15 Temmuz darbe girişimi, millet olarak çok canımızı yaktı. Canımızı yaktı ama canımızı alamadı. Verdiğimiz şehitler ve direnen gazilerimiz sayesinde, hala millet ve ülke olarak ayakta duruyoruz elhamdülillah. Çok şey öğretti bize 15 Temmuz ihanet girişimi.

Depremlerden sonra yapılan binalar, depremlerden önce yapılan binalardan daha sağlam olurmuş. Nasıl ki, 17 Ağustos 1999’da yaşadığımız o büyük depremden sonra, daha sağlam binalar yapmaya başlamışsak, 15 Temmuz 2016 FETÖ darbe girişiminden sonra da, daha dikkatli adımlar atmaya başladık. Hem devleti yönetenler daha dikkatli davranmaya başladı, hem de milletimiz daha dikkatli adımlar atmaya başladı.

Bu yazımda 1920’li yıllarda Afganistan’ın Fethullah Gülen’i olan Topal Molla ve Irak Ordusuna yerleşmiş Paralel Subaylardan oluşan Kesnizani Tarikatını anlatacağım. Tüm bunlardan almamız gereken dersleri de özetlemeye çalışacağım.

Topal Molla Devrimi (Afganistan)

İslami ilimlere vakıf ajanlar yetiştirerek Müslümanların kullanma oyunu sadece Türkiye Müslümanları üzerinde oynanan bir oyun değil. Afganistan’da ki Topal Molla Devrimi, ilginç örneklerden birisidir.

1919 yılında Afganistan’ın yönetimini İngilizlerden bağımsız yürütme hakkını Ravalpindi savaşı ile kazanan Emanullah Han, 1923’de kendisini padişah ilan eder. Afganistan üzerinde ekonomik yaptırımlarını kaybetmek istemeyen İngiltere, Lawrence tipi bir İngiliz ajanını görevlendirir. İngiliz Ajanla birlikte görevli gelen diğer ajanlar, Topal Molla lakabı verilen ajan hakkında kerametler anlatmak üzere bölgeye dağılırlar. Köy köy, kasaba kasaba gezerek Topal Molla’nın kerametlerini anlatırlar. Bir yıl gibi kısa bir süre içerisinde binlerce müridi olur Topal Molla’nın. Üç yıl içerisinde yüz bin civarı (bazı kaynaklarda daha fazla olduğunu yazıyor) mürid toplar etrafına.   

Tarikat şeyhi olarak geniş bir çevre ve etki alanına sahip olduktan sonra ülkesini bağımsız yönetmeye karar veren Kral Emanullah Han'a karşı, müridlerini kışkırtır Topal Molla. Devlet yönetiminde yolsuzluk yapıldığını, ahlaksızlık ve israfın çok olduğunu, hükümete ve başında ki krala karşı mücadele etmenin Farz olduğunu anlattığı müridleriyle beraber ülkeyi iyice karıştırır. Ülkede kardeş kanı dökülmeye başlayınca, halkı karşısına almaktan korkan Emanullah Han 1928'de ülkesini terk eder. Bu şahsın ‘ajan’ olduğunu bildiği halde, halkına bunu söyleyemez. Bir daha da ülkesine dönemez.

Emanullah Han, Kabil Hava limanında İtalya’ya gitmek üzere uçağın hareketini beklerken, bastonlu, İngiliz tipi takım elbiseli, beyaz şapkalı sarışın bir adam yanına yaklaşır. Bu kişi Topla Molla’nın kendisidir. Kralı selamlar ve hemen sorar; ‘Benim ajan olduğumu bildiğin halde neden bunu halkına söylemedin? Bu benim en büyük korkumdu, ama sen bunu bile yapamadın! Bildiğin halde neden sustun?’

Ülkesini terk etmek zorunda kalan Kral Emanullah Han, ‘Söyleseydim daha da kötü olayların olabileceğinden korktum. Çünkü halkımın size olan güveni çok fazlaydı’ der.

Bu olayı İngiliz ajan Topal Molla hatıralarında anlatır.

Kesnizani Tarikatı ve Irak

Irak’ın ‘özgürlük ve demokrasi’ vaadiyle ABD tarafından işgali ve o işgal sürecinde yaşananları birçoğumuz anlayamadık. Saddam Hüseyin yönetimindeki Irak’ın Nükleer silah üreterek Dünya’yı tehdit ettiği yalanını ortaya atan ABD, bu yalanın arkasına saklanarak binlerce insanı öldürdü. Yıllar sonra CIA, Nükleer Silah konusundaki istihbarat ile ilgili yanıldığını itiraf (!) etse de, ABD’ye hesap soracak kimse olmadığı için binlerce insanın ölümüne sebep olmasına rağmen cezası da olmadı.

