Diyanet'e altın çağını yaşatan adam!

Kimileri tarih olur unutulur kimileri de tarih yazar efsane olur.

Diyanet'e altın çağını yaşatan adam!

Kimileri tarih olur unutulur kimileri de tarih yazar efsane olur.

07 Temmuz 2014 Pazartesi 03:06
Diyanet'e altın çağını yaşatan adam!
banner310
Erdi KARADENİZ / ANKARA / DİNİHABERLER.COM


 İşte Diyanet İşleri Başkanı Sayın Mehmet GÖRMEZ de gerek şahsiyeti gerek icraatları gerekse de yapacakları ile adını tarihe altın harflerle yazdıracak ve Diyanet' in en görkemli dönemine damgasını vuracaktır. 
 
 Göreve başladığı ilk günden bu yana çizgisinden hiç şaşmamış her geçen gün yüreğinde hizmet coşkusuyla ve emin adımlarla zirveye giden bu yolda başarı merdivenlerini azim ve cesaretle tırmanmıştır.  
 Diyanet teşkilatına yaptığı yenilikler birer devrim niteliğindedir. Yapılan konferanslar, seminerler, eğitimler ve tüm toplantılar da etrafına örnek olacak ve ders alınacak nitelikte olmuştur. Tüm bu etkinliklere dolu dolu gelmiş bilgiye, yeniliğe ve ilerlemeye susamış din gönüllülerine ilmini paylaşmada cimrilik etmeden büyük bir cömertlikle sunmuştur yüreğindekileri. Ayrıca dikkat çeken bir başka konuda genelde bu tür toplantılarda sadece kürsüde görünüp sonra bir türlü ulaşılamayan amirlerin aksine adeta "ben sizden biriyim" mesajını yaşayarak ispat etmiş ve her fırsatta hiç bir ayrım yapmadan tüm din gönüllüleriyle buluşmaktan çekinmemiştir. Tüm bunları yaparken de insanları sıkmadan bunaltmadan ve kendini tekrarlamadan yaptığı için de ayrıca takdire şayandır. Diyanet aydın ve ulema bir başkana sahip olduğu için gerçekten çok şanslı günlerini yaşamaktadır. Yapmış olduğu devrim niteliğindeki hizmetler sanırım yazmakla bitmez. Bunlardan bir tanesi de Rotasyon kararıdır.
 
 Elbetteki yaptıkları yapacaklarının aynası olan Sayın Görmez' in Diyanet adına geleceğe yönelik bazılarının hayalini bile edemeyeceği planları var. 
 
 İşte o planlarından bazıları; Diyanet'i özerk bir yapıya kavuşturmak ,Vakıfları Diyanet'e bağlamak ve Diyanet'in kamu tüzel kişiliğinin olmasını sağlamak.


 
 Peki nedir kamu tüzel kişiliğinin olması;
 
 Devlet tarafından kanunla veya kanunun açıkça verdiği yetkiye dayanarak idari işlemle kurulan ve kamusal yetki ve ayrıcalıklardan yararlanan tüzelkişidir. Kişi ve mal topluluğu olmak üzere ikiye ayrılır.
 
 Anayasadan kaynaklananlar :

Bunlar anayasada açıkça kamu tüzelkişiliği sayılmıştır.Bu nedenle başka bir kıstasa bakmaya gerek yoktur, ayrıca yasama organı bunların tüzelkişiliğine bir yasayla son veremez:

 
 - Devlet – İl Özel İdaresi – Belediye -Köy -Üniversiteler -TRT -Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu -Kamu Kurumu Niteliğindeki Meslek Kuruluşları
 
 Kanundan kaynaklananlar :
 
 -YÖK -Yüksek Teknoloji Enst. –Türkiye Atom Enerji Kurumu -TÜBİTAK -SPK -RTÜK -BDDK -Kamu İhale Kurumu -Rekabet Kurumu -Savunma Sanayi Müsteşarlığı -TSE -MP İdaresi Genel Müdürlüğü -TÜBA Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü.


 
 İşte bu sayılanların arasına Diyanet'in de girecek olması gerçekten heyecan verici ve muhteşem olacaktır.
 
 Yapılanlar ve yapılması planlananlar yenilik değil devrim niteliğindedir. 
 
 Bu saydıklarımızın gerçekleşmesi durumunda Diyanet altın çağına kavuşacak ve yaşanan çoğu aksaklıklar kendiliğinden hallolacaktır.
 
 İşte bu yüzden diyoruz ki kimileri tarih olur unutulur kimileri de Başkan GÖRMEZ gibi tarih yazar efsane olur! Ve efsaneler asla unutulmaz. Adını "Diyanet\'e altın çağını yaşatan adam! " diye altın harflerle yazdıracak olan Sayın GÖRMEZ ' e saygılar sunar her zaman destekçisi olduğumuzu da belirtmek isteriz.
 
 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
misafir 2014-07-07 09:22:50

gerçekten başkanımız halkında takdiri kazanmış ve diyanetin kaybetmek üzere olan konumunu tekrar kazandırmıştır. kendisi ile bir 5 yıl daha isteriz...

Avatar
ADALETTT 2014-07-07 09:43:38

Başkan maaş farkını ortadan kaldırsın önce hiç bir iş yapmayan uzman 5 lira alıyo şef ise 2 lira

Avatar
berkant gizemli 2014-07-07 10:35:34

sn. yazarın bu konudaki görüşlerine ben de katılıyorum.diyanet mutlaka özerk bir yapıya kavuşmalıdır.teşkilat hizmet verimliliğini o zaman ancak yakalayabilir.

Avatar
admin 2014-07-07 11:45:33

katılıyorum ancak eksiklikler çok. nakil imtihanına hala bir çözüm bulunamadı. son atama kararnamesinden müftülerin sınava girmesi çıkartılmazsa yine eskisi gibi olur. yada başka bir formül. artık bu konuda kimse müftülere güvenmiyor. inşallah buna da bir çözüm bekliyoruz.

Avatar
hacı 2014-07-07 15:37:46

Yaptıklarını takdir ediyoruz. Ama şu zorunlu rotasyon yasası tümüyle yanlış. İmamların kaderi müftülerin iki dudağı arasına bırakılmıştır. Torpilin adam kayırmacılığın önü açılmıştır.

Avatar
adil hak 2014-07-08 00:42:03

M nuri yılmazın adaletini mumla arıyoruz....

Avatar
şeffaf 2014-07-08 08:41:44

yorumları yayınlayınnn işinize geleni yayınlayıp işinize lemyeni yayınlamamk olmazzz

Avatar
Ali Tayyar 2014-07-26 06:50:48

Evet, ilk konuşmalarıyla biz de öyle düşünmüştük.
Eğer sadece konuşmaları için bunu söylüyorsanız; Diyanet'in (benim bildiğim) en iyi başkanı...
Ama yönetimi ve adaletiyle ilgili diyorsanız çoooook haksızsınız; Diyanetin gördüğü en berbat başkanı...
Konuşurken "yessirû velâ tuassiruu";
Uygulamada "tuassiruu velâ yessirû"
Sadece torpilli hocalar için "EN İYİ DÖNEM"..
Ama o torpilli Hocalar boşuna sevinmesinler:
Bu dönem de geçer "YAA HUUUU!!!"...