Cübbeli Ahmet'in internet yayınlarında kullandığı o logonun sırrı...

Müceddidi elfi sani deyip göklere çıkarılan imamı rabbani'nin medfun olduğu mekandan görüntülerle tasavvuf hareketinin nasıl bir menşee sahip olduğuna dair kanaatler edinmemizde bir şahsın yaptığı gözlemler bize önemli ipuçları verdi

Cübbeli Ahmet'in internet yayınlarında kullandığı o logonun sırrı...

Müceddidi elfi sani deyip göklere çıkarılan imamı rabbani'nin medfun olduğu mekandan görüntülerle tasavvuf hareketinin nasıl bir menşee sahip olduğuna dair kanaatler edinmemizde bir şahsın yaptığı gözlemler bize önemli ipuçları verdi

29 Ocak 2020 Çarşamba 07:32
Cübbeli Ahmet'in internet yayınlarında kullandığı o logonun sırrı...
banner310

Cübbeli Ahmet'in internet yayınlarında kullandığı logo hakkında bir twitter hesabı kullanıcısı dikkat çeken bir paylaşım yaptı.

Fotoğraflarla da paylaşımlarını destekleyen şahsın verdiği bilgiler de bize gösterdi ki imamı rabbani hareketi iyi yönleri millete gösterilen ama orjinalinde hiç de anlatıldığı gibi üstün ahlak ve tevhid numunesi olmayan bir hareket. Bu konuda tarikatların açık ve eksiği söylendiğinde takındıkları küfürlü saldırgan tavır, güçlerinin yettiği yerde karşıyı boğma tavırları bu durumun en açık göstergesi...

 

“TÜRBE VE İÇİNDEKİ CESETLERE ADANMIŞ TAŞLARI ELLEMEK İÇİN GELİYORLAR”

Twitter’da “Jxlhš © Dr. Yüksel Hoš” isimli kullanıcı, logoyla ilgili şunları yazdı:

“Bir tv şahsiyetinin youtube kanalı ve diğer yayınlarında kullandığı bu logoyu, Peygamberin mescidi ya da Kabe çevresinden bir şey sanabilirsiniz. Değildir. Size söyleyeceğim neresi olduğunu. Aynı zamanda o mekana gitmiş biri olarak bu binanın nerede olduğunu da belirteceğim.

Burası Hindistan'ın Serhind şehrindeki İmam Rabbani türbesi.


Dünya'da İslam diye satılan bir inanışın hac merkezlerinden birisidir burası.

Hac merkezi diyorum zira herkes buraya bu türbe ve içindeki cesetlere adanmış taşları ellemek için geliyorlar. Ben de görmeye gitmiştim.”

“DÜNYA NAKŞİBENDİLERİNİN EN ÖNEMLİ BİRİNCİ MERKEZİ BURASIDIR MİLLET”

“Jxlhš © Dr. Yüksel Hoš” yaptığı paylaşımda ayrıca şunları kaydetti:

“Delhi'den saatler süren bir yolculukla buraya gelebiliyorsunuz. Yol fena değil ancak bir yerden sonra asfalt çamur karışık bir yolla buraya ulaşılıyor. Şehir ortalama 60 bin kişinin yaşadığı bir köy durumunda. Dünya Nakşibendilerinin en önemli birinci merkezi burasıdır millet.

Şehre geldiğinizde ağır bir b..k kokusu sizi karşılıyor. Toprak yol çoğu yerde kanalizasyon, hayvan dışkıları ve samanla karışık halde. Kuru ve tozlu havada bile gırtlağınıza uçuşan onca partiküller, size işkembe yemiş gibi bir hava veriyor. Böyle b...ktan bir yerde kuruludur.

  

Şehirde Sikh ve Müslümanlar birarada yaşıyorlar, ya da yaşamak zorundalar. Sikh'ler Müslümanlara neredeyse dokunmayacak kadar onlardan tiksiniyor. Arabalarda giden herkes Sikh. Zengin ve göbekli olan herkes.