Irak’ın işgali esnasında herkes büyük çatışmalar bekliyordu. Saddam Hüseyin’in orduları, Bağdat yakınlarında ABD askerlerini bozguna uğratacak diye haberler yayınlanıyordu. Ama hiçbir şey olmadı. ABD askerleri çok rahat bir şekilde, direnişle karşılaşmadan Bağdat’ı işgal etti. Nerdeydi Irak askerleri? Neden hiç direnmediler?

Bu sorunun cevabına dikkat kesilmemiz için 15 Temmuz FETÖ darbe girişimini yaşamamız gerekiyormuş. O yıllarda (2003) Kesnizani Tarikatı hakkında yazı yazanlar oldu mu bilmiyorum. Ancak FETÖ darbe girişimi sonrası Kesnizani Tarikatı tekrar gündeme geldi.

Irak Ordusu içine yerleşmiş olan Paralel Ordu’nun adıydı Kesnizani Tarikatı. Tıpkı 15 Temmuz darbe girişimini yapan FETÖ terör örgütü gibi, İslam’a hizmet kılıfı altında saklanmış, bir şeyh etrafında toplanmış, kerametlerle uyutulmuş Irak askerleri, Hocaefendileri’nin / şeyhlerinin emri üzerine, ABD askerlerine bir tane mermi bile sıkmadan ülkelerini teslim ettiler. Nasıl olsa şeyh efendinin bir bildiği vardı!   

Ben hiçbir şey bilmiyorum!

Kesnizani kelimesinin Kürtçe anlamı ‘Ben hiçbir şey bilmiyorum’ demekmiş. Süleymaniye civarına yerleşmiş bir Kürt aşiretinin adıdır. Tarikatın lideri Kürt asıllı Şeyh Abdülkerim Kesnizani. Kendisi sıradan bir şeyh iken, öünce yerine oğlu Muhammed Kesnizani geçmiş. Müritlerine Kuran eğitimi yerine adı zikredilmeden İslam diye Kabala öğretilerini / Mistisizmini anlatıyordu.

Kestizani Tarikatı 'Körfez savaşı' ndan sonra Saddam'ın etrafını örümcek ağı gibi sarmıştı. Saddam'ın karısı, çok güvendiği generalleri ve istihbarat kuruluşlarının başındakiler... Hepsi tarikat 'müritleri' ydi. Saddam'ın en yakınındakiler, Genelkurmay Başkanı Mareşal Ayat Fetih El Ravi, Genel Askeri İstihbarat Başkanı Mareşal Vefik El Samarayi, Hava Kuvvetleri Komutanı Mareşal Hamid Şaban, hepsi Şeyh Muhammed Ebdülkerim Kesnizani 'nin ayağını öperek müritler arasına girmişti. 

Kesnizani Tarikatı MOSSAD ve CIA tarafından Saddam'ı içten yıkmak, Irak'ı kolayca teslim almak için organize edilmişti. 

Tarikatın 'müritleri' Saddam'ın en yakınında olanlardı. Onun her hareketini, her adımını an be an tarikat şeyhinin oğlu Nehru'ya aktarıyorlar, sonrada bilgiler kuş olup MOSSAD ve CIA istasyonlarına doğru uçuyordu.

Şeyh Muhammed kendisi ortalarda pek görünmüyordu. Medyatik değildi. Zaten medya efsaneleri kolay öldürürdü. Mistik bir hava oluşturulmuş, inziva hayatı yaşayan bir Allah dostu (!) görünümü veriyordu. Onun ismi Irak'ta efsane haline getirilmişti. 

Şeyh Muhammed Kesnizani birçok kitap yazmıştı. Tarikatın dönüşümü Şeyh efendi'nin etrafındaki İslam alimlerince, gerçekte MOSSAD ajanı hahamlarca hızlandırılmış ve yönlendirilmişti. Şeyh'in kitabı Kabala öğretilerini İslam mistisizmi olarak imanlı müritlerin beyinlerine ve kalplerine ince ince enjekte etmek için başucu kitabı olarak kullanılmaktaydı. Müritlere MOSSAD'ın hahamlıktan tövbekar (!) hocaları ders veriyordu. 

