 2018-03-05 00:46:06

hi̇zmetli̇ ni̇çi̇n katilamiyor o i̇nsan deği̇lmi̇?olmaz böyle ayrimcilik

Avatar
ayse 2018-03-15 19:40:06

Fahri kko katilabilir mi