Dilenciler ve tüm fukara ise istisnasız Müslümanlar ve hepsi de Sufi!”

“SİHLİK İSLAM'DAN KOPAN BİR DİN”

“Aynı şehirde bir Müslüman Türbesi olan İmam Rabbani kompleksinin önü bu halde iken, Sikh'lerin mekanları ise bir o derece temiz. Sikhler şehirde ticarete hakim. Şehri yönetenler de haliyle onlar. Şehrin tüm sosyo ekonomik tekeli Sihlerde ve bunda da suçlu pek Sihler değil gibi.

Sikh'ler kazançlarının 10'da birini infak ediyorlar yani fakirlerle, dindaşları ile paylaşıyorlar. Aynı zamanda hayatlarının %10'u ile birlikte, diğerlerine yardım etmek ve Tanrı hizmetinde harcama vazifeleri var. Bu sebepten de hem din hem dünyadan kopmamışlar ve durumları iyi.

İbadethanelerine girdiğimde gördüğüm şey, Sufizm'in durdurulmadığında nasıl ortaya bağımsız bir din veya dinleri doğurduğu idi. Aslında Rabbani de Baba Nanak da aynı şehirden çıkmış kişiler. İmam Rabbani, daha sonra dünyaya geldiği için ciddi şekilde etkilendiğini düşünüyorum.

Zaten kimi mutasavvıflar, kitaplarında Hindistan'da mertebeleri yüksek çıplak dervişler gördüklerini öve öve anlatırlar. Bu münzevi hayat, tasavvufa ciddi manada ilham olmuş şeylerden. Zaten münzeviliği her ikisi de övüyor. İslam, burada Hinduizm ve Sihlik'ten etkilenmiş belli.

Sikhler başlarını mutlaka örtüyorlar. Çoğu kez Çunni ve Dupatta denilen sarıkları yanında bazen bone benzeri çorapsı şeylerle de örtüyorlar başlarını. Bu sarıklar istisnasız olarak herkeste renk renk oluyor. Sikhler ile aynı bölgeden kaynaklanan Kıbrısi Nakşileri de böyleler.

Şeyh Yasin, Şeyh Kabbani ve diğer oncasının bu coğrafyadan etkilendikleri her hallerinden belli aslında. Yani burada adil olmak gerekiyor. Kim kimden etkilendi? Sihlik İslam'dan kopan bir din. Ancak Pencap bölgesini tamamen ele geçirince bu kez ordaki Müslümanları etkiliyorlar.”

“BUNU MENZİL SUFİLERİNDE DE DUYDUĞUM İÇİN DOĞRUSU ŞAŞIRMADIM”

“Her iki inanış da dinleri ve inanışlarını sürekli menkıbelerle diri tutma ihtiyacı duyuyorlar. Sayısız ‘kutlu kişi’ ve olağanüstü maceraları ile hikmetli sözleri ve kerametleri gırla gidiyor bu bölgede. Suda yürüyeni, bulutu avuçlayanı, üfürüğü ile kağıdı kelebeğe çevireni vd.

Bunların bazısı büyüklerine ‘Gurban’ diyorlar. Bunu Menzil sufilerinde de duyduğum için doğrusu şaşırmadım. Gurban kelimesi bizdeki Kurban'dan çok farklı manada. Guru yani bilge kişi. Adıyaman'da da Gurban kelimesi, kaynağı olan bu bölgeye özel şekli ile Gurban şeklinde söylenir.

Bu Gurban'lar Serhend'de ve Pencab çevresinde bolca bulunur. Guru da denir ki en çok bunu duymaya alışığız. Bunların ilahi grupları da vardır. Bu ‘evliya’ hikayeleri ve ezoterik havalarından etkilenen Avrupalılar, buraya gelip Sikhliğe geçince görenlerin de imanı ayrıca artıyor.

