Militan cemaat "beş vakit namazı 'ruhsat'la 3 vakte indirmiş"

Halen yargıda görevli kripto paralelci hâkim, Umut Kitabevi'nin bombalanmasıyla ilgili hukuki süreci ve örgüt yapısını SABAH'a anlattı:

Militan cemaat "beş vakit namazı 'ruhsat'la 3 vakte indirmiş"

Halen yargıda görevli kripto paralelci hâkim, Umut Kitabevi'nin bombalanmasıyla ilgili hukuki süreci ve örgüt yapısını SABAH'a anlattı:

30 Temmuz 2014 Çarşamba 06:27
Militan cemaat
banner310
Bazı önemli davaların iddianamelerini biliyorum. Şemdinli iddianamesini de savcılar yazmadı, Paralel Yapı'nın farklı birimlerince kaleme alındı. Paralel Yapı'nın ordudaki üyelerine tanınmamaları için eşleriyle plaja gitme 'ruhsat'ı verildi. Beş vakit namaz bile 'ruhsat'la 3 vakite indirildi
 

Cemaatin devlet içinde örgütlenme yöntemlerini ilk kez SABAH'a açıklayan yüksek yargı mensubu kripto paralelci hâkim, yakın geçmişteki davalara ilişkin de önemli bilgiler verdi. Kendisi de cemaatte yargı imamlığı yapmış olan hâkim, Savcı Ferhat Sarıkaya'nın imzasının bulunduğu Şemdinli İddianamesi'nin cemaat tarafından hazırlandığını açıkladı. İşte kripto cemaatçi hâkimin yeni ifşaatları: 
 
Hukuk Fakültesi'ni bitirip hâkim olarak atandıktan sonra cemaat sizden ne gibi taleplerde bulundu?
 
İlk atandığım yer küçük bir ilçeydi. Atandıktan sonra ilçemde ve yakın ilçelerde görev yapan cemaat içinde bulunan arkadaşlarla bağlantı kurdurulduk. Her 15 günde bir en geç ayda bir, bir arkadaşın evinde toplanırdık. Cemaatten bir abi evlenmemi istedi. Beni cemaat mensubu birkaç bayanla görüştürdü. Dışarıdan evliliklere cemaat sıcak bakmaz. 
 
Yargıda bulunan cemaatten olmayan diğer meslektaşlarınızla ilişkileriniz nasıl? 
 
Cemaat kapalı bir topluluktur. Başkalarıyla ilişki kurmaya pek izin vermezler. Ancak çocuklarınızı cemaatin kolejlerine ve dershanelerine vermeniz de yasaktır. Asla izin vermezler. Yargı mensupları, emniyet mensupları, askeriye mensupları ve önemli bürokratlar çocuklarını cemaatin eğitim kurumlarına veremez. Cemaatin finans kurumuna para yatırmak da yasaktır. Maksat deşifre olmamaktır. 
 
Peki, cemaatin 17 Aralık - 25 Aralık operasyonlarına nasıl bakıyorsunuz?
 
Hükümetle cemaatin arasının açılması aslında 2010-2011 yıllarına dayanıyor. O yıllarda yaptığımız toplantılarda Başbakan'ın 2014'te ülkenin başında olamayacağını zaten hizmet mensubu arkadaşlarımız beyan ediyorlardı. Hâlâ da bu umutla yaşıyorlar biliyor musunuz? Bana göre sayın Başbakan'ın o dönemde cemaat tarafından fişinin çekildiğinden haberi yoktu. MİT olayı ile sayın Başbakan biraz uyansa da tam olarak uyanması 17 Aralık hadisesi ile oldu. Ama cemaat lideri olan kişiler hükümetle olan ilişkiyi koparmak için kendi tabanlarını da ikna edebilecek, o tabanı AKP'den koparacak bahaneler arıyorlardı. 
 
BAŞBAKAN'IN ÇEVRESİNDEKİLERE KARA PROPAGANDA
 
 Dershane meselesi de bu bahanelerden biriydi değil mi? 
 
Önce 2010'un sonlarına doğru Beşir Atalay, Hakan Fidan ve daha sonra Efkan Ala'nın İrancı oldukları, Ahmet Davutoğlu'nun da Yahudi dönmesi olduğu, Başbakan'ın çevresi tarafından yanıltıldığı propagandasını tüm bürokrasi sohbetlerinde işlemeye başlamışlardı. En sonunda da kendi tabanlarını iknaya yönelik dershane meselesini gündeme getirdiler. Cemaatin önderleri dershane düzenlemesinin olacağını, bu yönde hükümetin bir hazırlığı olduğunu, çok önceleri biliyordu zaten. Tamamen algı yönetimi. Sayın Başbakanın başbakan olarak devam etme olasılığını cemaat hiç istemiyor.
 
Yargıda adalet ise şu anda önemli değil, önemli olan cemaat mensubu arkadaşların önemli görevlerde yer tutması. Bir de HSYK'nın arkalarında olduğu kanaati de buna eklenince, kimse adalet dağıtmanın peşinde değil; herkes her yerde olmanın peşine düştü. Mesela önemli davaların iddianamelerini ben biliyorum o cemaat mensubu savcı arkadaşlarımız yazmadı, meşhur Şemdinli davası iddianamesi de aynı şekilde yazıldı. Bunlar cemaatin farklı birimlerinde yazıldı. Bu kadarını söyleyebilirim.
 