Kesnizanilik sadece Kürt aşiretler arasında değil Türkmenler ve Araplar arasında da kendisine müritler edinmişti. 

Saddam en yakınlarının bile tarikat tarafından mürit yapıldığını, her hareketinin CIA ve MOSSAD'a ulaştırıldığını fark ettiğinde iş işten geçmişti. Söylenen o ki Saddam, Irak'ın işgalinden birkaç ay önce durumu fark etmiş, karısı dahil, yakın çevresi etrafından uzaklaştırmıştı. İntikam almaya hazırlanıyordu. 

Tarikat yoluyla Irak devlet mekanizması devşirenler, işgal için yola çıkarken direnişle karşılaşmayacaklarını biliyorlardı. Şeyh Muhammed Kesnizani müritlerine Amerikan askerlerine direnmemelerini öğütlemişti. Şeyhin emrindeki mürit generaller, vatanlarının bağımsızlığı için savaşmak yerine Şeyh Muhammed Kesnizani'in emrine uydular. 

Ders almamız gereken notlar

17 / 25 Aralık 2013 yolsuzluk kılıflı darbe girişimi ve 15 Temmuz FETÖ darbe girişimi ile yapılmak istenen de buydu işte. 1920’li yılların başında Afganistan’da oynanan oyun ile 2000’li yıllarda Irak’ın işgalinde yaşananlar aynı tuzağın farklı zamanda farklı ülkelerde yaşanan örnekleridir.

FETÖ ekibini kırk yıl boyunca içimize yerleştirenler, bu ve benzeri oyunlar kurma konusunda çok profesyonel bir ekiptir. Yüzlerce yıllık bir tecrübe ile plan kuruyorlar. Yaşanılanlardan ders almak zorundayız.

Hem Türkiye örneği, hem Afganistan ve Irak örnekleri üzerinden çıkartılacak notları özetlemeye çalışayım.

  1. Dinimizi öğrenmeden ve kullanmadan bizi kullanamazlar. Misyoner ve Ajanların ortak özelliği, Türkiye’de ki bir İlahiyat mezunu kadar İslam’i bilgiye sahip olmalarıdır. Dinini en sağlam ve en doğru kaynak olan Kuran’dan öğrenmeyenleri kolay kandırırlar.   
  2. Her üç oyunun da ortak özelliği, Kuran merkezli değil keramet ve şeyh merkezli yapılar kullanılmış olmasıdır. Fethullah Gülen’e ‘Kainat İmamı’ diyerek kutsayanlar, diğerlerini Şeyh veya Molla diye kutsamışlar. İslam’da ruhbanlığın (kutsal şahsın) olmadığını gençlerine öğretmeyenler, çocuklarının İslam’a hizmet kılıfı altında kullanılmasına engel olamazlar.
  3. Kesnizani kelimesinin anlamı bile ders vericidir. Kesnizani ‘Ben hiçbir şey bilmiyorum’ demekmiş. Yani şeyhin soyadı çok mütevazi! Aklıma Fetullah Gülen’in ‘Ben Kıtmir’ diye kendini masum göstermeye çalışmasını getiriyor. Belki de bu isimler özel olarak seçiliyor. Kesnizani veya Fetullah! Hatta Abdullah Öcalan’ın soyadının bile özel olarak seçildiği kanaatindeyim.
  4. ‘Ben hiçbir şey bilmiyorum’ anlamlına gelen Kesnizani ismi ‘Bilme! Düşünme! Sorgulama! Teslim ol!’ çağrışımı yapıyor bilinçaltına. Bireyi yönetmek için bilinçaltını yönetmek zorunda olduklarını çok iyi biliyorlar. Bir insanı kullanmak istiyorsanız, ayaklarına köle zinciri takmak zorunda değilsiniz. O insanı cahil bırakın ve sadece sizin bilmenizi istediklerini öğrenmesini sağlayın, o insan zaten sizin köleniz olur. 
  5. Kesnizani Tarikatı Babadan oğluna geçiyor. Babadan oğluna bakkal veya tarla geçer. Aile şirketine dönüşen tüm tarikatlardan uzak durun.
  6. Keramet tüccarlığı yapıyor hepsi. Şeyh kerametlerinin ve mistik hallerin anlatıldığı yerde, insan putlaştırılıyor demektir. Hepsi Münzevi bir hayat yaşıyormuş gibi saklıyor kendisini. Şeyh oturuyor, müritlerini şeyh uçurarak şeyh tüccarlığı yapıyor.
  7. Cemiyete değil cemaatine adam yetiştirmeye çalışanlar ve yetiştirdikleri adamları devlet kadrolarına yerleştirmeye çalışanlardan uzak durun. Çünkü onarın amacı adam yetiştirmek değil, adam yerleştirmektir.