Dünyanın bir yerinde bir Sikh ile tanışmış bir yabancı bunların ibadet yerlerine gittikleri zaman sormayın keyiflerini. Onlara göre dünya fevc fevc Sikhizme geliyor. Oysa gelenlerin çoğu ülkelerinde sıfırı tüketmiş eski madde bağımlıları ile dur bir de bunu deneyeyim diyenler.

Bazılarını sohbet kasetleri kulakta mp3 dinleyerek giderken görüyorsunuz. Ne dinliyorlar? Diye hiç merak etmeyin.%90 bunları dinliyorlar. Hayatları boyunca afyonlu hikayeleri ciğerlerine çok sağlam çekiyorlar. Sokakta pazarda algı non stop devam etmeli yoksa inanç devam edemez.”

“DÜNYANIN ETRAFINDAN GELEN NAKŞİBENDİLERİN…”

“Gelelim artık Rabbani türbesinin içine. Sizler için çektim tüm bu fotoğrafları. Hatta inancımda yer etmese de türbeye kadar girdim. Tabuta secde edeni mi ararsınız? Ya Rab Rabbani diye ağlayanı mı? Neyse. İlk fotoğraf bu olsun. Burası türbenin girişi.

Arkadaki Ne? Tezek dağı!

Girdiniz. Sağlı sollu bir şey satanlar, yanmış yağda hamurişi satanları da geçtiniz artık Türbeye yine giremediniz. Giriş özellikle kolay değil ki, o yolu sarfedene dek bir parça zahmet çekesiniz ve içerideki ölünün önemi artsın. Böyle bir yer bu.

Resimde arkadaki mezara da dikkat!

Bu kuyruğu tarif etmem mümkün değil. Herkes yalınayak. Tuvaletlere de o ayaklarla girildiğini belirtmeliyim ki fotoğrafları bende taşınabilir diskte mevcut. Koskoca tekkenin 3-4 tane ilkel tuvaleti var ve o tuvaletler ile sözde mescit arasında sürekli bir bakteri transferi var.

Abdest alınacak musluk uyduruk bir şey ve tuvaletten çıkan, çamursu zemine basarak camiye giriyor. Hangi arada tuvalet yapıyor hangi arada abdest alıyorlar onu da anlamıyorsunuz. Muhtemelen o ufacık yerde hem tuvalet işini bitirip hem de abdesti alıp çıkıyorlar ama zemin feci pis!

O zeminin bir kısmını burada göstereyim size. Burası, abdesthane-abdest bozma yeri ile cami arasındaki geçiş noktası. Ayaklara dikkat edin. Bunun bir de taş değil çimento zemin olanı var ki o ayrı bir çamursu ortam. İşte buradan giriyorsunuz camiye. Cami demek istemiyorum. Mekana.

Neyse en sonunda taştan mezarlara dua edenler için sıralanmış adamların arasından camiye gireceksiniz. Sizleri neler bekliyor? Bir defa sağda solda mezarlara çiçek parçaları atan, su atanlar var. Manzara korkunç bir şey. İslam bu hale nasıl getirildi? Diyorsunuz içinizden.

Gül yaprakları tamam da esans şişesi de atılmış güllerin arasına. Bir nevi saygı ve sevap işlediğini düşünüyor. Orada yatanlar kim? derseniz, Rabbani'nin aile fertleri değil, talebeleriymiş. Benim talebelerime üzüldüm o an Rabbani'nin ailesi çok daha özel içeride bir yerdeler.

Bunlar da talebeleri. Ailesi daha içeride ve daha süslü mezarlar onlar. Ama işte buradaki çocuklar, gençler, koca koca adamlar, bu taşlarda keramet arıyorlar. Hindistan'ın ve dünyanın etrafından gelen Nakşibendilerin, buraya su dökmek ve dua etmeye geldiğini görüyorsunuz.”