Tüm bunları devlet çıkarıp bulacak.
 
'SABIR DÖNEMİ BİR AVUNTU' 
 
Cemaat bana göre bu hamleleri ile intihar etti. 40 yıllık emek heba edildi. Şimdi çıktılar "sabır" dönemi ilan ettiler cemaat içinde. Hepsi avuntu bana göre. Üst kesim, bu işleri organize eden kesim bizim gibi alt kesime her toplantıda, sohbette umut vaat ediyor ama dedikleri hep boş çıkıyor. Camia 12 yılda AKP döneminde hiç olmadığı kadar büyüdü. Çok yanlış strateji izlendi. Tam bir vefasızlık örneği sergilendi.
 
Bakıyorum da Zaman gazetesinde yazan bir kısım köşe yazarı ne kadar da cemaatçi kesilmiş, bu kişilerin evveliyatı nedir? Sırça köşklerinden hamasi nutuklar atmak kolay. Allah bunun hesabını mutlaka soracak. 
 
'KENDİMİZE YABANCILAŞTIK'
 
Kendinize ters bir hayat tarzını yaşamak zor olmadı mı? 
 
Eşim paralel yapının gizlenme taktiği nedeniyle talimatla başörtüsünü attı, travma yaşadı. Ağzıma almadığım içkiyi kullandım. Kendimize yabancılaştık. Bazen şizofren olduğumuzu düşünüyorum. Beş vakit namazları bile 'ruhsatla' üç vakte indirdik. Askeriyedeki elemanlara eşleriyle plajlara da gidebilme 'ruhsatı' da verildi. 
 
 
 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
İHSAN KANTAŞLI 2014-07-30 06:51:14

RABBİM SİZLERİ ISLAH EYLESİN.ALLAH AKIL FİKİR İHSAN ETSİN SİZLERE.BU NASIL DİNDARLIK BOYLE...

Avatar
Allah aşkına 2014-07-30 08:10:18

hiç mi kur'an okumaz bunlar, hiç mi resulullahın hayatından okumaz bunlar? bu ne biçim müslümanlık? rabbim size feraset nasip etsin

Avatar
Ahmet 2014-07-30 09:13:55

___ADMİN___Hain paralelcilerin yorumları yayımlanmamaktadır.

Avatar
asilzade 2014-07-30 09:31:19

Tevbe Suresi 31. Ayet:

"Onlar, Allah'dan başka bilginlerini ve rahiplerini de kendilerine Rab edindiler, Meryem oğlu Mesih'i de. Oysa onlar bir olan Allah'a ibadet etmekle emrolunmuşlardı. Allah'dan başka hiçbir ilâh yoktur. O, müşriklerin ortak koştuğu şeylerden de münezzehtir."

bu ayetler indiğinde hatim-i bin adiy 'ya rasulullah hıristiyan ve yahudiler din adamlarına ibadet etmezler ki ' dedi . Allah rasulü sav. "Allah'ın helal kıldığına haram derler, siz de haram tanımaz mıydınız? Allah'ın haram kıldığına helâl derler, sizde helâl saymaz mıydınız şöyle yapin böyle yapin derlerdi Sizde yapmazmiydiniz ?"

Ben de "Evet" dedim. "İşte bu onlara ibadettir." buyurdu. Birden aklıma bu diyalog Geldi ne kadarda benziyor. Ey Rabbim müslümanlara feraset basiret ver gerçekleri görsünler ya rab bizim rabbimiz ancak sensin sen tüm yanlış yollardan bizi sana döndür ALLAHIM. Ümmeti bu sapık cemaat ve şeyhlerin eline bırakma ya rab. Amin Avatar
mdrk 2014-07-30 12:45:47

iran da bir islam cumhuriyeti ama oradada namaz üç vakit ve iran'ın kurucusuda bir yahudidir. Onlar öyle bir millet ki yahudiler! Her kılığa girer seninle aynı dini yaşar gibi görünürler bunlar çok tehlikeli bir millet iran da üç vakit namaz var bunlar belkide iranı örnek göstererek ruhsat vermiştirler üç vakit namaza. Ama klavuzu karga olanın gagası b...tan çıkmaz bu unutulmamalı. Burdan herkim olursa olsun kur'andan başka gerçek klavuz yoktur ve ondan başka doğru yolu gösterecek kitap ta yoktur. Rüyalarda peygamber görmek kendi vatanına ihanet edenlere mi kaldı o MÜBAREK insan onları mı buldu rüyasına girecek. Burdan bana kızanlar olacak ama kendisini savunmayan bir hoca yada zat haklı olupta neden susuyor. Hak yemek hakkını yedirmekte bir müslüman için günahtır. Yahudilere yaranayim diye Allah'la arayı bozmak müslümana yakışmaz helede onun emrine karşı gelmek şeytana değil yahudiye hizmet etmek demektir ki şuan yahudinin yaptığı zulüm kötülüğü şeytan bile kınıyor dur umarım. ALLAH'IM ülkemizi vatanımızı ve tüm inanan müslümanları din ve devlet vatan düşmanlarından korusun düşmana fırsat vermesin. Bizlerde herşeye araştırmadan inanmayalim çünki yarım hoca dinden yarım doktor candan eder onun için uyanık olalım dinimize vatanımıza sahip çıkalım