21. Yüzyıl hazırlığı

Geride bıraktığımız yüzyıl içerisinde yaşanmış 3 olay üzerinden analiz yapmaya çalıştım. Asıl amacım geride bıraktığımız yüzyılda ki hatalarımızdan ders alarak önümüzde ki yüzyılı kurtarmaya çalışmaktır. 19. ve 20. Yüzyıl, Müslümanların hep kaybettiği yüzyıllar oldu. 21. Yüzyılı da kaybetmek istemiyorsak, yaşadığımız acı depremlerden / darbelerden ders almamız gerekiyor. 

Biz nasıl ki 21. Yüzyılı kurtarma projeleri yapıyorsak, onlarda 21. Yüzyılın Topal Mollasını, 21. Yüzyılın Kesnizani Tarikatını, 21. Yüzyılın Fetullah Güleni’ni hazırlıyorlar.

Kim mi kazanır?

Unutmayın, Allah kim daha çok çalışırsa zaferi ona nasip eder.

www.saitcamlica.com

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
tayyipci 2017-01-22 22:27:54

"her üç oyunun da ortak özelliği, kuran merkezli değil keramet ve şeyh merkezli yapılar kullanılmış olmasıdır. " demişsin, şeyhleri hedef göstermişsin, sahte şeyhler var diye şeyhliği kökten reddeceksen sahte peygamberler seni nasıl bir sonuca götürecek acaba? mesele şeyh ya da keramet değil, şeriatı insanların bilmemesi

Avatar
Beyazprens 2017-01-22 23:36:57

sai̇d kardeşi̇mi̇n yorumunu ve örnekleri̇ni̇ takdi̇rle karşiliyorum.her müslümanin feraset sahi̇bi̇ olmasi gerekti̇ği̇ne ve doğru , sağlam bi̇lgi̇ i̇le yüklü olmasi gereği̇ne aynen katiliyorum.dünyada cahi̇l i̇nsani kandirmak kadar kolay ve ayni zamanda cahi̇l i̇nsana doğruyu anlatmak kadar zor bi̇r şey görmedi̇m.

Avatar
muvahhid 2017-01-23 10:56:11

yüce Allah kuranda 8 yerde Allah adını kullanarak aldatanlardan bahseder.kuranı tek kaynak olarak görmeyenler bir şekilde sapmaya ve aldatılmaya maruz kalabilir.kuranı tek ve yeterli kaynak olarak görmeyenleri şeytan ve dostları ya paralel kaynaklarla ,kutsanmış kişi ve yapılarla,mübarek zatlarla(!) kandırabilir.

Avatar
Ahmet Selman 2017-01-22 23:43:31

İlmihal seviyesinde dahi tedrisattan mahrum olupta tarikat iddiasında olanlar istihbaratçıların en kolay hedefleridir.

Avatar
Molla 2017-01-23 00:47:28

Araştirici ve takip edici bir devlet olmazsa elbette sahte şeyhler sahte alimler sahte imamlar çikacak ve din kisvesi altinda birçok oyunlar oynanacak.
Ben derimki bu konuda DEVLET HATALI çünki DEVLET hicbirzaman doğru olani durust olani ehil olani layik olani araştirmadi sormadi sorgulamadi. ELBETTE BÖYLELERİ CIKAR BİRGÜN ÜLKEYİ SATAR.

Avatar
Ehli sünnet... 2017-01-22 23:38:23

Kesnizani "kimse bilmiyor" anlamına gelir...bilginiz olsun Gerçek Allah dostlarıyla diğerlerini karıştırmayalım...

Avatar
Ahmet Selman 2017-01-22 23:41:27

Bugün Türkiye'de tekkenin medrese ile mezcolduğu cemaatler ülkenin sigortasıdır.

Avatar
Mahsum 2017-01-23 04:56:19

Fetocülarda şeyhlerı kabul etmezdi amaa bu günler nereya kaçıyorlar tabiki ABD ve ab şeyhlik fetocü kiyası yanlış şeyh sünneti doğru tatbik eden kişi olarak biliyorum darbe yapan deyil

banner312

banner298