“ŞEHİRDE FAKİRLİK, PİSLİK VE ŞEHRİN EFENDİLERİ DE DAHİL HER ŞEY KANIKSANMIŞ”

“Kadınların üzerinde durduğu çamursu betona dikkat edin. Genel görüntü bu. Kapılarda sürekli bu saçmalıklar asılı. Bunlar, buranın vazgeçilmezi. Ortada sevgi varsa, her şey sembol ya! Çırağ yani ateş nasıl Mevlana'da aşkın sembolü olabiliyorsa bunlar da öyle. Her şey metafor işte.

Artık caminin/mekanın içerisine girebildik şükür! Bir defa caminin içerisinde öyle normal şeyler olduğunu düşünmeyin. Köküyle birlikte bir diş buldum camide yahu diş! Bu resim onun resmidir. Nereden düştüğü belli değil. Kokuyor da. Bildiğiniz diş. Arkasındaki de pamuğuydu. Çöplük.

Halıda ciddi bir kanalizasyon+köri kokusu var. Köri diyorum zira tüm Hindistan’da bu baharat çokça tüketildiği için herkesin ağzı, eli ve teri bu kokuyor. Halıya da bu siniyor. İyi ki siniyor çünkü diğer ağır kokuyu bu biraz bastırıyor. Bu üst kat. Mekan ibadet edenlerle dolu.

Üst katın terasına çıkınca sizleri bu Sikh askerler karşılıyor. Şehir bunların kontrolünde. Müslümanlara zerre kadar dokunmuyor bu olay. Umurlarında değil. Kutsal mekanlarında Sikh'lerin yürümesi. Bu şehirde fakirlik, pislik ve şehrin efendileri de dahil her şey kanıksanmış.

Evet bu da o kubbenin altı. İmam Rabbani mi? Diyorsunuz. Hayır! Ayrı bir mübarek kişiymiş. Zannımca tüm o tekkeyi yaptıran hükümdarlardan birisi olmalı. Doğrusu bu konuda unuttum aldığım bilgiyi. Ancak insanların yazdıkları dilekçe-dualara bakılacak olursa burada işler iyi değil.

Bazısının çevirisine bir urduca bilen arkadaş yardımcı olmuştu ve yazanların fındık kabuğunu doldurmayan istekler olduğunu söylemişti. Adam kereste satmış alacağını alamamış ‘mahkemeye vermedim senin hükmüne bıraktım affet ya da beddua et ey Allah'ın nazlısı’ diyordu o yazıda.”

“BÖYLE HURUFİ VE HİNDUİZMLE ALAKASI AÇIK ŞEYLERİ BİLE GÖRDÜKLERİ HALDE…”

“Kabir aslında bahçede. Ama içeride garip garip tabutlar, sandukalar var. Ölü burada mı? diyorum. Yok bu makam! diyorlar. Lan o zaman neyin önünde sıra oluyor bunca insan? diyorsunuz. Kendi resmime de sansür koymak istedim zira bu yerlerde resmim olmasını sevmem. Bu yerleri de.

Bu dede mesela önümdeki 3 kişiden biriydi. Ya rab! Ya Rabbani! diye secde etti tabuta ve kapanırken değil de kalkarken çekebildim. Adam kapandı ve ağladı. Türbeye gelenlere de o tabutun üstündeki örtülerden hediye ediyorlar. Örtünün kendisi de ayrı şirk. Hurufi şeylerle dolu.

Mesela hala sakladığım bir örtü bu. Üzerinde çeşitli rakamlar var.786? Sanıyorum Besmelenin ebced numarası mıymış ne. Yani böyle Hurufi ve Hinduizmle alakası açık şeyleri bile gördükleri halde anlamıyorlar bu inanışın ne kadar bu coğrafyadaki diğer inançlardan etkilendiğini.

