Büyük Vebaldir!

ŞANLIURFA Kur’an Aşıkları Derneği (KA-DER) Genel Başkanı Fethi KÜÇÜK hocamızın kaleminden mükemmel makalesi.

Büyük Vebaldir!

ŞANLIURFA Kur’an Aşıkları Derneği (KA-DER) Genel Başkanı Fethi KÜÇÜK hocamızın kaleminden mükemmel makalesi.

28 Mart 2014 Cuma 21:06
Büyük Vebaldir!
banner310

Televizyonda Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı Van mitinginde konuşurken izliyorum. Biraz yorgun görünse de azminden zerre kadar bir şey kaybetmemiş olarak güzel şeyleri yapmanın hazzıyla platformda yürüyor. Onurlu bir tavırla yapacaklarını değil yaptıklarını kısılmış sesiyle anlata anlata bitiremiyor. Gayri ihtiyari duygulanıyor, gözlerimde yaşlar süzülüyor. Beni bağışlayın kendimi tutamiyor ve hüngür hüngür ağliyorum. Ve kendi kendime söyleniyorum: “Bu insanı niçin hâlâ tanımıyorlar? Yaptığı bunca güzel şeylere rağmen oy almak için kısılmış sesiyle hâlâ bu kadar dil dökmeli miydi?” el-Cevap: “ Evet”
   
Çünkü;
İslam coğrafyası kan gölüne dönmüş, zalimler ise bu kan gölünde kulaç atıyorlar. Filistin’de,Gazze’de, Miamar’da,Arakan’da, Mısır’da, Suriye’de yaşayan mazlum müslümanlar inim inim inliyor,ağlamaları ta arşı inletiyor. Allah’tan başka kendilerine yardım edecek kimi kimseler kalmamış bu insanlar büyük bir umutla Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin kendilerine uzatacak elini bekliyorlar. Onun için dünya Müslümanları, duaların kabul olduğu o seher vaktinde kalkıp Ak Parti iktidarının başarısı ve devamı için gözlerinden yaşin yaşin akıttığı yaşlarla seccadelerini ıslatarak Mevlaya dua ediyorlar.Yalvariyorlar,yakariyorlar… Mazlumların gözyaşlarını sonlandıracak  Ak Partinin zaferini canu gönülden istiyorlar…Ve 30 Mart 2014 Pazar günü yapılacak seçimin sonucunu heyecanla bekliyorlar

Çekilen bir twitte Mısır’lı bir Müslüman şöyle diyor: “Ey Türkiye’li Müslümanlar! Aman ha Türkiye’deki Ak Parti iktidarının kıymetini bilin ve dört elle sarılın. Eğer Ak Parti hükümeti iktidardan uzaklaştırılırsa biliniz ki İslam ümmeti çöker.”


