Kimi bu işin fıkhını yapacak, kimi felsefesini, kimi edebiyatını yapacak, kimi tefsir edecek, kimi kelam edecek, kimi yorulacak, kimi düşecek, kimi kalkacak, kimi konuşacak kimi dinleyecek, ya da gerektiğinde herkes herşeyi yapacak!.. Herkes bu yolda herşeye hazır olacak! Bu iş olacak... Kartaca yıkılacak! Başka çaresi yok! 

İster uydurulmuş din deyin, ister atalar dini deyin, ister hurafeler masallar dini deyin, ister rivayetçilik, tarikatçılık, mezhepçilik dini vs. deyin; ne derseniz deyin hepimiz aynı şeyden bahsediyoruz...

Allah'ın dininin önünde duran bu "dinler" yıkılmadıktan sonra İslamı yeryüzüne anlatmamız mümkün değil. Bu din veya dinler Allah rasülünün tebliğ ettiği din değildir... 

Adamlar hiç Allah'dan korkmadan kölelik ve cariyelik pazarını hortlatmaya kalkıyorlar! Bunu da Allah'ın kitabına- ayetlerine yalan karıştırarak yapıyorlar. Allah kitabın neresinde "cariye edinin" demiş ve bunlar hangi cariyeleri istedikleri gibi kullanacaklar? 

Allah'ın kölelik ve cariyeliği bitirmek için indirdiği ayetlerini köle ve cariye edinmenin delili olarak görmek ve göstermek için insanın nasıl bir dünya ve hayat, Allah ve rasül, ölüm ve ahiret tasavvuruna sahip olması gerekir?

Allah'ın savaş durumu ve savaşta verecekleri zararı bertaraf etmek için geçici esir alınmasını emreden ayetinden "insanları köle yapın!" , "insanları cariye yapın ve nikahsız yatağınıza atın!" anlamı nasıl çıkarılabilir?

Hadi çıkardın!

Toplam sekiz dokuz yerde köle stokunun tükenmesi gayesiyle çeşitli günahlar için köle azad etmeyi zorunlu kılan ayetleri nasıl anlıyorsun? Allah (haşa) bir yandan köle edinmeyi büyük sevap, diğer yandan da azad etmeyi büyük sevap mı sayıyor?

Esir etmekle köle edinmenin farkını anlamayacak kadar acizsin de, neden insanların önünde bağıra bağıra din anlatıyorsun?

Tarihini aklamak adına Allah'ın dinini karalamanın cevazını nerden buldun? Hormonlarının, içgüdülerinin, bedevî ruhunun üzerine din bina edip, üzerine "islam" yazmanın vicdanını sana kim öğretti?

"İstediğin kadar cariye alabilirsin! İslamda bu vardır..." derken ve pişkince sırıtırken, torunu yaşındaki kız çocuklarının gözbebeklerindeki korkuyu görmeyecek kadar iğrençleşmenin, alçalmanın, şeytanlaşmanın tek referansı uydurulmuş dindir!..

Ben, bu ve bunun gibi adamları besleyen kaynakların, algıların, amellerin, itikatların "değeri" Allah'ın kitabının değerinden daha fazlayken İslamın yeryüzüne iyilik güzellik getirebileceğine inanmıyorum! 

"Radikalleşelim ve bu adamları yok edelim!" demiyorum.

Zira bu Allah'ın dinine mensup olanlara asla helal değildir. Fakat bu adamların fikirlerini, zihniyetlerini, yalan ve iftira rivayetlerini gördüğümüz yerde boğmaya çalışmadıktan sonra, yani onların bu iğrenç sözlerine sert bir dil geliştirmedikten sonra bu işin olacağını sanmıyorum... 