Şimdi bu mekanı logo olarak vakfı veya programının videolarında kullanan kişiler, onların inançları ve bunlara inananlara saygım var. Onlar bu binaya bakınca ne tür bir havaya giriyorlar bilmiyorum ama ben yaşadıkça bu mekanı nasıl kokular ve algılarla hatırlayacağımı biliyorum.

Hiç bir dini, kutsal mekanına gitmeden yargılamayı sevmem. Pisliği Kabe'ye de getiriyorlar diye Kabe pis olmaz. Ancak İslam'ı bu gördüklerimizle alakalı tutmak en başta inancımıza hakarettir.

O gün biterken, Serhend'den tövbeyle ayrılmıştım.

Asla da bir türbeye daha gitmedim.

Düşündürmesi dileği ile paylaştım.

Çünkü Düşünmek, akletmek gibi bir sorumluluğumuz var.

Saygılarımla diyor ve bununla bitiriyorum.

‘Ve O aklını kullanmayanları pisliğe mahkûm eder!’

Yunus Suresi, 100. ayet.”


 

Son Güncelleme: 29.01.2020 07:36
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
meryem keskin 2019-04-01 01:59:42

gerçekten midem bulandı. etrafımda ne kadar fakir fukara, okumaktan ve memleket görmekten uzak insan varsa bakıyorum da hep tarikattalar. bir noktada tarikatı kendi ezilen kimlikleri için kamuflaj olarak görüyorlar. aadam yerine konulmadıklarını düşünüp kendileri gibi insanların içinde var olduklarını sanıyorlar. islam hak getire. tam islam cahili bunlar

Avatar
pirifani 2019-04-01 12:44:29 @meryem keskin

tesbitleriniz dogru cubbelinin kullandigi dil o bahsettiginiz kesime hitab ediyor. o kitlenin ruh halini cok iyi biliyor ve kullanmasini biliyor.yeri gelince pohpohlayip sirtlarini sivazliyor yeri gelince de siz bilmezsiniz diyor.musbet ilimlerde olsun dini ilimlerde olsun derece sahibleriyle kendince dalga gecerek cahil kitllelerin ezilmisliklerini tatmin ediyor.diger cemaatlerin de kendilerine gore yontem ve hedef kitleleri var.bunlarin icinde en kulturlusu diyebilecegimiz fetocular,nurcular ve persembe cemaatlarinda bile durum ortadayken digerlerinden cok fazla birsey bekleyemeyiz.yukardaki rabbani turbesi gibi turkiyedeki her cemaatin kendine ait veya ortak turbeleri var youtubeden bulmak mumkun sadece bunlara bakmak bile islamdan ne kadar uzaklasmis olduklarini anlamak icin yeter de artar bile.turbenin etrafinda donen ayrilirken arka arka giden(bu dogu kiliselerinin uygulamasidir) mum yakan(bu da kiliselerin adetlerindendir)ne kadar bidat ve hurafe varsa hepsine hazir musteriler.

Beğenmedim! (3)
Avatar
hasret aydın 2019-04-01 02:00:35

iğrenç... zaten oldum olası bu tarikatçılardan müslüman olmadıkları için nefret ederim. sorsan bunlardan başka memlekette müslüman yok oysa.

Avatar
ŞEYHİM VAR ELHAMDÜLİLLAH 2019-04-01 03:32:35

BU SİTE TUZAKTIR

ÜLKEYİ BÖLMEK İSTEYENLERİN SALYALI ŞEBEKLERİDİR.