ŞANLIURFA Kur’an Aşıkları Derneği (KA-DER) Genel Başkanı Fethi KÜÇÜK

Ak Parti, dünya üzerindeki Müslümanların yegane umut kaynağıdır. Bu sebeple bu partinin zaferi için dua ediyorlar. Ak Parti kadroları bunu böyle bilmeliler ve bu teveccühe layık olmak için çok çalışmalılar.  
Biliyoruz ki Ak Parti iktidarının on iki yılda yaptığı hizmetlere diğer tüm partilerin toplamının hayalleri bile yetişemez. Amma buna rağmen ayaklar toza bulanmalı, alınlarda şıpır şıpır ter dökülmeli, geceler gündüze katılmalı, sesler kısılmalı, vücutlar yorgun düşmeli… “Allah’ım sen ümmetimi bağışla, onlar bilmiyorlar. Bilselerdi böyle yapmazlardı” diyen bir peygamberin ümmeti olarak insanları Peygamberi metodla bağrımıza basmalıyız. Çünkü Mevlamız: “Sen yine de öğür ver. Çünkü öğüt mü’minlere fayda verir.” buyuruyor. (Zariyat, 55) İşte bu sebepler ve daha sayamadığımız nice sebeplerden dolayı her şey açık açık defalarca anlatılmalı. Bıkmadan, usanmadan…
Bu çabaya verilecek sevaba gelince; onu da Peygamberimiz şöyle müjdeliyor: İbni Ebi Şeybe, Nesei, Beyhaki ve Hakim Ebu Hureyre (r.a)’den merfuan rivayet etmişlerdir. Rasullullah (s.a.v): “Allah yolunda bir toz ile cehennem ateşinin dumanı bir kulun içinde ebedi olarak bir arada bulunmaz. İman ile cimrilik ve kıskançlık bir kulun kalbinde ebediyyen birleşmez.”
                                     (el-Hindi, Kenzü’l-Ummal, c:3, HNO,7386, Feyzü’l-Kadir, 5/465)
Sayın Başbakanım! Kısılan sesine bilsen ne kadar üzülüyorum.Bu hadis-i şerifin müjdesi doğrultusunda inşallah cennette o Davudi sesinle Rasulullah Hz. Muhammed Mustafa(s.a.v)’ya Fetih Suresinin ilk ayetlerini okursun. Bu bir temenni değil, senin hakkındır.        
VEBALDİR
   Başbakan Recep Tayyip Erdoğan gittiği her ilde yaptığı konuşmasında o ile yaptığı yatırımları anlatıyor. Bunları görüp de oy vermemek vebaldir.
     İstanbul’da deniz altında yapılan Marmaray’a binip de, dünyanın en büyük havaalanını, üçüncü boğaz köprüsünü, İstanbul’un pırıl pırıl yapısını görüp de oy vermemek vebaldir.
    Şanlıurfa’nın ta Atatürk Barajından alıp yer altındaki bir tünelle yirmi kilometrelik bir mesafeden Suruç ilçesine sulama suyunu getirene oy vermemek vebaldir.
    Türkiye yollarında seyahat edip de o duble yolları gördükten sonra Ak Partiye oy vermemek vebaldir.
  Sağlıkta çağ atladığımızı görüp de Ak Partiye oy vermemek vebaldir.
      Barış süreci sayesinde bir yılı aşkındır tabutlar içinde şehit cenazelerinin gelmemesini görüp de Ak Partiye oy vermemek vebaldir.
Küfre Rıza Küfürdür
30 Mart gece yarısı teheccüt namazına kalkacak…30 Mart’ın sabahında da: “Kur’an-ı Kerim’i öğrenmek isteyen camiye gitsin…Okulda bu ders seçmeli de olsa verilemez.Yobazlığa geçit yok” diyen CHP’ye oy verecek… İslamın gelişmesine çalışan bir parti varken dindar geçinen birisinin CHP’ye oy vermesi vebaldir. Altı okun altına evet mührünü basarken eli titremeyecek mi, vicdanı sızlamayacak mı?
  Peygamberimiz:
 “Mahşer günü kişi sevdiği ile beraber haşrolacaktır.” buyurmuşlardır.
 (Buhari Tecrid-i Sarih, HNO,1495,Müslim, Birr,163,Ebu Davud,Edeb,HNO,5127)
 Kardeşlerim! İstikametimizi, kiminle oturup kalktığımızı sık sık kontrol edelim. Hele hele kimi desteklediğimizi çok iyi düşünelim. İman denen şey halatlarla bir yerlere bağlı değildir. Her an göğüs kafesimizden uçabilir.Namazımızın her rekatinde Fatihayı okurken:“Bizi sırat-ı müstakime yani doğru yola ilet” diye dua etmemizin sebebi bu değil midir?
Allah Yolundan Saptırmak Vebaldir 
Abilerden bir tanesi mahallemizde bir esnafı sıkıştırmış: “Söyle bakim kime oy vereceksin.” O esnaf kardeşimiz: “Hele o gün gelsin birine veririm.” Abi: “Yok yok söyle kime oy vereceksin” diye sıkıştırınca esnaf kardeşimiz: “Sana ne kardeşim! Belki Komünist Partisine oy vereceğim.”deyince Abi: “Tamam tamam. Sakın Ak Partiye oy verme de kime oy verirsen ver” demiş. Nasıl korkusuzca ve cesur söylenmiş bir laf. Değil mi? Bakın böyle düşünen ve inançlı saf insanları bu şekilde hak yoldan saptıranlar için Rabbimiz ne buyuruyor:
“Kıyamet gününde kendi günahlarını tam olarak taşımaları ve bilgisizce saptırmakta oldukları kimselerin günahlarından da bir kısmını yüklenmeleri için(öyle derler). Bak ki yüklenecekleri şey ne kötüdür!” (Nahl,25)
     Hiç Oy Kullanmamak da Vebaldir
    Oy vermek vekâlet vermektir. Vekâlet verdiğin yöneticinin iyi veya kötü amellerine ortak olmaktır. Unutmayalım! Oy kullanmamak en kötü tercihe oy vermektir. Oy kullanmamak da vebaldir.
         Ve En Önemlisi
İnsanoğlu niçin bir partiye oy vermez. İdeolojisini ve yaptıklarını beğenmediği için.
1)-Yıllarca kangren olmuş bir başörtüsü meselesini kanunla çözüp hem okullara başörtülü ile girmeyi serbest ettiği halde, hem de bütün kamu kuruluşlarında başörtüyle serbestçe çalışmayı sağladığı halde;
 2)-  Bütün okullara Kur’an-ı Kerim dersini ve Peygamberimizin hayatını seçmeli ders olarak koyduğu halde Ak Partiye oy vermemek ve ‘oy vermeyin’ demek en büyük vebaldir. Çünkü böyle kanunları çıkaran bir partiye oy vermemek demek; bu partinin çıkarmış olduğu bu seçmeli Kur’an-ı Kerim dersi kanununu, başörtüsünü serbest bırakan kanununu ve İslam dininin gelişmesine yardımcı olan kanunların çıkmasını beğenmiyorum, bu icraatlar yanlıştır anlamına gelir ki bu da küfre yakın bir günahtır.
     Kardeşim! Sakın başkasını hak yoldan saptırıp da günahını yükleme. Mahşer günü altında ezilir kalırsın. Sonra eyvahların ta arşı inletir de sana dönüp bakan olmaz. Aklını başına topla! Müslümanın takip edeceği yol bellidir.Yol Muhammed’i yoldur.İşte sana formül: Ebu Hureyre (r.a)'den rivayet edildiğine göre; Rasulullah (s.a.v) şöyle buyurdular:
      “Allah'a ve ahiret gününe iman eden kişi komşusuna eza etmesin. Allah'a ve ahiret gününe iman eden kişi misafirine ikram etsin. Allah'a ve ahiret gününe iman eden kişi ya hakkı söylesin yahut sussun.”  (Buhari Tecrid-i Sarih, HNO, 1981,Müslim, İman, HNO,47)

Bu seçimin ülkemize ve İslam âlemine hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.