Kartacanın yıkılması sadece etrafına gül şehirleri  dikip "bak gül şehri ne kadar güzel; necaset tuğlalarıyla ördüğünüz şehrinizi yıkalım ve buraya taşının!" demekle olmaz! Necaset şehrinden üstümüze fışkıran necaseti engellemek için Kartaca'nın surlarına gülleler de fırlatmak lazım gelir! Evet; Güllerle birlikte söz, sanat, akıl, ilim, cesaret, firaset ve ayetlerden edinilmiş gülleler!.. Kartaca ancak böyle yıkılır! "Mıymıylanarak" değil!!! 

Allah'ın dinini yaşamaya çalışırken din satıcılarının eline düşmüş sağımızdaki solumuzdaki insanlara tabiatlarına uygun bir dille Allah'ın dinini anlatmakla başlayabiliriz.

Kimse kendini küçümsemesin.

Allah "kaç kişiyi şirkten kurtardın demeyecek;  "Şirk dininden ortalığa saçılan necaset imanları boğarken sen ne yapıyordun?" diyecek... Hiçbir cemaate veya kişiye atıf yapmadan Allah'ın kitabına ve Allah rasülünün Kur'an'ın izahı olan sözlerine çağıracağız...

Mıymıylanmadan... sözlerden gül ve güllelerle!..

Vesselam

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
adem sabanoglu 2019-01-27 00:19:01

üstat kalemine saglik.konusmasi gerekenler konusmuyo. bu adamlar islama takla üzerine takla attiriyo. kim mümin kim müslüman kim müsrik kim münafik belli olmayan bir toplum.herkese anlayacagi dilden konusmali söyledigin gibi...vesselam

Avatar
adem sabanoglu 2019-01-27 00:19:00

üstat kalemine saglik.konusmasi gerekenler konusmuyo. bu adamlar islama takla üzerine takla attiriyo. kim mümin kim müslüman kim müsrik kim münafik belli olmayan bir toplum.herkese anlayacagi dilden konusmali söyledigin gibi...vesselam

Avatar
Ekrem Ekici 2019-01-27 12:20:35

Ve gördük ki;mıymıntı duruşun bir getirisi yok ve olmadı da !
Hep kendimizi kandırdık!
Bir yerde olgunlaşması lazımdı doğru,ama vakitin,islamın aleyhine çalıştığına tahammül ve saygı olamayacağı da aşikar olmuştur.
Bu nedenledir ki, dediğiniz malzemelerle cihad vakti gelmiştir. Selam ve dua ile...

Avatar
Kasım Torun 2019-01-26 21:36:46

tüm yazılarınız bir birinden kaliteli ve aydınlatıcı iyi ki varsınız değerli hocam.

Avatar
Kemal Toman 2019-01-27 00:46:48

Kalemine sağlık Ramazan Hocam,

Avatar
kuran inkarcısı kurancılara!! 2019-01-30 00:37:20

neden Allahın helal kıldıklarını haram kılıyorsunuz, bir de "kuran islamından" bahsetmiyor musunuz deli oluyorum buyrun size hadis de değil fıkıh da değil bizzat ayeti kerime "onlar ki ırzlarını korurlar, ancak eşleri ve elleri altında bulunanlar hariç, onlar bundan dolayı kınanacak da değildir" (müminun: 5-6) hadi bakalım izah edin erkeklere helal kılınan "eşler" haricindeki bu ikinci zümre cariyeler değilse kim, Allahın kınamadığını kınama yetkisini nerden alıyorsunuz, bu ayet nesh mi edildi, yoksa ayetlerin birbirini neshetmesini bile kabul etmeyenler bu ayeti tarihseldir deyip kendiniz mi neshettiniz haşa, hadi görelim kurancı mısınız kuran inkarcısı mısınız?

Avatar
pirifani 2019-02-02 19:34:28 @kuran inkarcısı kurancılara!!

isimsiz adsiz ve kuransiz bey bu kadar aceleci olma.sana tavsiyem ali riza demircanin cariyelik ve somurulen cinsellik isimli kitabini ve kendi sitesindeki cariyelikle ilgili makaleleri okumandir. rivayetleri kurtaracagim diyerek kurani arkaya atip kaybedenlerden olma.

Beğenmedim! (0)

banner312

banner298