Misafir Avatar
mustafa aydın 2019-04-01 16:05:30 @ŞEYHİM VAR ELHAMDÜLİLLAH

önce senin sonra da şeyhinin amk. vatikanın veliler ordusu köpek sürüsü. buyur şeyhine küfrettim hadi git sor bakalım benim kendine ettiğimden menat putunun haberi var mı yok mu bir sor bakalım. hani milletin yatak odasını gözetleyip kimin zina yapıp yapmadığını bilip engel oluyorlarmış ya rontgenci kavatlar. hadi bakalım benim kendine sövdüğümü de biliyormuymuş p...venk

Beğenmedim! (6)
Misafir Avatar
bi stir git, bi zahmet şeyhinide yanına al 2019-04-01 15:54:02 @ŞEYHİM VAR ELHAMDÜLİLLAH

olum sen ne biçim bi or..u çocuğusun anlamdık gitti

Beğenmedim! (5)
Avatar
pirifani 2019-04-01 14:23:09 @ŞEYHİM VAR ELHAMDÜLİLLAH

bu da muhtemelen senin seyhinin meali: Her kim (nefsanî lezzetlere daldığı ve gördüğü şeylere kandığı için, kendisine anasından babasından çok acıyan) O Rahmân’ın zikrinden (gâfil ve) kör kalmaya çalışırsa/Her kim O Rahmân’ı zikretmek ten yüz çevirirse/, Biz ona bir şeytanı musallat ederiz de artık o ona (sürekli arkadaş olan ve dâima vesvese vererek azdıran) pek yakın biridir.

Beğenmedim! (4)
Avatar
pirifani 2019-04-01 14:19:50 @ŞEYHİM VAR ELHAMDÜLİLLAH

kendisine setyan musallat olmus kisi bak senin icin rabbimiz ne indirmis. kim rahmanın zikrinden (kurândan) yüz çevirirse, başına bir şeytan sararız; o, onunla beraber olur.zuhruf 36 sakin ola ki o benimle ilgili degil mekke musrikleriyle ilgili demeye kalkismayasin.

Beğenmedim! (3)
Avatar
nalan sevindik 2019-04-01 01:58:07

bu adamı görünce midem bulanıyor. aynı budistlere benziyor saçı, sakalı, sarığı ve cübbesiyle. kıllı şeytan diye boşuna demiyorlar

Avatar
birisi 2019-04-03 23:16:25

hiç üşünmemiş bu zırtapozun zırvalıklarını kopyalamış yapıştırmış. enayiliğine doyma emi. klavye hamalı :)

Avatar
pirifani 2019-04-04 07:31:03 @birisi

usenmek yok!!! bu necisleri millete tanitmak icin her turlu imkandan faydalanilmalidir. bunlarin pesinden gidenlerin zihninde imam brahmaniler gelyaniler urfailer deliuzzamanlar farkli imajlara sahib olduklari icin bunlarin gercek yuzlerini tanitirken usenmeyecegiz.usengeclik gibi bir luxumuz yok olamaz da.bu zirzoplar usenmeden her taraftan saldirirken islami tevhidi savunurken biz mi usenecegiz??

Beğenmedim! (2)
Avatar
AHİRETTE NE YAPACAKSINIZ 2019-04-03 07:06:08

ALLAH CC NUN HUZURUNDA BU KADAR EVLİYAYA ALİME ETTİĞİNİZ---ETTİRDİĞİNİZ KÜFÜRLER HAKARETLER İÇİN NE CEVAP VERECEKSİNİZ???
ALLAH CC İKİ DÜNYADA REZİLLİK DAMGASI VURSUN TOPUNUZA.

Misafir Avatar
pirifani 2020-01-29 08:34:13 @AHİRETTE NE YAPACAKSINIZ

mehmet sirin Allahin esi ve benzeri yoktur ilkesi islamin ilkesidir tasavvuf da bunu soyler ama sonra uzun bir amaaaa ceker esi benzeri olmayan Allaha muhammed esittir Allah diyerek itirazda bulunur.bu da onlari kesmez kuranin alemlerin rabbinden indirildigi kuranda haber verilidigi halde kalkar cebraile perde arkasindan verenin yine peygamber oldugunu soylerler bu da yetmez ete kemige burundurup mamut olarak gosterirler bu da onlari kesmez kainatin butun tasarrufunun kendilerine verildigini dusen bir yapragin bile kendi ilim ve iradeleriyle oldugunu soylerler. bu da kesmez hac yerine kendi mezarlarini tavaf edilmesini isterler bu da yetmez kendileri icin namaz kilanla kilinan ayni kisidir derler iste senin buyuk zannettiklerin aslinda bunlardan ibarettir.yani hepsi pis birer kufur onderidir.peslerine takilanlari cehenneme surukleyen birer firavun misali.kanmayin onlarin namazina okuduklari ayetlere haclara dinde titiz gozukup namazin dakikasiya ugrastiklarina hilalin ne zaman gozukug

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
Mahmut şirin 2020-01-29 02:20:32

Size cevap yazmakta fuzuli iş. Ama ne kadar az aciz ve rezil olduğunuzu bilin diye yazıyorum. Seni yaradan yaşatan Allah sevmiş, övmüş bu güzel alimleri. Sen hadsiz nasıl cevap vereceksin O Allah a. Neyine güveniyosun necis yığını. Senden pis ve iğrenci var mı.
ADMİNİN YORUMU: EN ERKEN TASAVVUF HAREKETİ PEYGAMBERİMİZİN VEFATINDAN 300 SENE SONRA ÇIKIYOR ORTAYA. HAYIRDIR MAHMUT ŞİRİN, PEYGAMBERDEN SONRA BUNLARIN ALLAH TARAFINDAN ÖVÜLDÜĞÜNE DAİR VAHİY GELDİ DE BİZİM Mİ HABERİMİZ YOK. NE BİLİYORSUN PAPAZ OLMADIKLARINI... ALLAH'IN NE KADAR SEVİMLİ KULLARI OLDUKLARI SENİN GİBİ KÜFÜRBAZI YETİŞTİRMELERİNDEN BELLİ OLUYOR

Beğenmedim! (1)
Avatar
pirifani 2019-04-01 09:02:52

eeeee ikninci binin muceddidi fena tecdid etmis.birde tecdid etmeseymis acaba nasil olacakti.imami brahmaninin ehli sunnet vurgusundaki agirliga karsi tevhidden bu kadar uzak olmalari anlamli degil mi? aynen bizdeki benzerleri gibi.tasvvuf olunca hic biri arasinda bir fark yoktur.geylanisi haci bayrami mevlanasi naqsibendisi,menzili rufaisi hepsi aynidir isterse kutsal meanlari piril piril olsun farkeden sadece makyajdir,ozleri hep aynidir.turkiyedeki turbelere gitseniz de ayni sirki ayni cehaleti goreceksiniz.bu sebebden dolayi turkiyedeki cemaatlerin umre ile iliskileri kesilmelidir.aslinda imkanim olsa sadece hac ve umre organizasyonlari yapmalari degil hac ve umreye gitmeleri dahi yasaklanmalidir.zira musriklerin hac edemeyecekleri kuranla sabittir.once tovbe edip musluman olsunlar.haci bayrami ziyaret etmek hac sevabi alir demesinler.fakir fukarayi otobuslere doldurup oteki sehirlerdeki turbelere ziyarete goturmeyi biraksinlar.adamlar sirf turbe ziyareti icin baska sehirlere gidiy

Avatar
ALLAH CC BELANIZI VERSİN 2019-04-01 20:23:35

TARİKAT NE GÜZEL MÜRİD OLURUZ İNŞAALLAH

Misafir Avatar
şeyhi şeytan olan şahıs 2019-04-01 22:18:43 @ALLAH CC BELANIZI VERSİN

aldığınız tasavvuf ahlakı bu mu lan. önünüze gelene beddua eder, küfreder, hakaret eder, tehdit eder, birleşir iftira ile işinden edersiniz. bu halinizle mi siz müslüman olacaksınız

Beğenmedim! (2)